تاپیک بررسی سوالات کنکور درس کنترل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

یه برقی

عضو جدید
وستان در رابطه با سوال 8 سوال به این خوبی متاسفانه گزینه هااون قدر تابلو بوده چون مکان کامل خواسته میگیم باید تقارن داشته باشیم و.. که فقط گزینه ی سه این ویژگی رو داره ولی اگه یه گزینه دیگه مشابه این میومد اون فقط باید از نقطه ی شکست بررسی میکردیم....

توی کتاب اقای رضایی گفته شده چون صورت و مخرج تابع تبدیل درجه ی 4 هستند بنابراین باید نقطه ی شکست از مرتبه 7 باشه ؟؟؟دوستان کسی دلیلش رو میدونه؟؟و این طوری گزینه ی 2 و 4 رو رد کرده چرا که ان ها دو نقطه شکست مختلط و شش نقطه ی شکست حقیقی دارند ....

از طرفی بین دو گزینه ی 1 و 3 گفته بین دو صفرو قطب متوالی یانقطه ی شکست نداریم یا دو تا داریم و چون توی گزینه یک به ازای k منفی گفته یک نقطه ی شکست داریم اونم رد میشه من این قسمت رو هم متوجه نشدم.؟؟
منتظرنظر شما در رابطه این تحلیل هستم...

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من خیلی تو تشخص شیب منحنی مشکل داشتم . تا اینکه این روشو استفاده کردم . برای همین سوال :

مشاهده پیوست 187480

تو فرکانس 1 یه خط عمود میکشم هرجا نمودار اندازه قطع کرد از همون نقطه یه خط افقی به سمت مشخصات نمودار که میشه سمت چپ میکشیم . به راحتی شیب به دست میاد

اگه خیلی پیشو پا افتاده بود ببخشید دیگه .

اشتباه نکن ممکنه تو بعضی جاها این جواب بده اما اینجا درست نیست الان شیب 60 نشده ، در صورتی که باید 60 بشه ، شما بیاد اختلاف دو دهه رو در نظر بگیری بعد شیبو تخمین بزنی.

یه برقی

عضو جدید
من خیلی تو تشخص شیب منحنی مشکل داشتم . تا اینکه این روشو استفاده کردم . برای همین سوال :

مشاهده پیوست 187480

تو فرکانس 1 یه خط عمود میکشم هرجا نمودار اندازه قطع کرد از همون نقطه یه خط افقی به سمت مشخصات نمودار که میشه سمت چپ میکشیم . به راحتی شیب به دست میاد

اگه خیلی پیشو پا افتاده بود ببخشید دیگه .

داداش منو یاد جوونی های مسی انداختی....
خیلی خوشم اومد..انگار با یه بغل پا گل اخر رو زدی....
.
.
دوستان لطفا این قدر خودتون رو درگیر متلب و .. نکنید به نظر این کارا رو بعد کنکور بکنید تازهاونم اگه خواستید تدریس کنید...
.
.
دوستان من که خلی مشعوف شدم از دانش شما...خداییش من که دارم خیلی چیزی یاد میگیرم شما رو نمیدونم....انشالله که این تاپیک و همکاری هامون ادامه دار باشه ....

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
داداش منو یاد جوونی های مسی انداختی....
خیلی خوشم اومد..انگار با یه بغل پا گل اخر رو زدی....
.
.
دوستان لطفا این قدر خودتون رو درگیر متلب و .. نکنید به نظر این کارا رو بعد کنکور بکنید تازهاونم اگه خواستید تدریس کنید...
.
.
دوستان من که خلی مشعوف شدم از دانش شما...خداییش من که دارم خیلی چیزی یاد میگیرم شما رو نمیدونم....انشالله که این تاپیک و همکاری هامون ادامه دار باشه ....
شاید الان وقت خوبی واسه استفاده از متلب نباشه ولی همین متلب تو تابستون چیزایی رو بهم نشون داد که 60 تا کتاب آموزشی هم نمیتونس بهم اونا رو یاد بده!

یه برقی

عضو جدید
اشتباه نکن ممکنه تو بعضی جاها این جواب بده اما اینجا درست نیست الان شیب 60 نشده ، در صورتی که باید 60 بشه ، شما بیاد اختلاف دو دهه رو در نظر بگیری بعد شیبو تخمین بزنی.

