تاپیک جامع آموزش نرم افزار DIgSILENT

محمد بی غم

عضو جدید
با سلام .ببخشید اگه دیر جواب دادم.دوست عزیز اول باید بدونی چه حفاظتی برای خط در نظر می گیرن. حفاظت های جریانی خود بر چهارنوع است.کد های ANSI رو باید بلد باشی.برای این خط شما حفاظت 50-50N-51-51N-رودر نظر میگیرند.کدهای 50 مربوط به اتصالی دوفاز و 50N مربوط به ارت فالت یا همان تک فاز به زمین هست.و کدهای 50 برای لحظه ی و کدهای 51 مربوط به دایم هستش.اگه با رله ها در صنعت آشنایی دارید مثال میزنم رله زیمنس 7SJ6005 فانشنهای بالارو داره.اگه کار نکرده اید ،یکی یکی رله ها رو وارد کنید و ببنید کدوم کدهای انسی رو داره.امیدوارم تونسته باشم راهنمایی کنم.سوالی در مورد رله ها و شرکت های سازنده داشتید .در خدمتم.

محمد بی غم

عضو جدید
سلام دوست عزیز.یه بخش خود آموز هست که با برنامه نصب میشه.برو تو منوی FILE قسمت SETUP TUTORIAL

محمد بی غم

عضو جدید
سلام .دوست عزیز.یه گزینه هست به اسم TIME DISTANCE DIAGRAM شاید بتونه کمک کنه. من منظورتونو درست متوجه نمیشم.با این گزینه کار کنید شاید مشکل حل شد.اول باید رله گذاری کنید .بعد باید یه مسیر مشخص کنید سپس با کلیک راست روی مسیر و انتخاب این گزینه. لطفا بیشتر توضیح بده

arizona08

عضو جدید
دوستان چطور میشه یه منحنی 24 ساعته مثلا برای ولتاژ یک باس کشید؟یا برای توان یک ژنراتور یا بار ..؟مثل شکل زیر:
Untitled.jpg

محمد بی غم

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز.در جایی که کار میکنم ،برای واحد های نیروگاهی که داریم این گونه منحنی ها رو زیاد داریم .ولی با نرم افزار خاصی از شرکت زیمنسه.و 24 ساعتع اطلاعات رو از ژنراتور دریافت میکنه.لطفا بیشتر توضیح بدید.

المینا

عضو جدید
سلام

من میخوام سیستم سه ماشینه ی 9 باسه رو مدل کنم!
در واقع خود دیگسایلنت این سیستم استاندارد رو داره...ولی وقتی اجراش میکنی اطلاعات پخش بارش با اطلاعاتی که توی کتاب سور اومده متفاوته و اطلاعات ماشینهای سنکرون هم با اطلاعات اومده توی کتاب فرق داره.درواقع فکرمیکنم علت اینکه جواب درست از اجرای برنامه نمیگیریم همینه که اطلاعات ماشینهاش فرق داره

حالا من نمیدونم چیکا رکنم.اطلاعات دقیق کتاب رو هم که وارد میکنم خطا میده....

لطفا اگه کسی اطلاعات داره به من بده
ممنون

المینا

عضو جدید
خیلی خوب داشتن توضیح میدادن .... پس چی شد؟؟؟ چرا یهو تموم شد!!؟؟؟!!؟؟؟:que::question::question::question::question::question::w20::w20::w19::w19:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
خیلی خوب داشتن توضیح میدادن .... پس چی شد؟؟؟ چرا یهو تموم شد!!؟؟؟!!؟؟؟:que::question::question::question::question::question::w20::w20::w19::w19:
یهو تموم نشد ولی عواملی (!!) باعث شد دیگه تاپیک رو ادامه ندم ...
برای هرکاری انگیزه لازمه ... وقتی انگیزه رو ازتون بگیرن و قدردان شما نباشن ادامه دادن ممکن نیست ...
موفق باشید:smile:

المینا

عضو جدید
یهو تموم نشد ولی عواملی (!!) باعث شد دیگه تاپیک رو ادامه ندم ...
برای هرکاری انگیزه لازمه ... وقتی انگیزه رو ازتون بگیرن و قدردان شما نباشن ادامه دادن ممکن نیست ...
موفق باشید:smile:

سلام
لطفا تاپیک رو ادامه بدید....
وجود کسایی مثل شما که مسلط باشن به نرم افزار لازمه برای این تالار
لطفا تاپیک رو ادامه بدید

محمد بی غم

عضو جدید
با سلام .خدمت دوستان دیگسایلنتی..
کسی میدونی چطور باید یه رله ای که داخل کتابخونه نرم افزار نیست رو وارد؟از طریق دانلود!

ali.koosheshi

عضو جدید
باسلام دنبال آمورش تخمین حالت در دیگسایلنت و نسخه ای از نرم افزار که این فانکشن در آن فعال باشد .ممنوم میشم اگه کمکم کنید.با تشکر کوششی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mehdi_3ven

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
برادر عزیز شروع کارت خیلی عالی بود
ولی بهتر نبود آموزش ها با فیلم بود خیلی راحت تر و سریع تر انجام میشد.
ببین دوست عزیز جریان راه اندازی موتور الکتریکی چند برابر جریان نامی موتور هست ولی با این وجود با تکنیک های خاصی راه انداری میشه.
آموزشهای شما هم همین ظور بود و بقول خودتون عواملی باعث شد که موتور راه اندازی نشه.
به نظر من مهم نیست که اوایل فیلم آموزشی خوب از آب در بیاد چون اوایل من باب آموزش و تست هست. وحتما با یه سری مشکلات همراه هست.
میتونی خودت توضیح بدی و انجام بدی و بعضی جاها puse کنی.
اصل مهم همت و اراده شماست که در اخر به بار میشینه.
پاشو مرررررررررررررررد!!!!!!!!!!!!!!!

مثل باران باش و هرگز مپرس که پیاله خالی ازآن کیست؟

a1b2c3650917

عضو جدید
سلام لطفا روش انجام OPF را با MATPOWER را برای سیستم30 باسه هم به همین صورت گام به گام که اینجا عالی گفتیدش رو بگید
باتشکر