تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اطلاعيه اعلام نتايج آزمونهاي مردادماه 1394

بدينوسيله به اطلاع كليه شركت كنندگان محترم در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي 1 و 2 مرداد ماه 1394 می رساند؛ با پيگيري هاي بعمل آمده و اعلام سازمان سنجش، نتايج آزمونهاي تستي موصوف در دست استخراج بوده و تا عصر روز سه شنبه 28/07/94 به آگاهي عموم شركت كنندگان محترم خواهد رسيد. لذا اين عزيزان مي توانند جهت دريافت كارنامه خود در تاریخ مقرر به سامانه آزمونهاي ورود به حرفه دفتر مقررات ملّي ساختمان مراجعه و از نتيجه آزمون خود مطلع شوند.

دفتر مقررات ملّی ساختمان

q.electronic

عضو جدید
سلام

سلام

در مورد سوالات 26و 29 آزمون مرداد(استفاده از لوله پلی اتیلن در داخل بتن و هادی آلومینیومی برای هادی حفاظتی) تو کدام یک از کتاب های نظام مهندسی (مواد آزمون)جواب آن هست؟ لطفا اگر کتاب هایی میشناسید که حاوی نکاتی از این قبیل هست معرفی کنید تا برای آزمون بعدی مطالعه کنیم. ممنون

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

در مورد سوالات 26و 29 آزمون مرداد(استفاده از لوله پلی اتیلن در داخل بتن و هادی آلومینیومی برای هادی حفاظتی) تو کدام یک از کتاب های نظام مهندسی (مواد آزمون)جواب آن هست؟ لطفا اگر کتاب هایی میشناسید که حاوی نکاتی از این قبیل هست معرفی کنید تا برای آزمون بعدی مطالعه کنیم. ممنون
دوست عزیز این مورد تو کتاب راهنمای مبحث 13ذکر شده

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

q.electronic

عضو جدید

سلام بر شما. ممنون از اینکه جواب دادید.من تو کتاب راهنمای مبحث 13 استفاده از لوله پلی اتیلن درون بتن را پیدا نکردم.اگر شماره صفحه را میدانید لطفا بگید. نمره آزمون من 47 شد و مردود. امیدوارم بقیه اعضا قبول شده باشند تا دوباره وقتشان گرفته نشود.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

سلام بر شما. ممنون از اینکه جواب دادید.من تو کتاب راهنمای مبحث 13 استفاده از لوله پلی اتیلن درون بتن را پیدا نکردم.اگر شماره صفحه را میدانید لطفا بگید. نمره آزمون من 47 شد و مردود. امیدوارم بقیه اعضا قبول شده باشند تا دوباره وقتشان گرفته نشود.
انشالا این دفعه قبول شید منم مردود شدم..
در مورد این سوالات صفحه ی 176 رو بررسی کنید

Sent from my HTC Desire 816 dual sim using Tapatalk

zalzalak_amir

عضو جدید
سلام دوستان و خصوصا قدیمی های باشگاه.شاید هم باشگاهی های جدید ندونن من برق قدرت خوندم
ولی بچه های قدیمی میدونن.(البته بیشتر فاز کاریم امنیت و ITبوده ولی فاز تحقیقاتیم امنیت سیستم های
اسکادا در بخش تولید و انتقال و توزیع برق بوده)
حالا چند تا سوال دارم اگر بخوام برای آزمون پیشرو نظام مهندسی آماده بشم از چی شروع کنم به خوندن؟
(نکته:نگید در صفحات قبل وجود داره که گشتم پیدا نکردم)

منابع کتاب و ... اگر معرفی کنید عالی میشه تا سریعتر استارت کنم فشرده و بین کارهام.

