تاریخچه جالب رقص بابا کرم..!!!!

*توت فرنگی*

عضو جدید
همسنگریها : داستان بر می گردد به زمان رضا شاه و ماجرای کشف حجاب. یکی از این خانم های شازده، باغبان مسنی داشت به نام بابا کرم. هر وقت خانم به باغ می آمد

باغبان را صدا می کرد: بابا کرم چطوری؟

این باغبان به تدریج عاشق این خانم می شود و بعد از مدتی که خانم به فرنگ سفر میکند، بابا کرم از عشق او می میرد.

همین می شود که در اذهان مردم بابا کرم به عنوان یک مرد عاشق شكل می گیرد و آن رقص هم در آن زمان نشان دهنده حرکات یک مرد عاشق بوده در واقع بابا کرم از نمادهای نشان دهنده عشق مرد ایرانی به معشوقه اش هست کسی که بخاطر دوری از دختر مورد علاقه اش جانش را از دست میدهد .

این آهنگ برای اولین بار با صدای حسین همدانیان اجرا شد که از آهنگهای فلوکلور ایرانی به حساب می آید.رقص بابا کرم بازمانده از دهه ۱۳۲۰ و از رقص‌های به اصطلاح کوچه بازاری و تخته حوضی است که بسیار مورد محبوبیت قرار گرفته‌است.در میان رقص های فلوکلور ایرانی، رقص " باباکرم " از رقصهای ایرانی است که ویژگیهای خاصی دارد ومنحصرا توسط مردان اجرا میشود.
در " بابا کرم " از رقص شانه و کمر استفاده میشود و رقاص لباس سیاه و سفید جاهلی بر تن میکند و معمولا لنگی را بر گردن آویزان کرده و از آن در طول اجرای رقص استفاده میکند
حسین همدانیان=
.

*توت فرنگی*

عضو جدید

*توت فرنگی*

عضو جدید

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من عاشق این رقصم .. اما هیچی بلد نیستم ....
دوتا پسر بچه با یه خانوم کوچولو ... تو یکی از عروسی امون از اصفهان اومده بودن اینجوری میرقصیدن .... واااااااااااااااااااااااای ..اینقدر شاباش دادن بهشون .... فک همه رو انداخته بودن ...

habib fasa

عضو جدید
منزه کلاس از فردا ساعت 8 صبح شروع میشه محلشم خونه حبیب اینا!!
غیبت نکنیا!!!!
:)
راستی حبیب شهریه چند میگیری؟؟:D
نوکرتون هم هستم فقط دیر اومدید باید هم غذا درست کنید هم خونه رو جارو کنید به علاوه چند تا کلاغ پر...
با تخفیف انشجویی حساب میکنم شهریه هم یه لبخند هست ودل شاد دوستان......
;)

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوکرتون هم هستم فقط دیر اومدید باید هم غذا درست کنید هم خونه رو جارو کنید به علاوه چند تا کلاغ پر...
با تخفیف انشجویی حساب میکنم شهریه هم یه لبخند هست ودل شاد دوستان......
;)
رو منم حساب کنید !