تاپیک جامع کلش آف کلنز (Clash Of Clans)

M.T.R.W

عضو جدید
کاربر ممتاز
آموزش بازی کلش (Clash Of Clans) - بخش اول: آشنایی با بازی

از جمله پر طرفدارترین بازی های اینترنتی، میتوان به بازی Clash Of Clans اشاره کرد. این بازی توسط شرکت Super Cell در سال 2012 در کشور فنلاند ساخته شد و در مدت کوتاهی توانست جایگاه بسیار خوبی در میان کاربران تلفن همراه پیدا کند.
این بازی ابتدا فقط روی iOS اجرا میشد، اما پس از مدتی ورژن اندروید آن نیز طراحی و در سال 2013 به بازار عرضه شد.
سبک بازی به این صورت است که یک دهکده کوچک در اختیار شما قرار دارد و شما باید به مرور زمان اجزای مختلف دهکده را توسعه دهید. شما میتوانید از تولیدی دهکده خود استفاده کنید یا به دهکده های دیگر حمله کرده و منابع آن ها را بدزدید.
در این بازی چند عنصر مهم وجود دارد. طلا، اکسیر، اکسیر سیاه و الماس که در ادامه توضیحات آن ها را خواهیم گفت.

Gold: یکی از ارکان اصلی بازی طلا است. برای ساخت ساختمان های دفاعی، دیوار دور دهکده و ساخت تولید کننده اکسیر شما نیازمند طلا هستید. برای بدست آوردن طلا میتوانید معدن طلا بسازید و آن را ارتقا دهید یا نیرو بسازید و دهکده دیگران را غارت کنید.

Elexir: یکی دیگر از عناصر بازی اکسیر نام دارد. به کمک اکسیر میتوانید نیروهای خود را تقویت کرده، نیروی جدید بسازید و بسیاری از ساختمان های خود را ارتقا دهید. اکسیر از طریق غارت و ساختمان تولید کننده اکسیر جمع آوری میشود.

Dark Elexir: اکسیر سیاه تنها در جهت ساخت نیرو های افسانه ای و ارتقا قدرت آن ها استفاده میشود. به کمک اکسیر سیاه میتوانید نیرو های بسیار قدرتمندی بسازید. البته جمع آوری این عنصر بسیار سخت است. این عنصر از طریق غارت و دریل های مخصوص جمع آوری اکسیر سیاه به دست می آیند.

GEM: الماس را میتوان مهم ترین عنصر بازی نامید. به کمک الماس میتوانید طلا، اکسیر و اکسیر سیاه بخرید یا تولید آن ها را دو برابر کنید یا میتوانید سرعت ساخت نیرو را به دو برابر برسانید و یا زمان ساخت یک ساختمان را کوتاه کنید. برای بدست آوردن الماس چند روش دارید. اول از بین بردن درخت ها و سنگ های اضافه اطراف دهکده. دوم انجام ماموریت های بازی. سوم خرید الماس.

در بازی شما میتوانید نیروهای مختلفی بسازید و دهکده دیگران را غارت کنید. ساخت نیرو ها در ساختمانی به نام Barracks یا Dark Barracks انجام میشود.

Barracks

Barbarian: از جمله نیرو های هجومی که با شمشیر حمله میکند و باید به هدف کاملا نزدیک باشد.

Archer: کماندار ها میتوانند از راه دور هدف را تیر باران کنند.

Giant: غول ها فقط ساختمان های دفاعی را هدف قرار میدهند.

Goblin: گوبلین ها سارقان بازی هستند. آن ها فقط به دنبال طلا و اکسیر میگردند.

Wall Breaker: برای از بین بردن دیوار از دیوار شکن استفاده کنید.

Baloon: بالون ها در آسمان حرکت میکنند و از بالا روی اهداف بمب می اندازند.

Wizard: جادوگر ها دارای صاعقه ای قوی هستند که خیلی سریع ساختمان ها را از بین میبرد.

Healer: اگر یک هیلر به دنبال نیرو های خود بفرستید میتواند از راه دور آن ها را درمان کند.

Dragon: اژدها جز قوی ترین نیروها است. آن ها پرواز میکنند و اهداف را با آتش از بین میبرند.

P.E.K.K.A: پکا یک نیروی فوق قوی است که به سختی از پا در می آید و با سرعت بالایی ساختمان ها را تخریب میکند.

Dark Barracks

Minion: این موجودات ریز با سرعت بالا پرواز میکنند و ساختمان ها را از بین میبرند.

