تاپیک رفع اشکال و آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد

nevada traveler

عضو جدید
با سلام

هدفم از ایجاد این تاپیک رفع اشکال،مشاوره،معرفی منابع و کتب خوب برای تقویت کردن زبان انگلیسی دوستان علاقمند هست.

امیدوارم با همکاری دوستانی که خیلی فعال هستند و به دنبال درس و یادگیری هستند بتوان محیط مناسب و پویایی را فراهم آورد.

به امید موفقیت و بهروزی شما دوستان عزیز

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام

هدفم از ایجاد این تاپیک رفع اشکال،مشاوره،معرفی منابع و کتب خوب برای تقویت کردن زبان انگلیسی دوستان علاقمند هست.

امیدوارم با همکاری دوستانی که خیلی فعال هستند و به دنبال درس و یادگیری هستند بتوان محیط مناسب و پویایی را فراهم آورد.

به امید موفقیت و بهروزی شما دوستان عزیز
از تاپیک خوبی که برای دانشجویان برق زدید (واقعا لازم بود با این اوضاع زبان دانشجویان)، ممنونم.
بنظر من در قدم اول کتاب هاب مناسب رو برای تقویت زبان معرفی کنید. روش های یاد گیری زبان رو هم توضیح بدید خیلی عالی خواهد شد.

ممنون.:gol:
از دوستان هم میخوام این فرضت ها رو از دست ندن:razz:

nevada traveler

عضو جدید
منبع مناسب برای زبان تخصصی مهندسی برق

منبع مناسب برای زبان تخصصی مهندسی برق

با سلام

برای تقویت زبان تخصصی مهندسی برق در کنکور کارشناسی ارشد این رشته متون و سوالات کتاب "مجموعه سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق انتشارات دانشگاه تهران"پیشنهاد میشود.

کتاب "انگلیسی برای دانشجویان مهندسی برق" نیز بایستی کتاب خوبی باشد اما من هنوز آن را مطالعه نکردم.

موفق باشید

nevada traveler

عضو جدید
معرفی کتاب گرامر برای زبان عمومی

معرفی کتاب گرامر برای زبان عمومی

کتاب زیر برای گرامر زبان عمومی شامل درس+تمرین به شما معرفی میشود.
البته این کتاب تماما انگلیسی است

دانلود

password:www.freebookspot.com​

navidkhob

عضو جدید
معرفی کتاب

معرفی کتاب

سلام دوستان.
از اونجایی که یک بار با یکی از اساتید زبان صحبتی داشتم متوجه این شدم که تماما برای او این مهم هست که اطلاعات به حافطه دراز مدت فرستاده بشه.
و بسیاری متود برای آن معرفی کرد .
اما این را باید قبول کرد که داشتن مکالمه خوب و یا دانستن یک زبان با قاعده بر دانستن معنی کلمه خلاصه نمی شه اما واقعا بر آن مبتنی است.
به نظر من هر چه معنی لغات بیشتری بلد باشید کمک بزرگتری خواهد کرد.
از این باب یکی از کتبی که برای تمامی داوطلبان کنکور ازشد و غیره پیشنهاد میشه ،کتاب 504 هست.
که واقعا با لغات اصلی و افعال کاربردی و مهم سرو کار دارد.
از طرفی این قضیه به اثبات رسیده که آهسته و پیوسته کارایی بسیار بالاتری دارد و وسایلی مثل فلش کارت می تونن کمک بزرگی بکنن.
و در همین منظور هم فلش کارت و cd کتاب 504 در بازار موجود هست که من واقعا اون رو به همه دوستان پیشنهاد می کنم.
موفق باشید.

navidkhob

عضو جدید
دانلود کتاب 504 لغت ضروری انگلیسی

دانلود کتاب 504 لغت ضروری انگلیسی

نام کتاب : ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی (۵۰۴ Absolutely Essential Words)​
ترجمه و تلفظ گذاری : رضا دانشوری​
ناشر : -​
تعداد صفحات : ۳۷۹​
فرمت کتاب الکترونیک : pdf.

