تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوشکاری و برشکاری لیزر بوسیله ماشین

حجم : 1.5 مگ
نوع فایل : Pdf

زبان : فارسی

Download

pass : mechanicspa.mihanblog.com

mzibast

عضو جدید
دوستان میشه گف که بچه های ساخت و تولید هم قدرت طراحی رو دارن یا طراحی مختص بچه های جامداته؟؟؟راستی کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید آزاد بهتره یا علمی کاربردی؟؟اصلا آزاد کارشناسی ناپیوسته ساخت داره؟

سلام
در خصوص سوال اول شما باید بگم که بله بچه های ساخت و تولید هم قدرت طراحی دارن ولی با بچه های جامدات دارای تفاوت می باشد هر رشته ای درحد خودش طراحی رو انجام می دهد.
در خصوص سوال دوم به نظر من دانشگاه آزاد بهتره چون امکانات و اساتید خوبی هم داره ولی اگر علمی کاربردی وجود داشت که هم تراز دانشگاه آزاد بود از لحاظ امکانات و نحوه تدریس دانشگاه علمی کاربردی را انتخاب کنید چون هزینه آن کمتر است
درخصوص سوال سوم شما هم باید بگم بله دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته ساخت و تولید دارد برای اینکه شهرها رو ملاحضه کنید به سایت دانشگاه ازاد مراجعه کنید و دفترچه دوم آن را دانلود کنید
موفق باشید.

بابک1668

عضو جدید
کتاب عملیات حرارتی دکتر گلعذارو کی خونده؟با خوندنش میشه تو عملیات حرارتی ماهر شد و مشاوره و نظریه هایی رو در این بخش داد؟چون شغلم تراشکاریه و با یه شرکت کار میکنم و بهم گفتند اگر دانشجو رشته ساختی باید تو عملیات حرارتی هم سر رشته داشته باشی کمک کنی!استاد عملیات حرارتیمون هم دکتر ذوالریاستین بوده مطالبش هم خوب بوده اما به علت کمبود امکانات این درس رو خوب یاد نگرفتم

sohrab4

عضو جدید
كسي در مورد نظام مهندسي برا ساخت و توليد اطلاعي داره؟؟؟؟؟؟؟/

mo_123456

عضو جدید
سلام
میخواستم ببینم از دوستان کسی میدونه نرم افزار moldflow که تحت ویندوز 7 باشه موجود هستش یا نه...؟ من هر چی میگردم پیدا نمیکنم! همشون رو xp ران میشه!

بابک1668

عضو جدید
من دانشجو دانشگاه علمی کاربردی گروه صنعتی ایران خودرو ام درس کارگاه کنترل عددی رو افتادم چون با استادش دعوام شد دانشگاه هم که اصلا سی ان سی نداره میخواستم بدونم کدوم دانشگاه علمی کاربردی این درسو داره مهمان بگیرم خواهشا پاسخ بدید اگه بازم دانشگاه خودمون بردارم استاده میندازتم باهام لجه

آخرین ویرایش:

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
کسی اطلاع داره با واترجت میشه نمونه آلومینیومی یا منیزیمی را برش داد یا نه ؟

mzibast

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
کسی اطلاع داره با واترجت میشه نمونه آلومینیومی یا منیزیمی را برش داد یا نه ؟

کاربرد دستگاه واترجت
1- برش انواع فلزات بدون ایجاد تنش حرارتی (فولاد، آهن ، مس ، آلومینیوم ، برنج و ...)
2- تنها راه برش تیتانیوم و سوپر آلیاژها
3- برش انواع مواد اعم از سنگ (مرمر، گرانیت و ...) سرامیک ، شیشه ، چوب ، پلاستیک ، لاستیک ، فایبر گلاس، فوم ، چرم و ...

mzibast

عضو جدید
سلام
میخواستم ببینم از دوستان کسی میدونه نرم افزار moldflow که تحت ویندوز 7 باشه موجود هستش یا نه...؟ من هر چی میگردم پیدا نمیکنم! همشون رو xp ران میشه!

