تاپیک جامع بحث و مشورت پیرامون مهندسی کامپیوتر در کنکور سراسری-مخصوص تازه واردان دنیای کامپیوتر

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
همونطور که دوستان ميگن فرق سخت افزار و نرم افزار در دانشگاه خيلی نیست و چون درسای برنامه نویسی شون جدی گرفته نمیشه خیلی در این زمینه چیزی یاد نمیگیرن. اگر سخت افزار به معنای واقعی اش بود خب خیلی رشته ی جالبی میشد. تو ایران این بچه های این رشته بعد از فارغ التحصیلی میرن تو فاز سرهم کردن سیستم یا پشتیبانی سیستم ها که بازهم به بستن سیستم و نصب ویندوز و ... ختم میشه (متاسفانه). البته همه ی رشته ها استثنا داره. اما به قول دوستای عزیزمون سکرت جان و زهرا جان :gol: نرم افزاری که در کنارش سخت افزار بدونه موفق تره

مهری 21

عضو جدید
انتخاب رشته

انتخاب رشته

سلام من عضو جدید هستم التماس میکنم کمک کنید مهندسان عزیز ومحترم میشه اطلاعات خودتون رو در مورد رشته تون بهم بگید
من علاقه زیادی به کامپیوتر دارم اما بهم میگن IT بهتره رتبه ام شد 23000 منطقه 2 به نظرتون شانسی دارم
:gol:لطفا به من کمک کنید:(:cry:

aezvenoos

عضو جدید
شانس قبولی در روزانه یا هردانشگاهی که فکر نکنم جواب درستی بگیری
اما در مورد مهندسی کامپیوتر(گرایش نرم افزار) و مهندسی فناوری اطلاعات تقریبا می توان گفت به جز در چند واحد تفاوت چندانی ندارد این دو رشته در ارشد به طور کل جدا می شود چون گرایش های مهندسی کامپیوتر بیشتر در مورد برنامه نویسی و هوش مصنوعی و ... ولی در مهندسی فناوری اطلاعات بیشتر در مورد شبکه های کامپیوتری و امنیت اطلاعات و .. هستش
بسیاری از دانشجویان مهندسی کامپیوتر که در ارشد it شرکت می کنند و بالعکس مشکل خاصی ندارند و اگر دوستان جایی را اشتباه گفتم خواهشا تصحیح کنند
با تشکر

Doctor-IT

عضو جدید
سلام
تقریبا فرقی ندارند اما بستگی به دانشگاهش داره اگر دانشگاهش خوب کار کنه تو مهندسی کامپیوتر می تونید الکترونیک هم یاد بگیرید و آزمایش گاه های زیادی دارد ولی چیزی که مشخص این است که دانش یک مهندس IT با کامپیوتر آنچنان فرقی ندارد
تا الان که بچه های کامپیوتر شانس بیشتری تو ارشد دارند چون بیشتر دانشجو می گیرند ولی آی تی تو ارشد کم می گیرند ولی خب ارزش یک کارشناس ارشد آی تی خیلی بالاست

hjannesari

عضو جدید
با رتبه 30000 منطقه 1 كجا ميشه مهندسي قبول شد؟

با رتبه 30000 منطقه 1 كجا ميشه مهندسي قبول شد؟

با سلام خدمت دوستان

با توجه به تعداد زياد دانشگاههاي جديد مثل اراك، قم، صنعتي قم و ... امكان داره تو يكي از اينها شبانه قبول شد؟

ali1834

عضو جدید
ادامه تحصیل در مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

ادامه تحصیل در مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

سلام دوستان:heart:
من امسال مهندسی کامپیوتر-نرم افزار قبول شده ام می خواهم بدونم که این رشته از نظر سختی و دشواری در چه حدی است؟:cry:
با توجه به اینکه من رشته تجربی بوده ام:redface: ایا می توانم راحت ادامه بدم؟چه پیشنهادی می دهی؟;)
باتشکر:gol:

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال داشتم:یکی از بچه های فامیلمون میخواد واسه کارشناسی کامپیوتر بخونه
1ـنرم افزار بهتره یا سخت افزار؟و کدومشون کار برایش بهتر پیدا میشه؟
2ـروی چه دروسی بیشتر کار کنه تا رتبه ی خوبی بدست بیاره؟
لطفا راهنماییم کنید:gol:

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام
در رابطه با سوال اول:اول از همه بستگی به علاقه شخصی داره.اگر تو رشته ای که میخونی علاقه نباشه هر چه قدر هم رشته تاپی باشه ولی همیشه یه نارضایتی وجود داره.
در رابطه با سوال دوم:منظور از رتبه خوب یعنی دانشگاه خوب؟ تو دروس تخصصی باید همه دروس رو خیلی بالا بزنه مخصوصا ریاضی
و در رابطه با دروس عمومی عربی و زبان

mamad_tanha_2006

عضو جدید
سلام
من یه سوال داشتم:یکی از بچه های فامیلمون میخواد واسه کارشناسی کامپیوتر بخونه
1ـنرم افزار بهتره یا سخت افزار؟و کدومشون کار برایش بهتر پیدا میشه؟
2ـروی چه دروسی بیشتر کار کنه تا رتبه ی خوبی بدست بیاره؟
لطفا راهنماییم کنید:gol:
سلام
1-نمیشه اینجور راحت نظر داد باید دید شرایط شخص و علاقه مندیش چه جوریه_ولی عموما نرم افزار بهتره_کارش خیلی بیشتره واسه تمام اگهی استخدامها میگیرن و تو تموم جاهایی که حداقل یه کامپیوتر پیدا بشه به درد میخوره
2-همه درسها_فراموش نکنین همه درسها_باید همه درسها رو یکنواخت بخونین تا نمره بهتری بیارین_فقط اگه وقت کم دارین بعضی درسها رو حذف کنین وبقیه رو بیشتر بخونین
موفق باشین

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از راهنماییت:gol:
بله منظور دانشگاه خوبه

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
شما میدونید واسه اینکه کامپیوتر پیام نور تهران یا حومه تهران قبول شه نیازمند چه رتبه ایه؟؟

Sayla

عضو جدید
انتخاب رشته کامپیوتر....... کمک؟

انتخاب رشته کامپیوتر....... کمک؟

سلام
می خواستم درمورد رشته کامپیوتر کمکم کنید
من 18 سالمه و دیپلم گرفتم به خاطر علاقه ای که به رشته هنر دارم رفتم به کارودانش و دیپلم تصویربرداری گرفتم ولی بعد از این رشته پشیمون شدم و تازه فهمیدم که چه اشتباه بزرگی کردم
حالا می خوام تغییر رشته بدم به نرم افزار کامپیوتر اخه این رشته رو خیلی دوست دارم
می خواستم بدونم که چه کتاب هایی باید بخونم
درضمن من معدلم قبل از این که تعیین رشته اولمو انجام بدم 17 خورده ای بود

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنماییت
فقط شما میدونید نیازمند چه رتبه ایه؟؟
مثلا پیام نور بخواد قبول شه نرم افزار کامپیوتر حدودا چه رتبه ای میخواد؟

nafis...

مدیر بازنشسته
اگه منظورت رتبه ارشد باشه فک کنم 400 تا 500 باشه شایدم کمتر.
اگر هم رتبه کارشتاسی منظورت باشه 20هزار به بالا دیگه قبوله

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
مشاوره برای کنکور سراسری

مشاوره برای کنکور سراسری

سلام من این چند روز پیش کنکور دادم ولی حالا در مورد رشته ها روشن نشدم رتبم هم بدک در نمیاد از 12000 بالاتر نمیره که واسه شهر ما خوبه ولی نمی دونم علوم کامپیوتر رو بخونم یا مهندسیشو آخه اگه علوم رو بخونم میتونم دانشگاههای تهران رو بیارم که عالی میشه . میشه لطفا کمکم کنید. شاید سوال خیلیای دیگه هم باشه.
:redface::confused:

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام

به نظر شما ارزش مدرك نرم افزار خواجه نصير بيشتر يا صنعتي اصفهان ؟

البته شك دارم خواجه نصير رو بيارم ولي 20 درصد بش احتمال ميدم

و همچنين براي خارج رفتن ارزش مدرك كدوم دانشگاه بيشتر؟

hoseng

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستان

با توجه به تعداد زياد دانشگاههاي جديد مثل اراك، قم، صنعتي قم و ... امكان داره تو يكي از اينها شبانه قبول شد؟

