<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

انیشتن

عضو جدید
بچه ها یکم اطلاعات درمورد مصاحبه بدید لطفا میخوام تهرانا قبول شم تا اصفهان و مشهدو شیراز.یکم راهنمایی کنید.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
بچه ها یکم اطلاعات درمورد مصاحبه بدید لطفا میخوام تهرانا قبول شم تا اصفهان و مشهدو شیراز.یکم راهنمایی کنید.
اساتید تهران معمولا باید دانشجورو بشناسن یا اینکه از قبل با دانشجو تا حدودی آشنا شده باشن. پیشنهاد میکنم اول اساتیدی که متناسب با زمینه کاری مورد علاقتون هست و شناسایی کنید و قبل از مصاحبه به صورت ایمیل و یا حضووری( ترجیحا) باهاشون صحبت داشته باشید و برای کار با اونا ابراز تمایل بکنید تا رزو مصاحبه با یه شناخت نسبی احتمال قبولیتون بالا بره
ما که کلا بیخیال دکترا شدیم رفتیم خدمت...:biggrin:
ایشالا همگی به نتایج مورد علاقشون برسن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان...

منم که حرفی نزنم بهتره:D

خوب منم میرم کارمو ادامه میدم و دنبال کارای سربازیم:D

البته بعدها در شرایط مناسب پرقدرت به مسیر دکترا قدم میزارم.

موفق باشید.

انیشتن

عضو جدید
اساتید تهران معمولا باید دانشجورو بشناسن یا اینکه از قبل با دانشجو تا حدودی آشنا شده باشن. پیشنهاد میکنم اول اساتیدی که متناسب با زمینه کاری مورد علاقتون هست و شناسایی کنید و قبل از مصاحبه به صورت ایمیل و یا حضووری( ترجیحا) باهاشون صحبت داشته باشید و برای کار با اونا ابراز تمایل بکنید تا رزو مصاحبه با یه شناخت نسبی احتمال قبولیتون بالا بره
ممنون. سه هفته پیش لینک زدم.رزومم هم فرستادم براشون اما بعضی اساتید به میلم جواب دادن اما بعضی هاشون جواب ندادن فقط یه سوال من غیر از مشهد و تهران و امیر کبیر دوتاو خواجه و علم وصنعت ومدرس و صنعتی اصفهانو کاشان کجاها برم؟نانو میخوام کارکنم.سمنان هم برم یا صنعتی شاهرود؟ ضرر نکنم بالاخره من دانشجوی تهرانا نبودم. من امسال بایس قبول شم حتما گوش شیطون کر اما دانشگاه خوب میخوام.نمیدونم دیگه کجاها رو برم.انشالله قسمت شما هم جای دیگه رقم خورده من 2سال شبانه قبول شدم امسال روزانه برا من آسون نبود خوندن من هم سختی کشیدم خیلی.

انیشتن

عضو جدید
ناراحت نباش.اما من خودم اگر پسر بودم اول تکلیف سربازیمو مشخص میکردم بعد ادامه تحصیل چون تو کشور ما این کارت پایان خدمت نباشه تو سرکار مشکل ایجاد میکنه.ناراحت نباشید خدا بزرگه.

alma_mech

عضو جدید
سوال فوری
سلام
اگر کسی ارشدشو تو دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان خونده باشه (تبدیل انرؤی)نمیتو نه برای دکترا حتی اگه رتبه ی زیر 10 کنکور دکترا شد بره شریف
راسته که میگن هر دانشگاهی دانشجوهای ارشد خودشو برمیدارن؟؟؟ حتی اگه دانشجوهای دیگه ی شهرستان از اونا رزومشون بهتر باشه؟؟؟؟