لینک دانلود

منبع :www.txt.ir

mohsen800

عضو جدید
وقت بخیر.
من پیشنهاد میکنم واسه درس زبان عمومی و تخصصی از نرم افزار گزینه آخر استفاده کنید.
واقعا حرفایی که نوید زده کامل و مفصل بود.
این نرم افزار کاملا هوشمنده و تا رساندن لغات به حافظه ی دائم ما واسمون برنامه ریزی میکنه.
من استفاده کردم واقعا فوق العاده بود.
یه سری به سایتش بزنید خالی از لطف نیست.
www.gozineakhar.com

MASS59

عضو جدید
سلام
تا دو سه سال گذشته زبان تخصصی بود و شامل گرامر و درک لغت نبود. فقط چند تا متن برای READING بود که بعد از هر متن هم چند تا سوال از اون متن میومد
اما اخیرا حدود نیمی از زبان reading هست و بقیه کلمه و گرامر
از متن ها هم بعضی ها مرتبط با برق و بعضی غیر مرتبط
در واقع بیشتر به زبان عمومی نزدیک شده تا زبان تخصصی

بسیاری از متن های سالهای گذشته از مجله spectrum مربوط به ieee میومد
بد نیست هر روز یکی دو تا از متن های این سایت رو بخونید:
http://spectrum.ieee.org/
هم برای زبان ارشد سرعت خوندن تون رو بالا میبره و هم افق دیدتون رو از مهندسی برق و زمینه های کاری آینده باز میکنه

MASS59

عضو جدید
یه نکته دیگه در مورد زبان این هست که باید سرعت خوندن و درک مطلب تون بالا باشه و همینطور باید بتونید معنی درست کلمه رو در کل ساختار جمله درست تشخیص بدید.و این مساله فقط با حفظ کردن کلمه به دست نمیاد.یه فرایند زمان بر هست که حتی توصیه میکنم اگر برای بهمن 90 ارشد دارید دیگه برای افزایش سرعت خوندن متن سرمایه گذاری نکنید که وقت کم میارید.همون کلمه ها رو حفظ کنید.ولی دوستانی که برای سالهای بعد سرمایه گذاری میکنن حتما روی سرعت خوندن کتن کار کنند.
تا پیش از امسال که دفترچه ها رو جدا میدادن, متوسط درصد های زبان خیلی پایین بود(مثلا سال 87 زبان و الکترونیک با متوسط 14 درصد کمترین میانگین رو بین درسها داشتند) در نتیجه شما مثلا با 14 درصد زبان نیمی از نمره تراز زبان رو میگرفتید.بنابراین زبان چندان در نمره کل و رتبه شما تاثیرگذاز نبود.
از امسال که زبان رو با مدا و ریاضی در یک دفترچه دادند, خیلی از سیاهی لشکرها که هیچی از مدار و ریاضی بلد نبودند همه وقت سه درس رو روی زبان گذاشتند. در نتیجه حدس من این هست که میانگین درصد زبان امسال خیلی بالا بره و زبان هم سرنوشت ساز بشه.
بخصوص که امسال زبان آسون هم شده بود

pranc

عضو جدید
نام کتاب : ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی (۵۰۴ Absolutely Essential Words)​
ترجمه و تلفظ گذاری : رضا دانشوری​
ناشر : -​
تعداد صفحات : ۳۷۹​
فرمت کتاب الکترونیک : pdf.

لینک دانلود

ا

منبع :www.txt.ir
ین که پسورد ميخواد!!!!يه ساعت دانلودش کردم.اعصابم خورد شد اه:confused:

