تئوری صفحات و پوسته ها

*Essi*

اخراجی موقت
ورق ها و پوسته ها (Plates And Shells) در صنعت کاربردهای فراوانی دارند و آشنایی با آنها و تنش های به وجود آمده در آنها بسیار حائز اهمیت است.

در این تاپیک به برسی صفحات و پوسته ها خواهیم پرداخت و همچنین کسانیکه سئوالاتی درباره مفاهیم و یا مسائل این بخش دارند، میتوانند سئوالات خود را اینجا مطرح کنند.

از مهمترین منابع برای این درس میتوان به کتاب های ugural , timoshenko اشاره کرد.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از ورق و پوسته ارائه دهیم،باید گفت :

ورق و پوسته به ترتیب مسطح و منحنی هستند و در آنها ضخامت در مقایسه با سایر ابعاد ورق کوچک است.

*Essi*

اخراجی موقت
سرفصل هایی که در این تاپیک به آنها می پردازیم عبارتند از :

1- مقدمه ای بر تئوری خمش در ورق ها

2- ورق های دایره ای شکل

3- ورق های مستطیلی شکل

4- ورق هایی با هندسه های گوناگون

5- ورق هایی تحت تاثیر بارهای کمانشی و خمشی

6- تنش های غشایی در پوسته ها

7- تنش های خمشی در پوسته ها

*Essi*

اخراجی موقت
روابط کرنش - خمیدگی :

همانطور که از مقاومت مصالح به یاد داریم، روابط کرنش- تغییر مکان به صورت زیر هست:

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=126772&stc=1&d=1355300385

پیوست ها

• shell1.jpg
    shell1.jpg
    10 کیلوبایت · بازدیدها: 0

*Essi*

اخراجی موقت
با فرض اینکه
خیز
برای همه لایه های ورق در طول ضخامت
ثابت
هست، و اعمال یکسری شرایط مرزی میتوانیم روابط زیر را بیابیم.

خمیدگی یک ورق به عنوان نرخ تغییرات در شیب انحنا نسبت به جابجایی در طول انحنا تعریف میشود.

k (کاپا) همان انحنای صفحه میانی میباشد.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=126773&stc=1&d=1355300456​

پیوست ها

• shell2.jpg
    shell2.jpg
    8.1 کیلوبایت · بازدیدها: 2

*Essi*

اخراجی موقت
معادله دیفرانسیلی حاکم برای خیز ورق :

در سال 1811 لاگرانژ معادله دیفرانسیل حاکم بر یک ورق مستطیلی که تحت بار گسترده P قرار دارد را با جدا کردن یک المان از ورق و نوشتن تعادل برای نیروهای برشی و ممان ها مطابق شکل زیر به دست آورد :

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=126774&stc=1&d=1355300528

پیوست ها

• shell3.jpg
    shell3.jpg
    33.6 کیلوبایت · بازدیدها: 3

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
khastim tashakoremun vije bashe chon hal kardam ba tapiktun mer30!!!!!!!!!!!!

navid85

عضو جدید
کمک برای حل مثال درس ورق پوسته

کمک برای حل مثال درس ورق پوسته

در رابطه با درس ورق پوسته سوال داشتم
یک ورق simply saport داریم که از دو طرف به تیر فولادی جوش شده . در ضمن سطح مقطعش A و I هست . ورق و تیرها از جنس فولادند. اگر p اعداد مختلفی باشه در نتیجه باید دفلکشنای مختلف رو بدست بیاریم؟ و نمودار (P_W) رو رسم کنیم اعداد تیرم به شکل دلخواه گرفته شه مثل مدول الاستیسیته و ... همچنین نمودار تنش به ممان اینرسی تیرهای فولادی یعنی سیگما به آی روهم می خوام
ممنون می شم اگه جوابشو بهم بدید در ضمن اینم ایمیلمه :golsanamluonavid@yahoo.com
:smile::cry::cry:

navid85

عضو جدید
[h=2]کمک برای حل مثال درس ورق پوسته[/h]
در رابطه با درس ورق پوسته سوال داشتم
یک ورق simply saport داریم که از دو طرف به تیر فولادی جوش شده . در ضمن سطح مقطعش A و I هست . ورق و تیرها از جنس فولادند. اگر p اعداد مختلفی باشه در نتیجه باید دفلکشنای مختلف رو بدست بیاریم؟ و نمودار (P_W) رو رسم کنیم اعداد تیرم به شکل دلخواه گرفته شه مثل مدول الاستیسیته و ... همچنین نمودار تنش به ممان اینرسی تیرهای فولادی یعنی سیگما به آی روهم می خوام
ممنون می شم اگه جوابشو بهم بدید در ضمن اینم ایمیلمه :golsanamluonavid@yahoo.com
:smile::cry::cry:

انیشتن

عضو جدید
سلام اسی آقا من یک پروژه المان دارم مال ورق تحلیلو برنمه کمکی ونتایجشودارم فقط کد متلبشوگیر کردم کمکم کن استرس دارم برا پروژه

Sina Soleimani

عضو جدید
دستگاه معادلات صفحه کسی تا بحال u و v را بدست آورده؟
در مقالات فقط w یا همون خیز رو بدست آوردن ولی من نیاز به بدست آوردن u و v دارم
لطفه جواب من را با پیام خصوصی بدهید

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا تا این حقیر یادمه درس تئوری ورق و پوسته ها توسط استاد گرانقدر جناب اقای پروفسور کرامت ملک زاده تدریس میشه