تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار PowerMILL

SAJADKIYANI

عضو جدید
واقعا اگه كسي اينجا نيست جواب بده تعطيلش كنيم بهتره.احتمالا همه اساتيد همه مشكلاتشون حل شده و كسي مشكلي نداره :confused:

majid-shakeri

عضو جدید
در خواست Delcam Exchange

دوستان یه ورژن Delcam Exchange معتبر با کرک معتبر که با PowerMill 2010 سازگار و هماهنگ باشه معرفی کنن... ترجیحا یه لینک دانلود

خیلی خیلی تشکر

reza-h723

عضو جدید
سلام. من نرم افزار پاور میل از سایت سافت 98 دانلود کردم ولی دو تکس چجوری باید نصبش کنم rezamm71@gmail.com جوابشو بی زحمت به ایمیلم بفرست .ممنون

reza-h723

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام. من نرم افزار پاور میل از سایت سافت 98 دانلود کردم ولی دو تکس چجوری باید نصبش کنم rezamm71@gmail.com جوابشو بی زحمت به ایمیلم بفرست .ممنون​

SAJADKIYANI

عضو جدید
سلام دوست عزيز:
اگه فايل فشره شده با نرم افزار winrar باشه بايد اول اونو extract كني يا همون رو يكي ازsetup ها كليك كني
نصب ميشه البته ب شرطي ك دوتا فايلي ك دانلود كردي توي ي مسير يا پيش هم كپي شده باشن.

SAJADKIYANI

عضو جدید
سلام از دوستان كسي دستگاه تيغه فرز تيز كن مخروطي(كونيك) برا فروش داره؟ اين نوع تيغه فرز ها تو cncچوب برا منبت و اشكال سه بعدي كاربرد داره اگه كسي سراغ داره خبرم كنه.ممنون
09189114817 كياني

mehrdad70

عضو جدید
ایا میشه پاور میل رو تو ویندوز 8 نصب کرد اگه کسی داره لینک دانلودش رو بزاره
خیلی ممنون

elham1203

عضو جدید
سلام
سایتی هست که فایل سالم و قابل نصب powermill رو داشته باشه؟
ممنون

rhl

عضو جدید
سلام دوستان عزیز منم مثل خیلی از دوستان نتونستم این نرم افزار و نصب کنم و poff error میده اگه ميشه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

yones66

عضو جدید
sسلام دوستان

وقعا این تایپیک چه خیری داره و چه بار علمی من که نمیدونم. 40 صفحه رو گشتم همش صحبت از ورژن و نصب کرک و کمک تو نصب و ........ بابا دو تا مطلب دوتا سوال تخصصی بپرسید تبادل اطلاعات بشه چیه این نصب نصب نصب نصب ........

کلافه شدم واقعا..... من میخواستم یه اطلاعات مقدماتی رو بدست بیارم واقعا اینم تو این 40 تا صفحه نبود که نبوددددددددددددددددددد.....

من اولین باره نصب کردم و راحت هم نصب شد هیچ اموزشی هم ندیدم و اولیننننننننننننن باررررررررررررررر بود دوستان.... یه کم به خودتون سختی بدید زبان رو قوی کنید تا اینقدر تایپیک تکراری نصب نصب کرک کرک کمک کمک کمک نذارید.
خوش باشید

bigbomber

کاربر فعال
sسلام دوستان

وقعا این تایپیک چه خیری داره و چه بار علمی من که نمیدونم. 40 صفحه رو گشتم همش صحبت از ورژن و نصب کرک و کمک تو نصب و ........ بابا دو تا مطلب دوتا سوال تخصصی بپرسید تبادل اطلاعات بشه چیه این نصب نصب نصب نصب ........

کلافه شدم واقعا..... من میخواستم یه اطلاعات مقدماتی رو بدست بیارم واقعا اینم تو این 40 تا صفحه نبود که نبوددددددددددددددددددد.....