MASS59

عضو جدید
پیشنهادهایی برای تستهای زبان

پیشنهادهایی برای تستهای زبان

سلامهمونطور که میدونید درصد زیادی از زبان کنکور reading هست. یعنی یک متن نسبتا طولانی و پس از اون متن چندین تست درباره اون متن. اگر بخواید اول همه متن رو از اول تا اخر بخونید و بعد برید سراغ سوالهای مربوط به اون متن, هر چقدر هم حافظه خوبی داشته باشید, باز هم مجبورید پس از خوندن سوالات هم دوباره سراغ متن برید و دوباره توی متن دنبال جواب اون سوال بگردید . این یعنی دوبار خوندن یک متن طولانی.اما بهترین روش این هست که ابتدا قبل از خوندن متن سریعا برید سراغ سوالات پس از متن و سریع با مداد معنای فارسی هر سوال رو جلوی اون بنویسید(معنای فارسی چهار گزینه رو نمیخواد ) مطمئن باشید زمان کمی میبره.بعد از اینکه اینکار رو برای همه سوالات اون متن انجام دادید, مطمئن بشید که سوالات یادتون مونده. حالا با یک ذهنalert در متن دنبال جواب اون سوالات میگردید(اگر هم سوالات رو فراموش کردید با گوشه چشمتون سریع نگاهی به ترجمه فارسی که نوشتید بکنید. این ترجمه فارسی خیلی سریع برای ذهن قابل جذب هست و حتی همزمان با خوندن متن انگلیسی بدون گیج شدن میتونید سریع به سوالات فارسی نگاه کنید)حتی گاهی اوقات سوالات بدون نیاز به خوندن متن قابل حل هستندو گاهی هم سوال در مورد یک دستگاه خاص یا اسم خاص یا.... هست که دراینصورت میتونید سریعا با چشم متن رو دنبال اون کلمه خاص بگردید یا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنید و دنبال جوابتون در اون پاراگراف بگردید(گاهی هم اون اسم خاص یا دستگاه خاص یا روش خاصو....با حروف bold هست یا مثلا اگر اسم باشه با حروف بزرگ انگلیسی هست یا اولش با حروف بزرگه. در هر صورت پیدا کردنش خیلی سریع هست)این روش نیاز به تمرین داره و از الان با خوندن متنهای کتاب سه جلدی مجموعه تستهای ارشد سالهای قبل , به این روش عادت کنید. مطمئن باشید تفاوت بسیار محسوسی در سرعت تست زدن خواهید دیدنکته دیگه اینکه معمولا هر سوال مربوط به یه پاراگراف هست. پس برای هر سوال خاص سریعا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنیدنکته دیگه اینکه با با خوندن متنهای کنکور سالهای گذشته, خودتون رو عادت بدید که : لازم نیست برای فهمیدن مفهوم کلی یک متن, معنی تک تک کلمات اون متن رو بلد باشید. وقتی به یک کلمه برخوردید که معنیش رو نمیدونید, روی اون قفل نکنید و ذهنتون رو عادت بدید که به جاش یه ترجمه حدودی بکنه. مثلا حدس بزنه اگر صفت هست, با توجه به بقیه جمله یک صفت منفی هست یا مثبت, یا اسم یک دستگاه خاص هست یا .....حداقل اینقدر رو میتونید تشخیص بدیدنکته دیگه در مورد تستهای گرامر : برای این مبحث خوندن کتابهای گرامری و فرمولهای گرامری در کوتاه مدت به هیچ وجه مفید نیست. اما اگر متن زیاد خوندید یا مثلا در اینترنت زیاد با انگلیسی سر و کار داشتید, به غریزه تون اعتماد کنید و هر ترکیبی که به نظرتون عجیب و ناآشنا و نامانوس هست رو از نظر گرامری غلط بدونید.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلامهمونطور که میدونید درصد زیادی از زبان کنکور reading هست. یعنی یک متن نسبتا طولانی و پس از اون متن چندین تست درباره اون متن. اگر بخواید اول همه متن رو از اول تا اخر بخونید و بعد برید سراغ سوالهای مربوط به اون متن, هر چقدر هم حافظه خوبی داشته باشید, باز هم مجبورید پس از خوندن سوالات هم دوباره سراغ متن برید و دوباره توی متن دنبال جواب اون سوال بگردید . این یعنی دوبار خوندن یک متن طولانی.