تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

hossein1320

عضو جدید
سلام
من گرایشم جامداته ولی ظاهرا یه کار تاسیساتی در آینده نزدیک برام پیدا شده می خواستم بدونم برای این که مجوز بگیرم باید حتما درسای تاسیسات رو پاس کرده باشم یا می تونم خودم بخونمشون ؟

O . P . O . S

عضو جدید
سلام دوستان..چرا تایپیکای شما مهندس مکانیکا اینجوریه؟؟:que:؟؟دوبار تایپیک باعنوان گرمایش تابشی زدم ولی هربار گفت بعد از بررسی مدیر نشماش میدیم...ولی نمایش نداد که نداد....:(....

میخواستم بپرسم کسی اطلاعاتی درباره گرمایش تابشی داره؟مخصوصا اگه کتاب یا مقاله باشه بهتره.مرسی.(واسه این میگم که چیزای بیشتری دربارش نوشته باشه.خودم یه سری چیزا سرچ کرم ولی خیلی کمه)ممنون....خیلییی لازم دارم

mahdip

عضو جدید
سلام
من گرایشم جامداته ولی ظاهرا یه کار تاسیساتی در آینده نزدیک برام پیدا شده می خواستم بدونم برای این که مجوز بگیرم باید حتما درسای تاسیسات رو پاس کرده باشم یا می تونم خودم بخونمشون ؟
سلام
براي كار كردن نيازي نداري فقط كافيه علاقه داشته باشي اما اگه بخواي نظام مهنسي شركت كني و پايه 3 بگيري جزء رشته هاي فرعي هستي و فقط ميتوني نظارت و اجرا انجام بدي و نميتوني كار طراحي بكني كه براي تكميل اين كار بايد يك سري دروس رو بگذروني(اين موارد براي تهرانه) در تعدادي دانشگاه كه خودشون معرفي كردند
موفق باشي

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان..چرا تایپیکای شما مهندس مکانیکا اینجوریه؟؟:que:؟؟دوبار تایپیک باعنوان گرمایش تابشی زدم ولی هربار گفت بعد از بررسی مدیر نشماش میدیم...ولی نمایش نداد که نداد....:(....

میخواستم بپرسم کسی اطلاعاتی درباره گرمایش تابشی داره؟مخصوصا اگه کتاب یا مقاله باشه بهتره.مرسی.(واسه این میگم که چیزای بیشتری دربارش نوشته باشه.خودم یه سری چیزا سرچ کرم ولی خیلی کمه)ممنون....خیلییی لازم دارم

برای اینکه دو سه تا تاپیک با عنوان گرمایش کفی هستن تو تالار، پیداشون کنید کلی راجع بهشون بحث شده.

anishtain4

عضو جدید
سلام

اگه تو درسای انتخابی لیسانست از لیست دروس تاسیساتی یه سریشون رو گذرونده باشی اجازه طراحی داری وگرنه فقط نظارت.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با سلام
من پروژه تخصصی ام در مورد سیستم تبرید سردخانه اس شما که تاسیسات خوندید حتما میتونید کمکم کنید
تقریبا روند کار رو میدونم ولی مشکل بزرگم اینه که جداولی رو که برای طراحی نیاز دارم رو ندارم
اگه بتونید کمکم کنید عالیه
mech.shima@gmail.com
:question:

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام من به جدول روز درجه گرمائی و سرمائی شهرهای مختلف نیاز دارم همچنین فرمول محاسبه مصرف سالیانه سوخت برای واحد های انگلیسی و آمریکائی چیه؟

سلام
برای دمای روزهای هر شهر میتونید از سایتی که اسم هر شهر رو مینویسید به دست میاد مثل
www.tehranmet.ir

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام من خودم تقریبا فارغ التحصیل سیالاتم
اگه به تاسیسات علاقه دارین توی رشته مکانیک سیالاتم میتونید برای همون گرایش به صورت تخصصی کار کنید
ولی تا اونجا که من تحقیق کردم جاهایی مثل پتروشیمی وصنعت معمولا خانمها جایی ندارن
ولی میتونید یه شرکت تاسیساتی بزنید که هم به رشته تون ربط داره هم یه کار عملیه
فقط اگه میخاین وارد این جور رشته ها بشین باید اونقدخودتونو از نظر عملی و نرم افزار ارتقا بدین که اگه خواستن شما رو با یه آقا مقایسه کنن کم نیارین;)
موفق باشین:w14:

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان.اگه دوستان بتونن به سوالام جواب بدن وراهنمایی کنن واقعا ممنون میشم..با تشکر فراوان.من علاقه ی بسیار زیادی به رشته ی مکانیک سیالات(دروس-مفاهیم وتمام چیزهایی که به این رشته مرتبط میشه)ولی خب قبل از کنکور ورودی دانشگاهها بر حسب دلایلی نشد بخونم والان ترم اخر کاردانی مکانیک تاسیسات که میگن زیرشاخه ی سیالات هست هستم احتمالا برا کارشناسی هم همین رشته رو باید ادامه بدم چون برای دخترها سیالات نیست...ولی تمام انرژیمو میخوام برا ارشد بذارم الان 1نگرانی دارم اونم اینه که میخوام بدونم ایا خانمها در رشته ی مکانیک نمیتونن موفق باشن؟مگر یک مهندس مکانیک قراراست کارهای سنگین جسمی انجام دهد؟؟یک مهندس مکانیک مثلا وقتی وارد یک نیروگاه یا کارخانجات یا مثلا شرکت نفت میشود وظیفه اش چیست(اگه میشه دقیقا برام بگید)....کلا اگر بخواهیم صادقانه برخورد کنیم یک خانم در چه صورت میتواند دررشته ی مکانیک در حد بسیار زیاد موفق باشد ودر چه صورت برای این رشته جنسیت مطرح نیست...؟؟؟؟(رشته ی مکانیک رو واقعا دوست دارم ومیخوام توی این رشته تاجایی که میشه پیش برم....)با تشکر فراوان.​