Hog rider: هدف خوک سواران فقط ساختمان های دفاعی است. آنها از روی دیوار میپرند و اهداف خود را سرنگون میکنند.

Valkyrie: تبر زن ها به هدف خود نزدیک میشوند و با یک ضربه آن ها را از بین میبرند.

Golem: این موجودات از سنگ ساخته شده اند. سرعت بسیار پایینی دارند ولی به سختی از بین میروند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

M.T.R.W

عضو جدید
کاربر ممتاز

Witch: جادوگر سیاه میتواند از زیر زمین به اسکلت های مرده جان ببخشد تا برای او بجنگند.

Lava hound: هدف این موجود ابتدا ساختمان هایی است که اهداف پروازی را نشانه میروند.

در این بازی شما ساختمان های مختلفی دارید که باید آن ها را تقویت کنید.

Town Hall: این ساختمان مهم ترین ساختمان شماست. از بین رفتن آن به معنی باخت شما در جنگ است. اگر این ساختمان را ارتقا دهید میتوانید ساختمان های جدیدی برای دهکده خود بسازید.

Clan Castle: با ساخت این ساختمان میتوانید عضو یک اتحاد شوید و با افراد دیگر به جنگ های قبیله ای بپردازید.

Labratoar: در این ساختمان میتوانید قدرت نیرو های خود را افزایش دهید و آن ها را قوی تر کنید.

Storage: در این ساختمان ها میتوانید منابع بدست آمده را ذخیره و نگه داری کنید.

M.T.R.W

عضو جدید
کاربر ممتاز
war

war

[h=2]آموزش استارت کلن وار و انتخاب اعضا برای کلن وار Clan War
[/h]
این اموزش مخصوص افراد مبتدی هست
شما برای مثال کلن خود را تشکیل دادین و میخواین کلن وار را اغاز کنید
نکته اول اینه که اگر تازه اعضای کلنتون تکمیل شده و عضو جدید به کلن شما پیوسته است در قسمت کلن
یا نمایش اعضای کلن گزینه New جلوی نام کاربری یا نام دهکده عضو کلنتون میاد
برای مثال شما 10 عضو جدید دارین و میخواین با این 10 عضو کلن وار را استارت بزنید
به خاطر اینکه بازی به شما اجازه اغاز کلن وار را بدهد وارد کلن شده و اعضای خود را به Elder تغییر بدهید
سپس بازی به شما اجازه شروع کلن وار را میدهد . اینکار زمانی که روبرو نام اعضای کلنتون کلمه Member
نوشته نشده بدرد میخوره.
خوب برای شروع کلن وار اگر شما لیدر یا کولیدر باشید این امکان را دارید
وقتی که وارد بازی شدید روی گزینه یا نماد کلن وار در سمت چپ بازی خود کلیک کنید
و گزینه Start War را بزنید

سپس در صفحه باز شده اگر در پایین به انگلیسی قرمز رنگ نوشته شده است که:
Select either 10 or 15 members یعنی شما باید 10 یا 15 عضو را برای شرکت در وار انتخاب کنید
تا سپس گزینه start war در روبرو این جمله قرمز رنگ ظاهر شود
اما برای انتخاب افراد در روبرو هر نام کاربری یک دکمه است (سمت راست) مثلا کاربر اول amin را میخوایم
در وار شرکت ندهیم پس گزینه روبروی نام کاربریش را روی out قرار میدهیم
اما اگر خواستیم عضوی را در وار شرکت دهیم کافیست گزینه سبز رنگ IN را در سمت راست روبرو نام دهکده
ان انتخاب کنیم تا در وار اضافه شود سپس وقتی 10 یا 15 عضو وار را انتخاب کردید گزینه Start War!
فعال میشود و انرا فشار میدهید تا کلن وار اغاز شود و بازی شروع به جستجوی کلن رقیب شما بکند

سپس طبق تصویر پایین بازی شروع به پیدا کردن کلن رقیب شما میکند و کلنی مناسب کلن شما به همان

تعداد اعضای کلن وار شما پیدا میکند مثلا کلن وار شما با 10 بازیکن اغاز میشود پس کلن رقیب شما نیز 10
عضو برای کلن وار دارد

M.T.R.W

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه زمان و چه چیز هایی در بازی ارتقاء بدهیم