اما بهترین روش این هست که ابتدا قبل از خوندن متن سریعا برید سراغ سوالات پس از متن و سریع با مداد معنای فارسی هر سوال رو جلوی اون بنویسید(معنای فارسی چهار گزینه رو نمیخواد ) مطمئن باشید زمان کمی میبره.بعد از اینکه اینکار رو برای همه سوالات اون متن انجام دادید, مطمئن بشید که سوالات یادتون مونده. حالا با یک ذهنalert در متن دنبال جواب اون سوالات میگردید(اگر هم سوالات رو فراموش کردید با گوشه چشمتون سریع نگاهی به ترجمه فارسی که نوشتید بکنید. این ترجمه فارسی خیلی سریع برای ذهن قابل جذب هست و حتی همزمان با خوندن متن انگلیسی بدون گیج شدن میتونید سریع به سوالات فارسی نگاه کنید)حتی گاهی اوقات سوالات بدون نیاز به خوندن متن قابل حل هستندو گاهی هم سوال در مورد یک دستگاه خاص یا اسم خاص یا.... هست که دراینصورت میتونید سریعا با چشم متن رو دنبال اون کلمه خاص بگردید یا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنید و دنبال جوابتون در اون پاراگراف بگردید(گاهی هم اون اسم خاص یا دستگاه خاص یا روش خاصو....با حروف bold هست یا مثلا اگر اسم باشه با حروف بزرگ انگلیسی هست یا اولش با حروف بزرگه. در هر صورت پیدا کردنش خیلی سریع هست)این روش نیاز به تمرین داره و از الان با خوندن متنهای کتاب سه جلدی مجموعه تستهای ارشد سالهای قبل , به این روش عادت کنید. مطمئن باشید تفاوت بسیار محسوسی در سرعت تست زدن خواهید دیدنکته دیگه اینکه معمولا هر سوال مربوط به یه پاراگراف هست. پس برای هر سوال خاص سریعا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنیدنکته دیگه اینکه با با خوندن متنهای کنکور سالهای گذشته, خودتون رو عادت بدید که : لازم نیست برای فهمیدن مفهوم کلی یک متن, معنی تک تک کلمات اون متن رو بلد باشید. وقتی به یک کلمه برخوردید که معنیش رو نمیدونید, روی اون قفل نکنید و ذهنتون رو عادت بدید که به جاش یه ترجمه حدودی بکنه. مثلا حدس بزنه اگر صفت هست, با توجه به بقیه جمله یک صفت منفی هست یا مثبت, یا اسم یک دستگاه خاص هست یا .....حداقل اینقدر رو میتونید تشخیص بدیدنکته دیگه در مورد تستهای گرامر : برای این مبحث خوندن کتابهای گرامری و فرمولهای گرامری در کوتاه مدت به هیچ وجه مفید نیست. اما اگر متن زیاد خوندید یا مثلا در اینترنت زیاد با انگلیسی سر و کار داشتید, به غریزه تون اعتماد کنید و هر ترکیبی که به نظرتون عجیب و ناآشنا و نامانوس هست رو از نظر گرامری غلط بدونید.
شما درصد زبانت نسبتاً خوب بود. چند تا سئوال که همیشه خیلی ذهنم رو مشغول میکنه رو از شما میپرشم:
1. توی کنکور چقدر وقت گذاشتی روی زبان؟ با توجه به اینکه درصد ریاضی و مخصوصاً مدارت هم خوبه، اگه بیشتر وقت میذاشتی میتونستی درصد بالاتری بزنی یا این ماکس بود؟ اگه بیشتر میزدی بهتر نمیشد؟
2. فرضاً من روی 504 و TOEFL تسلط کامل دارم. البته هنوز شروع به تست حل کردن نکردم و یه دور این کتابا رو خوندم. قبلاً همه میگفتن کسی اینا رو بلد باشه کنکور 100 میزنه، در حالی که به نظرم خیلی ساده تر از این حد هستن. آیا واقعاً کافی هستن این دو کتاب؟ چه کتاب دیگه ای پیشنهاد میشه که سطحش از اینا بالاتر باشه و واقعاً توی کنکور کاربرد داشته باشه؟
3. کلاً میارزه وقت درس خوندم رو روی زبان هم بذارم؟ یا اینکه این کارو با درسای دیگه مثل ریاضی انجام بدم بهتره؟