نه روش دوستمون کاملا درسته و میشه علمی و دقیق و ریاضی هم بدست اورد من متاسفانه همون خط اقای مسی رو میکشیدم ولی به صفر وصل میکردم و میگفتم شیب باید 100 بشه !!!!
.
.
ببنید توی خط برای این که شیب بدست بیاریم میگیم شیب برابره با تغییراتy به تغییرات x(که من همیشه طوری مینویسم که جواب مثبت بدست بیاد بعد اگه شیب منفی باشه خودم منفی رو کنارش میزارم)
ولی توی دیاگرام بد میگیم شیب برابره با اختلاف دی بی تقسیم بر لگاریتم در مبنای ده اختلاف فرکانس ها که در این جا شیب میشه 60 تقسیم بر لگارتیم ده در مبنای ده که مخرج میشه همون یک و شیب میشه همون 60
:)

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

این منحنی ها تقریبی هستن . من تو خیلی از سوالات این راهو تست کردم جواب گرفتم .

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این منحنی ها تقریبی هستن . من تو خیلی از سوالات این راهو تست کردم جواب گرفتم .

شما درست میگی من خودم تو خیلی از درسا یه چیزایه جزیی رو که 90 درصد جواب میدن و بعضی وقتا هم درست نیست واسه خودم در نظر گرفتم ، اما خب در مورد این یه مورد سعی کن با اختلاف دو دهه شیبو بدست بیاری مثلا اگه تو همین سوال یکی از گزینه ها دو قطب در مبدا داشت شما ممکن بود به اشتباه چون شیبو نزدیک 40 حساب کردی ، اونو انتخاب میکردی.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما درست میگی من خودم تو خیلی از درسا یه چیزایه جزیی رو که 90 درصد جواب میدن و بعضی وقتا هم درست نیست واسه خودم در نظر گرفتم ، اما خب در مورد این یه مورد سعی کن با اختلاف دو دهه شیبو بدست بیاری مثلا اگه تو همین سوال یکی از گزینه ها دو قطب در مبدا داشت شما ممکن بود به اشتباه چون شیبو نزدیک 40 حساب کردی ، اونو انتخاب میکردی.

شیب 40 بدست نیاوردم . شیب من تو این روش دقیقا 60 در اومده . با دقت بیشتر نگاه کنید . از 100 شروع شده نمودار تو حدودا 40 قطع میشه توسط اون خط عمود . که میشه شیب 60 .

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شیب 40 بدست نیاوردم . شیب من تو این روش دقیقا 60 در اومده . با دقت بیشتر نگاه کنید . از 100 شروع شده نمودار تو حدودا 40 قطع میشه توسط اون خط عمود . که میشه شیب 60 .

اها اینجوری میشه گفت ، اخه من دیدم همون نقطه رو به صورت افقی ادامه میدن و بعد میگن شیب مثلا 40 که گاهی اوقات درسته گاهی اوقات اشتباه ،

Armin-Z

کاربر ممتاز
وستان در رابطه با سوال 8 سوال به این خوبی متاسفانه گزینه هااون قدر تابلو بوده چون مکان کامل خواسته میگیم باید تقارن داشته باشیم و.. که فقط گزینه ی سه این ویژگی رو داره ولی اگه یه گزینه دیگه مشابه این میومد اون فقط باید از نقطه ی شکست بررسی میکردیم....

توی کتاب اقای رضایی گفته شده چون صورت و مخرج تابع تبدیل درجه ی 4 هستند بنابراین باید نقطه ی شکست از مرتبه 7 باشه ؟؟؟دوستان کسی دلیلش رو میدونه؟؟و این طوری گزینه ی 2 و 4 رو رد کرده چرا که ان ها دو نقطه شکست مختلط و شش نقطه ی شکست حقیقی دارند ....

از طرفی بین دو گزینه ی 1 و 3 گفته بین دو صفرو قطب متوالی یانقطه ی شکست نداریم یا دو تا داریم و چون توی گزینه یک به ازای k منفی گفته یک نقطه ی شکست داریم اونم رد میشه من این قسمت رو هم متوجه نشدم.؟؟
واقعا گزینه 1 رو اینجوری رد کرده؟!!!!! :| والا من کتاب ایشون رو نخوندم ولی اینجور که دارید از این کتاب میگید...بیخیال:D
تو گزینه 1 به وضوح بین قطب و صفر دو نقطه شکست داریم!!!
راجع به تعداد نقطه شکست بله درست گفتن ، ما واسه محاسبه نقطه شکست از تابع G مشتق میگیریم و 0 میزاریم که به تعداد ریشه هاش نقطه شکست داریم که با یه حساب سر انگشتی تو این سوال 7 میشه درجه اون معادله، اما اگه ضریب بیشترین توان رو حساب کنیم میبینیم که ضریب s^7 صفر میشه و معادله 6 ریشه داره که تنها گزینه 3 اینجوره
اینم بگم که مکان هندسی به ازای k مثبت و منفی با هم تلاقی نداره پس همون اول 3 سوت میشد فهمید گزینه 3 هست :smile:

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز

پیوست ها

• aaa.jpg
    aaa.jpg
    19.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

یه برقی

عضو جدید
میشه بگی سوال 8 یعنی کدوم سوال ؟؟ اخه الانم به اشتباه میریم یه سوال دیگه رو تحلیل میکینم؟

دوست من قرار شد سوالات رو به ترتیب دفترچه بگیم..شما هر دفترچه کنکوری رو که دانلود کنی تست 8 کنترلش یکی هست ....به هر حال دوستمون هم ادرس داد...