چه زمان و چه چیز هایی در بازی ارتقاء بدهیم

سلام سهیل هستم و این اموزش را براتون مینویسم امیدوارم خوشتون بیاد
بیشتر بازی کننده ها یا گیمرهای کلش اف کلنز اگر تازه وارد باشن با این مشکل روبرو میشن که اول چه ساختمانی یا چه چیزی در مپشون را ارتقا بدن
اول دقت کنید رایج ترین اشتباه گیمرها در این بازی اینه که بی جهت تان هال را ارتقا میدن
شما هرگز تا وسایلتون و ساختمان هاتون را ارتقا ندادین , Town Hall را ارتقا ندین
وقتی بازی را شروع کردین ابتدا تان هال را به لول 2 برسونید بعد شروع به ارتقا وسایل بکنید
مثلا شما تان هالتون لول سه هست و نمیدونید چه چیزهایی ارتقا بدین
مهمترین چیز تو بازی کلش اف کلنز ارتقا ساختمان های نیرو ساز است چون شما نیاز به اتک زدن
به سایر دهکده ها برای پیشرفت دارین
تا سکه و الکسیر کافی نداشته باشین نمیتونید چیزی را ارتقا بدین پس نیرو ها جز مهمترین فاکتور
محسوب میشه .ولی تنها ارتقای نیرو ساز ها مهم نیست بلکه ارتقا وسایل دفاعی نیز برای دفاع
از دهکدتون هم نیاز هست و از مهمترین فاکتور های بازی است . تا شما وسایل دفاعی قوی
نداشته باشین نمیتونید از دهکده خودتون در مقابل دشمن دفاع کنید و از دزدیده شدن سکه ها
و الکسیر ها جلوگیری کنید.برای مثال حتما ارچر تاور ها و ایر دیفنس ها , مورتار ها , کانون ها را
با توجه به لول تان هالتون به حداکثر سطح خودشون ارتقا بدین
بعد از اینکه وسایل دفاعی را ارتقا دادین در لابراتوری اقدام به ارتقا لول سربازاتون بکنید وقتی
لول سرباز ها را بالا ببرین میزان تخریبشون و سلامتیشون افزایش پیدا میکنه
در لابراتوری بعد از ارتقا سربازها حتما شروع به ارتقا طلسم ها بکنید

و اما برای پیشرفت در بازی همونطور که گفتم باید اتک بزنید و سکه و الکسیر جمع کنید
مسلما اگر میخواین اتک موفقی داشته باشین باید نیروهای قوی (دارای سطح بالا) و زیاد باشید

اگر میخواین در اتک نیروهای بیشتری داشته باشید باید زمین های خود را ارتقا بدین تا ظرفیتشون
برای نگه داشتن سرباز بیشتر بشه . وقتی با سربازای بیشتری اتک بزنید میتونید میزان بیشتری
غارت بکنید.
و اما میرسیم به دیوار ها , دیوارها جز مهمترین وسایل دفاعی از دهکده شما در مقابل دشمنتون
هستند. بعضی بازیکنان دیوار ها را با توجه به سطح تان هال خودشون تا اخرین سطح مجاز ارتقا
میدن ولی بعضی نیز مثلا دیواراشون زرد شدن دیگه ارتقا نمیدن و طلا های خودشون را صرف
ارتقای چیز دیگه میکنن . این مورد بستگی به نظر خودتون داره
خوب حالا دیگه باید سایر ساختمان را به دلخواه ارتقا بدین مثله معادن طلا ساز / معادن الکسیر
ساز/ مخزن الکسیر / و ….
حال شما با توجه به اینکه وسایل دفاعی و وسایلی که بالا به ترتیب نام برده شد ارتقا دادین
میتونید تان هال خودتون را ارتقا بدین و به سطح بالاتر برسونید
امیدوارم اموزش مفیدی براتون بوده باشه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای ول به دوستان
کسی دوست داشت با لول بالای هفتاد بیاد پیش ما
persian.coc
leader: JU JU

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
دوستان از اسپم بپرهیزید,زبان فروم فارسی هست پس فینگلیش تایپ نکنید, تاپیک تغییر نام داده و مهم شد

آخرین ویرایش:

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من 3 ماه درگیر trophy جمع کردن بودم
هدفم 10 نفر اول ایران بود که داشتم بهش میرسیم ولی یهو درگیر شدم
تو این 3 ماه بویلدرا کلا خواب بودن :D
با لونیون تاون 9, تاون 10 ماکسو استار میگرفتم :D

مشاهده پیوست 239073

اقا مدیر ببخشیدا از اسپم ایشون بعد از سه ما جستجو کلش پلی یر حرفه ای رو اینجا پیدا کردن خوشحالی میکنن:)
علی جان ای دیمو برات پی وی میفرستم:)ابرو ریزی نکن:)