MASS59

عضو جدید
شما درصد زبانت نسبتاً خوب بود. چند تا سئوال که همیشه خیلی ذهنم رو مشغول میکنه رو از شما میپرشم:1. توی کنکور چقدر وقت گذاشتی روی زبان؟ با توجه به اینکه درصد ریاضی و مخصوصاً مدارت هم خوبه، اگه بیشتر وقت میذاشتی میتونستی درصد بالاتری بزنی یا این ماکس بود؟ اگه بیشتر میزدی بهتر نمیشد؟2. فرضاً من روی 504 و TOEFL تسلط کامل دارم. البته هنوز شروع به تست حل کردن نکردم و یه دور این کتابا رو خوندم. قبلاً همه میگفتن کسی اینا رو بلد باشه کنکور 100 میزنه، در حالی که به نظرم خیلی ساده تر از این حد هستن. آیا واقعاً کافی هستن این دو کتاب؟ چه کتاب دیگه ای پیشنهاد میشه که سطحش از اینا بالاتر باشه و واقعاً توی کنکور کاربرد داشته باشه؟3. کلاً میارزه وقت درس خوندم رو روی زبان هم بذارم؟ یا اینکه این کارو با درسای دیگه مثل ریاضی انجام بدم بهتره؟
سلام@1: توی کنکور فکر کنم حدود 20 دقیقه وقت گذاشتم برای زبان. چون مدار و ریاضی رو هم قصد داشتم متوسط به بالا بزنم. شاید بیشتر وقت میذاشتم زبان رو بهتر میزدم اما در عوض درصدی که از مدار و ریاضی از دست میدادم به نظرم ارزشش رو نداشت. ضمن اینکه همون حدود 60 درصد به بالا برای زبان به اندازه کافی نمره تراز رو بالا میبره. کلا سر جلسه سعی کنید همه درسها رو متعادل بزنید و حدودا در وقت پیشنهاد شده خودشون. مثلا اگر سوالای آسون از هر درس رو حل کردی و حالا رسیدی به سوالای مشکل, اگر میبینی در وقت باقیمونده میتونی یا 1 تست ریاضی بزنی یا 3 تست زبان, خوب زبان به صرفه تره@2: خیلی خوبه که این کتابها رو خوندی. فقط برای افزایش سرعت در reading ها متنهای سالهای قبل رو چند روز قبل از کنکور بخون.من هیچ مطالعه ای برای زبان نداشتم به جز همون یک دور خوندن متنها به روش فوق در روزهای آخر. البته چون دو سه سالی هست عادت کردم روی mp3 player ام فایلهای زبان voa میریزم و وقتی بیرون از خونه هستم یا موقع ورزش زبان گوش میدم, در کل زبانم بدک نیست. تازگیها هم 504 رو میخونم. میدونی که برنامه آموزش زبان voa )voa special english( از زبان ساده شده استفاده میکنه که حدودا 1500 کلمه اساسی رو بیشتر به کار نمیبره. متنهای کنکور هم معمولا در همین حدود هستند نه بیشتر(به جز چند کلمه معدود در هر متن که میشه بدون دونستن اونها هم متن رو فهمید). برای متنها سرعت خوندن و درک کردن بیشتر مهم هست@3: به نظر من زبان هنوز هم یک امتیاز مثبت اضافه هست. یعنی بیشتر شرکت کنندگان هم (بخصوص رقیبان جدی) زبانشون متوسط به پایین هست. پس اگر شما هم زبانتون ضعیفه ولی با درسهای دیگه میتونید جبران کنید نگران نبتشید. ولی اگر قوی هست یه امتیاز مثبت هست که میتونه شما رو از رقیبانتون خیلی جلو بندازه. بخصوص برای رتبه های خوب.

B of S

عضو جدید

سلام.مهندس از راهنمایی هاتون واقعا متشکرم.اما می خواستم در مورد اینکه بعضی سوالهای کنکور مثل همین سالی که گذشت،به این شکله که یک کلمه از تو متن رو میارن در صورت سوال و میگن منظور از این کلمه در متن چیه...؟ بنابراین برای پاسخ باید معنی کلمه رو بدونی.متاسفانه سال قبل از این تیپ سوال کم نبود خصوصا تو Reading .لطف کنید راهکار بدید.ممنون.

marziyyeh

عضو جدید
سلام خدمت mass59گرامي خوشحالم كه دوباره به اينجا سر زديد
1. ميخواستم يه اطلاعاتي در مورد voaبه ما بديد و اينكه از كجا ميشه تهيه كرد؟
2. براي خوندن الكترونيك كدوم كتاب از نظر شما بهتره؟مباني ميكرو الكترونيك بهزاد رضوي؟ سدره؟ نشلسكي؟ و يا ميرعشقي يا تقي شفيعي؟ البته فقط براي درك مطالب كه بعدش بتونيم خوب تست بزنيم

Rahim karami

عضو جدید
marziyyeh:
براي خوندن الكترونيك كدوم كتاب از نظر شما بهتره؟مباني ميكرو الكترونيك بهزاد رضوي؟ سدره؟ نشلسكي؟ و يا ميرعشقي يا تقي شفيعي؟ البته فقط براي درك مطالب كه بعدش بتونيم خوب تست بزنيم
[/QUOTE]

سلام
اگه وقت داری و کتابای زبان انگلیسی میخوای بخونی:
فصلهای اول رضوی کمی مشکله ، جاش میتونی کتاب دونالد نیمن (Microelectronics circuit analysis and design ) رو برای الکترونیک ،
کتاب ( Foundations of Analog and Digital Electronic Circuits ) از anant agarwal رو برای الکترونیک و مدار و
وا3 درس مدار هم یه کتاب فوق العاده به اسم (fundamentals of electric circuits) از الکساندر و سادیکو رو بخونی .
پیشنهاد میدم کتاب آخرو بخونی چون رودستش کتاب ندیدم !!!!!

