تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

amir-chiko

عضو جدید
سلام اگه ممکنه سوالات وجواب معادلات دیفرانسیل کنکور رشته ریاضی محض سال 93 و 94 میخواستم

SEPAS94

عضو جدید
سلام
بجه ها كسي هست ك باسخ تشريحي رياضيات٩٤كنكور برق رو با حل استاد معتمدي داشته باشه؟ممنون ميشم اكه داره بزاره.

SEPAS94

عضو جدید
سلام
در سوال زير جرا صفر قطب مرتبه صفر است؟http://s6.picofile.com/file/8238597376/Riyazi_202.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام
در سوال زير جرا صفر قطب مرتبه صفر است؟http://s6.picofile.com/file/8238597376/Riyazi_202.jpg

چرا صفره؟
فکر کنم چون به ازای صفر مخرج صفر میشه!اگر درست متوجه شده باشم و گفته باشم.یعنی اگر به جای z صفر بذاریم مخرج میشه صفر. مهندسان عزیز انشالله جواب درست رو میگن من مطمئن نیستم

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

با سلام
سوالاتون رو اشتباه نوشتید.منظور شما این بوده چرا z=0 قطب مرتبه3 است.
ببنید خیلی ساده ابتدا شما باید مفهوم مرتبه را بلد باشید مثلا به عنوان نمونه مرتبهx^2 در x=0 دو است به این دلیل که مشتق دوم مخالف صفر میشود .به عبارتی صفر را در تابع گذاشته و تا زمانیکه مخالف صفر باشد به مشتقگیری ادامه میدهید.
در اینجا ابتدا 0را در مخرج گذاشته حاصل 0میشود مجدد مشتق گرفته میشود1 منهای cos دوباره صفر را بزارید صفر میشود مجدد مشتق گرفته حاصلsin میشود که در z=0 صفر میشود و مشاهده میکنید در مشتق سوم مخالف صفر شد فلذا مرتبه3 خواهد بود.
موفق باشید

SEPAS94

عضو جدید
چرا صفره؟
فکر کنم چون به ازای صفر مخرج صفر میشه!اگر درست متوجه شده باشم و گفته باشم.یعنی اگر به جای z صفر بذاریم مخرج میشه صفر. مهندسان عزیز انشالله جواب درست رو میگن من مطمئن نیستم
سلام
بله منظورم مرتبه سه بودن قطب صفر است كه دوست عزيز باسخ دادن ،ممنون از دوست عزيزra1372

fjfj

عضو جدید
مشاهده پیوست 256897مشاهده پیوست 256896سلام بیزحمت حل این سوالارو میخواستم

دوست عزیز برای محاسبه مانده:
قطب مرتبه دوم مخرج هست در z=0
z به توان 2 را در تابع ضرب می کنیم و از تابع مشتق می گیریم که جواب مبهم شده و برای رفع ابهام از روش هم ارزی استفاده می کنیم که می شه 2 در آخر هم برای جواب انتگرال در i2pi ضرب می شه که 4پی آی جواب هست.

pop405

عضو جدید
سلام. ببخشید این سوال را می پرسم
اگر یک متغیر z مختلط داشنه باشیم مشتق ان نسبت به z چی میشه ؟ ۱+i یا i

با تشکر. لطفا زود جواب بدید

giga12

عضو جدید
چرا گرادیان یک تابع همیشه جهت بیشترین مقدار را نشان می دهد؟

دوست عزیز این سوالتون مربوط میشه به درس ریاضی عمومی 2 مربوط به بحث مشتق سویی ببینید مشتق سویی یعنی تغییرات بک تابع دو متغیره نسبت به یک بردار و فرمولی داره به صورت (ضرب داخلی گرایان تابع در بردار یکه در جهت برداری که می خواهند تغییرات تابع رو در اون جهت بدست بیارند) حال اگر زاویه بین بردار گرادیان با بردار یکه 90 درجه باشه فرمول داخل پرانتز که نوشتم تبدیل میشه به گرادیان تابع یعنی ماکزیمم تغییرات تابع نسبت به اون برداره

giga12

عضو جدید
سلام. ببخشید این سوال را می پرسم

اگر یک متغیر z مختلط داشنه باشیم مشتق ان نسبت به z چی میشه ؟ ۱+i یا i

با تشکر. لطفا زود جواب بدید

دوست گرامی منظورتون اگه تابع مختلط f مساوی z باشه پس مانند توابع معمولی مشتق میگیریم یعنی میشه 1
l

بالا