تاپیک بحث و تبادل نظر درباره شبکه های عصبی (مقاله ،ژورنال،سوالات و مشکلات)

saeed_telecom

عضو جدید
با توجه به کاربرد زیاد شبکه های عصبی و هوش مصنوعی در کاربردهای شناسایی، دسته بندی اطلاعات در زمینه های مختلف، از دوستانی که در زمینه های گوناگون شبکه های عصبی تبحر دارند خواهشمندم که با همکاری در این تاپیک در جهت رفع مشکلات دوستان در این زمینه کوشا باشند.
در این تاپیک در خدمت دوستان خواهیم بود.
با تشکر

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
با توجه به کاربرد زیاد شبکه های عصبی و هوش مصنوعی در کاربردهای شناسایی، دسته بندی اطلاعات در زمینه های مختلف، از دوستانی که در زمینه های گوناگون شبکه های عصبی تبحر دارند خواهشمندم که با همکاری در این تاپیک در جهت رفع مشکلات دوستان در این زمینه کوشا باشند.
در این تاپیک در خدمت دوستان خواهیم بود.
با تشکر
سلام خیلی ممنون از ایده جالبتون
به نظرم اسم تاپیک رو به سوالات و مشکلات در شبکه عصبی تغییر بدیم مناسب تر باشه

saeed_telecom

عضو جدید
سلام خیلی ممنون از ایده جالبتون
به نظرم اسم تاپیک رو به سوالات و مشکلات در شبکه عصبی تغییر بدیم مناسب تر باشه

سلام... خواهش میکنم...
پیشنهاد خوبیه... موافقم... میشه اسمش رو "تالار گفتمان شبکه های عصبی" هم گذاشت تا دوستانی که ایده های نوآورانه ی خوبی هم دارن اون رو ارائه کنن... به هر حال هر جور خودتون صلاح میدونید...

saeed_telecom

عضو جدید
جزوه ی شبکه های عصبی با محوریت شبکه های تئوری رزونانس وفقی

جزوه ی شبکه های عصبی با محوریت شبکه های تئوری رزونانس وفقی

جزوه ای جامع و کامل درباره ی شبکه های عصبی با محوریت شبکه های تئوری رزونانس وفقی (ART)
دانشگاه صنعتی آیندهون هلند/ دانشکده ی مهندسی برق

http://www.4shared.com/office/yT0Pfh2_/THE_ADAPTIVE_RESONANCE_THEORY_.html

saeed_telecom

عضو جدید
ژورنال شبکه های عصبی و هوش مصنوعی، ژانویه ی 2013

بدلیل خطا در لینک دانلود قبلی این ژورنال لینک جدید دانلود آن به شرح زیر خواهد بود.

http://www.4shared.com/rar/aJCuiwcW/...Neural_Ne.html

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از تاپیک خوبتون.به نظرم بهتره قبل از اینکه وارد ژورنال ها و مقالات بشیم(به هرحال طبیعیه برای درک و فهم این مقالات باید دانشی درحد اون داشته باشیم) یکم درمورد شبکه های عصبی بحث بشه که اصلا چیه کجاها کاربرد داره برای ورود به این حیطه چه پیش زمینه هایی میخواد چه نرم افزارایی لازمه.بیسیکش چی هستش و چند تا کتاب مفید در موردش ارایه بشه بهتره.ممنون

saeed_telecom

عضو جدید
خیلی ممنون از تاپیک خوبتون.به نظرم بهتره قبل از اینکه وارد ژورنال ها و مقالات بشیم(به هرحال طبیعیه برای درک و فهم این مقالات باید دانشی درحد اون داشته باشیم) یکم درمورد شبکه های عصبی بحث بشه که اصلا چیه کجاها کاربرد داره برای ورود به این حیطه چه پیش زمینه هایی میخواد چه نرم افزارایی لازمه.بیسیکش چی هستش و چند تا کتاب مفید در موردش ارایه بشه بهتره.ممنون