ولی اگه میخوای درس الکترونیک رو تو کنکور بترکونی جزوه ی رضا کهن ( از آموزشگاه نصیر جورش کن ، اگرم نداری من دارم منتها نه اسکن شده شو ! ) رو بخون !!!!!:gol:

آخرین ویرایش:

MASS59

عضو جدید
بررسی سوالات زبان ارشد برق 90

بررسی سوالات زبان ارشد برق 90

سلام.مهندس از راهنمایی هاتون واقعا متشکرم.اما می خواستم در مورد اینکه بعضی سوالهای کنکور مثل همین سالی که گذشت،به این شکله که یک کلمه از تو متن رو میارن در صورت سوال و میگن منظور از این کلمه در متن چیه...؟ بنابراین برای پاسخ باید معنی کلمه رو بدونی.متاسفانه سال قبل از این تیپ سوال کم نبود خصوصا تو Reading .لطف کنید راهکار بدید.ممنون.
اگر سوالات زبان کنکور 90 رو ببینید:http://bargh-arshad.com/asset/سوالات کنکور/bargh 90 -1(baghestani).pdf برای مثال میتونید چند تا از سوالات یا متنها رو در گوگل سرچ کنید تا ببینید از کجا گرفته شدند. مثلا متن شماره 1 از کتاب sensor handbook گرفته شده: http://books.google.com/books?id=-w...ry year from accidents,birth defects&f=falseو متن شماره 2 از این مجله: http://www.google.com/url?sa=t&sour...b9Wl-3BtSPsg&sig2=-K1c6CAOgD6uD9nCwU1J-Aگرفته شده, و متن شماره 3 از این سایت: http://www.google.com/url?sa=t&sour...EEnZeRgBZQR3-hg&sig2=KEDThGdjm2FpFudrn3mevgکه همه اینها ژورنالها و مقالات علمی هستند که الزاما هم مربوط به مهندسی برق نمیشن و نیاز به یک درک متوسط از زبان دارند. حالا ممکنه بین بعضی از اینها کلمات ناآشنا هم پیدا بشه. اما چاره ای نیست. برای مثال سوال آخر معنای کلمه rivet رو فقط در دیکشنری های حجیم میتونید پیدا کنید. اما با توجه به اطلاعات مهندسی برق و بقیه جمله میتونید حدس بزنید که چون در هسته های مغناطیسی موتورها و ترانسفورماتورها ع صفحات رو به هم پرچ میکنند نه جوش و نه تزریق و نه ترکیب.پس میتونید گزینه درست رو حدس بزنیدالبته به قول دوستمون, بعضی سوالات رو اینطوری طراحی میکنند که دیکشنری رو باز میکنند و یک کلمه رو با مثالی که برای اون کلمه در دیکشنری ذکر شده به عنوان سوال مطرح میکنند. مثلا سوال 1 زبان دقیقا مثالی هست که در دیکشنری longman contemporary dictionary of english برای کلمه descend ذکر شده: http://www.ldoceonline.com/dictionary/descend ideas that descend from those of ancient philosophers

