تاسیسات بیمارستانی

محمد وکیلی

عضو جدید
سلام
رطوبت اتاقهای عمل را چگونه کنترل میکنن؟
زمانی که ما یک هوا ساز داریم رطوبت سنج کجا نصب میشود؟و رطوبت سنج از چه نوعی هست؟برای خرید به چه مشخصه هایی باید توجه کرد؟
ممنون

محمد وکیلی

عضو جدید
سلام
زمانی که ما یک هوا ساز داریم رطوبت سنج کجا نصب میشود؟و رطوبت سنج از چه نوعی هست؟برای خرید به چه مشخصه هایی باید توجه کرد؟
ممنون

sadeghxmas

عضو
سلام
ممنون

سلام دوست عزیز برای اتاق عمل از روی استاندارد باید مقادیر ثابت وجود داشته باشد. من در بیمارستان تبریز دیدم که قبل هوا ساز یک سیستم کنترل رطوبت و دما نصب شده که هوای ورودی کنترل میشود و در اتاق عمل نیز سنسوری برای این امر نصب شده بود سیستم کنترل تهویه مطبوع هانیول امریکا و یا زیمنس المان بسیارعالیه

DADKHAH.TAHEREH

عضو جدید
با سلام دوستان عزیز
من درزمینه تاسیسات داروسازی کار میکنم که اتاق تمیز هست
لینک هایی که دوستان گذاشتن ترجمه اصلاحیه های کتاب اشری(فکر کنم 62.2010) هست که مربوط به اتاق تمیز هستش.در اتاق های تمیز اولین نکته مهم میزان دفعات تعوبض هوا و کلاس تمیزی اتاق ها و کاربری هست که مشخص میکنه اتاق باید دارای چه فشاری نسبت به اتاق مجاور باشه و آیا باید کل هوای اتاق اگزاشت بشه یا برگشت هم داره.برای فضاهای تمیز از هواساز هایژنیک استفاده میشه که دارای 3 بستر یا بیشتر فیلتراسیون هوا هستند و بسته به نوع کلاس فیلترها مشخص میشن.میزان هوای انتقالی بین اتاق ها هم از میزان درزهای اتاق ها و اختلاف فشار لازم بدست میاد.موفق باشید

sadeghxmas

عضو
با سلام دوستان عزیز
من درزمینه تاسیسات داروسازی کار میکنم که اتاق تمیز هست
لینک هایی که دوستان گذاشتن ترجمه اصلاحیه های کتاب اشری(فکر کنم 62.2010) هست که مربوط به اتاق تمیز هستش.در اتاق های تمیز اولین نکته مهم میزان دفعات تعوبض هوا و کلاس تمیزی اتاق ها و کاربری هست که مشخص میکنه اتاق باید دارای چه فشاری نسبت به اتاق مجاور باشه و آیا باید کل هوای اتاق اگزاشت بشه یا برگشت هم داره.برای فضاهای تمیز از هواساز هایژنیک استفاده میشه که دارای 3 بستر یا بیشتر فیلتراسیون هوا هستند و بسته به نوع کلاس فیلترها مشخص میشن.میزان هوای انتقالی بین اتاق ها هم از میزان درزهای اتاق ها و اختلاف فشار لازم بدست میاد.موفق باشید

سلام مهندس جان خیلی عالی بود مختصرو مفید
طبق استاندارد فدرال 209d امریکا اتاق تمیز برای ساخت دارو و همچنین برای عمل اعضاء بدن و مدارهای الکترونیکی و ایزوله کردن بیماران که عمل مغزی روی انها انجام میشود.اتاقهایی است که عاری از باکتری و ذرات الوده کنند میباشد.
و در طبقه بندی اتاقهای تمیز طبقه 100را به این موارد اختصاص داده میشود.
و طبقات عبارتند از:
1
10
100
1000
10000
100000
1000000

احمد90

عضو جدید
سلام
من دنبال Ashrea می گردم اگر هندبوک یا کتابی دارید ممنون می شم در دسترس قرار دهید

pajouhesh

عضو جدید
salam
prozhe takhasosi ma raje be tasisat bimarestane (sarmaesh &garmaesh & tahvie) rahanoee mikhastam tarahi chiler khobe ya radiyator ya fan coel albate bishtaesho mikham ba carrier kar konam age rahnaee koni mamnon misham

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
salam
prozhe takhasosi ma raje be tasisat bimarestane (sarmaesh &garmaesh & tahvie) rahanoee mikhastam tarahi chiler khobe ya radiyator ya fan coel albate bishtaesho mikham ba carrier kar konam age rahnaee koni mamnon misham

سلام
خوب شما قطعن اول باید با کریر بارهای حرارتی و برودتی رو حساب کنین بعد برین سراغ انتخاب سیستم...
اما فضاهای بیمارستانی هرکدوم شرایط خاص خودشو داره از نظر فشار مثبت یا منفی بودن و یا نیاز به هوای صدرصد تازه...
مقرراتی در زمینه تاسیسات مکانیکی فضاهای بهداشتی و درمانی توسط معاونت مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری هست ( سازمان مدیریت قدیم که اقای اح.... فاتحه شو خوند)که حتمن باید رعایت بشه..
ولی بطور کلی شما مناسبه برای بخشها بستری فن کویل بذارین و هوای تازه لازمو هم با یک دستگاه هواساز تامین کنین و برای اتاقهای عمل حتمن باید هواساز با صددرصد هوای تازه بذارین..

pajouhesh

عضو جدید
سلام مهندس
من پروژه کارشناسی در مورد تاسیسات بیمارستانه می تونید کمکم کنید؟؟؟؟؟:)

pajouhesh

عضو جدید
واسه ی هواساز نرم افزارخواستی واسه طراحی هست
ی مشکلی که هست من نقشه های برقی بیمارستانو دارم چطور می تونم وات یا توانشو بدست بیارم
کدوم پلان ها بیشتر لازمه

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
سلام مهندس
من پروژه کارشناسی در مورد تاسیسات بیمارستانه می تونید کمکم کنید؟؟؟؟؟:)

سلام
شما کجاش مشکل دارین ....؟؟
لطفن واضح تر بپرسین
شما از نقشه روشنایی میتونین مقدار وات روشنایی فضاها رو بزنین و برای تجهیزات الکتریکی هم یه عددی در نظر بگیرین
فضاهای بیمارستانی معمولن بار تجهسزات الکتریکی بالایی دارن

Rmin_v

عضو جدید
سلام
کسی راجع به طراحی خط هوای فشرده و خلا در آزمایشگاه های علوم پزشکی منبع یا اطلاعاتی داره؟

greencard

عضو جدید
رطوبت سنج

رطوبت سنج

سلام
ممنون

جهت کنترل رطوبت اتاق از ابزار کنترلی به نام humidistate استفاده میشه که معمولا در کانال نصب شده (در اتاق هم میتونه نصب بشه ) و کنترل اون توسط کنترلر دستگاه که میکروپروسسوری هست (PLC یا DDC ) انجام میشه و برندهای زیمنس ، هانیول IT , WIKA و ... وجود داره که از نظر کاربرد و قیمت هانیول مناسب تر هست .