انیشتن

عضو جدید
سوال فوری
سلام
اگر کسی ارشدشو تو دانشگاهی مثل صنعتی اصفهان خونده باشه (تبدیل انرؤی)نمیتو نه برای دکترا حتی اگه رتبه ی زیر 10 کنکور دکترا شد بره شریف
راسته که میگن هر دانشگاهی دانشجوهای ارشد خودشو برمیدارن؟؟؟ حتی اگه دانشجوهای دیگه ی شهرستان از اونا رزومشون بهتر باشه؟؟؟؟
سلام.
ببین اولا که دست خدا بالاتر از دسته همس قسمت هرجا بود همونجاس بنده خدا وسیلس.اما در درجه بعد استاد بایس دانشجوشو بخواد که برداره مثلا من استادم چشم دیدنمو نداره نگفت بیا اینجا یه تبریک خالی هم نگفت بستگی داره دیگه کسی دانشجوی خودشو برمیداره که بخوادش و عالی باشه .ولی الانا سنجش چک میکنه مثلا امبر کبیر گفته بود همه مجازن بیان شرکت کنن سنجش مجبورش کرد تراز بزاره چون میخواسته نفع پولی داشته باشه و تابع مقررات نباشه یکی هم تو جلسه دفاعیه از سازمان سنجشه میگن هست اصولا میگن جلسه پنج نفره تشکیل میشه که یه نفرشون از سنجشه الان با این شرابط فقط خدا میدونه قسمته هرکس کجاس.

انیشتن

عضو جدید
سلام چقدر خلوته اینجا. ماهم منتظر نتایجیم.ولی از من به شما نصیحت مقاله و زبان بینهایت مهمه مدرک زبان بخصوص.حتما داشته باشید.

Hooladi

عضو جدید
[h=1]اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور دربارهداوطلباني كه براي شركت در مراحل ارزيابي تخصصي دانشگاهها در آزمون ورودي دوره دكتري (Ph.D) نيمه¬متمركز سال 1395 معرفي گرديده‌اند[/h]
1395/03/19