MASS59

عضو جدید
سلام خدمت mass59گرامي خوشحالم كه دوباره به اينجا سر زديد1. ميخواستم يه اطلاعاتي در موردvoaبه ما بديد و اينكه از كجا ميشه تهيه كرد؟2. براي خوندن الكترونيك كدوم كتاب از نظر شما بهتره؟مباني ميكرو الكترونيك بهزاد رضوي؟ سدره؟ نشلسكي؟ و يا ميرعشقي يا تقي شفيعي؟ البته فقط براي درك مطالب كه بعدش بتونيم خوب تست بزنيم
در مورد زبان voa میتونید از خود سایت : www.voanews.com/learningenglish/home/ فایلهای صوتی به همراه متن کامل هر فایل رو دانلود کنید. البته سایت قیلترشده هست. ولی سایتهای ایرانی زیادی هم این فایلها رو برای فروش گذاشتن مثلا: http://frotel.zaminblog.com/post-147522.html http://arzankharid.com/product_VOA_Special_English.html http://www.alborzdownload.com/1390/03/دانلود-مجموعه-کامل-آموزش-زبان-voa.php http://mihandownload.com/2011/05/دانلود-مجموعه-آموزش-زبان-انگلیسی-VOA-Special-English.php http://www.www.www.iran-eng.ir/show...املترین-مجموعه-اموزش-زبان-انگلیسی-اسان-و-راحت که هم برای دانلود هست هم برای فروش پستی خوبی این برنامه این هست که هر برنامه با متن کامل قابل دسترسی هست.بعد از یکی دو ماه کاملا راه میافتید و دیگه نیازی به متننها هم نخواهید داشت. حدودا 1500 کلمه اساسی رو بیشتر اسفاده نمیکنه. ولی همین کلمات برای فهم اخبار و فیلم و ... کاملا کافی هست. من هم با اینکه دیگه همه کلماتش رو میفهمم, اما اینقدر برنامه هاش جالب هست که به عنوان یک منبع کسب اطلاعات هنوز هم فایلهاش رو گوش میدم. هر هفته برنامه در چند بخش ارائه میشه: explorations که تاریخچه اکتشافات در آمریکا هست و بسیار زیبا هست. science in the news که جدیدترین اخبار علمی هفته رو میگه, mosaic که یه برنامه هنری متنوع هست و......هر موضوعی که علاقه داشتید میتونید دانلود کنید. بعد از اینکه حسابی listening تون قوی شد برای سطح بالاتر میتونید از podcast های موجود روی اینترنت در هر زمینه ای استفاده کنید . مثلا اگر علاقه مند به فلسفه هستید میتونید سرچ کنید: philosophy podcast and transcripts که transcript منظور متن گفتارها هست. برای مثال podcast های دو مجله علمی معروف نیچر و ساینس که هر کدام علاوه بر فایل صوتی به همراه متن کامل فایلها هستند: http://www.sciencemag.org/site/multimedia/podcast/index.xhtml http://www.nature.com/nature/podcast/archivetranscripts.htmlضمنا میتونید فایلهای صوتی رو به همراه متن اونها روی موبایلتون بریزید و همزمان با گوش دادن به اونها, متن رو هم روی صفحه موبایل بخونید. در اتوبوس , قبل از خواب و.....و این هم لینکهای بیشماری از podcast های علمی بر روی اینترنت:http://www.openculture.com/2007/02/science_podcast-2.html

B of S

عضو جدید
مهندس، در سایت spectrum مطالب زیادی وجود داره کدوماش می تونه واسه کنکور مفید باشه؟

kakooey_m

عضو جدید
مهندس، در سایت spectrum مطالب زیادی وجود داره کدوماش می تونه واسه کنکور مفید باشه؟
اکثرشون خوبه ، گفتم که اول باید متون سال گذشته رو بخونی تا دستت بیاد
همه به جز مطالب Consumer Electronic و At work و Geek life مناسب به نظر میرسه.

MO_V

عضو جدید
با سلام
من کتاب راهیان ارشد دارم ولی متن های کنکور بدون ترجمه است . یکسری متن تخصصی (متن های کنکور) همراه با ترجمه می خواستم . کلا روش کلیدی برای جواب دادن سوالات یک متن به چه صورتی؟

kakooey_m

عضو جدید
با سلام
من کتاب راهیان ارشد دارم ولی متن های کنکور بدون ترجمه است . یکسری متن تخصصی (متن های کنکور) همراه با ترجمه می خواستم . کلا روش کلیدی برای جواب دادن سوالات یک متن به چه صورتی؟
توی کتاب زبان تخصصی پارسه یه توضیحاتی راجع به Skimming و ... داده، ولی هیچ روش کلیدی! برای پاسخ دادن وجود نداره، واقعیت اینه که هیچ راهی جز خوندن متن های زیاد، بدون نگاه کردن به معنی لغات وجود نداره
باید اینقدر تمرین کنی تا سریع متن رو از نظر بگذرونی، نه اینکه جمله به جمله و کلمه به کلمه بدونی که چی میگه....
در ضمن!! کتاب زبان تخصصی برق راهیان که تمام متن هاش با ترجمه هست...

