تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

yasser2222

عضو جدید
سلام یه سوال!

سیستم یک بادامک و پیرو رو در نظر بگیرید:
بادامک فقط میچرخه و پیرو رو حرکت میده
بر اساس منحنی بادامک در پیرو شتاب ایجاد میشه که ضربدر جرم پیرو نیروی لختی ایجاد میشه
حالا این نیرو دو قطعه پیرو و بادامک رو به هم فشار میده( البته در بعضی قسمت ها میخان از هم دور بشن که با فنر جلوش گرفته میشه)
سوال اینه:
تنش که در بادامک ایجاد میشه آیا برابر با تنش ایجاد شده در پیرو است؟
در دو حالت که هم جنس باشن و یا غیر هم جنس
اگر تنش رو نیرو تقسیم بر سطح بگیریم، در هر لحظه نیرو و سطح برخورد در هر دو یکسان است و تنش برابر میشه درسته؟!
ممنون

yasser2222

عضو جدید
سلام یه سوال!

سیستم یک بادامک و پیرو رو در نظر بگیرید:
بادامک فقط میچرخه و پیرو رو حرکت میده
بر اساس منحنی بادامک در پیرو شتاب ایجاد میشه که ضربدر جرم پیرو نیروی لختی ایجاد میشه
حالا این نیرو دو قطعه پیرو و بادامک رو به هم فشار میده( البته در بعضی قسمت ها میخان از هم دور بشن که با فنر جلوش گرفته میشه)
سوال اینه:
تنش که در بادامک ایجاد میشه آیا برابر با تنش ایجاد شده در پیرو است؟
در دو حالت که هم جنس باشن و یا غیر هم جنس
اگر تنش رو نیرو تقسیم بر سطح بگیریم، در هر لحظه نیرو و سطح برخورد در هر دو یکسان است و تنش برابر میشه درسته؟!
ممنون
کسی جواب نداد!!
خودم میگم!
تنش در دو جسم برابر است . شاید بگید که خب جنس متفاوته که! درسته و این اختلاف جنس باعث ایجاد تنش کمتر یا بیشتر میشه( هرچه مدول یانگ بیشتر باشه و ضریب پواسون هم بیشتر بشه مقدار تنش بالاتر میره) - تنش بالا میره اما تنش در دو جسم برابره-اینا رو بر اساس تنش هرتز گفتم.

عذر میخوام اگه به موضوع بحث هاتون ربط نداره ، من قصد دارم کارشناسی ارشد رو در گرایش طراحی کاربردی ادامه بدم ، اما بین کنترل و مکانیک جامدات مردد هستم . می خواستم بدونم برای هریک از این شاخه ها چه پیش نیازهایی لازمه و اینکه برای موفقیت در هرکدوم چه کتب و یا نرم افزارهایی رو باید در دوره تابستون یاد بگیرم .
با تشکر

yasser2222

عضو جدید
سلام یه سوال درسی:
نیروی فنر چقد باشه تا از بیرون رفتن گازها جلوگیری کنه؟ شکل زیر

پیوست ها

• DSC_8614.jpg
    DSC_8614.jpg
    21 کیلوبایت · بازدیدها: 0

iman_nekouyi

عضو جدید
سلام دوستان یه سوالی دارم اگه کمکم کنید ممنون میشم..........راسش من هنوز گرایش انتخاب نکردم و بین سیالات و جامدات موندم با توجه به این که به بحث موتور های جت علاقه زیادی دارم به نظرتون کدوم گرایش را انتخاب کنم بهتره؟؟؟ ایا اصلا تو ایران کاری تو این زمینه میشه؟؟؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوالی دارم اگه کمکم کنید ممنون میشم..........راسش من هنوز گرایش انتخاب نکردم و بین سیالات و جامدات موندم با توجه به این که به بحث موتور های جت علاقه زیادی دارم به نظرتون کدوم گرایش را انتخاب کنم بهتره؟؟؟ ایا اصلا تو ایران کاری تو این زمینه میشه؟؟؟
درود
هر دو رشته رو میتونید انتخاب کنید و هر دو تا حدودی با این مبحث مشترکاتی دارن. اما سیالات بیشتر تو این نبحث فعاله و تو ایران هم برای بازار کار وضعیت بهتری داره (برای بازار کرد حتی کاری هم نباشه میتونید سمت نظام مهندسی برید)
موفق باشید