بدين‌وسيله به اطلاع داوطلباني كه با توجه به كارنامه منتشره معرفي گرديده‌اند و حد نصاب نمره علمي لازم را براي انجام مراحل ارزيابي تخصصي توسط دانشگاهها در آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه‌متمركز سال 1395 كسب نموده‌اند، مي‌رساند كه به منظور انجام مراحل ارزيابي تخصصي (مصاحبه، آزمون كتبي و...)، اخذ تعهد و اعلام نتايج نهايي داوطلبان، نكات و مواردي به شرح ذيل به صورت مكتوب به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي اعلام شده است كه موارد براي اطلاع اعلام مي‌گردد. 1- منحصراً داوطلباني مي‌توانستند نسبت به مراجعه به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي انجام ارزيابي تخصصي (آزمون كتبي، مصاحبه و ... ) اقدام نمايند كه با توجه به كارنامه نتايج انتخاب رشته در كدرشته محل مربوطه حدنصاب نمره علمي لازم را كسب نموده باشند. 2- با توجه به اعلام رشته محل‌هاي جديد از سوي برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي پذيرنده، كدرشته محل‌هاي مربوط، از سوي اين سازمان در فرم انتخاب رشته براي كليه داوطلبان واجد شرايط اعمال و به اولويت‌هاي انتخابي آنان اضافه و سپس نتيجه و وضعيت علمي آنان در اين رشته محلها در كارنامه اين داوطلبان مشخص شده و به آنها از طريق پيامك اطلاع‌رساني گرديد. ضمناً افرادي كه حدنصاب نمره علمي لازم در اين كدرشته محل‌ها را دارا مي‌باشند در صورت تمايل مي‌بايست با هماهنگي دانشگاه و يا موسسه مربوط در مراحل ارزيابي تخصصي شركت نمايند. لازم به توضيح است فهرست اين رشته محلها طي اطلاعيه‌هاي مورخ 95/2/26 و 95/3/12در سايت اين سازمان درج گرديده است.3- كليه قوانين، مقررات و سهميه‌هاي مصوب مراجع قانوني (مجلس شوراي اسلامي، شوراي انقلاب فرهنگي) و امتيازات مربوط به سهميه‌هاي رزمندگان و ايثارگران مطابق با ضوابط (مندرج در شيوه‌نامه ارسالي به دانشگاهها و همچنين دفترچه‌هاي آزمون فوق‌الذكر) رأساً توسط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي كنترل و اعمال خواهد شد.4- در رابطه با امتيازات مربوط به سهميه مربي، و همچنين مطابقت رشته فارغ‌التحصيلي مقطع كارشناسي ارشد با رشته امتحاني (براساس مندرجات دفترچه راهنما) و رعايت تاريخ فارغ‌التحصيلي (حداكثر 31/6/95) مي‌بايست توسط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي كنترلهاي لازم به عمل آيد. ضمناً داوطلبان نيز موظف به رعايت اين ضوابط بوده‌اند در غير اينصورت مطابق ضوابط و مقررات نسبت به لغو قبولي داوطلب در هر مرحله‌اي از تحصيل اقدام خواهد شد. 5- ازآنجا كه تعيين تكليف داوطلبان واجد شرايط علمي متقاضي "بورس اعزام به خارج" زمان‌بر خواهد بود. لذا چنانچه داوطلباني علاوه بر دوره‌‌هاي "بورس اعزام به خارج" در مرحله ارزيابي تخصصي ساير دوره‌هاي دانشگاهها اعم از روزانه، نوبت دوم، غيرانتفاعي و يا پرديس خودگردان كه داراي حدنصاب بودند، شركت نموده ‌و داراي شرايط علمي لازم از نظر دانشگاه‌ يا دانشگاهاي مربوط براي دوره بورس اعزام به خارج و دوره غير از بورس ‌باشند، مشخصات اين داوطلبان بايستي هم براي دوره بورس اعزام به خارج (كدرشته محل مربوط) و هم دريكي ازساير دوره‌هاي ديگر كه واجد شرايط و نمره لازم در آن مي‌باشند به عنوان قبول مشروط اعلام گردد. 6- داوطلباني كه در مراحل ارزيابي تخصصي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي شركت نموده و از نظر دانشگاه مربوط داراي شرايط علمي لازم (قبول مشروط) تلقي شده‌اند باتوجه به تماس گرفته شده از سوي موسسات مربوط منحصراً مي‌بايست از تاريخ 95/5/2 تا 95/5/11براي تكميل و ارائه فرم تعهد به دانشگاه ذيربط (ارائه فرم تعهد منحصراً بايستي به يك دانشگاه داده شود) مراجعه نمايندبديهي است اخذ هرگونه تعهد قبل از بازه زماني فوق فاقد وجاهت قانوني و غيرمعتبر تلقي مي‌گردد. تبصره: دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي در بازه زماني هفته آخرتيرماه 95 نسبت به اطلاع‌رساني لازم به داوطلبان و به طريق مقتضي (تلفن، سايت، پيامك و...) اقدام خواهند نمود. 7- مطابق برنامه زماني تنظيم‌شده، دانشگاهها و موسسات آموزش عالي از تاريخ 95/5/12 تا 95/5/20 اسامي داوطلبان واجد شرايط علمي لازم (تكميل كنندگان فرم تعهد و قبول مشروط) را از طريق پرتال به سازمان سنجش آموزش كشور اعلام مي‌نمايند. (بديهي است پس از اعلام نام داوطلب در پرتال سازمان توسط يك دانشگاه امكان ثبت قبولي وي براي هيچ موسسه ديگري وجود نخواهد داشت) توجه: داوطلباني كه فرم تعهد را در دانشگاهي تكميل نموده‌اند لازم است مطابق با توضيحات مندرج در فرم تعهد نسبت به تكميل فرم صلاحيتهاي عمومي در تاريخ مقرر اقدام نمايند.8- باتوجه به اينكه شرايط شركت در مراحل ارزيابي براي داوطلبان در بيش از يك موسسه آموزش عالي وجود داشته است، لذا براي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي شرايطي فراهم شده است كه بتوانند از داوطلبان ذخيره در بازه زماني 95/5/23 تا 95/5/28براي اخذ و ارائه فرم تعهد دعوت نمايند.9- با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالي يا مكاتبات انجام‌شده از سوي موسسات، تغييراتي در ظرفيتهاي بعضي ازكدرشته‌محلها صورت گرفته است كه مراتب متعاقباً از طريق سازمان اعلام خواهد شد. 10- اعلام نتيجه نهايي (پذيرفتگان مشروط) به داوطلبان، توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالي صورت خواهد گرفت و از طريق اين سازمان نخواهد بود.11- آن ‌دسته از داوطلباني كه در مرحله ارزيابي تخصصي شركت و در رديف پذيرفتگان نهايي آزمون دورة دكتري (Ph.D) نيمه متمركز سال 1395 (اعم از دوره هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام نور، غير انتفاعي و يا پرديس خودگردان) قرار گيرند، مطابق ضوابط مجاز به شركت در مرحله تكميل ظرفيت آزمون دكتري سال 95 (در صورت وجود) و همچنين ثبت‌نام و شركت در آزمون دكتري سال 1396 نخواهند بود.

انیشتن

عضو جدید
سلام داداشا خوبید.دلم برا این تاپیک تنگ شده بود.یادتونه باهم درس میخوندیم چقدر ماه های سختی پشت سر گذاشتیم.امیدوارم که هرکی تو هر راهی هس خوشبخت بشه و موفق امیدوارم که همیشه موفق باشید.برا منم دعاکنید.هر چندوقت یبار به این تاپیک سربزنید صله رحم رو به جا بیارید.ممنون

انیشتن

عضو جدید
دانشگاه امیر کبیر نتایج پذیرفته شدگان قطعی و ذخیره رو اعلام کرده
اینم لینکش:
http://edu.aut.ac.ir/iCMS/pg/?f=p1&s=an.view&id=135&l=1
به سایت پی اچ دی تست مراجعه کنید و تمام سوالات خودرا در رابطه با مصاحبه و تجربیات بچه ها و منابع کنکور بپرسید و استفاده کنید.موفق باشید

sasan2015

عضو جدید
سلام دوستانی که امسال قبول شدند دکتری لطفا اگر امکانش می باشد درصد های تک تک دروس و مطالبی که خوندید را با رتبه هاتون بگید برای سایر دوستان کمک شود

سلام دوستانی که امسال قبول شدند دکتری لطفا اگر امکانش می باشد درصد های تک تک دروس و مطالبی که خوندید را با رتبه هاتون بگید برای سایر دوستان کمک شود

هنوز معلوم نیست آزمون میخواد بر حسب دروس لیسانس برگزار شه یا برگرده به روش قبل و دروس ارشد بیاد تو آزمون من به شخصه خیلی سر در گمم اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه لطفا

sasan2015

عضو جدید
هنوز معلوم نیست آزمون میخواد بر حسب دروس لیسانس برگزار شه یا برگرده به روش قبل و دروس ارشد بیاد تو آزمون من به شخصه خیلی سر در گمم اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه لطفا

سلام

یعنی کسی نیست جواب بده.رتبه و درصد های دوستان چطور بوده ؟:(

Mabna.

کاربر فعال
بچه هایی که دارید دکترا میخونید. امیدتون به جذب هیات علمی پس از فارغ التحصیلی چقدر هست؟
با تجربه هایی که کسب کردین، به نظرتون ارزش داره برای دکتری چهار تا پنج سال وقت بذارم؟
ممنون از راهنمایی تون.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
بچه هایی که دارید دکترا میخونید. امیدتون به جذب هیات علمی پس از فارغ التحصیلی چقدر هست؟
با تجربه هایی که کسب کردین، به نظرتون ارزش داره برای دکتری چهار تا پنج سال وقت بذارم؟
ممنون از راهنمایی تون.
برای هیئت علمی فقط باید در دانشگاه های درجه یک داخل و یا خارج از کشور تحصیل کرده باشید. اگه هدفتون هیئت علمی هست فقط به فکر دانشگاه های درجه یک باشید وگرنه وقتتون و صرف خوندن دکترا در سایردانشگاه ها نکنید که هیچ ارزشی نداره. البته جذب هیئت علمی از دانشگاه های درجه داخل هم مستلزم داشتن رزومه خوب ( شامل مقالات و فعالیت های پژوهشی و آموزشی) هست.

Mabna.

کاربر فعال
برای هیئت علمی فقط باید در دانشگاه های درجه یک داخل و یا خارج از کشور تحصیل کرده باشید. اگه هدفتون هیئت علمی هست فقط به فکر دانشگاه های درجه یک باشید وگرنه وقتتون و صرف خوندن دکترا در سایردانشگاه ها نکنید که هیچ ارزشی نداره. البته جذب هیئت علمی از دانشگاه های درجه داخل هم مستلزم داشتن رزومه خوب ( شامل مقالات و فعالیت های پژوهشی و آموزشی) هست.

ممنون از وقتی که گذاشتین.
یعنی اگر از دانشگاه های تهران بشه فارغ التحصیل شد، ظرفیت هیات علمی تکمیل و اشباع نیست؟
چون من یک دوستی دارم از شریف فارغ شده، میگفت فقط میتونه برای جذب دانشگاه های درجه ۲ و ۳ اقدام کنه که اونا هم دارن به سرعت پر میشن.
دانشگاه آزاد هم داره برشکست میشه و کلی استاد با تجربه از اونور میان برای هیات علمی سراسری !

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ممنون از وقتی که گذاشتین.
یعنی اگر از دانشگاه های تهران بشه فارغ التحصیل شد، ظرفیت هیات علمی تکمیل و اشباع نیست؟
چون من یک دوستی دارم از شریف فارغ شده، میگفت فقط میتونه برای جذب دانشگاه های درجه ۲ و ۳ اقدام کنه که اونا هم دارن به سرعت پر میشن.
دانشگاه آزاد هم داره برشکست میشه و کلی استاد با تجربه از اونور میان برای هیات علمی سراسری !
ببینید همونطور که عرض کردم صرف اینکه دانشگاه های درجه یک تحصیل کرده باشید تضمینی بر هیئت علمی شدن نیست. یقینا اگه بخواهید هیئت علمی بشید باید استادیار باشید پس حداقل باید چندتا کار پژوهشی و مقاله و سابقه آموزشی داشته باشید تا بتونید استادیار بشید. مثلا تو دانشگاه من ( امیرکبیر) فارغ التحصیل دکترا مکانیک سراغ دارم که هیئت علمی دانشگاه اراک هست والان داره برای دانشگاه امیرکبیر اقدام میکنه. ولی کسی و هم میشناسم که به کل الان بیکاره. بنابراین به خودتون و هدفتون و پشتکارشما بستگی داره این قضیه.

Mabna.

کاربر فعال
ببینید همونطور که عرض کردم صرف اینکه دانشگاه های درجه یک تحصیل کرده باشید تضمینی بر هیئت علمی شدن نیست. یقینا اگه بخواهید هیئت علمی بشید باید استادیار باشید پس حداقل باید چندتا کار پژوهشی و مقاله و سابقه آموزشی داشته باشید تا بتونید استادیار بشید. مثلا تو دانشگاه من ( امیرکبیر) فارغ التحصیل دکترا مکانیک سراغ دارم که هیئت علمی دانشگاه اراک هست والان داره برای دانشگاه امیرکبیر اقدام میکنه. ولی کسی و هم میشناسم که به کل الان بیکاره. بنابراین به خودتون و هدفتون و پشتکارشما بستگی داره این قضیه.

در مورد زمان حال باهاتون موافقم.
میخواستم ببینم بچه های دکتری جدید چه پیش بینی از وضعیت ظرفیت هیات علمی برای 3 تا 4 سال آینده دارن؟
چون حجم پذیرش دانشجو خیلی بالا رفته.
مطمئنا تو همین دانشجوها هم ده درصد باشن که رزومه پژوهشی قابل قبول داشته باشن همه ظرفیت هارو پر میکنن.

من هم خیلی دو به شک هستم که دکترای مکانیک خوندن در ایران به غیر از هیات علمی شدن به چه کار میاد؟
خیلی جاها هم برای کار مراجعه کردم و بفهمن دانشجو هستی مخالفت میکنن

سلام وقت بخیر دوستان برای مکانیک محیط های پیوسته برای آزمون دکتری چه مرجعی رو پیشنهاد میکنید؟ میگن مدرسان شریف هم ظاهرا یه جزوه داره؟؟؟ درسته؟؟

انیشتن

عضو جدید
سلام بچه ها من از دانشگاه میخوام وام بگیرم ویژه دکترا به ضامن نیاز دارم دوتامیخواد یکی رو دارم یک ضامن دیگه لازم دارم کسی تو‌تهران آشنا داره ضامن من بشه.ممنون

amona

عضو جدید
سلام امسال کنکور دکتری ساخت و تولید شرکت کردم درصدامو حساب کردم تخصصی 60 استعداد 20 زبان 10 به نظرتون رتبه ام چند میشه

بالا