تاپیک بررسی سوالات کنکور درس کنترل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان عزیز

لازم دونستم برای انسجام و نظم بیشتر،تاپیکی برای بررسی سوالات کنکور درس کنترل ایجاد کنم

قبل از هرچیز از شما عزیزان خواهش میکنم ک سوالات رو کامل بررسی کنید و تمرکزتون روی تمام سوال و مفهومش باشه و ب رد گزینه و رسیدن ب جواب اهمیت کمتری بدید.

و نظرتون رو ب صورت مفصل درباره خواسته های سوال و پاسخش با پرداختن کامل ب مفاهیم بیان کنید.

در آخر هم ازتون خواهش میکنم با توجه به طولانی شدن نوشته های شما عزیزان،(ب دلیل توضیح مفصل)از پرداختن ب موضوعات کم اهمیت جدا خودداری کنید و در صورت تمایل پاراگراف ها رو از هم جدا کنید تا ب خواناتر شدن نوشته ها کمک بیشتری بکنه!

در آخر هم برای تمامی شما عزیزان آرزوی موفقیت میکنم:gol:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...راجب تو تست بسیار زیبای کنترل میخوام انشالله بحث کنم هم حل تشریحیش که توی اکثر کتابا همونم گیج کننده هستش...
و هم تحلیل ذهنی که توی یه نگاه با فاز و دیاگرام بد میشه این تست ها رو جواب داد....
.
.
.
اول تست برق 71 که میشه تست 5 صفحه ی 331 کتاب اقای تقوی یا تست 118 صفحه ی 337 جلد اول کتاب دانشگاه تهران
و دوم تست برق 74 که میشه تست 8 صفحه ی 332 کتاب اقای تقوی یا تست 125 صفحه ی 603 جلد اول کتاب دانشگاه تهران

دوستان منتظر نظراتتون هستم..این دو تست کلی مفهوم داره....

سلام فکر کنم منظورت دوتا سوال با توابع تبدیل هستند که در عکس گذاشتم ،
در سوال سال 71 به دلیل وجود دو قطب در مبدا زاویه خروج از اونا حتما +-90 میشه پس گزینه 1 و 3 اشتباه هستن و از طرفی به دلیل نزدیک بود صفرا به قطبای در مبدا و داشتن نیروی جاذبه ، صفرا قطبا رو جذب میکنن و فقط گزینه 4 میتونه درست باشه .
در سوال سال 74 به دلیل وجود سه قطب در مبدا حتما زوایه خروج 180 و +-60 ، خواهد بود و لذا گزینه 3 نمیتونه درست باشه ، اما در این سوال بر خلاف سوال قبل یه نقطه شکست بین 0 تا -4 هم داریم و همینطور نقاط شکست دیگه که میتونیم با مشتق گیری نقاط شکست دیگه رو هم حساب کنیم و در نهایت گزینه 1 درسته .
56.jpg

یه برقی

عضو جدید
راجب تست برق 71 ..ممنون دوستم تابع تبدیلش رو گذاشتی...
من روش تشریحیشو نمیتونم بزارم که مبنای تحلیلی که میخوام بگم همش بر همون اساسه.....
حل تحلیلی :
اول از همه به گزینه ها نگاه میکنم میبینم همه ی تابع تبدیل ها مینیم فاز هستند و خیالم راحت میشه که بدون هیچ تحلیل بیش تری میتونم از نکته ی فاز در بی نهایت برای سیستم های مینیم فاز استفاده کنم....
اما قبل از اون زاویه از منفی 179 شروع شده و یعنی سیستم نوع دو هستش پس گزینه ی 2 رو حذف میکنم....
از طرفی زاویه در مبدا که همون فرکانس بی نهایت هستش منفی 180 هستش پس گزینه ی یک هم که اختلاف صورت و مخرجش کمتراز 2 هست حذف میشه
.
.
حالا بین دو گزینه ی 3 و 4 همون طور که گفتم حل تشریحی داره که بیای به ازای صفر مثبت مثلا یکی از اون گزینه ها رو چک کنی اگه شد منفی 181 غلطه و اگه شد منفی 179 درسته
ولی حل تحلیلیش بر میگرده به دیاگرام بد ...قبل از همه از رویدیاگرام نایکوئیست متوجه میشیم فاز یا همون زاویه از صفر مثبت در حال کاهش هستش و داره کمتر میشه و از مقدار منفیش هی کاسته میشه این یعنی میگه توی تابع تبدیل اول باید یک صفر رخ بده که فاز رو داره زیاد میکنه اخه از روی دیاگرام بد میدونیم صفر هستش که فاز رو افزایش میده
و از روی گزینه ها مشخص هستش که مثلا در گزینه ی سه دو قطب در صفر و یک قطب در منفی یک داریم و یک صفر در 1/4 داریم و ما در واقع اولاز همه این جا صفر رخ میده و همون چیزی که از روی نایکوئیست به این نتیجه رسیدیم....
.
.
امیدوارم متوجه شده باشید....