دقیق نمیدونم ولی تو نت دیدم سوالات و برخی فایل های مهم نظام مهندسی رو دارن میفروشن با قیمت
بالا یه جایی ارزون تر بود که اینا توش هست:

http://www.filina.zepo.ir/search/find?cat_id=0&search=%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85+%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C

چیا رو بخرم و چیا رو از سایت بالایی؟؟؟؟

در کل توصیه ها و نکات مفیدتون رو با گوش جان میشنوم:redface:

عرض تسلیت ماه محرم
:cry:

kuchuluuu

عضو جدید
سلام دوستان و خصوصا قدیمی های باشگاه.شاید هم باشگاهی های جدید ندونن من برق قدرت خوندم
ولی بچه های قدیمی میدونن.(البته بیشتر فاز کاریم امنیت و ITبوده ولی فاز تحقیقاتیم امنیت سیستم های
اسکادا در بخش تولید و انتقال و توزیع برق بوده)
حالا چند تا سوال دارم اگر بخوام برای آزمون پیشرو نظام مهندسی آماده بشم از چی شروع کنم به خوندن؟
(نکته:نگید در صفحات قبل وجود داره که گشتم پیدا نکردم)

منابع کتاب و ... اگر معرفی کنید عالی میشه تا سریعتر استارت کنم فشرده و بین کارهام.

دقیق نمیدونم ولی تو نت دیدم سوالات و برخی فایل های مهم نظام مهندسی رو دارن میفروشن با قیمت
بالا یه جایی ارزون تر بود که اینا توش هست:

http://www.filina.zepo.ir/search/find?cat_id=0&search=نظام+مهندسی

چیا رو بخرم و چیا رو از سایت بالایی؟؟؟؟

در کل توصیه ها و نکات مفیدتون رو با گوش جان میشنوم:redface:

عرض تسلیت ماه محرم
:cry:
سلام
ایول به گوش جانت،ایول به این همه انرژی ;)
رمز موفقیت اینه : قدم اول اینکه واقعا" تصمیم بگیری که همین اولین بار قبول بشی و وقت بذاری.قدم دوم اینکه در ابتدا شروع کن به خوندن مباحث مهمتر مثل 12و13و15 و راهنمای 13.از مباحث دیگه هم سوال میاد پس سعی کن لااقل یه نگاه بهشون بندازی.برای اینکه بتونی راحتتر مطالب رو تو کتابا پیدا کنی لازمه که فهرست کتابا رو تا جایی که میتونی کامل کنی یعنی اینکه تمامی بند ها و مواردی که تو فهرستت نیست رو تو فهرستت بنویسی تا راحت با نگاه کردن به فهرست،جای دقیق مطلب مربوطه را پیدا کنی.ضمنا" میتونی به قسمت های مختلف کتابتون هم سربرگ بزنی.قدم سوم اینکه سوالات سالهای قبل رو به خوبی بخونی.کتاب شایقی یا فروغی رو گیر بیار و با توجه به اینکه جواب تشریحی داده شده با نگاه کردن به جوابا،با نمونه سوالات آشنا میشید و کم کم طریقه خوندن و حل کردن سوالات دستتون میاد.
قدم آخر هم اینکه سعی کن ارتباطت با این تاپیک رو قوی کنی و هر سوالی واست پیش اومد اینجا مطرح کنی تا یکی دیگه به شما جواب بده و البته شما هم جواب بقیه رو بدین.
من این کارها رو کردم و سود بردم و آخر سر هم قبول شدم.
واسه شما هم آرزوی موفقیت و پیروزی دارم. ;)

zalzalak_amir

عضو جدید
سلام
ایول به گوش جانت،ایول به این همه انرژی ;)
رمز موفقیت اینه : قدم اول اینکه واقعا" تصمیم بگیری که همین اولین بار قبول بشی و وقت بذاری.قدم دوم اینکه در ابتدا شروع کن به خوندن مباحث مهمتر مثل 12و13و15 و راهنمای 13.از مباحث دیگه هم سوال میاد پس سعی کن لااقل یه نگاه بهشون بندازی.برای اینکه بتونی راحتتر مطالب رو تو کتابا پیدا کنی لازمه که فهرست کتابا رو تا جایی که میتونی کامل کنی یعنی اینکه تمامی بند ها و مواردی که تو فهرستت نیست رو تو فهرستت بنویسی تا راحت با نگاه کردن به فهرست،جای دقیق مطلب مربوطه را پیدا کنی.ضمنا" میتونی به قسمت های مختلف کتابتون هم سربرگ بزنی.قدم سوم اینکه سوالات سالهای قبل رو به خوبی بخونی.کتاب شایقی یا فروغی رو گیر بیار و با توجه به اینکه جواب تشریحی داده شده با نگاه کردن به جوابا،با نمونه سوالات آشنا میشید و کم کم طریقه خوندن و حل کردن سوالات دستتون میاد.
قدم آخر هم اینکه سعی کن ارتباطت با این تاپیک رو قوی کنی و هر سوالی واست پیش اومد اینجا مطرح کنی تا یکی دیگه به شما جواب بده و البته شما هم جواب بقیه رو بدین.
من این کارها رو کردم و سود بردم و آخر سر هم قبول شدم.
واسه شما هم آرزوی موفقیت و پیروزی دارم. ;)

