تاپیک رفع اشکال درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد

سلام دوستان یک سوال داشتم تقریبا در همین زمینه
کره ای فلزی با پتانسیل صفر (یا همون متصل شده به زمین) و یک بار q+ در مرکز آن داریم.تصویر این بار دقیقا کجا میوفته؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه یا حتی چیزی در این مورد به ذهنش میرسه بگه...
با تشکر...

Reza system 94

عضو جدید
سلام دوستان
تمرکز لازم روی مغناطیس رو ندارم با اینکه تست هم حل کردم
بیشتر از همه ترس از حل کردن اشتباه از حل کردن سر ازمون جلوگیری میکنه
راهنمایی کنید ممنون میشم

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تمرکز لازم روی مغناطیس رو ندارم با اینکه تست هم حل کردم
بیشتر از همه ترس از حل کردن اشتباه از حل کردن سر ازمون جلوگیری میکنه
راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام...دوست عزیز مغناطیس شوخی نیستش... یاب باید درست خوندش یا نه...نمی دونم شما چطوری خوندی...ولی به نظرم بهتره روی مفاهیمی که بهتر مسلطی خوب مسلط بشی و قاطعانه بهشون جواب بدی... کلا توی همه ی درس ها همین طوره...الانم وقتی نمونده بخوای دوباره از اول بخونی... بیش تر روی نقاط قوتت تکیه کن...بقثیه مباحث که خوب مسلط نیستی ساده بود بزن و گر نه بی خیالش شو.

efa_67

عضو جدید
با سلام
از دوستان خواهشمندم که جزوه یا کتاب خوبی برای مغناطیس که خوندن و ازش راضی بودن را بهم معرفی کنن
با تشکر

respina_5966

عضو جدید
با سلام
از دوستان خواهشمندم که جزوه یا کتاب خوبی برای مغناطیس که خوندن و ازش راضی بودن را بهم معرفی کنن
با تشکر
من فک می کنم کتاب پارسه عبدالعالی کتاب خوبی باشه البته اگه واسه کنکو می خواین.من فقط فصل دومش رو خوندم ولی تعریفش رو زیاد شنیدم از سبک تدریس کتاب خوشم اومد.راستش گام به گام مباحث مختلف رو درس میده و با مثال های خوبی مفاهیم رو توضیح میده(فصل دومش که این طوری بود:smile:)من خودم می خوام همین کتابو واسه کنکور امسال بخونم ولی واسه تست نمی دونم

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام
با تشکر
بنده با پایه ی صفر کتاب های پارسه و جهش رو خوندم، به نظرم بد نبود.
کنکورای سال های پیش رو خوب میزدم اما کنکور خودم رو 16 درصد بیشتر نزدم. در هر صورت توی درس الکترومغناطیس فقدان یه کتاب کنکوری خوب شدیدا احساس میشه. اگر پایه ی شما ضعیفه کلاس برید هم تو وقت خیلی صرف جویی می شه و هم درصد بهتری می تونید بزنید.
موفق باشید

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام
با تشکر

سلام دوست عزیز... اگه اشتباه نکنم می خواید واسه دکترا بخونید... به قول دوستمون اقای freddy-elec کتاب خوب نداریم واسه مغناطیس... غلط های زیاد توی کتاب ها...روش های متعدد حل ها و.. خودش به سخت تر شدنش کمک میکنه...

من نمی دونم چه پایه ای دارید ولی جزوه پارسه برای شروع بد نیست شاید... حل مثال های داخل کتاب چنگ هم خوبه ... بعدش هم حل تست های سالیان گذشته که کتاب خوبی به اون صورت نداریم متاسفانه که حل تست هاش واقعا خوب باشه.یعنی همه جوه کامل باشه.کلاسای کنکوری این درس هم خروجی ها زیاد مطلوب نبوده و شاید کمبود یک استاد خوب هم در این درس داریم.و چون از کلاساش استقبال نمیشه معمولا کامل درس داده نمیشه .

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان با توجه به سوال زیر با داشتن جهت i چگونه جهت fبدست امده؟:confused:

sorour85

عضو جدید
سلام
ممکنه نگاهی به این سوال کنید

پیوست ها

• IMG_20151103_220817.jpg
    IMG_20151103_220817.jpg
    29.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_20151103_220920.jpg
    IMG_20151103_220920.jpg
    26.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام دوستان اگر مقدوره
جواب این سوال:
کره ای با چگالی سطحی ps و شعاع a , انرژی را بدست اورید.
از طریق دو فرمول مربوط به انرژی

some woeful

عضو جدید
سوالی از پتانسیل الکتریکی

سوالی از پتانسیل الکتریکی

سلام وقتتون بخیر دوستان

این سوالی که در تصویر زیر می بینید سوالم اینه که با چه دلیلی اون پوسته S اصلا نقشی در راه حل نداره؟ بعبارتی اگه نبود هم همین طوری حل میشد سوال... :cry:

[URL="http://uupload.ir/"][IMG]http://uupload.ir/files/nbpe_untitled.png[/URL][/IMG]

total_mo

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چرا در یک مدار مغناطیسی (شامل سیمپیچ، هسته آهنی و شکاف) شار مغناطیسی(با نماد فی) در هسته با شار مغناطیسی در شکاف یکسانه؟ در واقع شاری که در مدلسازی مدار الکتریکی هم ارز میشه با جریان

بالا