تاپيك كنكور <-*(كارداني،كارشناسي،ارشد و . . .) تاسيسات *->

deljavan

عضو جدید
سلام به همه دوستان. منم به نوبه خود ايجاد تالار مهندسي تاسيسات رو تبريك ميگم.
دوستان لطفا نظراتشونو درباره ايجاد رشته مهندسي تاسيسات در مقطع كارشناسي ارشد بگن.
آيا اميدي هست كه در آينده به اين رشته ارزش بيشتري داده بشه و ادامه تحصيلش در مقطع ارشد و دكتري توسط سازمان سنجش برقرار بشه؟:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mr.rahjou

کاربر فعال
چند سالی هست که زمزمه هایی از طرف اساتید بزرگ این رشته گفته میشه که قراره برای مقطع ارشد و دکتری شاخه هایی مثل تبرید_حرارت مرکزی و ... گذاشته بشه که احتمالا اولین دانشگاهی که در این مقاطع دانشجو بپذیره دانشگاه خواجه نصیر باشه ولی اگر هم این کار انجام بشه ما با کمبود شدید استاد در این زمینه ها مواجه هستیم چون سطح علمی تاسیسات در ایران بسیار پایین میباشد.

2aria2

عضو جدید
سلام دوستان من یک سئوال دارم خواستم ببینم در یک سیکل تبرید Q اواپراتور یا کندانسور چگونه بدست می آورند

adelante640

عضو جدید
با سلام....من واقعا تاسف می خورم....چرا این رشته به این زیبایی در کشور ما اهمیت زیادی داده نمی شه .... و به رشته های دیگ می پردازد.......برای خواندن این رشته باید به خارج کشور برویم.....

mr.rahjou

کاربر فعال
البته پنجم حرداد 1390 در سومین کنفرانس بین المللی سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع آقای مهندس اصغر حاج صغتی که از بزرگان تاسیسات در ایران میباشد فرمودند در حال نوشتن برنامه درسی برای تحصیلات تکمیلی در رشته HVAC/R میباشند که این خود جای بسی امیدواریست.

meyboty

عضو جدید
دوست عزیز چند سالی هست که این برنامه نوشته شده و در واقع اگر کسی باشه که بخواد به نوعی مشکل رو حل کنه و این رشته رو افتتاح کنه همون آقای مهندس حاج سقطی هستند.

دانشکده مهندسی مکانيک، دانشگاه علم و صنعت ايران - سوابق استاد مهندس اصغر حاج سقطی
نام: مهندس اصغر حاج سقطی
رتبه علمی: استاديار (بازنشسته)
پست الکترونيکی:
آدرس: دانشکده مهندسی مکانيک، دانشگاه علم و صنعت ايران، تهران، ايران
سوابق تحصيلی:

• تغيير مرتبه از مربی به استادياری با کسب امتيازات لازم با تصويب شورای عالی آموزش دانشگاه، 1358
  • فوق ليسانس، مهندسی مکانيک، تبديل انرژی، دانشگاه پريتوريا آفريقای جنوبی، 1976
  • ليسانس مهندسی تاسيسات حرارتی و برودتی، دانشگاه علم و صنعت ايران، 1349
سوابق شغلی:

• مربی و سرپرست کارگاه تاسيات حرارتی دانشگاه - 15 سال
  • سرپرست گروه تاسيسات حرارتی دانشگاه - 5 سال
  • مدير گروه آموزشی حرارت و سالات دانشکده مهندسی مکانيک - 5 سال
  • مدير آموزش و تدوين متون در سازمان بهره وری انرژی ايران، معاونت امور انرژی وزارت نيرو - 3 سال
  • عضو هيأت علمی دانشگاه های علم و صنعت، دانشگاه شهيد بهشتی، دانشگاه يزد - 40 سال
  • عضويت در هيأت علمی گروه انرژی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی کشور و ثبت اختراعات
  • عضويت در کميته ملی انرژی ايران
  • عضويت در کنفرانس بين المللی انرژی های تجديد پذير انگلستان، دانشگاه ردينگ، از سال 1992
  • از موسسين و عضو هيأت مديره انجمن انرژی خورشيدی ايران - 16 سال (از 1372 تا 1388)
  • عضويت در نظام مهندسی ساختمان استان تهران - شاخه تاسيسات مکانيکی
  • از موسسين و عضو هيأت مديره انجمن علمی مهندسی حرارتی و برودتی ايران، 1387
سوابق علمی