سلام والا 3 4 سالی از زمان کنکور من میگذره ولی با توجه به ظرفیتای الان فک میکنم شبانه قبول شی البته این دانشگاه هایی که گفتی جزو دانشگاه های خوبن

سلام من عضو جدید هستم التماس میکنم کمک کنید مهندسان عزیز ومحترم میشه اطلاعات خودتون رو در مورد رشته تون بهم بگید
من علاقه زیادی به کامپیوتر دارم اما بهم میگن IT بهتره رتبه ام شد 23000 منطقه 2 به نظرتون شانسی دارم
:gol:لطفا به من کمک کنید:(:cry:

سلام بین رشته های IT و نرم افزار که به طور قطع نرم افزار رو پیشنهاد می کنم واعتقادم اینه که IT به طور اشتباه وارد رشته های مهندسی شده، من خودم سال 4 نرم افزار هستم باز هم کمکی خواستی بگو، اون زمان من با 11000 منطقه 1 تقریبا جزو آخرین قبولی های روزانه بودم ولی الانو نمیدونم

سلام
می خواستم درمورد رشته کامپیوتر کمکم کنید
من 18 سالمه و دیپلم گرفتم به خاطر علاقه ای که به رشته هنر دارم رفتم به کارودانش و دیپلم تصویربرداری گرفتم ولی بعد از این رشته پشیمون شدم و تازه فهمیدم که چه اشتباه بزرگی کردم
حالا می خوام تغییر رشته بدم به نرم افزار کامپیوتر اخه این رشته رو خیلی دوست دارم
می خواستم بدونم که چه کتاب هایی باید بخونم
درضمن من معدلم قبل از این که تعیین رشته اولمو انجام بدم 17 خورده ای بود

الان شما واسه کنکورتون میپرسین که چه کتابایی بخونین؟ امن درست متوجه نشدم که چه کمکی میخوای

دوستان سلام

به نظر شما ارزش مدرك نرم افزار خواجه نصير بيشتر يا صنعتي اصفهان ؟

البته شك دارم خواجه نصير رو بيارم ولي 20 درصد بش احتمال ميدم

و همچنين براي خارج رفتن ارزش مدرك كدوم دانشگاه بيشتر؟
سلام خواجه نصیر هم سابقه و هم سطحش از صنعتی اصفهان بالاتره و فک میکنم مدرکش با ارزشتر باشه ولی اینکه کدوم دانشگاه بری به محل سکونتت هم مربوط میشه

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما كار درستي سخت خواجه يا بهشتي بزنم به اميد تغيير گرايش ؟

البته بازم احتمال اونا كم برام و به علاوه من بومي اصفهانم ...

hoseng

کاربر بیش فعال
به نظر شما كار درستي سخت خواجه يا بهشتي بزنم به اميد تغيير گرايش ؟

البته بازم احتمال اونا كم برام و به علاوه من بومي اصفهانم ...
میدونی که واسه نغییر رشته یا گرایش اینه که حداقل 3 ترم بخونی بعد و همچنین برای تغییر رشته میدونم که باید رتیت به اون رشته بخوره اما تغییر گرایش رو نمیدونم بازم بیشتر دنبال ضوابطش بگرد اگه بتونی تغییر گرایش بدی خوبه چون تو واحدهای اولی که پاس می کنی تغییری بین دو گرایش وجود نداره بعلاوه اینکه درسایی که پاس میکنی رو باید بالای 12 بگیری (البته شما که صد در صد میشی) در غیر این صورت باید اون واحدا رو دوباره پاس کنی

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوباره من ، ببخشيد ...:redface:
اينم اطلاعات موجود در سايت خواجه نصير :
نمره آزمون ورودی متقاضی از نمره آزمون پایین‌ترین فرد پذیرفته شده در سهمیه و رشته مورد تقاضا در همان سال کمتر نباشد.
همه ي موارد ok ولي اين مورد دوم مشكل ساز ميشه
با توجه به اينكه در صورتي كه من با احتمال ضعيف سخت بيارم و ميخوام بغيير گرايش |رشته بدم به نرم ، ميدونم اين مورد رو ندارم ، پس بايد بيخيال اين كار بشم ؟ به اين مساله چقدر پايبند هستند ؟ يعني چقدر مقرراتي هستند ؟ ( البته ميدونم اينو كسي كه تو اين دانشگاه بوده ميدونه ولي برآورد شما چي )