بازار کار سیالات تو حوزه انرژی و تاسیسات و نیروگاه تو ایران از بقیه گرایش ها بهتره.
اگر میخوای راحت تر کار گیرت بیاد، سمت سیالات برو.
جامدات به دلیل مشکلات طراحی تو ایران زیاد بازار کار به درد بخوری نداره.

mostafa-b

عضو جدید
سلام به همه. دوستان در مورد طراحی مانتینگ های فلز - لاستیکی خودرو مث ضربه گیر گیربکس و دسته موتور و غیره مطلب میخوام. تئوریک و عملی و مثال و غیره. مثلا اینکه تو طراحی این قطعات چجوری فرکانس و ارتعاشات طبیعی رو در نظر میگیرند. ضمنا من رشته ام مکانیک نیست و پلیمر خوندم.

mohammad_444_0o

عضو جدید
دوستان.
یه سرچ فوق العاده فوری لازم دارم
کمک کنید لطفا":
tilting table
در مورد ساختش، مکانیزم و کاربردهاش

-------
اگه ممکنه زود کمک کنید

soroush93

عضو جدید
زمینه تخصصی

زمینه تخصصی

سلام دوستان کسی درباره زمینه تخصصی هوافضا تو گرایش طراحی کاربردی که تو دانشگاه امیرکبیر ارایه میشه اطلاعاتی داره؟

yasser2222

عضو جدید
shell, membrain, Beam,Truss,...

shell, membrain, Beam,Truss,...

سلام
تعریف دقیق و کامل عبارات زیر چیه؟

shell
membrain

beam
truss
plate

plan stress

plan strain

namak2014

عضو جدید
چطوری دینامیک بخونم؟

چطوری دینامیک بخونم؟

برای ترم دیگه دینامیک برداشتم
به نطرتون لازمه الان که تابستونه و وقت دارم شروع به خوندنش بکنم؟
در کل, چور دینامیک بخونم؟
چه کتابایی خوبه؟

M.o.h.a.m.m.a.d

عضو جدید
کمک در مورد پروژه درس طراحی بدنه و شاسی

کمک در مورد پروژه درس طراحی بدنه و شاسی

سلام دوستان عزیز
یک پروژه که فایلش رو ضمیمه کردم باید تحویل استاد بدم نمره ی زیادی هم داره، یه نفر قرار بوده انجام بده اما متاسفانه بدقولی کرد الانم نهایتا یک یا دو روز دیگه باید تحویل استاد بدم. :( ازتون درخواست میکنم هرکس که میتونه واسم انجام بده یا اگه کسی رو میشناسید که انجام میده بهم پیام بدید. هزینه هم هر چقدر بشه بنده تقدیم میکنم.
ممنون از لطفتون :gol:

مشاهده پیوست 214680

بابک1668

عضو جدید
سلام من دانشجو کاردانی رشته ساخت و تولیدم شغلم هم تراشکاریه اما دوس ندارم فقط توی ماشین کاری فعال باشم میخواستم بدونم برای کارشناسی جامدات بهتره یا ساخت آیا با گرفتن صرفا مدرک کارشناسی جامدات میشه یک طراح خوب شد یا باید از کلاس های خصوصی استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام من دانشجو کاردانی رشته ساخت و تولیدم شغلم هم تراشکاریه اما دوس ندارم فقط توی ماشین کاری فعال باشم میخواستم بدونم برای کارشناسی جامدات بهتره یا ساخت آیا با گرفتن صرفا مدرک کارشناسی جامدات میشه یک طراح خوب شد یا باید از کلاس های خصوصی استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فک نمی کنم طراح خوب شدن با کلاس ممکن باشه! تجربه می خواد!

تو ایران هم فک نکنم جایی باشه که طراحی رو به طور کاملا عملی یاد بدن! باید خودت یاد بگیری!
تو دانشگاه تا می تونی مثال حل کن! همین! یه جا هم برو سر کار! کار آموزی! تو هر زمینه ای که دوس داری

بابک1668

عضو جدید
فک نمی کنم طراح خوب شدن با کلاس ممکن باشه! تجربه می خواد!