Foster.nicely

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبيد؟ ببخشيد 2 تا سوال دارم 1- من ميتونم اين بازي رو روي كامپيوترم نصب كنم؟ 2 اينكه ميتونيد راهنماييم كنيد از كجا ميتونم دانلود كنم؟ يك جاي باشه كه بدون اشكال و زود بتونم دانلود و نصب كنم ممنون ميشم راهنماييم بكنيد ( باسه خواهرزادم هست ):redface:

HaMiD.TcI

مدیر تالار
کلش مخصوص موبایل هست و به جز شبیه ساز آندروید روی سیستم ویندوز, نمیتونید ور دیگه ای نصبش کنید. در هر حال من نصبش رو روی سیستم پیشنهاد نمیکنم

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبيد؟ ببخشيد 2 تا سوال دارم 1- من ميتونم اين بازي رو روي كامپيوترم نصب كنم؟ 2 اينكه ميتونيد راهنماييم كنيد از كجا ميتونم دانلود كنم؟ يك جاي باشه كه بدون اشكال و زود بتونم دانلود و نصب كنم ممنون ميشم راهنماييم بكنيد ( باسه خواهرزادم هست ):redface:

بازی کلش آو کلنز رو روی پی‌سی براحتی می‌تونید با یه موس بازی کنید و اصلا اذیت که نمی‌شین هیچ، دلچسب‌تر هم هست

بله می‌تونین نصب کنین ولی نیازمند یک سیمولیتور دارین که اون رو می‌تونین با نسخه کامل و بدون دردسر از لینکی که زیر میزارم نصب کنید

پس از نصب سیمولیتور، بازی کلش آو کلنز رو دانلود کنید ( برای اندروید )، که میتونید از سایت فارس‌روید اون رو بگیرید
( دقت کنین پس از نصب بازی حتما بازی رو به اکانت گوگل وصل کنین)

دانلود سیمولیتور - بلواستک

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 3 ماه درگیر trophy جمع کردن بودم
هدفم 10 نفر اول ایران بود که داشتم بهش میرسیم ولی یهو درگیر شدم
تو این 3 ماه بویلدرا کلا خواب بودن :D
با لونیون تاون 9, تاون 10 ماکسو استار میگرفتم :D

مشاهده پیوست 239073

air sweeper که تو نسخه جدید ارایه شده خیلی زده توی خال

لولیون برای چینش مناسب مپ، خیلی خوب جواب نمی‌ده، ولی جزو بهترین روش‌های اتک محسوب میشه

HaMiD.TcI

مدیر تالار
مثل اینکه توی این تاپیک اگه اسپم آزاد نباشه نمیشه اصلن :D

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
air sweeper که تو نسخه جدید ارایه شده خیلی زده توی خال

لولیون برای چینش مناسب مپ، خیلی خوب جواب نمی‌ده، ولی جزو بهترین روش‌های اتک محسوب میشه
من از موقعی که تونستم تان هال 9 ماکس رو 3 ستار کنم گفتم که تو آپ جدید 100% اتک هوایی رو ضعیف میکنن که کردن
با چه شور و دوقی لاوا ماکس کردم آ:(

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

آقووو کدووم اسپم؟
بررسی تخصصی از ایر سوییپر انجام شداا :دی
انقد پرفکته این ایر سوییپر

از وقتی اومده دارم میخندم

یه عده اتک دادن بلد نیستن، برا تون هال نه هم با دراگ میرن اتک، حالا وقت خندیدن بهشونه

لونیون رو عاشقشم، ولی خوب الان شدید سخت شده

اتک مورد علاقه خودم، GoWiWi و GoWiPe، و البته، یه سری مپا خیلی هوگ خورشون خوبه، له میشن با هوگ حسابی

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاقا یه کلن بزنید همش بچه های باشگاه باشن دور هم من لولم 41

• Like
واکنش ها: Sima

Sima

مدیر تالار مهندسی هسته ای همکار مدیر تالار زبان
مدیر تالار
کاربر ممتاز

اقا مدیر بذار جوونای ملت شاد باشن این شادی رو ازشون نگیر:)
.
.
.
دوستان اکانت من با لول۱۳۰ خریداری بود پی وی نده:)

Foster.nicely

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبيد ميشه رايگان جم كلش بگيرم؟ از كدوم سايت ميشه اينكارو انجام داد اخه هزار تا سايت تو گوگل هست

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جم رایگان وجود نداره، سایتا تبلیغ الکی میکنن.

Foster.nicely

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من میخواهم یه اکانت level80بخرم به نظرتون قیمتش تا چه حدودی هست.؟

بالا