ممنون از راهنماییت دادا;)

این منابع رو کتابها رو سایتی میشناسی فروش آنلاین داشته باشه
از شون سفارش بدم؟
اگر داره سایتشونو برای من لینک کن.
دم شما گرم:)

kuchuluuu

عضو جدید
ممنون از راهنماییت دادا;)

این منابع رو کتابها رو سایتی میشناسی فروش آنلاین داشته باشه
از شون سفارش بدم؟
اگر داره سایتشونو برای من لینک کن.
دم شما گرم:)
سلام مهندس
نه متاسفانه سایتی رو نمی شناسم.یعنی انقدر وقتت پره که حتی وقت نمی کنی بری بازار کتابارو بخری؟!پس چطور می خوای بخونی؟:surprised:;)

omid-power

عضو جدید
کسی کتاب نظام مهندسی سری برق را خونده؟(جلد دوم).
به درد خریدن میخوره؟
به نظرتون بهترین کتاب برای خوندن (مبحث13)که مساله حل کرده وآموزش داده کدومه؟
باتشکر

kuchuluuu

عضو جدید
کسی کتاب نظام مهندسی سری برق را خونده؟(جلد دوم).
به درد خریدن میخوره؟
به نظرتون بهترین کتاب برای خوندن (مبحث13)که مساله حل کرده وآموزش داده کدومه؟
باتشکر
سلام.می تونید از کتاب شایقی یا فروغی که نمونه سوالات سالهای قبل رو حل کردند استفاده کنید.موفق باشین.

chicamika

عضو
مهندسان کسانی که چه قبول شدن چه نشدن تو ازمون قبلی .چه برنامه ای برای این ازمون دارید که فکر میکنید اگه تو ازمون قبلی اینکارا رو انجام داده بودید قبول بودید؟

kuchuluuu

عضو جدید
مهندسان کسانی که چه قبول شدن چه نشدن تو ازمون قبلی .چه برنامه ای برای این ازمون دارید که فکر میکنید اگه تو ازمون قبلی اینکارا رو انجام داده بودید قبول بودید؟

سلام دوست عزیز.شما شروع کن به خوندن و اگه به مشکلی برخوردین یا سوالی براتون پیش اومد اینجا سوالتون رو مطرح کنید.انشالله قبول میشین.در رابطه با چگونگی خوندن بارها و بارها تو صفحات قبل توضیح داده شده و دوستان تجربیاتشون رو گفته اند.
پیروز باشید :gol:

-farzin-

عضو جدید
مدت اعتبار پروانه پایه 3 نظام مهندسی در رشته الکترونیک !؟

مدت اعتبار پروانه پایه 3 نظام مهندسی در رشته الکترونیک !؟

با سلام ، من کارشناسی الکترونیک دارم و میخواستم برای نظام مهندسی اقدام کنم !

در سایت http://www.inbr.ir بخش نامه ای هستش به شرح زیر :

nez-2.jpg

من متوجه نمیشم ؟ یعنی بعد از چهار سال پروانه ی ما باطل میشه و باید دوباره امتحان بدیم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

kuchuluuu

عضو جدید
با سلام ، من کارشناسی الکترونیک دارم و میخواستم برای نظام مهندسی اقدام کنم !

در سایت http://www.inbr.ir بخش نامه ای هستش به شرح زیر :

مشاهده پیوست 254079

من متوجه نمیشم ؟ یعنی بعد از چهار سال پروانه ی ما باطل میشه و باید دوباره امتحان بدیم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام مهندس.نه اینطور نیست.شما وقتی قبول شدین و پروانه گرفتین 4 سال بعد به پایه 2 ارتقا پیدا می کنید.البته باید چندتا دوره را بگذرونید.
منظور از این متن فکر کنم اینه که شما بعد از قبولی فقط تا 4 سال وقت دارین که برای گرفتن پروانه اقدام کنید و اگه اقدام نکردین بعد از 4 سال دیگه با این قبولی نمی تونید پروانه بگیرید و باید مجددا" آزمون بدین.
موفق و پیروز باشید.

chicamika

عضو
سلام .کسی از مهندسان جزوه های کلاس های امادگی ازمون نظام رو داره در اختیار من و بقیه که نیاز دارن بزاره .ممنون میشم

با تشکر

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
تعداد پله های افقی :
تعداد پله های افقی تابع سرعت پله برقی است که حداقل 2 و حداکثر 4 پله می باشد . در اماکن عمومی نظیر ایستگاه مترو و ایستگاههای مسافربری و همچنین در مبحث 15 ارتفاع پله برقی بیش از 6 متر 3 عدد پله توصیه می شود.

منبع: امضای Joe_Bel

آخرین ویرایش:

q.electronic

عضو جدید
باسلام خدمت همه.لطفا راهنماییم کنید چرا جواب این سوال گزینه (2) است؟ مرداد94 یکی از مهندسان پایه 1 در رشته تاسیسات برقی به اتفاق یکی از مهندسان هم رشته و هم پایه خود شاغل در یک شرکت حقوقی طراحی ساختمان میباشند. چنانچه شخص مورد نظر خارج از کارهای مربوط به خود در شرکت شاغل تمام وقت محسوب نشده و با تایید مراجع ذیربط تعهد نماید در طول یک سال آینده شغل تمام وقت دیگری را تقبل ننماید ظرفیت اشتغال نامبرده حداکثر چقدر افزایش خواهد یافت؟( 1)13000 ( 2)10800 ( 3) 56000 (4)28800مترمربع

chicamika

عضو
با سلام.چرا باید هادی حفاظتی و نول از هم دیگه جدا باشن و فقط تو ی نقطه به هم میتونن متصل بشن ؟

AmooSaeid

عضو جدید
با سلام.چرا باید هادی حفاظتی و نول از هم دیگه جدا باشن و فقط تو ی نقطه به هم میتونن متصل بشن ؟

سلام در سیستم TNCS در ابتدا هادی حفاظتی و نول مشترک است و در نقطه ای خاص از هم جدا می شوند. پس از جدا شدن دیگه نباید به هم وصل بشوند به دلیل اینکه
ممکنه جریان گردشی داخل اون لوپی که ایجاد میشه جاری بشه

آخرین ویرایش:

chicamika

عضو
سلام در سیستم TNCS در ابتدا هادی حفاظتی و نول مشترک است و در نقطه ای خاص از هم جدا می شوند. پس از جدا شدن دیگه نباید به هم وصل بشوند به دلیل اینکه
ممکنه جریان گردشی داخل اون لوپی که ایجاد میشه جاری بشه

خب جریان تو لوپ جاری بشه .مگه به زمین متصل نیست .مشکل چیه؟
و نقطه خاص که جدا میشن یعنی کجا؟

AmooSaeid

عضو جدید
خب جریان تو لوپ جاری بشه .مگه به زمین متصل نیست .مشکل چیه؟
و نقطه خاص که جدا میشن یعنی کجا؟

مهندس به زمین متصل هست، اما توی این حلقه ای که درست میشه در اثر عبور جریان از نول یک جریان "گردشی" ایجاد میشه. یعنی توی حلقه ای که از نقطه اتصال اول که از هم جدا شدن تا نقطه اتصال دوم که دوباره به هم وصل شدن ایجاد کردیم یک جریان گردشی جاری میشه که این جریان گردشی در سیستم های مخابراتی که داریم باعث ایجاد نویز میشه و دلیل دوم اینه که این جریان گردشی باعث میشه ظرفیت سیم ارت رو اشغال میکنه و در مواقع لزوم سیم ارت نمیتونه جریان اتصالی رو به اندازه ای که براش محاسبه شده منتقل کنه.
نقطه ی خاص یعنی مثلا در تابلو کنتور... و سیم ارت و نول جداگانه وارد ساختمان میشن.

بالا