بیاین تشکیل گروه بدیم و پی ال سی رو به کمک هم و همزمان با هم یاد بیگیریم امروز نوزده فروردین 92

Coronaa

کاربر فعال
سلام
من میخوام بصورت تمرینی با لوگو برنامه ای بنویسم که با سنسور دمایی که داره یه فن (تهویه) رو خاموش روشن کنه. ولی نمیدونم چطوری حد بالا و پایین سنسور رو به لوگو بشناسونمش.
کسی میدونه؟
مثلاً روی دمای 25 تنظیم باشه و اگه دما بالاتر از 25 شد فن روشن بشه.

GNMS

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان

پس از چند سال غیبت، اگه دوستان موافق باشند، کلاسهای آموزشی رو دوباره از سر بگیریم.

موافقین اعلام حضور کنند تا اگه خدا بخواهد بتونیم آموزش رو ادامه بدیم.

GNMS

Coronaa

کاربر فعال
سلام خدمت همه دوستان

پس از چند سال غیبت، اگه دوستان موافق باشند، کلاسهای آموزشی رو دوباره از سر بگیریم.

موافقین اعلام حضور کنند تا اگه خدا بخواهد بتونیم آموزش رو ادامه بدیم.

GNMS
موافقم آقای دکتر!

• Like
واکنش ها: GNMS

Coronaa

کاربر فعال
نه دقیقا اون نیست ! این بخشی از نرم افزار جامع TIA Portal هستش . simatic manager مورد نظر شما همونطور که قبلا گفتم تنها قادر به برنامه ریزی سریهای 300 و 400 هست و خیلی قدیمیه حداکثر 2011 .ضمن اینکه برای کار با HMI ها باید نرم افزار winccFlexible هم نصب بشه و برای مونیتورینگ با PC نرم افزار Wincc و اینکه ایجاد ارتباط بین این نرم افزارها کمی مشکله . با نرم افزار جامع TIA Portal کل این مجموعه ها یکپارچه شدن و شما با دانلود هر بخش اون رو به این مجموعه اضافه میکنید ( کاری که OMRON سالها پیش با نرم افزار جامع CX_ONE انجام داده بود ) .... کار با این نرم افزار رو من برای کسانی که تجربه کار با simatic manager دارن و بهش مسلط هستن پیشنهاد میکنم چون نرم افزار آینده زیمنس همینه و با simatic manager تنها میشه CPU و HMI های قدیمی رو کانفیگ کرد ... مخصوصا HMI های جدید علاوه بر اینکه امکانات بسیار بالاتری دارن بسیار ارزانتر هم هستن ..... ولی در مورد شما به انتخاب خودتون ربط داره میتونید هر دو رو کار کنید فقط بحث WIN10 بود که تا جایی که یادم میاد simatic manager رو Win10 کار نمیکرد برای همین هم بهتون کار با نرم افزار Vmware رو پیشنهاد کردم که یجور Virtual Machin هستش و میتونه هر سیستم عاملی رو که خواستید رو Win10 شبیه سازی کنید و نرم افزارتون رو روش نصب کنید .

درمورد plc های مورد استفاده در صنعت هم طبیعیه که صنایع کوچک بعلت مشکلات اقتصادی به PLC های ارزون رو بیارن مدلهایی مثل دلتا که هم در زمینه PLC هم HMI و هم سروو موتورها خوب عمل کردن (البته نسبت به قیمتشون ) plc های ارزون دیگه Fatec و LS .. هستن که من دومی رو خیلی بهتر میدونم چون رده های بسیار متنوعی داره و بعضی مدلهاش رو میشه با زبانی شبیه به Graph زیمنس برنامه ریزی کرد . نمایندگی اون رو هم شرکت ایمن تابلو داره HMI های جدیدی داره ولی من تا حالا استفاده نکردم ولی در کل قیمتهاش بسیار ارزونتر از زیمنسه ... با Vmware هم اصلا نگران سیستم عامل نباش ونرم افزار این PLC ها هم بصورت رایگان تو سایتشون هست .

LOGO یه ابزار بسیار سادس البته میتونه کمک دست هر مهندسی باشه تا سیستمهای ساده که نیاز به محاسبات ندارن رو سریع راه اندازی کنه و جای تعداد زیادی از رله ها و تایمرها رو بگیره مخصوصا سری 220 ولتش که بدون نیاز به منبع تغذیه 24 ولت وسط کنتاکتورهای قدرت میتونید استفادش کنید ولی اگر سیستمتون کمی پیجیده بشه بعلت اینکه امکانات یه PLC واقعی رو نداره خیلی خستتون میکنه ضمن اینکه تغییرات تو برنامه پیچیده نوشته شده بسیار سخت خواهد بود . دور سری 200 زیمنس رو هم قلم بکشید چون از رده خارج شده و نرم افزارش هم کمترین شباهت به S7 استاندارد رو داره .
سلام مهندس عزیز
ببخشید من TIA نصب کردم. ظاهرا trial بود و الآن مدتیه که لایسنس میخواد.
شما لایسنس ندارید که من وارد کنم؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس عزیز
ببخشید من TIA نصب کردم. ظاهرا trial بود و الآن مدتیه که لایسنس میخواد.
شما لایسنس ندارید که من وارد کنم؟

سلام ... این برنامه تا ورژن 13 رو ساپورت میکنه .....

پیوست ها

• Simatic Key Installer (2014.11.09).zip
    1,005.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Coronaa

کاربر فعال
سلام ... این برنامه تا ورژن 13 رو ساپورت میکنه .....
ممونم . ;)
نحوه قرار گرفتن PLC و نمایشگر دیجیتال و recorder در یک مدار با در نظر گرفتن پلاریته چطوریه؟
میشه نجوه سیم کشی تک خطی این سه تا وسیله رو با پلاریته اینجا قرار بدین و یا یه رفرنس در این مورد معرفی کنید؟
بازم ممنونم از ت مهندس.