ببخشيد بابت زحماتي كه ميدم به شما ولي انتخاب رشته يكم سوال برانگيز :gol:

hoseng

کاربر بیش فعال
دوباره من ، ببخشيد ...:redface:
اينم اطلاعات موجود در سايت خواجه نصير :

همه ي موارد ok ولي اين مورد دوم مشكل ساز ميشه
با توجه به اينكه در صورتي كه من با احتمال ضعيف سخت بيارم و ميخوام بغيير گرايش |رشته بدم به نرم ، ميدونم اين مورد رو ندارم ، پس بايد بيخيال اين كار بشم ؟ به اين مساله چقدر پايبند هستند ؟ يعني چقدر مقرراتي هستند ؟ ( البته ميدونم اينو كسي كه تو اين دانشگاه بوده ميدونه ولي برآورد شما چي )

ببخشيد بابت زحماتي كه ميدم به شما ولي انتخاب رشته يكم سوال برانگيز :gol:
خوش اومدی والا مقرراتی بودن به مدیر گروه بستگی داره ولی تو همچین دانشگاهی بعید میدونم بی قانونی باشه
ولی ریسک نکنی بهتره

indigo1

عضو جدید
سلام دوستان. اول:میخواستم بدونم سطح علمی دانشگاه های دولتی (ویا حتی آزاد) در رشته کامپیوتر طوری هست که دیگه نیاز به دیدن دوره های برنامه نویسی،امنیت و شبکه تو آموزشگاه ها نباشه(ویا تمامی دروس به طور عملی به دانشجویان تدریس میشه)؟
دوم:سطح زبان انگلیسی دانشجو(کارشناسی) باید در چه سطحی باشه که تو این رشته موفق باشه؟ ویا اگر زبانش در حد متوسط بود جایی برای پیشرفت داره؟

AMIR REZAs

عضو جدید
سلام

لطفا راهنماییم کنید من میخوام بین دانشگاه دولتی شهرستان(مثل گیلان) و آزاد تهران یکی رو انتخاب کنم و همچنین آیا من که در سراسری92 درصد ریاضیم 20 بوده میتونم راحت تو رشته کامپیوتر نرم افزار موفق بشم ؟

ممنون

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام

لطفا راهنماییم کنید من میخوام بین دانشگاه دولتی شهرستان(مثل گیلان) و آزاد تهران یکی رو انتخاب کنم و همچنین آیا من که در سراسری92 درصد ریاضیم 20 بوده میتونم راحت تو رشته کامپیوتر نرم افزار موفق بشم ؟

ممنون
سلام من اگه جای شما باشم دانشگاه دولتی رو انتخاب می کنم (البته اگه تو شهرستان میتونی زندگی کنی- چون بعضیا میگن ما نمیتونیم و اینا)
تو کامپیوتر وقتی الگوریتم رو میفهمی ذهنت برای ریاضی هم خود به خود باز میشه. منم مثل شما ریاضیاتم خوب نبود اما نسبتا موفق بودم تو رشتم (البته الان کارشناسیم تموم شد)

akl

عضو جدید
سلام.من میخوام بدونم واسه ساختن موبایل و لبتاب و... باید برق خوند یا کامپیوتر سخت افزار؟میخوام تا دکتری بخونم و در خارج تو یکی از این کمپانی های معروف مشغول شم.ممنون

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام.من میخوام بدونم واسه ساختن موبایل و لبتاب و... باید برق خوند یا کامپیوتر سخت افزار؟میخوام تا دکتری بخونم و در خارج تو یکی از این کمپانی های معروف مشغول شم.ممنون
سلام
ساختن کامپیوتر کار یه تخصص نیست
اما در اصل یه مهندس سخت افزار میتونه با نوشتن کد (مثلا RTL، ASM، MP و ...) و شبیه سازی و سنتز اون یه مدار سخت افزاری (مثل پردازنده و ...) رو پیاده سازی کنه
شما برای رسیدن به هدفت (ایشالا) همون سخت افزار رو ادامه بدی بیشتر به نتیجه میرسی فکر می کنم

مونا بیات

عضو جدید

منم با نظر بچه هاموافقم همون سخت افزارو ادامه بده موفق باشی

FFR

عضو جدید
سلام
دوستان کسی هست امسال قصد شرکت در ارشد نرم افزار رو داشته باشه؟؟

بالا