تو ایران هم فک نکنم جایی باشه که طراحی رو به طور کاملا عملی یاد بدن! باید خودت یاد بگیری!
تو دانشگاه تا می تونی مثال حل کن! همین! یه جا هم برو سر کار! کار آموزی! تو هر زمینه ای که دوس داری
من دیپلم کاردانش مکانیک سال 85 الانم ترم 4 ساخت دانشگاه علمی کاربردی ام اگر دانشگاه آزاد قبول شم میتونم از پس درساش بربیام چون علمی کاربردی نمره دادنش کیلوییه مثلا مقاومت مصالح ما فقط تو امتحان تنش و کرنش داشتیم

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم معرفی شرکت ارتعاشات صنعتی ایران

شرکت ارتعاشات صنعتی ایران با سابقه 40 ساله حضور در صنعت، بیش از 20 سال است که در زمینه طراحی و تولید انواع لرزه‌گیرهای لاستیکی، اتصالات آکاردئونی، اتصالات پارچه‌ای و شیلنگهای فلزی و غیر فلزی فعالیت می‌کند و با یک خانواده 200 نفری که حدود 170 نفر از آنها در بخش تولید و مابقی در دفتر مرکزی و سایر دفاتر داخل و خارج از کشور فعالیت دارند، آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می ‌باشد. این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و مجرب و با برخورداری از مدرن‌ترین ماشین‌آلات توانسته است ذامنه گسترده‌ای از انواع اتصالات انعطاف ‌پذیر را با بهترین کیفیت و مناسب ‌ترین قیمت طراحی، تولید و عرضه نماید.

شرکت ارتعاشات صنعتی ایران علاوه بر اخذ گواهینامه استاندارد ایران برای تولید لرزه‌گیرهای لاستیکی، بیش از 15 سال است که موفق به اخذ گواهینامه‌های مدیریت کیفیت ISO 9001 و مدیریت محیط زیست ISO 14001 نیز گردیده است.

نوع فایل : FLV video

حجم کلی : 150 مگ

حجم هر پارت : 30 مگ

زبان : فارسی

قسمت اول:

قسمت دوم :

قسمت سوم :

قسمت چهارم:

قسمت پنجم:

قسمت ششم :

قسمت هفتم:

قسمت هشتم :

قسمت نهم:

قسمت دهم:

pass : mechanicspa.mihanblog.com

yasser2222

عضو جدید
سلام در مورد انتشار موج در میله کسی مطلبی داره خیلی ساده میخام با یه شرایط مرزی ساده بررسی شده باشه
ممنون

reza_19933

عضو جدید
سلام خسته نباشید..میدونین که از سال 91 یعنی از ورودی های 91 به بعد گرایش سیالات و جامدات برداشته شده و شده "مهندسی مکانیک" من الان ترم چهارم بدون گرایش

میخوام تازه کار با نرم افزار رو شروع کنم.. الان سالید ورک رو شروع کردم دیشب هم آکوزش آباکوس رو خریدم که که آباکوس رو شروع کنم.. به نظرتون اشتباه کردم؟؟ من چیکار کنم الان؟ تو شهرمون دوره های آموزشی نرم افزار نیست .. به نظرتون اینکه سمت جامدات رفتم اشتباه نکردم؟ آخه ترمودینامیک1 به زور 12 شدم سیالاتم که همین ترم به زور 10.25 این نمرات باعث شده از گرایش به سیالات بترسم وگرنه بدم نمیاد..
اگه میشه راهنماییم کنین ..ممنون

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام خسته نباشید..میدونین که از سال 91 یعنی از ورودی های 91 به بعد گرایش سیالات و جامدات برداشته شده و شده "مهندسی مکانیک" من الان ترم چهارم بدون گرایش

میخوام تازه کار با نرم افزار رو شروع کنم.. الان سالید ورک رو شروع کردم دیشب هم آکوزش آباکوس رو خریدم که که آباکوس رو شروع کنم.. به نظرتون اشتباه کردم؟؟ من چیکار کنم الان؟ تو شهرمون دوره های آموزشی نرم افزار نیست .. به نظرتون اینکه سمت جامدات رفتم اشتباه نکردم؟ آخه ترمودینامیک1 به زور 12 شدم سیالاتم که همین ترم به زور 10.25 این نمرات باعث شده از گرایش به سیالات بترسم وگرنه بدم نمیاد..
درود
یادگرفتن نرم افزار بستگی به علاقه و گرایش شما در آینده در انتخاب شغل داره
خوب با توجه به ضعف شما در درس های سیالاتی بهتره به سمت کار کردن با نرم افزار های جامداتی مانند آباکوس و آدامز برید