سلام
با تشکر از توجه شما... کتاب معروف پروفسور هاگان و همچنین یک جزوه ی جامع و کامل از دانشگاه آیندهون هلند در پست های همین تاپیک به اشتراک گذاشته شده است که دوستان قطعا با مطالعه ی این دو مرجع عالی، میتوانند دید خوبی نسبت به شبکه های عصبی پیدا کنند... به محض اینکه مرجع جالب توجه تری را در مطالعاتم یافتم قطعا این مرجع جدید را هم جهت استفاده ی دوستان قرار خواهم داد...
شبکه های عصبی پیش زمینه ی خاصی نیاز ندارد اما قطعا آشنایی با بسط ها و ریاضیات برداری و همچنین نحوه ی کار با ماتریس ها در یادگیری شبکه های عصبی نیاز است.
نرم افزار مربوط به شبکه های عصبی همان نرم افزار پر قدرت متلب است که میتوان براحتی از تولباکس شبکه های عصبی آن جهت پیاده سازی این نوع شبکه ها بهره برد...
پایه ی شبکه های عصبی به ترتیب آشنایی با شبکه های زیر است)
شبکه های عصبی پرسپترون
الگوریتم LMS و شبکه های عصبی آدالاین و همچنین مادالاین
الگوریتم BP و شبکه های پس انتشار خطا و انواع این شبکه ها جهت بهبود سرعت و همگرایی شبکه ی BP
شبکه های رقابتی و خودسازمانده
شبکه های هاپفیلد
شبکه های کوهونن و گراسبرگ
شبکه های ART
و...

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مرسی اگه میشه در مورد کاربرد هوش مصنوعی هم صحبت کنید که کجاها کاربرد داره.و اینکه آیا آموزشی برای نوشتن و پیاده ساری شبکه های عصبی با متلب هم وجود داشته باشه یا اگه خودتون مایل باشید توضیح بدید ممنون میشیم استفاده کنیم

saeed_telecom

عضو جدید
مرسی اگه میشه در مورد کاربرد هوش مصنوعی هم صحبت کنید که کجاها کاربرد داره.و اینکه آیا آموزشی برای نوشتن و پیاده ساری شبکه های عصبی با متلب هم وجود داشته باشه یا اگه خودتون مایل باشید توضیح بدید ممنون میشیم استفاده کنیم

هوش مصنوعی در واقع شامل آموزش و استفاده از شبکه های عصبیست... برای نمونه شما با استفاده از شبکه های عصبی می توانید در کاربردهای زیر بهره ببرید)
دسته بندی داده های متفاوت که بصورت خطی یا غیر خطی توزیع شده است و وابسته به نحوه ی توزیع آنها استفاده از شبکه ی عصبی مناسب لازم است... داده ها، الگوهای استخراج شده ای هستند که جهت آموزش شبکه های عصبی نیازمند آنها هستیم.
آموزش شبکه جهت تخمین انواع تابع همانند شبکه های پس انتشار خطا
آموزش شبکه جهت تبدیل نوشتار به گفتار (Net Talk)
آموزش شبکه جهت حدس نوشتار در گوشی های امروزی
و...
همچنین میتوان با ترکیب شبکه های عصبی با الگوریتم های گوناگون و توابع هدف مختلف شبکه های عصبی متفاوتی را تعریف کرد.
شبکه های عصبی یا باناظر هستند یا بدون ناظر، یا feed-forward هستند یا Feed-back وبازگشتی...
شما میتوانید از help متلب تولباکس neural network را مطالعه کنید. دستورات متلب برای انواع شبکه های عصبی در آن با گرافیکی زیبا تعبیه شده است.

saeed_telecom

عضو جدید
سلام میشه لطفا بگین چطور باید دانلود کنیم؟

با سلام خدمت شما
برای دانلود کردن مقالات بر روی دکمه ی دانلود در زیر موضوع مقاله در صفحه ی 4shared باز شده کلیک کرده، در صورتیکه قبلا در این سایت ثبت نام کرده اید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده، در صفحه ی باز شده free download را کلیک کنید تا لینک دانلود را برای شما باز کند و براحتی دانلود کنید. در صورتیکه در سایت 4shared عضو نیستید با وارد کردن یک نام کاربری و رمز عبور و یک ایمیل براحتی عضو آن شوید و از آن بهره مند شوید.

madar2

عضو جدید
سلام میشه توضیح بدین چطور میشه دانلودش کرد من که هر کاری میکنم نمیشه لطفا توضیح بدین ممنون میشم

madar2

عضو جدید
ممنون از جوابتون فقط یه سوال دیگه داشتم چطور باید عضو بشم تو سایت 4shared ممنون میشم جواب بدین

saeed_telecom

عضو جدید
روش دانلود از 4shared

روش دانلود از 4shared

روش استفاده از سایت 4Shared و روش عضویت در آن در شماهای زیر توضیح داده شده است.

