تايپيك تجربيات مهم كاري

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام
ديدم ازبس در مورد مسائل با هم كل كل كرديم گفتم يه تايپيك بزنيم تا به درده همه بخوره. درسته شايد اكثر اعضا دانشجو باشند ولي خيلي ها هم شاغل هستند از جمله من. و ما شاغل ها ميتونيم تجربيات كاري خودمون رو كه خيلي مهمه اينجا ارائه بديم.
مثلا: چجور دنبال كار باشيم؟ كار كجاها زياد پيدا ميشه؟ نحوه برخوردمون در محل كار چجوري باشه؟ چجوري مي تونيم در كارمون پيشرفت كنيم؟ و يا از تجربيات مهم خصصي كارمون بنويسيم و ...تا شايد ذكر اين نكته ها به كار مهندسين آينده نزديك بياد.

از مديران تالار گتگوي آزاد خواهش داشتم: اگر اين تايپيك رو مفيد ديدند مهم اش كنند. و تشكرها رو حذف كنند .چون اينجا جاي شلوغي هست و مطمئنم اگر دوستان همكاري كند تايپيك پر باري ميشه.
متشكرم

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
اول خودم چند نكته رو عارض ميشم:

براي كار همون اول كار خيلي كم توقع باشين. دانشگاه رو از ياد ببرين (البته سوادد دانشگاه رو نمي گم). سعي كنيد زود با محيط كار هماهنگ شين.و يك نكته مهم:: قبل از درامد شخصيت كسب كنيد

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون استارتر:gol:

من یاد گرفتم با این 3 کار دنبالت میاد و لازم نیس دنبالش بری
سواد درسی
تسلط ب نرم افزار
اشنایی با زبان خارجه

«انسان‌ به‌ درستي‌ همان‌ مي‌شود كه‌ به‌ آن‌ فكر مي‌كند»

BaBak.Turk

اخراجی موقت
ممنون استارتر:gol:

من یاد گرفتم با این 3 کار دنبالت میاد و لازم نیس دنبالش بری
سواد درسی
تسلط ب نرم افزار
اشنایی با زبان خارجه

«انسان‌ به‌ درستي‌ همان‌ مي‌شود كه‌ به‌ آن‌ فكر مي‌كند»

بلی من هم موافقم
دو زمینه خیلی مهمه:
تخصص در یک زمینه
زبان انگلیسی

BaBak.Turk

اخراجی موقت
در زمینه صنعت برای کار دوشاخصه بالایی که عرض کردم خیلی مهمه .
ببینید دیگه الان در اکثر رشته ها گرایش زیاد مهم نیست میگن تخصص شما در چیه؟ و زبان خارجی چقدر بلدی؟
مثلا یه حسابدار یا مهندس صنایع به زبان انگلیسی مسلط باشه کار های خیلی خوبی می تونه برتی خودش دست پا کنه.یا یک مهند مکانیک یا برق برای راحت بودن باید یک زمینه تخصص داشته باشه. درسته بدون تجربه نمیشه تخصص رو بدست آورد ولی باید حین دانشجویی هم تلاش کنید . یعنی در زمان دانشجویی عمرتان به بطالت و جزوه خواندن و پاس کردن نگذرد حتما به چند دوره آموزشی و مهارتی برین که چشمتون رو به محیط کار باز تر می کنه.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیار ممنونم بابت تاپیک مفیدتون
من دو سال سابقه کاری در شرکت رجا دارم، اگر سوالی بود من در خدمتم
در تایید حرفای دوستان عرض کنم که اینکه گرایش تخصصیت چیه مهم نیست (همان طور که من با راشته مهندسی معدن کار مهندسی مواد و مکانیک انجام میدادم و جالب اینکه روزی که میخواستم بیام بیرون به خاطر مشغله درسی، رئیسمون چند بار خواهش کرد که در تصمیمم تجدید نظر کنم) مهم اینه که چی بلدی، چخ نرم افزاری؛ زبانت چطوره!
یه چیزای دیگه هم مهمه! اولا یه کم متواضع باش! اینکه بالاسریت بیسواده دلیل نمیشه احترامشو نگه نداری! اون اگه احساس خوبی ازت نداشته باشه اذیتت میکنه! همیشه ظاهر قضیه رو طوری نشون بده که فعالی!
راجع به پیدا کردن کار هم عرض کنم که تو ایران ارتباط باید داشته باشی! راههای دیگر کمتر مفید هستند.

fahimeh rezaei

عضو جدید
صداقت همیشه یک اصل مهمه
درکنار تجربه و مهارت و تسلط انسان باید وجدان کاری داشته باشه

کسی که به کارش تعهد نداره دیر یا زود شغلش رو از دست میده اما فردی که به کارش و سازمان متعهد باشه مطمئنا به زودی درمحیط کاری شناخته میشه و این تضمینیه برای موفقیت در بیشتر موقعیتهای مشابه شغلی

BaBak.Turk

اخراجی موقت
صداقت همیشه یک اصل مهمه
درکنار تجربه و مهارت و تسلط انسان باید وجدان کاری داشته باشه

کسی که به کارش تعهد نداره دیر یا زود شغلش رو از دست میده اما فردی که به کارش و سازمان متعهد باشه مطمئنا به زودی درمحیط کاری شناخته میشه و این تضمینیه برای موفقیت در بیشتر موقعیتهای مشابه شغلی

بلي در كنار صداقت بايد تلاش و همت باشد;)

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
اکثر موارد را بچه ها گفتن ولی به نظر من یکی از موارد مهم جلب نظر کسی یا کسانی هست که براشون دارید کار می کنید
باید کاریی کنیم که دیگران بتونند به ما اعتماد کنند . اعتماد باعث میشه که درصد اطکمینان دیگران به شما بالا بره و بدون شک در آینده بیشتر روی شما حساب باز می کنند.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
درود
اکثر موارد را بچه ها گفتن ولی به نظر من یکی از موارد مهم جلب نظر کسی یا کسانی هست که براشون دارید کار می کنید
باید کاریی کنیم که دیگران بتونند به ما اعتماد کنند . اعتماد باعث میشه که درصد اطکمینان دیگران به شما بالا بره و بدون شک در آینده بیشتر روی شما حساب باز می کنند.
ایشون صحیح می گن به طور خودمونی و صنعتی بگم: سعی کنید پیش کارفرما سوتی ندید همین.