تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

h_a_s

عضو جدید
فایلی که ران کردی و میخای تو قسمت ازش استفاده کنی یک فایل با پسوند sta داره که بازش کنی داخلش هم تعداد step و هم تعداد increment مورد نظر رو که میخای داره

polikujm

عضو جدید
فایلی که ران کردی و میخای تو قسمت ازش استفاده کنی یک فایل با پسوند sta داره که بازش کنی داخلش هم تعداد step و هم تعداد increment مورد نظر رو که میخای داره

ممنون از شما دوست عزیز
این فایل باید مستقیم خودش را باز کنم یا به وسیلهٔ نرم‌افزار یا داخل آباکوس باز شود ؟

parandme

کاربر بیش فعال

سلام، بعد از کلی بررسی فایل شما دلیلشو یافتم. همه چی درسته فقط یه دستکاری خیلی بد کردین برای رفع مشکل
به ماژول استپ برید و در field Output تیک مربوط به جابجایی رو بزنید. در حال حاضر شما انو برداشتن و اباکوس نمیتونه حرکت و جابجایی رو به شما نشون بده

polikujm

عضو جدید

سلام، بعد از کلی بررسی فایل شما دلیلشو یافتم. همه چی درسته فقط یه دستکاری خیلی بد کردین برای رفع مشکل
به ماژول استپ برید و در field Output تیک مربوط به جابجایی رو بزنید. در حال حاضر شما انو برداشتن و اباکوس نمیتونه حرکت و جابجایی رو به شما نشون بده

ممنون از دوستان عزیز و متشکرم

polikujm

عضو جدید

دوست عزیز ممنون از راهنمییتون ، برنامه را ران کردم و نتیجه به این شکل در اومد چیکار کنم که درست بشه ؟
خط مماس به قالب کشش را محدود کردم تا حرکتش رو مستقیم تعریف کرده باشم اما درست نشد ، می‌شه راهنمایی‌ کنید ؟ ممنونم
مشاهده پیوست keshesh sim.zipUntitled-1.jpg

polikujm

عضو جدید
دوست عزیز ممنون از راهنمییتون ، برنامه را ران کردم و نتیجه به این شکل در اومد چیکار کنم که درست بشه ؟
خط مماس به قالب کشش را محدود کردم تا حرکتش رو مستقیم تعریف کرده باشم اما درست نشد ، می‌شه راهنمایی‌ کنید ؟ ممنونم
مشاهده پیوست 242077مشاهده پیوست 242078

HELP.jpg

yasser2222

عضو جدید
سلام
یه جعبه داریم که مثلا اب داخلش ریختیم
فشار اب به دیواره ها وارد میشه
دیواره ها صفحه و فریمه

دوتا مشکل دارم
یکی اینکه تعریف فشار که با ارتفاع تغییر کنه و شبیه سازی فشار اب باشه مشکل دارم

دوم اینکه پوسته از داخل فریم رد میشه و هم رو نمیشناسن
کمک ضروریه
فایلشو گذاشتم
اباکوس 12

پیوست ها

• 1.rar
    583.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

majidkh69

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی میدونه چگونه باید پس کمانش به روش(SPLA(Single Perturbation Load Approach
مدل کرد؟؟؟؟؟؟

rahimiedris

عضو جدید
انجام پروژه آباکوس

انجام پروژه آباکوس

سلام دوستان
عزیزانی که آباکوس کار هستند، یه پروژه هست میخواستم بدونم کی میتونه انجام بده! از شرمندگیشم در میآییم!
فقط سریع پاسخ بدین. مرسی
دو تا سوال اینه!
Q.jpg

mohandes701

عضو جدید
سلام دوستان

ببخشید من اگه بخوام تراکم المان ها رو در بخش خاصی از مدلم بالا ببرم چطور باید اینکار رو انجام بدم؟
مدلم رو پارتیشن بندی کردم و بعد اندازه ی المان ها رو تغییر دادم اما همه ی پارت اندازه المان هاش تغییر کرد. و طیق سرچ هایی که داشتم باید از یه نوع المان دیگه استفاده کنم اما نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم. مدلم یه مکعب مستطیله.