من اولین باره نصب کردم و راحت هم نصب شد هیچ اموزشی هم ندیدم و اولیننننننننننننن باررررررررررررررر بود دوستان.... یه کم به خودتون سختی بدید زبان رو قوی کنید تا اینقدر تایپیک تکراری نصب نصب کرک کرک کمک کمک کمک نذارید.
خوش باشید

ساتم.
آره واقعاً.

ma5967

عضو جدید
دوستان برای پیدا G code برای دستگاه تراش CNC چه نرم افزاری رو پینهاد می کنید؟ آیا پاورمیل یا مسترکم چنین قابلیتی رو دارند؟

yones66

عضو جدید
یه کسی پیدا نمیشه که از این نرم افزار فیلم و اموزشی بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا این تایپک خالیه؟؟؟؟ به دادمون برسید

powermill

عضو جدید
یه کسی پیدا نمیشه که از این نرم افزار فیلم و اموزشی بذاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا این تایپک خالیه؟؟؟؟ به دادمون برسید

سلام
به زودی تاپیک متحول خواهد شد
از مدیران محترم خواهشمندم جهت ویرایش پست اول به بنده دسترسی بدهند تا مطالب جدیدی قرار داده شود
با تشکر

Tajroodi

عضو جدید
با سلام من متاسفانه موفق به دانلود نشدم راهنمایی کنید ممنون میشم

mod.pon201

عضو جدید
آشنائی با نحوه کار با پاورمیل

قسمت 1
با سلام به همه دوستان

نرم افزار پاورمیل نزم افزار خوش دستی بوده و یادگیری آن راحت و سریع است . با استفاده از help خود نرم افزار هم میشه راه افتاد .شروع کاربه این صورت است که فایل طراحی شده در یکی از نزم افزارهای طراحی را با یکی از قورمتهای استاندارد مانند step ذخیره کرده و از طریق ابزار import model واقع در منوی کرکره ای file وارد نرم افزار کنید البته لازم است در کنار پاورمیل ترم افزار exchange نیز نصب شود تا کارتبدیل فورمت فایل به فورمت dgk که مورد قبول پاور میل است را انجام دهد . در واقع نرم افزار exchange نزم افزار جانبی پاورمیل است .بعد از وارد شدن مدل به داخل پاورمیل لازم است مختصات صفر صفحه مطابق با صفزی که روی ماشین برای قطعه کار تنظیم کرده اید باشد . برای این کار در نمودار درختی پاورمیل همان قسمت explorer روی اسم مدل در زیر مجموعه Models کلیک راست نمائید واز داخل Edit گزینه Transform را جهت انتقال مدل نسبت به مختصات صفر استفاده کنید . مثالا" اگر می خواهید نقطه صفررا که در گوشه سمت راست قطعه کار است در راستای محور X به وسط حرکت دهید بایستی بعد از دانستن مقدار به صورت منفی در قسمت Distance وارد کرده و روی X کلیک کنید با این کار دقت کنید مدل به اندازه نوشته شده در جهت منفی نسبت به نقطه صفر تغییر مکان می دهد و به همین ترتیب بقیه محورها تنظیم می گردند.

1.jpg

آخرین ویرایش:

mod.pon201

عضو جدید
قسمت 2
البته برای راحت تر شدن کار میتوانید به هنگام طراخی قطعه کار مبتای طراحی را بر اساس صفزی که می خواهید در پاورمیل قزاز دهید انتخاب نمائید یعنی در خود نرم افزار طراحی می توانید قبل از ذخیره کردن و وارد کردن به پاورمیل کارهای انتقال و تعیین نقطه صفر را انجام دهید تا در پاورمیل نیاز به این کار نباشد . البته مشکلی نیست انجام هم ندادید در پاورمیل به صورتی که توضیح دادم می توانید کار تغییر نقطه صفر راانجام دهید .
برای فهمیدن موقعیت دقیق قطعه کار نسیت به صفر بدین صورت عمل نمائید . روی قطعه کار در صفجه نمایش کلیک راست گرده و روی عبارت properties کلیک کنید با این کار پنجره ای نمایش داده خواهد شد که در آن ابعاد قطعه کار نسبت به صفر نمابش داد ه شده است . در صورت لزوم می توانید مقدار را از این پنجره به داخل پتجره Transform کپی و paste نمائید
مرحله بعد تعریف بلوک خام است که با کلیک یرروی علامت بلوک در منوی اصلی پنجره آن باز می شود که با کزدن دگمه caculate بلوک خام بر اساس ابعاد قطعه محاسبه می گردد

سپس آن را Accept نمائید حال بلوک تعریف شده . لازم به توضیح است که اگر بلوک خام تعریف نشود عملیات ملشنکاری انجام نخواهد شد

آخرین ویرایش:

mod.pon201

عضو جدید

قسمت 3
برای تعریف تقطه صفر میتوان بجای استفاده از صفر موجود (یا همان transform ) با استفاده از قسمت workplanes صفحه کاری جدید تعریف کرده و بعد از active کردن از این صفحه کاری بعنوان صفر مبنا استفاده نمود .
برای دوستانی که از پاورمیل 10 استفاده می کنند در قسمت explorer روی workplane کلیک راست کرده روی عبارت create and orientate workplane گزینه workplane positioned using block کلیک

نمائید با این کار گوشه ها و مراکز سطوح و اضلاع بلوک قابل انتخاب می گردند روی نقطه مورد نظر کلیک کنید تا محل قزار گیری workplane جدید مشحص شود . برای فعال کردن صفحه کاری تعریف شده روی آن در

explorer کلیک راست کرده و گزینه activate را تیک بزنید . با این کار مسیر ابزار تعریف شده بر اساس این مختصات خواهد بود.

2.jpg

CNCUNITED.COM

عضو جدید
پاورمیل فقط برای فرز قابل استفاده است ولی نرم افزار هایی مثل سالیدکم - کم ورکس - اج کم - هایپرمیل - کتیا - و .... برای تراش هم قابل استفاده هستند .

bigbomber

کاربر فعال
سلام.
یک قطعه ریختگری داریم با اضافه تراش 10 میلیمتر. با یک ابزار Tip Radiused با قطر 15،فقط عملیات Finishing لازم داریم با اضافه تراش باقی مانده ی 3 میلیمتر برای دیواره های داخلی و 0.5 میلیمتر برای دیواره های خارجی.
من اومدم یک Boundry برای دیواره های خارجی و یک Boundry دیگه هم برای دیواره های خارجی تعریف کردم و مسیر ماشین کاری را برای هر قسمت به طور مجزا تعریف کردم؛ به این صورت که اول دیواره های داخلی با اضافه تراش نهایی 3 میل ماشین کاری شوند و سپس دیواره های خارجی با اضافه تراش 0.5 ماشین کاری شوند. مشکل اینجاست که در حین ماشین کاری دیواره های داخلی برای جابجایی سریع بین دو نقطه ابزار از کنار یکی از دیواره های خارجی عبور میکنه (که هنوز 10 میل اضافه تراش روش داره) و قلم به طور کامل و شدید با قطعه برخورد می کنه.
خواستم بپرسم که چه طور از چنین برخورد هایی جلوگیری کنیم و به نرم افزار بفهمونیم که در اینجا هنوز متریال داریم و حرکات رپید را از این نواحی انجام نده؟
لازم به ذکر است که تمایل دارم برای کاهش زمان ماشین کاری تا حد امکان Lead & Link ها را در حالت Skim قرار بدهم.
Pow1.JPG

12355321

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید به تمام مهندسین عزیز این تایپک
من با نصب پاورمیل رو ویندوز 10 اورجینال 64بیتی مشکل دارم اما همین ورژن رو روی ویندوز 7 32بیتی به طور کامل نصب کردم.
متاسفانه روی ویندوز 64 بیتی نصب نمیشه!!!حالا میخواستم برم سراغ ورژن 2016 لطفا نحوه نصب این ورژن رو برای ویندوز 10 اورجینال تو تایپک بزارید
خیلی ممنون.

flightsazan

عضو جدید
سلام
من هم خطای post processor error - failed to get translator version from registry را در هنگام جی کد گیری دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاور میل من 2010 هست.
مرسی
حسن