سلام بله هم برای Moldflow Plastic Insight و هم برای Moldflow Plastic Adviser نسخه ویندوز 7 وجود دارد ولی مثل ویندور xp یه مقدار نصب آن (کرک) مشکل داره

m.ahmadpour

عضو جدید
سلام کسی هست بدونه برای ساخت پیچ و مهره در صنعت برق ازکدوم استاندارد ها استفاده میشه. سایت توانیر خیلی کلی گفته

siavash_1

عضو جدید
وا!نظر و علاقه شما قابل احترام ولی از این دید نگاه کنید که ما چقدر کارگاه و کارخانه داریم که یه مهندسه ساخت و تولید دستش بازه اونجاها وارد شه.البته جامداتی ها هم هستن ولی یه مدیر ترجیح میده کسی که وارد تره و کار بلد تره رو به کار بگیره.یکی از استادای من که روش تولید بهمون درس میداد 30 سال تو صنعت بوده و همه جا از کشتی سازی بگیر تا ذوب اهن و لوکوموتیوسازی کار کرده.جامدات علم مکانیکه تئوری.من نمیخوام به محاسبات محدود شم.خودتون گفتید ساخت خیلی گستردست.بله یه بخشش آچار گرفتنه ولی نه همش.شما اطلاعاتت کمه

آخ آخ که الان دارم تو یه شرکتی فنی مهندسی مکانیک کار میکنم...
اگه به آیندتون فکر میکنید نرین ساخت و تولید که جز حقارت چیزی عایتدتون نمیشه..
مهندسی ساخت یعنی شاگرد مکانیک.. یعنی تو گرمای تابستون پشت ماشین تراش وایسادنو شفت تراشیدن
یعنی کار 12 ساعته یه ضرب با حقوق 900 تومنی
یعنی بعد 5 سال ناقص العضو و حقوق از کار افتادگی
برعکس همکاران جامدات ما یه ران با ansis با حقوق 2.5 میلیونی
یعنی ساعت 10 بیا ساعت 5 برو
یعنی از خونه هم کار کردی قبوله

اون اطلاعات مطلاعات رو بزارین در کوزه آبش رو بخورین...
آخ چه اشتباهی کردیم.. آخ آخ..!!

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
آخ آخ که الان دارم تو یه شرکتی فنی مهندسی مکانیک کار میکنم...
اگه به آیندتون فکر میکنید نرین ساخت و تولید که جز حقارت چیزی عایتدتون نمیشه..
مهندسی ساخت یعنی شاگرد مکانیک.. یعنی تو گرمای تابستون پشت ماشین تراش وایسادنو شفت تراشیدن
یعنی کار 12 ساعته یه ضرب با حقوق 900 تومنی
یعنی بعد 5 سال ناقص العضو و حقوق از کار افتادگی
برعکس همکاران جامدات ما یه ران با ansis با حقوق 2.5 میلیونی
یعنی ساعت 10 بیا ساعت 5 برو
یعنی از خونه هم کار کردی قبوله

اون اطلاعات مطلاعات رو بزارین در کوزه آبش رو بخورین...
آخ چه اشتباهی کردیم.. آخ آخ..!!
این ران انسیس با حقوق 2.5 رو به منم نشون بدید، برم سر کارش خوب :دی

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو کتاب در ارتباط با سنسورهای ممز MEMS

نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی

فناوری MEMS یا فناوری سیستم‌های میکروالکترومکانیکی ، حاصل تلفیق اجزای مكانیكی، حسگرها، محركها و قطعات الكترونیكی بر روی یك لایه سیلیكون به كمك فناوری ساخت تراشه‌های میكرونی است .
در واقع « MEMS » ، « ریزفناوری‌ ها » یا سیستم‌ های میکرو‌ الکترو مکانیکی در واقع تلفیقی از اجزای مکانیکی ، حس‌ گر‌ ها ، بازو های مکانیکی و اجرای الکترونیکی هستند که بر روی لایه‌‌ ای از ماده استراتژیک « سیلیکون » قرار دارند.این ساختار مکانیکی بسیار کوچک در ابعاد « میکرون » بر پایه تکنولوژی « تراشه‌ های الکترونیکی » استوار است.
در این پست دو کتاب در ارتباط با سنسور های مکانیکی مورد مصرف در صنایع براتون آماده کرده ایم:

کتاب اول : Microsensors, MEMS, and Smart Devices

نوشته : Julian W. Gardner
University of Warwick, UK
Vijay K. Varadan
Osama O. Awadelkarim

فرمت : Pff
زبان : انگلیسی
حجم : 36 مگابایت

Download

کتاب دوم : MEMS Mechanical Sensors

نوشته : Stephen Beeby
Graham Ensell
Michael Kraft
Neil White

فرمت : Pff
زبان : انگلیسی
حجم : 2.5 مگابایت

Download

password : mechanicspa.mihanblog.com

دیگر برگه های مرتبط :

مقدمه ای بر تكنولوژی سیستم های میكرو الكترومكانیكی(MEMS)

فیلم آموزشی دز زمینه ممز (MEMS and Microsystems )

E_khaleghi

کاربر فعال
سلام دوستان
من ميله آهني و ck خريدم براي انجام كاري
قطر 8 ميليمتر و به صورت L شكل خم شده و طول كليش هم 50 سانتيمتر است
ميخوام وزنه اي به سر اين وصل كنم
ولي ميخوام اين ميله سفت باشه و دچار ارتعاش نشه
ايني كه الان خريدم با كمي فشار چند ميليمتري راحت بازي ميكنه
ميخوام عين ميله اي كه جك پرايد داره محكم باشه (بعد از اينكه ميله ها رو خريدم ميله جك پرايد رو ديدم )
حالا كسي ميدونه جنس ميله جك پرايد چيه؟
و چطور ميتونم كاري كنم اين چيزهايي كه خريدم سفت بشن؟
با كشش ميشه كرنش سختي توش بوجود آورد؟

majid0261

عضو جدید
راهنمایی برای خرید و تجهیز کارگاه cnc چوب

سلام دوستان

بعد چند مدت کار کردن برای دولت تصمیم به راه اندازی کارگاه کردیم

قصد خرید دستگاه برش سی ان سی چوب و تجهیزات جانبی کردیم

خیلی اطلاعات ابتدایی هست

از اساتیدی که در این زمینه تجربه دارن میخواستم کمی اطلاعات و راهنماایی بدن

شامل :

برای شروع چه دستگاه ی و چه مدلی خرید کنیم , اگر قیمت حدودی هم دارن بدن

دستگاههای جانبی و تجهیزات مورد نیاز

چه تجربیاتی نیاز هست ...

برای مثال :
ما اطلاعاتی در مورد برش سی ان سی سه محوره اطلاعات گرفتیم که قیمت ها از 65 تا 180 تومان بوده

ممنون از وقتی که میگذارید

با تشکر:gol:

majid0261

عضو جدید

سلام خسته نباشید

نیاز به یکسری اطلاعات از دوستانی که سایقه راه اندازی کارگاه چوب و سی ان سی دارند , داشتم

ما در حال جمع اوری اطلاعات برای خرید دستگاه سی ان سی و تجهیزات جانبی مورد نیاز هستیم

دستگاه سی ان سی چوب مدل و قیمت چی پیشنهاد میدن

دستگاه پی وی سی زن منحنی

. اگر دستگاه دیگه ای هم لازم هست اگر نیاز هست نام ببرند .

با تشکر :gol:

بابک1668

عضو جدید
تفاوت تکنولوژی مهندسی ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار با مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید بدون گرایش در چیه کسی چارت درسیشو داره؟ در جواب دوستمونم بگم اون دستگاه تراش کم چیزی نیست که شما پشتش وایسادی تموم جامداتی ها هم جمع کنی نصفشون کار با اون دستگاه رو بلد نیستن شما هم اگه خاک این کارو خوردی شاگرد مکانیک نمون برو ارکارگاه بزن صد تا جامداتی میان پیشت گردن کج میکنن کارشونو انجام بدی تجربه ات بیشتر شه میتونی طراحی هم کنی موفق باشی
جواب ما یادتون نره

alireza353

عضو جدید
CMM

CMM

سلام به دوستای عزیز.
پروژه کارشناسی بنده یه دستگاه اسکنر سه بعدی یا همونCMM‏ هست البته با یه طراحی ساده تر. قسمتهای مکانیکی را ساختم. حالا تو قسمت برنامه نویسی گیر کردم.
مشکل روش خوندن دیتای ساعت اندازه گیر دیجیتال مدل ‏INSIZE‏ که در محور ‏Z‏ بکار بردم.
لطفا اگه میتونید یا کسی را میشناسید که میتونه کمک کنه معرفی کنید.
اگه مقاله هم در موردCMM‏ دارید یاری کنید.‏‎
تا اول مهر فقط فرصت دارم! بینهایت سپاس.

hossein tf

عضو جدید
میشه بهم کمک کنید تو انتخاب موضوع پایان نامه

میشه بهم کمک کنید تو انتخاب موضوع پایان نامه

میشه بهم کمک کنید تو انتخاب موضوع پایان نامه برای مکانیک ساخت و تولید خیلی گیج شدم نمیدونم چه کنم؟:confused:

mojtaba-enghelab

عضو جدید
سلام دوستان اگه میشه منو راهنمایی کنید.
من برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی بین چند انتخاب موندم
مکانیک خودرو
تاسیسات حرارتی و برودتی
نقشه کشی صنعتی
ماشین ابزار
جامدات چطور ؟ اخه میگن خیلی سخته !!
.
.
نظر خودم بیشتر روی ماشین ابزاره اما میخواستم از کسی که باتجربه هست کمک بگیرم.
اگه ممکنه راهنمایی ام کنید. ممنون

آخرین ویرایش:

mzibast

عضو جدید
تفاوت تکنولوژی مهندسی ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار با مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید بدون گرایش در چیه کسی چارت درسیشو داره؟ در جواب دوستمونم بگم اون دستگاه تراش کم چیزی نیست که شما پشتش وایسادی تموم جامداتی ها هم جمع کنی نصفشون کار با اون دستگاه رو بلد نیستن شما هم اگه خاک این کارو خوردی شاگرد مکانیک نمون برو ارکارگاه بزن صد تا جامداتی میان پیشت گردن کج میکنن کارشونو انجام بدی تجربه ات بیشتر شه میتونی طراحی هم کنی موفق باشی
جواب ما یادتون نره

سلام من چارت درسی هر دو را دارم و هر دو رشته هم قبول شدم تنها تفاوت در درس ریاضی مهندسی است که در کنولوژی مهندسی ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار وجود ندارد

mzibast

عضو جدید
سلام دوستان اگه میشه منو راهنمایی کنید.
من برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی بین چند انتخاب موندم
مکانیک خودرو
تاسیسات حرارتی و برودتی
نقشه کشی صنعتی
ماشین ابزار
جامدات چطور ؟ اخه میگن خیلی سخته !!
.
.
نظر خودم بیشتر روی ماشین ابزاره اما میخواستم از کسی که باتجربه هست کمک بگیرم.
اگه ممکنه راهنمایی ام کنید. ممنون

سلام دوست عزیز اول اینکه یک نکته را بگم که هر درسی را که نخوانید سخت هست
این به علاقه شما بستگی داره که استعداد و توانایی شما در چه حدی است و اینکه چه شخصیتی را در آینده برای خود در نظر گرفتید
بازار کار همه خوب است به شرط اینکه دانش آن را داشته باشید نه مدرک آن را
ماشین ابزار هم خوب است رشته خودمه و کاملاً از آن راضی هستم
موفق باشید

mojtaba-enghelab

عضو جدید
سلام دوست عزیز اول اینکه یک نکته را بگم که هر درسی را که نخوانید سخت هست
این به علاقه شما بستگی داره که استعداد و توانایی شما در چه حدی است و اینکه چه شخصیتی را در آینده برای خود در نظر گرفتید
بازار کار همه خوب است به شرط اینکه دانش آن را داشته باشید نه مدرک آن را
ماشین ابزار هم خوب است رشته خودمه و کاملاً از آن راضی هستم
موفق باشید

دوست عزیز داستان همینجاست من بین ماشین ابزار و تاسیسات حرارتی موندم اطلاعات کافی از هردو رشته داری تا بتونی بهتر راهنماییم کنی.
ضمنا من نقشه کشیه انقلابم.اینو میدونم که رشته ی من بیشتر سمت ماشین ابزاره اما . . . . . . . .

mzibast

عضو جدید
دوست عزیز داستان همینجاست من بین ماشین ابزار و تاسیسات حرارتی موندم اطلاعات کافی از هردو رشته داری تا بتونی بهتر راهنماییم کنی.
ضمنا من نقشه کشیه انقلابم.اینو میدونم که رشته ی من بیشتر سمت ماشین ابزاره اما . . . . . . . .

در خصوص ماشین ابزار چه اطلاعاتی لازم دارید
درخصوص تاسیسات حرارتی اطلاعات زیادی ندار فکر کنم با کمی جست و جو در باشگاه بتونید اطلاعات کافی را استخراج کنید

بابک1668

عضو جدید
ماشین ابزار یعنی تولید یک قطعه یا یک پروژه توسط ماشین ابزار های موجود و آشنا شدن با کار هر کدومشون مثلا تراش فرز دستگاه صفحه تراش سنگ زنی حتی عملیات حرارتی آشنایی با سیستم های اندازه گیری البته تنها دانشگاهی که امکاناتش از بقیه دانشگاه ها بیشتر علمی کاربردی واحد کوشا تهرانه جز دستگاه های سنگ زنیش بقیه ماشی آلاتش تقریبا تکمیله فرز معمولی و سی ان سی تراش دستی کوره عملیات حرارتی و..............

mojtaba-enghelab

عضو جدید
سلام دوستان
میدونید حالا که موقعیت تغییر رشته در مقطع کارشناسی برام پیش اومده نمیخوام اشتباه گذشتمو دوباره تکرار کنم.
ایا شما در حال حاضر از رشته ی خودتون (ماشین ابزار ) راضی هستید؟
رشته ی کاردانی تون چی بوده؟
ایا بازارکار داره؟ کنکور کارشناسی چطور بود؟ برای کنکور چقدر خوندید؟
.
.
.
.
ببخشید که من خیلی سوال میکنم.دلیلش اینه که تجربه ی شما عزیزان رو خیلی با ارزش میدونم / ممنون

راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان عزیز.من ترم آخر کارشناسی ساخت و تولید هستم.برای وارد شدن به بازار کار باید توی چه زمینه هایی خودمو تقویت کنم.نرم افزار سالیدورک بلدم.هم چنین کد نویسی ماشین cnc هم تا حدودی بلدم.ممنون می شم راهنماییم کنید :smile:

mzibast

عضو جدید
سلام دوستان
میدونید حالا که موقعیت تغییر رشته در مقطع کارشناسی برام پیش اومده نمیخوام اشتباه گذشتمو دوباره تکرار کنم.
ایا شما در حال حاضر از رشته ی خودتون (ماشین ابزار ) راضی هستید؟
رشته ی کاردانی تون چی بوده؟
ایا بازارکار داره؟ کنکور کارشناسی چطور بود؟ برای کنکور چقدر خوندید؟
.
.
.
.
ببخشید که من خیلی سوال میکنم.دلیلش اینه که تجربه ی شما عزیزان رو خیلی با ارزش میدونم / ممنون

من که از رشته خودم کاملاً راضی هستم ساخت و تولید یک رشته فرار هست که در آن خیلی کارها را می توان انجام داد
مدرک دیپلم ، کاردانی و کارشناسی خودم ساخت و تولید بود
بازار کار خوبی داره به شرطی که دانش علمی لازم را داشته باشید نه مدرک آن
کنکور هم سال به سال تغییر می کنه اگر خوب خونده باشید موفقیت های لازم را بدست می آورید. هرچقدر تلاش کنید به همان میزان نتیجه خواهید دید
یک نکته را بگم که فقط در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید گرایش ماشین ابزار وجود دارد ولی در کارشناسی ارشد تنها ساخت و تولید وجود دارد
درخصوص نکته ای که دست محترم بابک 1668 عرض کردند باید بگم که خیلی از دانشگاه های دولتی ، آزاد و غیرانتفاعی این امکانات را دارند و دانشگاه علمی کاربردی هدف رو بیشتر بر روی مسائل عملی پایه ریزی کرده داشتن امکانات مهم است ولی مهم تر از آن این است کسی که قرار از این اطلاعات را منتقل کند تا چه میزان دانش دارد.
موفق باشید

من ستایشگر معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت نه اندیشه ها را

بالا