ممنون میشم یه راهنمایی مرحله به مرحله م کنین.

yasser2222

عضو جدید
اقا سلام یه برانکارد از جنس پلاستیک داریم طراحی میکنیم اما نمیدونم جنسشو چی بدم.
کسی میتونه چنتا پلاستیک محکم و سبک معرفی کنه؟
قطعات لوله ای هستند
ممنون

آخرین ویرایش:

mohammad1992

عضو جدید
سلام .من دارم روی پروژه کشش عمیق کار می کنم.وقتی ران تموم میشه و می خوام برم تو قسمت نتایج،ارور میده که بعضی از node ها نمی تونن تغییر شکل بدن.کلا تغییر شکل رو نشون نمی ده.برای رفع مشکل چی کار کنم؟

سهراب1991

عضو جدید
سلام
کسی از increment ماژول step ]dcd ldn,ki?
اگر عدد user-defined time increment در قسمت fixed رو تغییر بدیم چگونه عمل میکند؟؟؟؟
چرا من عدد 0.01 رو میزنم Abort میشه؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

masood85

عضو
سلام
دوستان به یه مشکلی بخوردم لطفا راهنمایی کنید.
یک مدلی را تحت بار ثقلی و حرارت تحلیل کردم. قبل از ران کردن کپی از مدل تهیه کردم. چون تعداد تحلیلها زیاد هست و زمان زیادی میبره، می خوام نتایج جابجایی و تنش همه نودها را از مدل اول در آخر تحلیل بگیرم و به مدل دوم برای شروع تحلیل دیگر وارد کنم. در واقع نتایج را به عنوان ورودی مدل دوم بدم و مدل دوم در شروع دارای خرابی های ایجاد شده از تحلیل اول باشد.
اینکار چطور میتونم انجام بدم.
ممنون

polikujm

عضو جدید
سلام
مهندسین بزرگوار آیا امکان دارد یک نظر به این مدل کنند و نظرشون رو در مورد ارور موجود بگن ؟ ممنونم

فرایند کشش سیم را مدل کردم اما متاسفانه به ۱ ارور میخورم به این شکل

Excessive rotation of nodes in node set ErrNodeExcessRotation-Step1.

سیستم SI میلیمتریک هست
ممنون میشم اگه راهنمایی‌ کنید

لینک فایل:

http://setfa.net/images/pk1wu0fwg75zguu017z3.zip

ممنونم

saeed-deadman

عضو جدید
کممممممممممممک

کممممممممممممک

سلا بچه ها....نرم افزار اباکوس را دو هفته است شروع کردم و برای پروژه ی پایانی دو هفته هم بیشتر وقت ندارم ... پروژه زیر رو به صورت ساده انجام دادم اما تو قسمت Job ارور میده و متوقف میشه.... .... نزدیک 20 بار از اول انجام دادم اما بازم همون مشکله داره .... ممنون اگه یه نگاهی بهش بندازین....واحدها mm,N,kg,Mpa....تحلیل استاتیکی ساده هم هست ....ممنون

پیوست ها

• heeeeeeeeelp.rar
    821.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saeed-deadman

عضو جدید
یه سوال ....برای تعیین دقیق بحرانی ترین المان و نیروی (نه تنش) تسلیم(ورود به منطقه ی پلاستیک)یه قطعه به صورت دقیق چی کار کنم؟؟؟؟؟مقدار تقریبی رو با اعمال یه نیروی نتغیر با زمان به دست آورد اما مقدار دقیقش رو می خوام....در ضمن تحلیل استاتیکیه...برای گسیختگی در اثر بار استاتیکی باید damage تعریف کنم یا نمی خواد؟....ممنون

آخرین ویرایش:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

برای نصب نرم افزار نمیدونم برای پیغام زیر باید چی بزنم

vahid1679

عضو جدید
تو بخش License server 1 بعد از اسم کامپیوتر علامت @ وسپس عدد 27000 یا 27011 رو وارد کنید. مثلا به این صورت user-pc@27000

saeed-deadman

عضو جدید
برای بهینه ترین سازی قطعات باید از چه بخش نرم افزار باید استفاده کنم؟یه قطعه با چند تا فیلت مختلف دارم و می خوام با توجه به نیروهای وارده بهینه ترین شعاع رو به دست بیارم؟از کجا شروع کنم؟خواهشا کمک کنید....

4rash

عضو جدید
برای بهینه ترین سازی قطعات باید از چه بخش نرم افزار باید استفاده کنم؟یه قطعه با چند تا فیلت مختلف دارم و می خوام با توجه به نیروهای وارده بهینه ترین شعاع رو به دست بیارم؟از کجا شروع کنم؟خواهشا کمک کنید....

بهینه سازی از قسمت optimization هست