یه برقی

عضو جدید
نقد و بررسی سوالات کنکور کارشناسی ارشد برق 90 با حضور کنترل من های باشگاه

نقد و بررسی سوالات کنکور کارشناسی ارشد برق 90 با حضور کنترل من های باشگاه

به نام خدا
خب طی قراری که قبلا گذاشته بودیم از امروز یکشنبه تا سه شنبه
به بررسی تمام تست های کنترل برق 90 می پردازیم

مثلا میگیم وقتی با سوال یک اشتباه برخورد کردیم و بعد 3 دقیقه وقتمون هدر رفت و مطمئن نیستیم که ما اشتباه میکنیم یا صورت سوال اشتباه هست چه کار کنیم از همه بهتر هست...

راجب حالت های مختلف بحث میکنیم...در تست هایی مثل نایکئیست مثلا میگیم در چه صورت میتونست گزینه های دیگه درست باشه و....

دوستان لطفا خیلی خلاصه و بدون هیچ بحث بیش تری فقط به اصل مطلب که همون صحبت راجب سوالات هستش می پردازیم...
.
.
پیشاپیش از همکاری همه ی شما ممنونم.....

یه برقی

عضو جدید
خب هر کسی میتونه راجب هر سوال برق 90 بیاد صحبت کنه و بقیه ادامه بدند....
من برای شروع همون نایکوئیست 90 رو انتخاب کردم...که مشکل هم دارم...دوستان چرا توی این سیستم های که که تابع حقیقی هستش الزاما باید روی محور حقیقی نگاشت داشته باشیم و مثلا در چه صورتی گزینه ی 4 میتونست درست باشه؟؟
و لطفا در این مورد هر کی هر دانش بیش تر و کلی تری بده لطفا راهنمایی کنه...

Armin-Z

کاربر ممتاز
من برای شروع همون نایکوئیست 90 رو انتخاب کردم...که مشکل هم دارم...دوستان چرا توی این سیستم های که که تابع حقیقی هستش الزاما باید روی محور حقیقی نگاشت داشته باشیم و مثلا در چه صورتی گزینه ی 4 میتونست درست باشه؟؟

من تحلیلم اینه که با توجه به اینکه تابع تبدیل 3 قطب داره سعی داره که فاز نهاییش -270 شه اما با توجه به نمودار میبینیم که 2 قطب T1 و T2 اثرشون رو تا حدود زیادی گذاشتن( فاز رو تا نزدیکی -270 بردن) اما در نزدیکی انتهای نمودار فاز شروع به کم شدن کرده و با زاویه -180 به مبدا رفته ، پس صفری اضافه شده که این صفر بعد از اثر دو قطب بوده که این شرایط تو گزینه 3 دیده میشه، اما برای اینکه گزینه 4 بتونه صحیح باشه فک میکنم نمودار باید قبل از رسیدن به محور حقیقی وارد مبدا میشد و تو مسیرش یه انحنا (به خاطر افزایش و کاهش فاز ناشی از قطب و صفر ) می داشت
پ.ن: به خاطر اشتباه فهمیدن سوال جبرانساز 90 رو تحلیل کردم ولی خوب پاکش نمیکنم شاید بدرد خورد :D

آخرین ویرایش:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راجب تست برق 71 ..ممنون دوستم تابع تبدیلش رو گذاشتی...
من روش تشریحیشو نمیتونم بزارم که مبنای تحلیلی که میخوام بگم همش بر همون اساسه.....
حل تحلیلی :
اول از همه به گزینه ها نگاه میکنم میبینم همه ی تابع تبدیل ها مینیم فاز هستند و خیالم راحت میشه که بدون هیچ تحلیل بیش تری میتونم از نکته ی فاز در بی نهایت برای سیستم های مینیم فاز استفاده کنم....
اما قبل از اون زاویه از منفی 179 شروع شده و یعنی سیستم نوع دو هستش پس گزینه ی 2 رو حذف میکنم....
از طرفی زاویه در مبدا که همون فرکانس بی نهایت هستش منفی 180 هستش پس گزینه ی یک هم که اختلاف صورت و مخرجش کمتراز 2 هست حذف میشه
.
.
حالا بین دو گزینه ی 3 و 4 همون طور که گفتم حل تشریحی داره که بیای به ازای صفر مثبت مثلا یکی از اون گزینه ها رو چک کنی اگه شد منفی 181 غلطه و اگه شد منفی 179 درسته
ولی حل تحلیلیش بر میگرده به دیاگرام بد ...قبل از همه از رویدیاگرام نایکوئیست متوجه میشیم فاز یا همون زاویه از صفر مثبت در حال کاهش هستش و داره کمتر میشه و از مقدار منفیش هی کاسته میشه این یعنی میگه توی تابع تبدیل اول باید یک صفر رخ بده که فاز رو داره زیاد میکنه اخه از روی دیاگرام بد میدونیم صفر هستش که فاز رو افزایش میده
و از روی گزینه ها مشخص هستش که مثلا در گزینه ی سه دو قطب در صفر و یک قطب در منفی یک داریم و یک صفر در 1/4 داریم و ما در واقع اولاز همه این جا صفر رخ میده و همون چیزی که از روی نایکوئیست به این نتیجه رسیدیم....
.
.
امیدوارم متوجه شده باشید....

من چاپ جدید کتاب تقویو دارم ( 92 ) فکر کنم با چاپ شما یکی نیست ، و تابع تبدیل این دو سوالاو مطمئن نیستم(با توضیحاتی که دادید ) همونایی که شما گفتید باشن ، (اون صفحاتی که گفتید مال من یه چیزای دیگه توشه) اگه میشه بگید این دوتا سوال مربوط به چه مبحثی هستن و یه ادرس کوچیک دیگه هم ازشون بدید که دقیق متوجه بشم منظورتون کدوم سوال بوده .

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد این سوال باید بدونیم که در یه سیستم که دو صفر در مبدا داره ، شروعش از مبدا رو به محور حقیقی منفیه ، یعنی تا اینجا گزینه 3 و 4 نمیتونن باشن ، از طرفی اگه معادله مشخصه رو بنویسم ( مخرج +صورت) متوجه میشیم به ازایه K<-1 دو جفت قطب حقیقی (یعنی یکی در LHP , یکی در RHP ) و اگه K>-1 باشه دو جفت قطب بر روی محور موهومی داریم . پس فقط گزینه 3 میتونه درست باشه .
واسه اینکه نمودار فقط شبیه به گزینه چهار بشه باید در مبدا سه تا صفر داشته باشیم( تا اون موقع شروع از مبدا رو به محور موهومی مثبت باشه ) البته با این شرایط دیگه فکر نکنم چهارم درست باشه چون کلا تابع تبدیل عوض میشه و یه شرایط دیگه پیش میاد .

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه خواهش دارم اینکه وقتی یه سوالی میگید یه ادرس درست حسابی بدین که بفهمیمم کدوم سواله ( یا عکسشو بزارید ) چون انگار داریم یه سوال دیگه رو تحلیل میکنیم .