1.jpg

2.jpg

saeed_telecom

عضو جدید
روش دانلود از 4shared

روش دانلود از 4shared

روش عضویت در سایت 4Shared پس از زدن گزینه ی دانلود بدون ورود به سایت در شمای زیر توضیح داده شده است.

3.JPG

یاسی یاس

عضو جدید
سلام خسته نباشید. من برای درس شبکه عصبی دنبال یه موضوع واسه پروژه میگردم کسی می تونه چیزی پیشنهاد بده؟ ممنون

nima1392

عضو جدید
سلام , من یه سوال دارم که باید تو متلب پیاده سازی کنم .
یه فایل اکسل هست که داده های موجود در 3 تا sheet اون به عنوان ورودی , خروجی یک سیستم فرضی (این سیستم 3 ورودی و یک خروجی داره) است , گفته شده که با استفاده از 70% داده ها یک شبکه عصبی را آموزش داده و درصد خطا رو محاسبه کنید
لطفا اگه کسی آشنایی داره , راهنمایی کنه . ممنون

saeed_telecom

عضو جدید
سلام , من یه سوال دارم که باید تو متلب پیاده سازی کنم .
یه فایل اکسل هست که داده های موجود در 3 تا sheet اون به عنوان ورودی , خروجی یک سیستم فرضی (این سیستم 3 ورودی و یک خروجی داره) است , گفته شده که با استفاده از 70% داده ها یک شبکه عصبی را آموزش داده و درصد خطا رو محاسبه کنید
لطفا اگه کسی آشنایی داره , راهنمایی کنه . ممنون

سلام
فیچرها رو باید در ماتریس های 1*4 (ترنسپوز) با بایاس 1 از هر شیت به عنوان ورودی شبکه ی عصبی برای آموزش دسته بندی کنی... دقت کن که شبکه ی عصبیت چهار ورودی داره البته با بایاس... پس ماتریس وزنهات میشه 4*1... اصولا شبکه ی مورد نظر آدالاینه... درسته؟ پس باید برنامه ای در متلب بنویسی که بصورت دسته ای یک شبکه ی ادالاین رو آموزش بده و در آخر MSE آدالاین رو محاسبه کنی یا میتونی از دستورات زیر در متلب پس از تعریف ورودی ها و targetها بصورت ماتریس استفاده کنی:

net1=newlin(X,T);
net1=train(net1,X,T);
W=net1.iw{1,1}
b=net1.b{1}

آخرین ویرایش:

madar2

عضو جدید
سلام من هم یه موضوع میخوام برا درس شبکه عصبی یه موضوعی که بتونم یه مقاله تو کنفرانس داخلی از توش در بیارم اگر لطف کنید بهم کمک کنید ممنون میشم

saeed_telecom

عضو جدید
سلام من هم یه موضوع میخوام برا درس شبکه عصبی یه موضوعی که بتونم یه مقاله تو کنفرانس داخلی از توش در بیارم اگر لطف کنید بهم کمک کنید ممنون میشم

شبکه های عصبی یک ابزار هستند... شما میخواهید ازین ابزار در چه مقوله ای بهره مند شوید؟؟؟

madar2

عضو جدید
واقعیتش یه موضوع دارم ولی دید خاصی ندارم یعنی درست نمیدونم چیه.اگر آشنایی دارین ممنون میشم راهنماییم کنید. استادم گفتن میتونم رو نمودارهای lofar کار کنم.به نوعی به clustering مربوط میشه ومیشه مثلا از ART بهره گرفت.

madar2

عضو جدید
اگر خودتون پیشنهادی داشته باشید ممنون میشم راهنماییم کنید