تاپیک رفع اشکال درس مدار های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد

alice7952

عضو جدید
بچه ها تو فصل دو قطبی ها این قسمتاتصال سری و موازی دو قطبی ها که تو کتاب زرگر هست رو دیدین؟؟؟؟من خیلی با سوالاش به مشکل بر خوردم !!!

uchiha_keyvan

عضو جدید
بچه ها تو فصل دو قطبی ها این قسمتاتصال سری و موازی دو قطبی ها که تو کتاب زرگر هست رو دیدین؟؟؟؟من خیلی با سوالاش به مشکل بر خوردم !!!

من زرگرو ندیدم که چی نوشته
ولی در کله قسمت اتصاله بینه دوقطبیا یکم تمرین بیشتر لازم داره(کلیتش سادس)
سعی کن هرچی تست مربوط به اون بخش هست رو تفکیک کنی بصورته یکجا تحلیل کنی مشکلت حل میشه

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دانلود سوالات درس مدار الکتریکی آزمون دکتری غیر متمرکز مهندسی برق سال 95

دانلود سوالات درس مدار الکتریکی آزمون دکتری غیر متمرکز مهندسی برق سال 95

سوال 21 : آسان - مربوط به فصل 1 مفاهیم مدار

سوال 22: آسان - مربوط به معادل تونن

سوال 23: آسان - توان منبع مربوط به مدارات مقاومتی

سوال 24: متوسط رو به سخت - توان شبکه مقاومتی

سوال 25: آسان- مدار مرتبه اول

سوال 26: متوسط رو به سخت - مدار مرتبه اول

سوال 27: متوسط رو به سخت - مدار مرتبه اول و تحلیل ضربه(مشابه این سوال در جزوه 300 سوال مدار موجود است)

سوال 28: متوسط - مدار مرتبه اول( قبلا در کنکور ارشد شبیه این سوال آمده است.)

سوال 29: سخت - سوال ترکیبی حالت دائمی و اثر ضربه(این سوال در جزوه 300 سوال مدار موجود است)

سوال 30: متوسط - حالت دائمی سینوسی

سوال 31: متوسط - حالت دائمی سینوسی(قبلا در کنکور ارشد شبیه این سوال آمده است.)

سوال 32: سخت - مدار مقاومتی(قبلا در کنکور ارشد شبیه این سوال آمده است.)

سوال 33: متوسط - گراف

سوال 34: ساده - تابع شبکه(قبلا در کنکور ارشد شبیه این سوال آمده است.)

سوال 35: ساده - تبدیل لاپلاس

سوال 36: سخت - فرکانس طبیعی

سوال 37:متوسط رو به سخت - تابع شبکه و خواص مدار LTI(مشابه این سوال در جزوه 300 سوال مدار موجود است)

سوال 38:متوسط - حالت دائمی سینوسی(قبلا در کنکور ارشد شبیه این سوال آمده است.)

سوال 39: متوسط - هم پاسخی(قبلا در کنکور ارشد شبیه این سوال آمده است.)

سوال 40:متوسط - دوقطبی

ارزیابی کلی این آزمون نشان می دهد که طراحی سوالات درس مدار دکترا 95 برق، در سطح کنکور ارشد و حتی پایین تر از آن بوده است؛ برای آزمون دکترا بهتر بود که تعداد سوال کمتری با کیفیت علمی بالاتر طرح می شد. از سوی دیگر طراح آزمون به بحث فرکانس طبیعی توجه زیادی نداشته است؛ از آنجا که آزمون دکترا باید شامل سوالات مفهومی باشد، انتظار می رفت که به مبحث فرکانس طبیعی بیشتر پرداخته شود. ضمنا از معادلات حالت نیز سوالی در این آزمون دیده نشد. در پایان بیان این توضیح ضروری است که تعیین سطح سوالات آزمون مدار دکترا 95 که در این جا به آن پرداخته شده است، از دید و نظر یک دانشجو متوسط بوده است.

با تشکر از آقای رضا کهن

پیوست ها

• circuit phd 95.pdf
    79.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Pencil

عضو جدید
سلام
توی کنکور 93-94 این سوال اومده بود که میگه :

photo_2016-04-09_11-40-32.jpg
که پاسخش هم گزینه 4 هست :
photo_2016-04-09_11-40-20.jpg
حالا سوال من اینه که چرا تغییرات آنی رو پله گرفته؟ من تغییرات آنی رو تابع دیراک یا همون ضربه درنظر گرفتم و در این صورت حاصل انتگرال به جای t مقدار1 میشه و در نهایت جواب گزینه 3 میشه؟ کسی میدونه چرا تغییرات آنی رو پله گرفته؟

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام

مشاهده پیوست 257120
مشاهده پیوست 257119
حالا سوال من اینه که چرا تغییرات آنی رو پله گرفته؟ من تغییرات آنی رو تابع دیراک یا همون ضربه درنظر گرفتم و در این صورت حاصل انتگرال به جای t مقدار1 میشه و در نهایت جواب گزینه 3 میشه؟ کسی میدونه چرا تغییرات آنی رو پله گرفته؟

دوست عزیز سوالتو با یه سوال جواب میدم:
چرا باید تغییر آنی رو ضربه در نظر بگیری؟

ببین اینجا اشاره کرده که تغییر آنی یعنی در یک لحظه دچار تغییر شده و در واقع مثله همون تابع پله میشه که به صورت آنی مثلا از صفر میشه یک

و چون اینجا اشاره ای نکرده که این تغییر آنی بیکرانه پس دلیلی نداره اونو ضربه در نظر بگیری;)

Pencil

عضو جدید
دوست عزیز سوالتو با یه سوال جواب میدم:
چرا باید تغییر آنی رو ضربه در نظر بگیری؟

ببین اینجا اشاره کرده که تغییر آنی یعنی در یک لحظه دچار تغییر شده و در واقع مثله همون تابع پله میشه که به صورت آنی مثلا از صفر میشه یک

و چون اینجا اشاره ای نکرده که این تغییر آنی بیکرانه پس دلیلی نداره اونو ضربه در نظر بگیری;)

نه آقا کیوان هیچ منطقی پشت جوابتون نبود.

اولا که تابع دیراک به تغییرات آنی نزدیک تر از پله هست چون یه آن میاد و تموم میشه یعنی در همسایگی صفر هست، درصورتی که پله از صفر شروع میشه تا بی نهایت.
دوما توی صورت سوال حرفی از بیکران بودن نزده، که بخواهیم اونو حتما پله در نظر بگیریم.
سوما میشه هزار نوع تابع آنی در نظر گرفت با درجه های متفاوت( جدا از پله و دیراک) که برای هر کدوم یه جواب بدست بیاد...
دوستان کس دیگه ای نظر نداره؟ من خودم اصلا تو کتم نمیره و همیشه با ضربه اینو حل میکنم :wallbash::wallbash::wallbash:

uchiha_keyvan

عضو جدید
نه آقا کیوان هیچ منطقی پشت جوابتون نبود.

اولا که تابع دیراک به تغییرات آنی نزدیک تر از پله هست چون یه آن میاد و تموم میشه یعنی در همسایگی صفر هست، درصورتی که پله از صفر شروع میشه تا بی نهایت.
دوما توی صورت سوال حرفی از بیکران بودن نزده، که بخواهیم اونو حتما پله در نظر بگیریم.
سوما میشه هزار نوع تابع آنی در نظر گرفت با درجه های متفاوت( جدا از پله و دیراک) که برای هر کدوم یه جواب بدست بیاد...
دوستان کس دیگه ای نظر نداره؟ من خودم اصلا تو کتم نمیره و همیشه با ضربه اینو حل میکنم :wallbash::wallbash::wallbash:

!!!!!!!!!!!!!!
اولا دوسته عزیز کجا گفته شده که پله همیشه از صفر باید شرو بشه و اندازشم به یک ختم بشه؟!!!!(میتونه یه پله انتقال یافته باشه با اندازه ای غیر از یک مثله همین سوال)

راجبه نکته دومت خب خودت داری همون حرفه منو میزنی که به بی کران بودن اشاره نشده پس ضربه معنی نداره دیگه!!!!!!!

و نکته سوم بله میشه هزار نوع تابع در نظر گرفت که تغییراتش آنی باشه اما شما مگه درسی بجز مدار داری میخونی که اضافه بر پله و شیب و ضربه رو بخوای کنکاش کنی؟

و اما اندر خواص واژه آن در لغت نامه باید عرض کنم که آن به معنیه لحظس(یعنی یه لحظه مثله تابع پله ای که زمانه انتقالش اهمیت نداره تغییر میکنه)(برا درکه بهترش یه سری به سواله50 ساله 90 بزن )

باور کن مشکل از سوال نیست مشکل از کتته خواهرم
:D
شما اصلا هرجا دیدی نوشته تغییر آنیه اونو یه ورودی پله در نظر بگیر و زیاد رو واژش وسواس نشو

آخرین ویرایش:

Pencil

عضو جدید
سلام

مشاهده پیوست 257120
مشاهده پیوست 257119

ممکنه یکی جواب بده ؟

alice7952

عضو جدید
دوستان کسی جواب تست آخر کنکور 90 مدار رو می دونه؟همون سوال متنغیرهای حالت؟من تو دو کتاب مختلف دو جواب مختلف دیدم!!!یکی گفته گزینه A=(-1/2 ) ولی تو یکی گفته گزینه ای که درایه های 1و 4 اون -1/2 ههه!!!ولی به نظر من این دومیه درست تره!

amir-chiko

عضو جدید
همون 1/2- درسته چون متغیرا مستقل خطی نیستن و بایدبر حسب یکیشون بدست بیاری که اگه هرجور جساب کنی همون 1/2- بدست میاد

بالا