Armin-Z

کاربر ممتاز
نفهمیدم منظورت از اینکه روی محور حقیقی نگاشت داشته باشیم چیه
من تحلیلم اینه که با توجه به اینکه تابع تبدیل 3 قطب داره سعی داره که فاز نهاییش -270 شه اما با توجه به نمودار میبینیم که 2 قطب T1 و T2 اثرشون رو تا حدود زیادی گذاشتن( فاز رو تا نزدیکی -270 بردن) اما در نزدیکی انتهای نمودار فاز شروع به کم شدن کرده و با زاویه -180 به مبدا رفته ، پس صفری اضافه شده که این صفر بعد از اثر دو قطب بوده که این شرایط تو گزینه 3 دیده میشه، اما برای اینکه گزینه 4 بتونه صحیح باشه فک میکنم نمودار باید قبل از رسیدن به محور حقیقی وارد مبدا میشد و تو مسیرش یه انحنا (به خاطر افزایش و کاهش فاز ناشی از قطب و صفر ) می داشت
آقا مثه اینکه من اصن یه سوال دیگه رو گفتم، این سوال که توضیح دادم جبرانساز سال 90 بود :biggrin:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سوالات کنکور 81 تا 92

سوالات کنکور 81 تا 92

سوالات کنکور 81 تا 92 :

سال 81 http://s5.picofile.com/file/8103093668/81_pas_matlabsite_com_.pdf.html
سال 82 http://s5.picofile.com/file/8103093992/82_pas_matlabsite_com_.pdf.html
سال 83 http://s5.picofile.com/file/8103094234/83_pas_matlabsite_com_.pdf.html
سال 84 http://s5.picofile.com/file/8103094684/84_pas_matlabsite_com_.pdf.html
سال 85 http://s5.picofile.com/file/8103094842/85.pdf.html
سال 86 http://s5.picofile.com/file/8103095042/86.pdf.html
سال 87 http://s5.picofile.com/file/8103095468/87.pdf.html
سال 88 http://s5.picofile.com/file/8103095976/88.rar.html
سال 89 http://s5.picofile.com/file/8103096292/89.rar.html
سال 90 http://s5.picofile.com/file/8103097676/90.pdf.html
سال 91 http://s5.picofile.com/file/8103098742/91.pdf.html
سال 92 http://s5.picofile.com/file/8103099150/92.pdf.html

پسورد سوالات سال 81 تا 84 : matlabsite.com
در بین سوالاتی که در اینترنت هست اینا تقریبا با کیفیت ترینشونن و هیچ نوشته اضافی در کنار سوالات نیست .
دوستا لطفا کنن اینا رو دانلود کنن و وقتی میخوایم در باره یه سوال بحث کنیم با استفاده از اینا یا ادرس بدین یا اون تیکه رو ببرین بزارین تو تاپیک .

یه برقی

عضو جدید
در مورد این سوال باید بدونیم که در یه سیستم که دو صفر در مبدا داره ، شروعش از مبدا رو به محور حقیقی منفیه ، یعنی تا اینجا گزینه 3 و 4 نمیتونن باشن ، از طرفی اگه معادله مشخصه رو بنویسم

دوست من میشه همین قسمت رو بیش تر توضیح بدی؟؟
.
.
.
ضمنا یه سوال مکان برق 90 هم که میشه سوال 10 برق 90 که دیاگرام بد داده مکان خواسته دوستان کتاب دانشگاه تهران و تقوی گزینه ی 1 رو صحیح اعلام کردند ولی رضایی گزینه ی 4 !!!! که البته 1 محتمل تر هستش
دوستان چرا شیب اولیه منحنی 60 دی بی هستش من نمیتونم بدست بیارم میشه توضیح بدید؟؟

آخرین ویرایش:

.V A H I D.

عضو جدید
ضمنا یه سوال مکان برق 90 هم که میشه سوال 10 برق 90 که دیاگرام بد داده مکان خواسته دوستان کتاب دانشگاه تهران و تقوی گزینه ی 1 رو صحیح اعلام کردند ولی رضایی گزینه ی 4 !!!! که البته 4 محتمل تر هستش
دوستان چرا شیب اولیه منحنی 60 دی بی هستش من نمیتونم بدست بیارم میشه توضیح بدید؟؟
من هر دو جوابو دیدم به نظرم گزینه 1 صحیحه
چون تو فرکانس 1 اگه نگاه کنین اندازه تقریبا 40 ه یعنی تو یک دهه 60 دسی بل افت کرده که این یعنی 3 قطب رو مبداء
بعد چون سه قطب رو مبداء داریم باید فاز اولیه - 270 باشه که نیست و - 90ه این یعنی یه منفی تو صورت داشتیم که فازو 180 درجه بالا برده
و چون فاز نهایی - 90 ه یعنی اختلاف درجه مخرج و صورت 1 ه و 2 صفر داریم
احتمالا اون K بیشتر از صفر گزینه 1 به اشتباه انداختتون که چرا سمت راست محور حقیقی رو شامل شده ولی باید قواعد فیدبک مثبتو در نظر بگیرین
دوستان اگه نظری دارن کمک کنن
یا شاید دارم اصن اشتباه میکنم
در کل هم سواله خوبیه هم مضخرف!
در مورد تست نایکوئیست 90 م میذارم اول دوستان دیگه نظرشونو بگن بعد من جواب می دم

Armin-Z

کاربر ممتاز
.
.
.
ضمنا یه سوال مکان برق 90 هم که میشه سوال 10 برق 90 که دیاگرام بد داده مکان خواسته دوستان کتاب دانشگاه تهران و تقوی گزینه ی 1 رو صحیح اعلام کردند ولی رضایی گزینه ی 4 !!!! که البته 1 محتمل تر هستش
در مورد بود و مکان برق 90
با توجه به اینکه از فرکانس 0.1 تا 1 از نمودار مشخصه که بیش از 50db به پایین اومده و با توجه به گزینه ها 3 قطب در مبدا داریم، فاز سیستم از -90 شروع شده و با توجه به اینکه انتظار داشتیم از -270 شروع بشه اما از -90 شروع شده پس نشون دهنده ی بهره ی منفی هستش
تا همینجا گزینه صحیح که گزینه 1 هست مشخص شده
تحلیل خیلی بیشتری هم نمیشه انجام داد چون نه در نمودار بود فرکانسها کامل مشخص شدن و نه در گزینه ها قطب ها و صفرها کامل مشخص شدن

Armin-Z

کاربر ممتاز
من هر دو جوابو دیدم به نظرم گزینه 1 صحیحه
چون تو فرکانس 1 اگه نگاه کنین اندازه تقریبا 40 ه یعنی تو یک دهه 60 دسی بل افت کرده که این یعنی 3 قطب رو مبداء
بعد چون سه قطب رو مبداء داریم باید فاز اولیه - 270 باشه که نیست و - 90ه این یعنی یه منفی تو صورت داشتیم که فازو 180 درجه بالا برده
و چون فاز نهایی - 90 ه یعنی اختلاف درجه مخرج و صورت 1 ه و 2 صفر داریم
احتمالا اون K بیشتر از صفر گزینه 1 به اشتباه انداختتون که چرا سمت راست محور حقیقی رو شامل شده ولی باید قواعد فیدبک مثبتو در نظر بگیرین
دوستان اگه نظری دارن کمک کنن
یا شاید دارم اصن اشتباه میکنم
در کل هم سواله خوبیه هم مضخرف!
در مورد تست نایکوئیست 90 م میذارم اول دوستان دیگه نظرشونو بگن بعد من جواب می دم
تحلیلت و گزینه صحیح درسته ولی این جمله که گفتی که قرمز کردم اشکال داره
درسته دو تا صفر داریم اما دلیلی که گفتی درست نیست، به علت 3 قطب و k منفی از -90 شروع کردیم
از نمودار اندازه فاز در قسمتی که افزایش داریم متوجه 2 صفر چپ میشیم و بعد از اون به خاطر کاهشی بودن نمودار اندازه و فاز دو قطب چپ رو تشخیص میدیم
پس در کل 5 قطب و 2 صفر داریم

