<تاپيک ويژهء ابزار دقيق >

kavoshgar

عضو جدید
با سلام به دوستان عزيز :
در اين تاپيک ميخواهم تا جايي که بتونم راجع به اين موضوع و معرفي تجهيزات مربوطه توضيح بدم .اگه سوالي داشتيد من تا حد توانم سعي ميکنم جواب بدم .
:)

آخرین ویرایش:

kavoshgar

عضو جدید
از مدير محترم تقاضا دارم که موضوع را مهم کند تا در دسترس دوستان باشد.

ممنون!

sharif

عضو جدید
ok

ok

important from page:biggrin:
the better is you first many matter important than request it

farizin

عضو جدید
خوشحالم که چنین تاپیکی ایجاد شده...
من مربی ابزار دقیق هستم و خوشحال میشم در خدمت شما باشم....و از دوستان عزیزم میخوام تازه های این رشته رو اینجا عرضه کنند تا همه استفاده کنیم.:smile:

zakeri

عضو جدید
متشكر از ايجاد اين تاپيك
لطفا در خصوص نرم افزار Intools و فايلهاي آموزشي و demoآن بحث كنيد

afboy_03

عضو جدید
سلام دوستان.
اگر اطلاعاتی درباره اندازه گیری فشار هوای داخل لوله دارید ممنون می شوم که منو راهنمایی کنید.
با تشکر

kavoshgar

عضو جدید
سلام به همه دوستان:
ممنون از توجه شما .من سعی میکنم اطلاعات را (معرفی تجهیزات و نحوه اتصال به سیستم کنترلر ) مرحله به مرحله توضیح بدم .

البته قطعآ اطلاعات من کامل نیست و اینجا هستیم که با کمک هم دانستنیهامون را تکمیل کنیم.

kavoshgar

عضو جدید
جدید

جدید

خوشحالم که چنین تاپیکی ایجاد شده...
من مربی ابزار دقیق هستم و خوشحال میشم در خدمت شما باشم....و از دوستان عزیزم میخوام تازه های این رشته رو اینجا عرضه کنند تا همه استفاده کنیم.:smile:

شرکت زیمنس جدیدآ ترنسمیتر و ایندیگیتور هایی را تولید کرده که از طریق بلوتوث با دستگاهیکه به صورت دستی (قابل حمل شبه ماشین حساب ) میباشد ارتباط برقرار کرده و اپراتور بدون اینکه مجبور باشد به تک تک ایندیگیتورها سر بزند فقط با قدم زدن در محوطه اطراف تجهیزات تبادل اطلاعات صورت میگیرد.سپس دستگاه دستی (رسیور) را به pc توسط پورت com وصل نموده واز تمام اطلاعات هم میتونه پرینت بگیره و یا ارشیو کنه .!

بهترین کاربرد در سایتهای پتروشیمی /پالایشگاه های عظیم میباشد.

kavoshgar

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

important from page:biggrin:
the better is you first many matter important than request it

چشم مهندس!

بهتره که دوستان برای بالا بردن امتیازاتشون .مطالب به درد بخور تو سایت بزارن .
تا ارزش سایت حفظ بشه و بالاتر بره .

یه روزی مدیر یه تالار میشی و میبینی هیچ خبری نیست !

تمام این مطالب را دوستانه گفتم. (دوست من ) :heart: :gol:

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال از آقا یا خانم ذاکری

سوال از آقا یا خانم ذاکری

متشكر از ايجاد اين تاپيك
لطفا در خصوص نرم افزار Intools و فايلهاي آموزشي و demoآن بحث كنيد

سلام
آقا یا خانم ذاکری شما که رشته اتوماسیون و ابزار دقیق تحصیل می کنید ( که فکر می کنم کارشناسی ارشد باشه ) میشه بگین چطور میشه با وجود قبولی های کم در این رشته قبول شد.
و حتماً هم می دونید که برای کنترل غیر خطی چه کتابی باید مطالعه بشه.
منم ممنون میشم راهنمایی کنید.

tristania1970

عضو جدید
tarahi

tarahi

با سلام به دوستان عزيز :
در اين تاپيک ميخواهم تا جايي که بتونم راجع به اين موضوع و معرفي تجهيزات مربوطه توضيح بدم .اگه سوالي داشتيد من تا حد توانم سعي ميکنم جواب بدم .
:)

salam
man be manabehy vase yad girie tarahie abzar daghigh niaz daram,mese intools,lotfan komakam kon,chon masire zendegimo avaz mikone.
mercy

kavoshgar

عضو جدید
سلام.با عرض پوزش به خاطر غیبت طولانیم .!!
I to P چیست ؟
همانطور که میدونید ورودی و خروجی کنترلر ها(PLC,...) . منظورم آنالوگه .از یه مقدار امپر که بزرگتر از صفره (که بعدآ علتش را میگم )شروع میشه تا مقدار خاصی که بستگی مستقیم به دستگاه دارد . وضیفه اصلی I TO P تبدیل مقدار جریان ورودی یا خروجی به فشار هوا برای انجام عمل مورد نظر کاربر میباشد.
مثلا برای باز کردن یه شیر اب : اگه بسته بودن ان=0 و باز بودن ان =100 باشد و حداقل جریان انالوگ 25/. امپر و حداکثر آن 50/. آمپر باشد.اگر کنترلر 50/. آمپر بفرستد.این جریان به I-Pمیرود و سپس I-P با فشار هوا تا باز شدن کامل شیر آب به آن فشار وارد میکند.:)

شايد حامد

عضو جدید
اندازه گير جريان

اندازه گير جريان

دوستان براي آشنايي بيشتر شما با ابزار دقيق ميخواستم يه تاپيك درست كنم و instrument رو به شما معرفي كنم ، ولي ديدم همين تاپيك هم مناسبه برايه آشناييه بيشتر شما.
براي شروع از اندازه گير هاي جريان آغاز مي كنم.در ضميمه يك نمونه از flowmeterهاي كمپاني E+H رو قرار دادم ،اگر مشتاق ياد گيري در اين ضمينه هستين بايد ابتدا ابزارهاي اندازه گيري (sensors) رو خوب بشناسين . پس از يه جا شروع كنين ، هر چه زود تر بهتر .

موفق باشين

پیوست ها

• TI094DEN.pdf
    571 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kavoshgar

عضو جدید
با تشکر از دوست عزیزم. امیدوارم با کمک شما و سایر دوستان بتونیم تاپیک پر محتوایی درست کنیم.

kavoshgar

عضو جدید
علت اینکه ترانسمیتر ها(trans miter)از مقدار دامنه امپر که از عددی بیشتر از صفر شروع میشود اینست که اگر کابل ارتباطی ان قطع شد (جریان صفر شد)اپراتور تشخیص دهد که ارتباط قطع شده نه اینکه سنسور مقدار صفر را اندازه گرفته .

شايد حامد

عضو جدید
level switch

level switch

سلام خدمت تمام دوستاي خوبم؛

يكي ديگر از ابزارآلات دقيق كه به level switch معروف است رو بهتون معرفي ميكنم. اين المان فقط 0 و 1 ارسال ميكند. اين به اين معني است كه توان اندازه گيري را ندارد فقط در هر ارتفاعي كه نصب شود قدرت اين را داد كه تشخيص دهد كه در آن ارتفاع سيال مورد نظر وجود دارد يا نه. البته اين نوع level switch به conductive شهرت دارد . از انواع ديگر آن ميتوان به floater,mono probe و ....نام برد.

پیوست ها

• n1gb_nws.pdf
    699 کیلوبایت · بازدیدها: 0

engineerloop

عضو جدید
سلام و با تشکر از شما.
خانم ذاکری میشه بگید سطوح سوالات کارشناسی ارشد رشته اتوماسیون در چه سطحی است؟و همچنین برای درس کنترل غیر خطی از چه کتابی استفاده کردید؟اگه از سوالات سالهای قبل هم چیزی دارید لطفا تو سایت بذارید.در ضمن قبولی شما رو واقعا تبریک میگم.چون میدونم قبولی توی این رشته واقعا کار سختیه.

jamalzae

عضو جدید

شما كه ابزار دقيق رو خوب ميدونيد در مورد ازار دقيق در سكوهاي نفتي هم مقاله اي چيزي دارين بفرستين؟ ممنون ميشم زياد.

kavoshgar

عضو جدید
با سلام:
کمی مشغولیت کاری و فکری داشتم که نتونستم بیام و در خدمت دوستان باشم!ولی دلرم یک سری اطلاعات دسته بندی شده و کلی در مورد ثجهیزات ابزار دقیق جمع و جور میکنم که حتمآ در اختیهر دوستان میذارم

kavoshgar

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

شما كه ابزار دقيق رو خوب ميدونيد در مورد ازار دقيق در سكوهاي نفتي هم مقاله اي چيزي دارين بفرستين؟ ممنون ميشم زياد.

ببین دوست من :
معمولآ تجهیزات اندازه گیری (ابزار دقیق ) با توجه به محیط کار و شرایط فرایندی ساخته ویا انتخاب میشن پس فرقی نمیکنه روی سکوی نفت باشه یا تو پالایشگاه تهران !
ولی چشم اگه مطلبی اختصاصآ در این مورد بود ختمآ میذارم.;)

john zink

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه درموردچگونگی اندازه گیری فلوتوسط فلومترهای دیجیتالی کمی توضیحات مفید بفرمایید.ممنونم

farizin

عضو جدید
آخ جووووووووون!!!
تاپیک خودم:)
راستی کسائی که تو صنایه نفت و گاز کار میکنند (مثل من ) ..ت بحث و بررسی تجهیزات ابزار دقیق یه پارامتر و استاندارد مهم دیگه رو هم در نظر میگیرند
IEC 60079- Explosion Proof apparatus ...
یعنی استاندارد تجهیزات ضد انفجار
از دوستان اگه کسی مقاله فارسی یا انگلیسی خوبی تو این زمینه داره...شدیداً استقبال میشه
راستی یه سوال راجع به کار بردن کابلهای قدرت تو میدان های گازی دارم که به کار بردنش تحت چه شرایطی و با چه استانداری درسته؟؟؟

sadegh_akbari

عضو جدید
با سلام . از تمامي دوستان تقاضا دارم اگر كسي استاندارد ISA-20 را داره لينك دانلود به من بده

sadegh_akbari

عضو جدید
منظورم فرم‌هاي مشخصات دستگاه‌هاي اندازه گيري يا صفحاتdata sheet ها مي‌باشد
ISA template data sheet