MO_V

عضو جدید
سلام
کتاب راهیان ارشد که من دارم فقط پاسخ گزینه ها و معنی لغات متن داره اما ترجمه متن نداره . اگه شما ترجمه متن ها را دارید لطفا برام بزارید من با اینکه معنی لغات متن رو بلدم اما نمی تونم مفهوم متن بفهمم مشکلم دقیقا نحوه ترجمه متن !!! ترجمه متن هارو میخوام تا روش ترجمه کردن یاد بگیرم.

nicenet1369

عضو جدید
کسی درباره کتاب زبان عمومی بابک رستمی انتشارات نصیر(قبلاسیمیا) اطلاعاتی داره؟

milad mansoury

عضو جدید
یکی از روش های موثر یادگیری ( مخصوصا زبان ) روش لایتنر است که امروژه خیلی ها به دنبال آن هستند و امروز ما با دست پر برای شما یک نرم افزار رایگان اینکاره را آماده کرده ایم که بسیار جالب و کارا است همراه با این نرم افزار که در ادامه توضیحات آن را کامل میدهم چند سری فیش زبان آماده مثل لفات کتاب معروف 504 نیز آماده دانلود شده است پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید
این برنامه نسبت به نرم افزار قبلی (پاکر) از نظر مدیرتی بالاتر هستش.مزایای اون به شرح زیر است:
1- قابلیت گزارش گیری به صورت cvs، pdf، rtf (word) و PNG(بر روی نمودار راست کلیک کرده و گزینه save as را انتخاب نمایید)
2- نمودار گرافیکی قوی تر
3- قابلیت دسته بندی لغات با موضوعات مختلف در یک فایل
4- قابلیت فرمول نویسی در آن
5- استفاده از عکس در کارت ها برای یادگیری بهتر
6- دارا بودن زبان های مختلف از جمله زبان شیرین فارسی
7- مدیریت بهتر کارت ها نسبت به پاکر
8- دارا بودن مدیریت زمان
به این معنی که اگر شما با روش لایتنر آشنا باشید برای مطالعه کارت باید از یک تابع خاص استفاده کنید که دارای 5 خانه می باشد. به این ترتیب که:
خانه اول روز دوم
خانه دوم روز چهارم
خانه سوم روز هشتم
خانه چهارم از روز شانزدهم
و خانه پنجم از روز سی ام
باید مورد مطالعه قرار گیرند. حال در این نرم افزار چند نوع تابع دیگر وجود دارد و می توانید از آنها نیز استفاده کنید
یک نکته اینکه برای استفاده از تابع لایتنر در این نرم افزار باید آن را انتخاب نماید بدین ترتیب که بعد از زدن گزینه یادگیری(learn)، در پنجره باز شده گزینه برنامه ریزی ((Scheduling بعد از آن در قسمت جدول زمان بندی (Scheduling Presets) گزینه تابع نمایی quadratic)) را انتخاب نمایید. بدین ترتیب شما تابع لایتنر را فعال کرده اید
یک نکته: زبان پیش فرض برنامه فارسی هستش در صورتی که فارسی نبود برای عوض کردن برنامه را باز کرده و کلید های Ctrl+P را فشار داده و سپس زبان برنامه رو انتخاب کنید
یک نکته مهم

چون این نرم افزار با جاوا نوشته شده است برای اجرای نسخه کامپیوتر آن حتما باید java runtime روی سیستمتون نصب باشد که لینک آن در زیر آمده است​

milad mansoury

عضو جدید
سلام
فایلها با پسوند jml چگطوری قابل مشاهده هستند؟
مهندس بعد از این که نرم افزار جی 5 را باز کردید .گزینه open را بزنید و فایل با پسوند jml را add کنید وسپس مجدد گزینه open را بزنید.

آخرین ویرایش:

maisam_muh

عضو جدید
دوستان من نرم افزار گزینه آخرو نصب کردم متاسفانه باید یگم در قیاس با ماکزیمم ( از شرکت نارسیس) هم خیلی ضعیف تره هم قیمتش بالاتره. به همه دوستان توصیه می کنم به جای گزینه آخر از نارسیس استفاده کنن

بالا