• تاليف و ترجمه 20 جلد کتاب در زمينه های تاسيسات حرارتی و برودتی و تهويه مطبوع، انرژی خورشيدی، مديريت انرژی، تاسيسات سردکننده و سردخانه ها
  • تاليف مقالات متعدد در زمينه های تخصصي فوق در مجلات، سمينارها و کنفرانسهای داخلی و خارجی
  • پژوهش در زمينه های بهينه سازی مصرف و انرژی خورشيدی - با طرح و اجرای اولين ساختمان خورشيدی در ايران که مورد تاييد پژوهشگران داخلی و خارجی و يونسکو قرار گرفته است.
  • همکاری با ستاد انقلاب فرهنگی، کميته مکانيک، شاخه تاسيسات حرارتی برودتی، وزارت فرهنگ و آموزش عالی به منظور تهيه برنامه های آموزشی دوره های کاردانی و کارشناسی در تاسيسات حرارتی و برودتی
  • همکاری با کميته برنامه ريزی و تاليف کتاب وزارت آموزش و پرورش، معاونت فنی و حرفه ای در رشته تاسيسات
جوايز و تشويق ها

• جايزه و لوح تقدير از کنفرانس بين المللی انرژی های تجديد پذير - دانشگاه ردينگ انگلستان، 1992
  • دو جايزه و لوح تقدير از جشنواره های مهندسی ساختمان، 1375 و 1377
  • جايزه و لوح تقدير مشترک از سازمان علمی و آموزشی ملل متحد (يونسکو)و دانشگاه علم و صنعت برای طرح و اجرای اولين ساختمان خورشيدی در ايران
  • جايزه و لوح تقدير از کنفرانس بين المللی برق وزارت نيرو به خاطر ترجمه، تاليف و ويراستاری 4 جلد کتاب بهينه سازی
  • برنده جايزه دوم گروه مکانيک، گنجينه دانائی، برای ترجمه کتاب "تاسيسات تبريد صنعتی: طراحی با هدف بهره وری انرژِی"
  • برنده جايزه سوم گروه مکانيک برای تهيه کتاب "آموزش مديريت انرژی"
  • جايزه و دو لوح تقدير از کنفرانس سراسری روستا و انرژی، 1379
  • لوح های تقدير از کنفرانس های مختلف در زمينه های انرژی خورشيدی، تاسيسات حرارتی و برودتی و تهويه مطبوع، بهينه سازی مصرف انرژی

آخرین ویرایش:

hasht

عضو جدید
سلام
من ارشد ساخت شبانه خواجه نصیرو آوردم
می خوام انتقال بگیرم بیام تبریز روزانه یا شبانه به نظرتون بشه؟
اگه میشه چه جوری؟

reza_11804

عضو جدید
سلام بچه ها
من لیسانس مهندسی مکانیک گرایش سیالاتم رو از دانشگاه آزاد اهواز گرفتم
فوق دیپلمم رو رشته تاسیسات تبرید خوندم و به این رشته خیلی خیلی خیلی علاقه دارم
منتها بدلایلی مجبور شدم که بیام رشته سیالات و لیسانس بگیرم.الان واقعا پشیمونم که چرا ادامه رشته خودم ینی تبرید رو نرفتم ولی بقول قدیمیا جلوی ضررو از هرجا که بگیری منفعته
میخاستم بدونم واسه ادامه تحصیل توی این رشته چیکار باید کنم قصد دارم تا آخر این رشته رو برم هرچند میدونم که آخری واسش وجود نداره و خیلی گستردس ولی هرکی هر اطلاعاتی داره
واسه من و بقه کسایی که مشکل من رو دارن بذاره که راه ادامه تحصیل توی این رشته چیه؟