reza_19933

عضو جدید
خب خیلیا بم میگن که اصن نمره ی درس ربطی به گرایش یه دانشجو سمت اون درس نداره!! هم اینکه میگن الان گرایش جامدات دیگه منسوخ شده یعنی کار پیدا نمیشه و خوندش بی فایدس..
من از رو علاقم نیومدم که الان گرایشمو از رو علاقه پیدا کنم :D ولی خب کم کم دارم علاقه مند میشم ولی نمیدونم به چی شاید به اسمشه !!
الان 4 ترم گذشته دیر نشده واسم؟؟ یکم نا امیدم چون هنوز هیچ تخصصی ندارم اصن هیچی در مورد مکانیک درست حسابی نمیدونم.. به یه مشاور احتیاج دارم شدیـــد..
اگه میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
خب خیلیا بم میگن که اصن نمره ی درس ربطی به گرایش یه دانشجو سمت اون درس نداره!! هم اینکه میگن الان گرایش جامدات دیگه منسوخ شده یعنی کار پیدا نمیشه و خوندش بی فایدس..
من از رو علاقم نیومدم که الان گرایشمو از رو علاقه پیدا کنم :D ولی خب کم کم دارم علاقه مند میشم ولی نمیدونم به چی شاید به اسمشه !!
الان 4 ترم گذشته دیر نشده واسم؟؟ یکم نا امیدم چون هنوز هیچ تخصصی ندارم اصن هیچی در مورد مکانیک درست حسابی نمیدونم.. به یه مشاور احتیاج دارم شدیـــد..
اگه میشه راهنماییم کنین ممنون میشم
خسته نباشی
چی بگم
بازار کار برای مکانیک هست و به نظر من هم اگه وارد هر گرایش و شاخه این علم بشی باید تا حدودی بهش علاقه داشته باشی
در مورد تخصص هم با توهج به علاقه برو دوره یا جایی کارآموزی
برای یادگرفتن هیچ وقت دیر نیست

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام..

اول بگو که درس میخونی یا نه؟

دوم بگو که استادات سخت میگیرن؟

سوم بگو که همکلاسیات چطور نمره میگیرن؟

اگرم دوست داشتی بگو دولتی میخونی یا آزاد.

اینا رو اول جواب بده تا بهت بگم چکار کنی.

reza_19933

عضو جدید
درس مییخونم انصافا خیلیم میخونم ولی خب چه خوندنی..استادا بد درس میدن بعد امتحانات در سطح دانشگاه های برتر ایران. (شاید ما در سطح استادا نیستیم..استادای شاخی بودن واسه خودشون از فردوسی اومدن و تهران)
من دانشگاه مهندسی قوچانم خب دولتیه.. یا استادا خیلی بد درس میدن یا من نمیفهمم!!! امتخانات هم که گفتم اکترا رو میندازن یعنی اینقدر سخت میگیرن که خودت بیفتی.. تقریبا همه ی دانشجوهای مکانیک 9 یا 10 ترمه تموم میکنن بخاطر دروس پاس نشده شون
فکر کنین من درس خونشونم منی که هیچی از مکانیک نمیدونم... تا الانم بسلامتی همه دروس رو فقط پاس کردم!! الان منتظرم ماه رمضون تموم شه کار با نرم افزارای آباکوس و سالید رو شروع کنم با ویدیو های آموزشی...راهنماییم کنین.. هیچی از مکانیک نمیدونم..

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درس مییخونم انصافا خیلیم میخونم ولی خب چه خوندنی..استادا بد درس میدن بعد امتحانات در سطح دانشگاه های برتر ایران. (شاید ما در سطح استادا نیستیم..استادای شاخی بودن واسه خودشون از فردوسی اومدن و تهران)
من دانشگاه مهندسی قوچانم خب دولتیه.. یا استادا خیلی بد درس میدن یا من نمیفهمم!!! امتخانات هم که گفتم اکترا رو میندازن یعنی اینقدر سخت میگیرن که خودت بیفتی.. تقریبا همه ی دانشجوهای مکانیک 9 یا 10 ترمه تموم میکنن بخاطر دروس پاس نشده شون
فکر کنین من درس خونشونم منی که هیچی از مکانیک نمیدونم... تا الانم بسلامتی همه دروس رو فقط پاس کردم!! الان منتظرم ماه رمضون تموم شه کار با نرم افزارای آباکوس و سالید رو شروع کنم با ویدیو های آموزشی...راهنماییم کنین.. هیچی از مکانیک نمیدونم..

...پس با این اوصاف تو به سمت علاقت برو.......اینکه میگی هیچی نفهمیدی و نمیدونی، تلقین به خودته مهندس...این که معلومه بعد از پاس کردن یه درس هیچکس نمیتونه بگه من کامل یادش گرفتم...هنوز وقت داری و تو اگه پی درس باشی بیشتر یاد میگیری و بیشتر مفاهیم درس برات جا میفته با پاس کردن درس های ترم بعدت.....

به نظرم مهم آن دید مهندسی هست که با درس ها میگیری.در حقیقت تو باید الان هدفتو مشخص کنی....هدفی که بعدها پشیمون نشی.......اگه میخوای به سمت سیالات بیای، با فلوئنت و گمبیت شروع کن.

reza_19933

عضو جدید
خو همین دیگه میترسم اشتباه کرده باشم که رفتم سمت جامدات.. من الان سالید رو شروع کردم آباکوس فقط ویدیوها رو خریدم هنو شروع نکردم..یه دلگرمی میخوام که بم بگه راحت اشتباه نیس ولی خب از هر کی میپرسم تو دانشگاه میگه دیگه جامدات مرد!!! به نظر شما من اشتبا میکنم الان؟ اینکه دارم میرم سمت جامدات اشتباهه؟ آموزش کتیا رو هم دارم ولی از کتیا میترسم!! اصن نگاش نکردم یکی از بچه ها گفت سالید رو با آباکوس یاد بگیر کافیه..

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خو همین دیگه میترسم اشتباه کرده باشم که رفتم سمت جامدات.. من الان سالید رو شروع کردم آباکوس فقط ویدیوها رو خریدم هنو شروع نکردم..یه دلگرمی میخوام که بم بگه راحت اشتباه نیس ولی خب از هر کی میپرسم تو دانشگاه میگه دیگه جامدات مرد!!! به نظر شما من اشتبا میکنم الان؟ اینکه دارم میرم سمت جامدات اشتباهه؟ آموزش کتیا رو هم دارم ولی از کتیا میترسم!! اصن نگاش نکردم یکی از بچه ها گفت سالید رو با آباکوس یاد بگیر کافیه..

از نظر تو اشتباه در این جا یعنی چی؟یعنی یاد گرفتن نرم افزار آباکوس یا اشتباه در انتخاب گرایش؟! یاد گرفتن نرم افزار که ضرر نداره.تو الان انتخاب گرایش کردی؟

ببین اگه گرایشتو هنوز انتخاب نکردی برو به سمت علاقت و اگه سیالات میخوای بری برو به سمت فلوئنت بی برو برگرد.
جامدات میخوای بری برو سمت کتیا و نرم افزاری خاص خودش.

چیزی که الان مهمه انتخاب گرایشت هست....که من میگم برو به سمت علاقت...نترس......جامدات نمرده...هر کی تلاش کنه به جای خوبی میرسه.فقط اوضاع کاری بچه های سیالات بهتره...

جامداتت رو چه جوری نمره گرفتی؟کلا برات سیالات فهمش راحت تر هست یا جامدات؟ اینا رو بخودت جواب بده راحت راهتو پیدا میکنی مهندس.باز سوالی بود در خدمتم.

maryam jf

عضو جدید
با سلام من فارغ التحصل مکانیک جامدات هستم ..می خواستم بدونم که برای گرفتن حق امضا برای طراحی در نظام مهندسی باید چ درسایی رو پاس کنم و چ دزسایی در امتحان نظام برای گرفتن حق نظارت می آد؟
با سپاس فراوان..

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
با سلام من فارغ التحصل مکانیک جامدات هستم ..می خواستم بدونم که برای گرفتن حق امضا برای طراحی در نظام مهندسی باید چ درسایی رو پاس کنم و چ دزسایی در امتحان نظام برای گرفتن حق نظارت می آد؟
با سپاس فراوان..
درود
به تاپیک تاسیسات مراجعه کنید اونجا خواسته مورد نظر را می تونید پیدا کنید

بالا