Mr.Perfect

عضو جدید
در مورد سوال 10 سال 90:
ضمنا یه سوال مکان برق 90 هم که میشه سوال 10 برق 90 که دیاگرام بد داده مکان خواسته دوستان کتاب دانشگاه تهران و تقوی گزینه ی 1 رو صحیح اعلام کردند ولی رضایی گزینه ی 4 !!!! که البته 4 محتمل تر هستش
با توجه به گزینه ها میتونیم نتیجه بگیریم سیستم خدا را شکر مینیمم فازه...
پس فازش تو بینهایت -90 شده پس درجه مخرج(تعداد قطبها) یکی از تعداد صفرها(درجه مخرج بیشنره
تا اینجا گزینه 2 و 4 حذفه دیگه!
پس 4 صحیح نیست...شاید رضایی اشتباه چاپی زده زیاد از این چیزا داره

بعدش هم فازش تو ابتدا -90 که با توجه به گزینه های باقی مونده باید به فکر بهره ی منفی و ضریب -1 بیفتیم(چون بقیه گزینه ها 3 تا قطب در مخرج دارند و نمودار بود فاز را در ابتدا -90 نشون میده)
اگر بهره بحای k
-k باشه اونوقت دیگه درستی گزینه ی 1 اشکار میشه

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
.
.
این توضیحی که دادم مربوط به سوال زیر هیت ، منظورم اینکه وقتی دو صفر در مبدا داشته باشیم (البته سیستم مینیمم فاز ) شروع فازمون از 0 با سمت محور حقیقی منفیه .

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=187476&d=1388342817

پیوست ها

• 61.jpg
    61.jpg
    27.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

یه برقی

عضو جدید
دوستان تو رو خدا شما توضیح بدید چرا شیب 60 دی بی هستش من بقیشو کامل کامل براتون توضیح میدم !!!!!
اخه توی کتاب تقوی نوشته چون شیب ابتدایی هستش 60 اخه از کجا فهمیده؟؟

.V A H I D.

عضو جدید
تحلیلت و گزینه صحیح درسته ولی این جمله که گفتی که قرمز کردم اشکال داره
درسته دو تا صفر داریم اما دلیلی که گفتی درست نیست، به علت 3 قطب و k منفی از -90 شروع کردیم
از نمودار اندازه فاز در قسمتی که افزایش داریم متوجه 2 صفر چپ میشیم و بعد از اون به خاطر کاهشی بودن نمودار اندازه و فاز دو قطب چپ رو تشخیص میدیم
پس در کل 5 قطب و 2 صفر داریم
کاملا درسته
ممنون که گفتین ، حواسم به این نبود فاز نهایی هم در واقع - 270 بوده که کشیده بالا یعنی اختلاف مخرج و صورت 3 بوده.حالا درست گفتم؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان تو رو خدا شما توضیح بدید چرا شیب 60 دی بی هستش من بقیشو کامل کامل براتون توضیح میدم !!!!!

دوستمون توضیح دادن دیگه ، شما از فرکانس 0.1 تا 1 در نظر بگیر تقریبا به اندازه 60 دیبی پایین اومده ، خب 60 دیبی یعنی سه تا قطب در مبدا ، هر قطب 20 تا

Mr.Perfect

عضو جدید

به نظرم یک نگاه به نمودار گزینه ها کرده یه نگاه به نمودار بود...
یا شیب منفی 60 هست یا منفی 20(گزینه ی 2 و4 شیب را -20 نشون میده و گزینه های 1و 3 شیب را -60)
خوب نمودار درسته تقربی هست اما خوب تو decade حداقل مطمئن از 100 به زیر 50 اومدیم پس شیب -20 نیست دیگه

!؟؟!