reza_11804

عضو جدید
بچه ها کار من سیم پیچی الکتروموتورم هست و خیلی از موتورها و الکتروموتورها رو تعمیر و بازسازی کردم بخصوص کمپرسورهای برودتی رو که تخصصمه و بطور کامل اونا رو تعمیر و سیم پیچی میکنم یا بطور کلی بازسازی اونا رو انجام میدم
اگه کسی سوالی داره بپرسه که من عاشق کمپرسور و هرچیزیم که به تبرید مربوط میشه.

reza_11804

عضو جدید
واقعا کسی تو این تاپیک نیست!!!!!!!!
آقای مدیر تالار شما تالارو باید بگردونی نه ما....
حداقل شما یه جوابی به ما بده

reza_11804

عضو جدید
فرمول q اینه
q=uA*delta T
پس با داشتن 3 پارامتر کیو بدست میاد و نه تنها واسه اواپراتور و کندانسور که توی همه جا همین روش صدق میکنه

موفق باشی

deljavan

عضو جدید
مهندس تا اونجایی که من میدونم فعلا تا مقطع لیسانس تو ایران برای رشته تاسیسات وجود داره وبعد اون یعنی کارشناسی ارشد باید بری خارج از کشور.;)

xperia10

عضو جدید
سلام به همه دوستان

من دانشجوی مهندسی برق مخابراتم و از اونجایی که این رشته برام سخته و میلی و علاقه ای واسه ادامه اش ندارم تصمیم دارم با مدرک کاردانی معادل فارغ التحصیل شم

اما میخوام در آزمون کاردانی به کارشناسی امسال (93) تو رشته مکانیک(تاسیسات......) شرکت کنم با توجه به اینکه یکی دو ترم باید بخونم تا برسم به حداقل واحد لازم برای گرفتن کاردانی که میشه تابستون سال آینده دو سوال ازتون دارم

اول اینکه اینکار قانونیه و من با این شرایط میتونم تو آزمون شرکت کنم و بر فرض قبولی ادامه تحصیل بدم؟

دوم با توجه به اینکه رشته ای که میخوام امتحان بدم با رشته خودم بی ربطه و به غیر ترمودینامیک هیچکدوم رو نداشتم میخوام در مورد منابع درسی و آزمونی این رشته کمکم کنید

ممنونم

amini_1996

عضو جدید
پاسخ در رابطه باسیکل تبرید

پاسخ در رابطه باسیکل تبرید

داداشی شما وقتی حرارت ورودی به سرد خونه یا یخچالتو حساب کردی میری توی جداول بهت میگن چی باید برداری یکی از جداول مهندسی هم جداول وسترمان هست

full mekanik

عضو جدید
بچه ها من قبلا رشته مهندسی مکانیک جامدات میخوندم مدرک معادل فوق دیپلمشو گرفتم یعنی رشتم ریاضی بود کنکور سراسری مکانیک جامدات زاهدان قبول شدم .الان میخوام از کاردانی به کارشناسی دقیق رشته خودمو که جامداته بخونم باید چکار کنم؟اخه هیچ دانشگاهی کاردانی به کارشناسیشو نداره.اگه داره ممنون میشم راهنمایی کنید.در ضمن دانشگاه ازاد کنار خونمون رشته مهندسی تکنولوژی تاسیسات و حرارت داره.اصلا چی هست رشته؟مثل مهندسیا خودمونه؟فنی حرفه ای حساب میشه؟مدرکش معتبره؟اصلا ارزش خوندن داره؟

بالا