تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

SanazT

عضو جدید
سلام بچه ها میشه پاسخ این سیستم به ورودی پله رو حل کنید:

PHP:
 G(s)={k/1+Ts }e^(-Ls)

جواب هم میشه ( البته با تقریب )

T+L

ممنون میشم زود جواب بدید

سلام دوستان .کسی هستش که سولای 93 کنترل رو خوب تحلیل کرده باشه؟من حل آقای سلیمانی رو دارم ولی مشکلاتم برطرف نشده :(

fjfj

عضو جدید
سلام بچه ها میشه پاسخ این سیستم به ورودی پله رو حل کنید:

PHP:
 G(s)={k/1+Ts }e^(-Ls)

جواب هم میشه ( البته با تقریب )

T+L

ممنون میشم زود جواب بدید

سلام سوالش برای کدوم کتاب یا چه سالی هست ؟/

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود
سوال۵۵ ارشد ۹۳

تو حل آقای ایوبی کامل کردن vm/fn گفته باید صورت و مخرج در ZmZs ضرب کنیم تا گزینه صحیح معلوم بشه .
منظورش از ZmZs چیه !? از کجا بدست میاد !?

sanup2006

عضو جدید
درود
سوال۵۵ ارشد ۹۳

تو حل آقای ایوبی کامل کردن vm/fn گفته باید صورت و مخرج در ZmZs ضرب کنیم تا گزینه صحیح معلوم بشه .
فک نکنم مساله خاصی باشه.
همینجوری در یک ضریبی ضرب کرده تا خوشگل بشه :smile:
اساتید کنترل بیان نظر بدن.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
سوال۵۵ ارشد ۹۳

چون توان zmzs منفیه.به شکل دقت کن میبینی

asadi1371

عضو جدید
کنترل 91

کنترل 91

سلام بچه‌ها اگه امکان داره یکی درباره سوال 59 کنترل خطی سراسری 91 یکم توضیح بده

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مباحث سیگنال واقعا برا کنترل خطی مورد نیازه؟
آخه تو چارت دیدم که پیش نیاز کنترل خطی ، سیگناله!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مباحث سیگنال واقعا برا کنترل خطی مورد نیازه؟
آخه تو چارت دیدم که پیش نیاز کنترل خطی ، سیگناله!

نه من خودم سیگنال 3 ترم بعد از کنترل برداشتم . ولی قانون جدید اینه که سیگنال شده پیش نیاز کنترل .

mojtaba1671

عضو جدید
1.JPG
دوستان اگه کسی رهیافتی واسه حل این سوال داره لطفا راهنمایی کنه البته قسمت دوم این سوال منظورمه؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود
کسی صورت صحیح این سوال ارشد ۹۲ داره !?

پیوست ها

• uploadfromtaptalk1421676267258.jpg
    uploadfromtaptalk1421676267258.jpg
    47.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود
دوستان یکی پیدا میشه یه توضیحی در مورد این سوال بده ?!
حل آقای ایوبی خوندم کلا قاطی کردم و روش حل خودمم یادم رفت .
آقای ایوبی برعکس گفته .
مثلا معادله مشخصه اگه ریشه موهومی داشته باشه تمام این ریشها تو A(s) هست .
ولی آقای ایوبی برعکس گفته تو Q(s) هست

کلا یکی توضیح بده سوال و جوابو .

پیوست ها

• uploadfromtaptalk1421775537514.jpg
    uploadfromtaptalk1421775537514.jpg
    36 کیلوبایت · بازدیدها: 0

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود
میبینم که هیشکی نیست کمکی کنه :(

یه سوال دیگه .
قوانین نایکوییست با نامینیمم فاز بودن سیستم برعکس میشن !?
مثلا یه سیستم مینیمم فاز تایپ ۲ منحنیش از قسمت منفی بینهایت شروع میشه . اگه نا مینیمم فار باشه از مثبت بینهایت شروع میشه !?

بعد یه مشکلی هم با مکان هندسی دارم . زاویه ورود خروج درست حسابی نمیتونم حساب کنم . فرمولهاش دو کتابا خیلی گنگ هست . کسی میتونه کمک کنه !?

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درود

یه سوال دیگه .
مثلا یه سیستم مینیمم فاز تایپ ۲ منحنیش از قسمت منفی بینهایت شروع میشه . اگه نا مینیمم فار باشه از مثبت بینهایت شروع میشه !?

بعد یه مشکلی هم با مکان هندسی دارم . زاویه ورود خروج درست حسابی نمیتونم حساب کنم . فرمولهاش دو کتابا خیلی گنگ هست . کسی میتونه کمک کنه !?

سلام .. اقا عرفان راستش بعضی روش ها متفاوته اگه بخوایم با اون روش ها توضیح بدیم هم خیلی طول می کشه... و هم این که به شما کمکی نمیکنه...

متاسفانه منبعت برای کنترل خوب نیست...حتی مولف توی جزوه های کلاسی که میگه مسایل رو با اون روش های من در اوردی کتاب حل نمی کنه و با روش های دیگه حل نمیکنه و منبعت اصلا خوب نیست... و باید بگم اگه منبعت صرفا این کتاب بوده خیلی مواظب باش مخصوصا از مکان به بعد رو.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .. اقا عرفان راستش بعضی روش ها متفاوته اگه بخوایم با اون روش ها توضیح بدیم هم خیلی طول می کشه... و هم این که به شما کمکی نمیکنه...

متاسفانه منبعت برای کنترل خوب نیست...حتی مولف توی جزوه های کلاسی که میگه مسایل رو با اون روش های من در اوردی کتاب حل نمی کنه و با روش های دیگه حل نمیکنه و منبعت اصلا خوب نیست... و باید بگم اگه منبعت صرفا این کتاب بوده خیلی مواظب باش مخصوصا از مکان به بعد رو.

والا منابعم هرچی تو بازار موجود بوده و دوستان تاید کردن دارم . تقوی - رضایی - جاهد - جزوه شیرین آبادی و ...
کلا هیچکدوم درست درمون نگفتن چجوری زاویه حساب میکنیم. کلا یه سری چیزارو تو کتابا نمیگن فقط مخصوص کلاسه . مثلا جزوه شیرین آبادی که مرور سریع کردم خیلی نکات عالی داشت که تو هیچ کتابی نبود . یعنی اگه خود شیرین آبادی کتاب میداد بیرون اینارو تو کتاب ذکر نمیکرد .
تو الکترونیک هم همین قضیه خیلی تو چشم میزنه . من باهاش مشکلاتی داشتم .

خوشبختانه زیاد مشکل حادی ندارم تو سوالات کنکوری کنترل فقط بعضی مواقع مشکلات کوچیکی پیش میاد . که اینجا میپرسم کسی یاری کنه که دستش درد نکنه :دی
فقط فصل حد بهره و جبران سازی مسلط نیستم زیاد .

jeneral_dj

عضو جدید
درود
دوستان یکی پیدا میشه یه توضیحی در مورد این سوال بده ?!
حل آقای ایوبی خوندم کلا قاطی کردم و روش حل خودمم یادم رفت .
آقای ایوبی برعکس گفته .
مثلا معادله مشخصه اگه ریشه موهومی داشته باشه تمام این ریشها تو A(s) هست .
ولی آقای ایوبی برعکس گفته تو Q(s) هست

کلا یکی توضیح بده سوال و جوابو .
شبت بخیر دوست من !!! راستش به نظرم بهترین روش برای فهم این سوال اینه که برای خودت عدد گذاری کنی !!! 2 3 تا حالت مختلف رو بررسی کن دستت میاد !! راستش منم بخوام اینجا بهت توضیح بدم نمیشه!!! ولی تو از آخر به اول برو !! یه معادله بنویس که روی محور موهومی قطب داشته باشه و یکی هم بنویس که قطب نداشته باشه بعدش راث شون رو بنویس !!! همه چی دستت میاد

Piruz-68

عضو جدید
دوستان یه کمکی میشه به من بکنید؟در نایکوییست چرا وقتی که صفر اول رخ بده فاز زیاد میشه ولی وقتی که قطب اول رخ بده فاز کم میشه؟این مبحث بد جوری گیجم کرده!!!!!

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه کمکی میشه به من بکنید؟در نایکوییست چرا وقتی که صفر اول رخ بده فاز زیاد میشه ولی وقتی که قطب اول رخ بده فاز کم میشه؟این مبحث بد جوری گیجم کرده!!!!!

سلام...ببین تو نایکویست باید یه نگاهی هم به دیاگرام بد داشته باشی....اگه اول صفر فعال شد...یعنی فاز زیاد میشه یعنی خلاف

جهت عقربه های ساعت دیاگرام حرکت میکنه...ولی اگر فاز کم شد یعنی قطب فعال شده و دیاگرام نایکویست در جهت عقربه های

ساعت میچرخه..........

Piruz-68

عضو جدید
خب پس این مربوط به دیاگرام بد میشه!!!این یه فرموله در حقیقت؟یا اینکه بازم میشه این موضوع را دقیق تر باز کرد؟؟

Piruz-68

عضو جدید
در کتاب جهش نوشته چون مثلا صفر نزدیک تر به محور موهومی هستش فاز زیاد میشه این یعنی چی؟؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس این مربوط به دیاگرام بد میشه!!!این یه فرموله در حقیقت؟یا اینکه بازم میشه این موضوع را دقیق تر باز کرد؟؟

فرمول نیست این...شما باید رو دیاگرام بعد کار کنی....صفر فاز رو میکشه بالا و قطب فاز رو میکشه پایین...

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود

یه سوال دیگه .

یعنی یکی اینو نمیدونه !?
بچه های پارسال خیلی فعال تر بودنا .
بابا جوابش آره یا نه هست فقط

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی یکی اینو نمیدونه !?
بچه های پارسال خیلی فعال تر بودنا .
بابا جوابش آره یا نه هست فقط

اگه سیستم تیپ دو باشه تو منحنی نایکویست...از ربع دوم شروع میشه....

اما اگه سیستم مینیمم فاز باشه...نمیتونیم بگیم از کجا شروع میشه...باید اول فاز سیستم رو در صفر مثبت تحلیل کنیم

به همون روش تانژات معکوس و اینا....

بالا