سلام من خودم تقریبا فارغ التحصیل سیالاتم
اگه به تاسیسات علاقه دارین توی رشته مکانیک سیالاتم میتونید برای همون گرایش به صورت تخصصی کار کنید
ولی تا اونجا که من تحقیق کردم جاهایی مثل پتروشیمی وصنعت معمولا خانمها جایی ندارن
ولی میتونید یه شرکت تاسیساتی بزنید که هم به رشته تون ربط داره هم یه کار عملیه
فقط اگه میخاین وارد این جور رشته ها بشین باید اونقدخودتونو از نظر عملی و نرم افزار ارتقا بدین که اگه خواستن شما رو با یه آقا مقایسه کنن کم نیارین;)
موفق باشین
:w14:

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
برای طراحی سیستم تبرید احتیاج به جدولاش دارم
کسی هست بتونه کمکم کنه
کتابی معرفی کنین
فایلی بفرستین
ممنونم
منتظرم:eek:

mech.shima

کاربر ممتاز
ضریب تنفس

ضریب تنفس

توی محاسبات سرد خانه یه ضریبی هست به اسم ضریب تنفس که برای هر میوه ای که نگهداری میشه یه ضریب متفاوته
کسی میدونه این ضریب چیه؟؟؟​

sadriyeh

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز در بعضی نقشه های فاضلاب علاوه بر لوله اصلی فاضلاب که تا پشت بام ادامه داره یک لوله موازی درست از دهانه چاه تا پشت بام برای ونت چاه در نظر گرفته شده آیا این کار ضروری هست یا همان لوله اصلی که معمولا 110 یا بیشتر هست کافیه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

mech.shima

کاربر ممتاز
باسلام:gol:
برای طراحی سردخانه,اینکه سردخانه برای نگه داری چندتن میوه و گوشته چه جوری محاسبه کنم؟:w20:همچنین اینکه تعداد جعبه یا قفسه یا پالت ها جند تاس از چه روشی؟
:w19:یه سوال دیگه اینکه وقتی که چند نوع میوه توی یه بخش سردخانه هستن و هرکدوم توی یه دمای خاصی باید نگهداری بشن چه جوری میشه:w20:؟
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم
هرکس هراطلاعاتی که داره بذاره برای یه پروژه مهم میخام
:w27:

mech.shima

کاربر ممتاز
کسی اینورا نمیاد؟؟؟
من به کمک احتیاج دارم:(

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام:gol:
برای طراحی سردخانه,اینکه سردخانه برای نگه داری چندتن میوه و گوشته چه جوری محاسبه کنم؟:w20:همچنین اینکه تعداد جعبه یا قفسه یا پالت ها جند تاس از چه روشی؟
:w19:یه سوال دیگه اینکه وقتی که چند نوع میوه توی یه بخش سردخانه هستن و هرکدوم توی یه دمای خاصی باید نگهداری بشن چه جوری میشه:w20:؟
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم
هرکس هراطلاعاتی که داره بذاره برای یه پروژه مهم میخام
:w27:

http://novin21.blogsky.com/1390/04/25/post-1494/

mech.shima

کاربر ممتاز
با سلام مجدد:gol:
هرچند که نمیدونم چرا فعالیت بچه های تاسیسات خیلی کمه ولی من بازم سوال دارم و امید دارم که کمکم کنین مثل همیشه!!!
:surprised:
کسی میدونه بهترین جنس دیوار و سقف و کف برای سردخانه چیه؟ :w10:
میدونم الان ببازم میگین که اه بازم سردخانه :w13:
ولی به کمکتون نیاز دارم
:w24:
باتشکر :gol:

mahdip

عضو جدید
با سلام مجدد:gol:
هرچند که نمیدونم چرا فعالیت بچه های تاسیسات خیلی کمه ولی من بازم سوال دارم و امید دارم که کمکم کنین مثل همیشه!!!
:surprised:
کسی میدونه بهترین جنس دیوار و سقف و کف برای سردخانه چیه؟ :w10:
میدونم الان ببازم میگین که اه بازم سردخانه :w13:
ولی به کمکتون نیاز دارم
:w24:
باتشکر :gol:

با سلام
همكار محترم بهترين عايق پلي يورتان دوجداره ميباشد كه ارزانتر است اما ميتوان از عايق هاي الاستومري هم در كف و سقف استفاده كرد اما مرسوم نيست
يكي از شركت هاي خوب كه من با آنها كار كردم شركت قصر يخ ميباشد ميتوانيد اطلاعات خوبي ازشون بگيريد
موفق باشيد

mech.shima

کاربر ممتاز
با سلام
همكار محترم بهترين عايق پلي يورتان دوجداره ميباشد كه ارزانتر است اما ميتوان از عايق هاي الاستومري هم در كف و سقف استفاده كرد اما مرسوم نيست
يكي از شركت هاي خوب كه من با آنها كار كردم شركت قصر يخ ميباشد ميتوانيد اطلاعات خوبي ازشون بگيريد
موفق باشيد

از همکاریتون ممنونم:gol:
یه سوال دیگه:ضخامت دیوارها و کف و سقف رابطه ی خاصی بینشون هست؟