Armin-Z

کاربر ممتاز
در مورد سوال 10 سال 90:

با توجه به گزینه ها میتونیم نتیجه بگیریم سیستم خدا را شکر مینیمم فازه...
پس فازش تو بینهایت -90 شده پس درجه مخرج(تعداد قطبها) یکی از تعداد صفرها(درجه مخرج بیشنره
تا اینجا گزینه 2 و 4 حذفه دیگه!
پس 4 صحیح نیست...شاید رضایی اشتباه چاپی زده زیاد از این چیزا داره

بعدش هم فازش تو ابتدا -90 که با توجه به گزینه های باقی مونده باید به فکر بهره ی منفی و ضریب -1 بیفتیم(چون بقیه گزینه ها 3 تا قطب در مخرج دارند و نمودار بود فاز را در ابتدا -90 نشون میده)
اگر بهره بحای k
-k باشه اونوقت دیگه درستی گزینه ی 1 اشکار میشه
آقا این چیه هی میگید -90 ه یدونه قطب بیشتره! اینجا ما 3 تا قطب بیشتر از صفرا داریم!!! :D

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درست می فرمایید:D
خوشحالم این نکته ی اشتباه را الان متوجه شدم

دوستان من اینو شبیه سازی میکنم درست از اب در نمیاد نمودار بودش در میاد اما مکانش نه ، حتی نمودار بودش با یه صفر و قطب دیگه غیر از سه قطب در مبدا همین شکلی میشه اما مکانش اینجوری نمیشه ، من به این سوال شک دارم.

Armin-Z

کاربر ممتاز
دوستان من اینو شبیه سازی میکنم درست از اب در نمیاد نمودار بودش در میاد اما مکانش نه ، حتی نمودار بودش با یه صفر و قطب دیگه غیر از سه قطب در مبدا همین شکلی میشه اما مکانش اینجوری نمیشه ، من به این سوال شک دارم.
نه من شبیه سازی کردم درست در میاد البته حالت هایی هست که یکم فرق کنه اما گزینه صحیح رو جابجا نمیکنه

.V A H I D.

عضو جدید
خودتون نکته ی دیگه ای ندارین اضافه کنین؟

یه برقی

عضو جدید
دوستان خدا خیرتون بده...خداییش یه سوال کنکور رو دیدید چقدر از ابعاد مختلف تحلیل کردیم .....
از همتون ممنونم ....میگفتم خدایا دقیق که نمیشه گفت 60 هستش....
اینم نظر من با کمک شما...
به نموداراندازه نگاه میکنیم به قول دوستمون شیب که بیش تر از منفی 60 دی بی کاهش یافته پس گزینه ی دو و چهار نمیتونه درست باشه (نه اقای رضایی اشتباه حل کرده و اشتباه این بار چاپی نبوده )
حالا باید فاز توی ابتدا منفی 270 می بود که نیستش و یه عاملی فاز رو در ابتدا 180 درجه بالا برده که اون چیزی نیست جز عدد منفی یک (که یه فاز پی اضافه میکنه)
و حالا چون توی تابع تبدیل منفی k داریم وقتی خود k هم مثبت هست کلا فیدبک منفی میشه و و قواعد مکان منفی براش سازگاره که در این حالت باید مکان روی محور حقیقی وقتی سمت راست تعدادی زوج صفر و قطب داریم هستش که این توی گزینه یک دیده میشه...
.
.
.
و اصلا به نظر من نیازی دیگه به بررسی فرکانس نهایی و اختلاف درجه نسبی سیستم نداره

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه من شبیه سازی کردم درست در میاد البته حالت هایی هست که یکم فرق کنه اما گزینه صحیح رو جابجا نمیکنه
میشه اون تابعی رو که واسه شبیه سازی تخمین زدین بگید چون میخوام شبیه سازی شو ببینم .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی تو تشخص شیب منحنی مشکل داشتم . تا اینکه این روشو استفاده کردم . برای همین سوال :

100_8498.jpg

تو فرکانس 1 یه خط عمود میکشم هرجا نمودار اندازه قطع کرد از همون نقطه یه خط افقی به سمت مشخصات نمودار که میشه سمت چپ میکشیم . به راحتی شیب به دست میاد

اگه خیلی پیشو پا افتاده بود ببخشید دیگه .

Armin-Z

کاربر ممتاز
میشه اون تابعی رو که واسه شبیه سازی تخمین زدین بگید چون میخوام شبیه سازی شو ببینم .
sys=-(s+2)*(s+4)/((s^3)*(s+30)*(s+40))
این یه نمونس که کاملا مشابه گزینه ها در میاد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا