تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

4rash

عضو جدید
سلام
یه جعبه داریم که مثلا اب داخلش ریختیم
فشار اب به دیواره ها وارد میشه
دیواره ها صفحه و فریمه

دوتا مشکل دارم
یکی اینکه تعریف فشار که با ارتفاع تغییر کنه و شبیه سازی فشار اب باشه مشکل دارم

دوم اینکه پوسته از داخل فریم رد میشه و هم رو نمیشناسن
کمک ضروریه
فایلشو گذاشتم
اباکوس 12

فشار سیالاتی به اون شکل رو باید از محیط سیالاتی آباکوس مدل کنید.
اگر قطعات هم رو نمیشناسن باید از قسمت interaction به هم بشناسونید.

amir.m_cnc

عضو جدید
سلام ..............

مراحل اولیه نصب خوب پیش میره تا install رو میزنم یه کادر سیاه باز و بسته میشه و دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته...انتی ویروسم رو غیر فعال کردم. به اینترنت هم وصل نیستم....

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.............

amir.m_cnc

عضو جدید
دوسنان آموزشگاهی میشناسید که بصورت عمومی این نرم افزار رو آموزش بده؟؟؟؟؟؟

mashty88

عضو جدید
سلام مهندس جان
میخواستم ببینم شما تا حالا با پیزوالکتریک توی آباکوس سرو کار داشتین؟
اگه داشتین میتونم بپرسم نحوه اعمال بار بروی لایه پیزوالکتریکی چه طوری هستش

mostafa3053

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی میدونه نحوه اعمال پروتکل های بارگذاری ( مثلا پروتکل بارگذاری AICS ) در آباکوس به چه شکلیه ؟
نرم افزار جابجایی و زمان رو میخواد ولی پروتکلهای بارگذاری جابجایی و تعداد سیکل رو دارن .

maily

عضو جدید
سلام
من باید روی رشد ترک به روش vcct (بستن مجازی ترک) کار کنم.
کسی از دوستان میدونه چطور باید این روش رو در آباکوس اجرا کرد؟
خیلی کارم گیر کرده ممنون میشم راهنمایی کنید.

mehrdad14

عضو جدید
دوستان لطفا نحوه ی خمکاری یک ورق به کمک آباکوس را راهنمایی کنید . فک کنم از سابروتین umatht هم استفاده میشه .
لطفا کمک کنید

م-د

عضو جدید
سلام بر همگی
یک مشکل دارم اینکه نمیدونم چطور باید تغییر ضخامت رو در آباکوس در قطعه تغییر شکل یافته ام بدست بیارم
جایی دیده بودم که گفته بود از query استفاده میشه اما من که نتونستم
اگر کسی میتونه کمک کنه لطفا مسیری که باید طی کنم رو بگید.
سپاس از پاسخهایتان
:)

yasser2222

عضو جدید
سلام یه تیر ساده داریم مثلا با مقطع دایره ای که بین دو تکیه گاه قرار گرفته و بارگزاری شده. اگه بخایم گشتاور و نیروی برشی رو در یک مقطع تیر بدست بیاریم باید چکار کنیم؟
ممنون

sshmha

عضو جدید
سلام
دوستان لطفا اگر امکان داره یه راهنمایی برای رسم منحنی برش وخمش یه تیر بتنی مسلح بفرمایید
تیر بتنی بصورت solid و میلگرد با truss مدل شده
خیلی ممنون

sunboy1388

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال.
وقتی یک قطعه رو با سالید ورکس طراحی و اسمبل میکنیم و میخواهیم ببریم داخل آباکوس،تو نرم افزار آباکوس از کدوم ماژول باید شروع به کار کنیم.؟؟؟؟؟؟:(

yasser2222

عضو جدید
سلام مدل زیر رو ببینید. شرایط مرزی و بارگزاری متقارنه اما نتایج تنش نامتقارن!
کسی میتونه بگه اشکال کجاس؟
ممنون میشم

پیوست ها

• 1.rar
    129.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال.
وقتی یک قطعه رو با سالید ورکس طراحی و اسمبل میکنیم و میخواهیم ببریم داخل آباکوس،تو نرم افزار آباکوس از کدوم ماژول باید شروع به کار کنیم.؟؟؟؟؟؟:(
این حالت با تحلیل عادی فرقی نداره دوست عزیز تو abaqus روند مشخصی برای تحلیل وجود داره و فرقی نمیکنه که مدلسازی رو کجا انجام داده باشید.

ganji new

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان مهندس مکانیک عزیز و متخصص..بچه ها من دارم روی یه مقاله در مورد پدافند غیر عامل کار میکنم که در حین تحقیقاتم متوجه شدم استفاده از نرم افزار abaqus برای شبیه سازی انفجاری المانها استفاده میشه و برای منم خیلی مفیده (برای اینکه بتونم المانهای مختلفی رو شبیه سازی کنم و مثلا در فاصله چند متری اون مقادیری ماده منفجره بزارم بعد میزان تنش بعد از انفجار در این المانها و اینکه کجاها بیشتر اسیب دیده و کجاها کمتر و به طور کلی جداره های مناسب برای ساختمان سازی رو شناسایی کنم) با این توضیح که رشته خودم معماری هست و هیچ آشنایی با این نرم افزار ندارم میخواستم ببینم کسی هست بین شماها که بتونه کمک کنه ؟برای این شبیه سازی که گفتم؟ایمیل من اینه : enggroup_sp@yahoo.com ممنون از همکاریتون

didar_2026

عضو جدید
سلام دوستان. من یه پروژه اماده نیاز دارم که با اباکوس تحلیل شده باشه . هم توضیحاتی داشته باشه هم نتایج تحلیل ها. اگه کسی از دوستان توو دوران کارشناسی همچین پروژه ای کار کرده لطفا بده بهم. لازم دارم. فوری برای یکی دو روز اینده میخوام .همه پروژه های اماده اینترنتی رو دیدما اگه خودتون چیزی دارید بفرستید. اگه کسی خواست فقط به من بفرسته اطلاع بده ایمیلمو بدم بهمش بفرسته برام. ممنون از همگی

didar_2026

عضو جدید
؟و یه سوال دیگه این که بتن وقتی میخواییم توو اباکوس مدل کنیم از اول توضیح بدین که کدوم گزینه ها رو باید بزنیم؟ بتن مسلح و غیر مسلح

m.aryayi

عضو جدید
استفاده از mass scale

استفاده از mass scale

سلام ...

دارم یه فرآیند شکل دهی رو با دینامیک اکسپلیسیت آنالیز می کنم و چون خیلی طول می کشه از mass scaling استفاده کردم، داده های تنش و کرنش و ... برام خیلی اهمیت ندارن و مهم ترین خروجی که می خوام شکل فلز بعد از پایان آنالیزه، حالا آیا mass scaling روی مکان نود ها در پایان آنالیز تاثیر میذاری و کلا چه داده هایی رو توی تحلیل های مکانیکی تحت تاثیر قرار میده این قابلیت ؟!

امیر 1224

عضو جدید

hamedhamedy27

عضو جدید
سلام ...

دارم یه فرآیند شکل دهی رو با دینامیک اکسپلیسیت آنالیز می کنم و چون خیلی طول می کشه از mass scaling استفاده کردم، داده های تنش و کرنش و ... برام خیلی اهمیت ندارن و مهم ترین خروجی که می خوام شکل فلز بعد از پایان آنالیزه، حالا آیا mass scaling روی مکان نود ها در پایان آنالیز تاثیر میذاری و کلا چه داده هایی رو توی تحلیل های مکانیکی تحت تاثیر قرار میده این قابلیت ؟!

خیلی از چیز ها تغییر میکنه. مثلا من یه بار برسی کردم نیرو پرس برای شکل دهی با تغییر مقدار mass scaling از 200 به 3000 1 سوم میشد.

amin dd

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چجوری میشه ی ورق با اندازه متغیر درس کرد؟
میخام قطرش تا وسطش ک میرسه با یه شیبی زیاد بشه

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام
کسی میدونه چجوری میشه ی ورق با اندازه متغیر درس کرد؟
میخام قطرش تا وسطش ک میرسه با یه شیبی زیاد بشه
سلام
شما از گزینه revolve استفاده کن ی ذوزنقه شکل بکش دوران بده
بعد مینونین از گزینه اکسترد کات داخل آباکوس روی سطح دوار یک مربع رو جدا کنید یک ورق مربعی داشته باشید یا به همون صورت یک ورق دایره ای .
روش هایی میتونین خودتون ایدا کنین .این ب ذهن من اومد.
موفق باشید

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام ...

سلام
خمونطور دوستمون گفت سعی کنین اگر جواب دقیق میخواین از mass scaleاستفاده نکنین.
ب جاش یا کامپیوتر قویتر استفاده کنید یا توی گزینه job رم و cpuرو بالا ببرید تا سریعتر حل شود.
موفق باشید

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خمونطور دوستمون گفت سعی کنین اگر جواب دقیق میخواین از mass scaleاستفاده نکنین.
ب جاش یا کامپیوتر قویتر استفاده کنید یا توی گزینه job رم و cpuرو بالا ببرید تا سریعتر حل شود.
موفق باشید

با سلام
بهتره قبل از هرگونه اظهار نظرهای آماتور در مورد این موضوع به اصل تئوری mass scale مراجعه فرمایید.
قبل از هرچیز بهتره دقیقا پارامترهای موثر در mass scale رو شناسایی کنید و سپس به سادگی با محاسبه ی مقدار اوپتیموم mass scale به پاسخهای دقیق و قابل اعتماد دست پیدا کنید.
اصلا هم نیازی هب کامپوترهای قوی !!! نیست.
موفق باشیم.

gsa

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان من تازه دارم با اباکوس کار میکنم و یه مشکلی تو خروجی گرفتن دارم مسله ای که دارم حل میکنم یه صفحه ی مستطیلی به ابعاد 2*1 هست که بار 1000kpa بهش وارد میشه و لبه ها ی صفحه simple suport یعنی تو قسمت شرایط مرزی u1/u2/u3 رو تیک میزنیم و در اخر که میخوام جواب بگیرم این ارور رو بهم میده اون جور که فهمیدم یعنی مسیر اجرا با نتیجه یکی نیست! ولی نمیدونم چطور باید یکیش کنم یه مشکل دیگه هم دارم که وقتی مش میزنم رو ی شکل اصلا اثری نمیزاره مش رو اینطور انجام میدم mesh>seed part instance>Approximate global sizee =0.1 بعد mwsh the part instance > yes اینجا رنگش عوض میشه ولی مش نمیخوره؟! بعد assing mesh control>Quad>structured>ok بعد mwsh the part instance > yes قسمت job create job>continue>ok بعد job manager >submit