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واقعا گزینه 1 رو اینجوری رد کرده؟!!!!! :| والا من کتاب ایشون رو نخوندم ولی اینجور که دارید از این کتاب میگید...بیخیال:D
تو گزینه 1 به وضوح بین قطب و صفر دو نقطه شکست داریم!!!
راجع به تعداد نقطه شکست بله درست گفتن ، ما واسه محاسبه نقطه شکست از تابع G مشتق میگیریم و 0 میزاریم که به تعداد ریشه هاش نقطه شکست داریم که با یه حساب سر انگشتی تو این سوال 7 میشه درجه اون معادله، اما اگه ضریب بیشترین توان رو حساب کنیم میبینیم که ضریب s^7 صفر میشه و معادله 6 ریشه داره که تنها گزینه 3 اینجوره
اینم بگم که مکان هندسی به ازای k مثبت و منفی با هم تلاقی نداره پس همون اول 3 سوت میشد فهمید گزینه 3 هست :smile:

چرا حرفتو پس گرفتی همون اول درست گفتی ، با توجه به نداشتن تلاقی فقط گزینه سه درسته .:D

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های گل.الان کدوم سوالید؟منم بیام تو بازی.گیج شدم خدایی

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

تقریبا مثل همین سوال تو همین آزمون جامع اول سنجش بود که جمعه برگذار شد . ولی من از صورت سوالش درست نفمیدم چی میخواست .

Armin-Z

کاربر ممتاز
تقریبا مثل همین سوال تو همین آزمون جامع اول سنجش بود که جمعه برگذار شد . ولی من از صورت سوالش درست نفمیدم چی میخواست .
الان که گفتی رفتم اون سوال رو دیدم ، جالبه گزینه صحیح که 6 هست تو گزینه ها نیست!!!:D

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

یکی دیگه از روش های رد گزینه اینه که مکان ریشه ها به ازای k منفی و مثبت نباید با هم برخورد داشته باشن.یعنی وقتی شکل هارو میندازی رو هم خطوط به هم نخورن.تو گزینه های 1 و 2 و 4 برخورد داریم پس 3 درسته.اینکه باید حداکثر از درجه هفت باشن هم به خاطر تعریف نقطه ی شکسته.نقطه ی شکست جاییه که به ازای اون مقدار ما max میشه.برای محاسبه ی ماکزیمم ما باید مشتق بگیریم.مشتق توابع گویای رو اگر مساوی صفر قرار بدیم درجه ی اون برابر دو برابر درجه ی مخرج منهای یک هستش.پس تو بهترین شرایط حداکثر 7 نقطه ی شکست داریم

Mr.Perfect

عضو جدید

به نظرم بهتر میبود میگفت نهایتا 7 نقطه ی شکست داره نه دقیقا 7!!
عدد هفت هم از اون جایی که صورت مرتبه ی 7 هست که خوب یعنی 7 ریشه داره و اگه ریشه ها حقیقی باشه میشه 7 نقطه ی شکست شکست و اگر ریشه ی موهومی هم داشت به شرطی که شرایط را براورده کنه میتونه نقطه ی شکست باشه...

Mr.Perfect

عضو جدید
یکی دیگه از روش های رد گزینه اینه که مکان ریشه ها به ازای k منفی و مثبت نباید با هم برخورد داشته باشن.یعنی وقتی شکل هارو میندازی رو هم خطوط به هم نخورن.تو گزینه های 1 و 2 و 4 برخورد داریم پس 3 درسته.

خیلی زیبا بود....ممنون

یه برقی

عضو جدید

ممنون عرفان جان...چقدر سوال قشنگی بود.....دوستان این سوالاتی که این قدر مشابهت به کنکور داره رو هم لطفا بگید ..میبیندی این کنکور های ازمایشی هم فقط بر اساس کنکور طرح میشه فقط با بیانی دیگه...

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان حالا به نظرتون چرا نباید مکان ریشه ها به ازای k مثبت و منفی برخورد داشته باشن؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا