[بچینگ و بازار کار] ► پرسش و پاسخ

mohsen_330

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از بچینگ اطلاعاتی داره؟ اینکه کارش دقیقا چیه و چطوری کار میکنه؟
و مهمتر از همه اینکه بازار کارش چطوره؟ اگه واسه یه شهر که اکثرا ساختمونای بتنی میسازند بخوایم راه بندازیم الان جواب میده؟
و اصلا بتن هایی که تولید میکنه فقط مال ساختمونه یا سد و پل و .... هم هست؟ :confused::confused::confused::confused:
ممنون

mehrdad_pamad

عضو جدید
با سلام
یچینگ پلانت اکثرا برای کارها و پروژه های بزرگ عمرانی استفاده میشه.مثلا زیر گذر و روگذر و مجتمع سازی و ..
ولی اگه شما در نظر دارید مرکز بتن آماده ایجاد کنید باید علاوه بر بچینگ چندین تراک میکسر و پمپ زمینی و هوایی و .... داشته باشید
کار خوب و پردرآمدی هست ولی باید سرمایه زیادی برای اینکار بزارید

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچینگ یه اتاق سرور داره و سیلوهای شن- ماسه-سیمان-... و یه اپراتور که برنامه طرح اختلاط (درصد اختلاط)رو به سیستم میده
بچینگها میتونن انواع بتن رو بسازن از بتن معمولی تا بتن خشک(بتن با اسلامپ صفر)-بتن با عیارهای مختلف-...
بتن تولید شده ی بچینگ توو هر جایی و برای هر کاری میشه استفاده کرد(طرح اختلاط مهمه و اینکه کارفرما چه بتنی نیاز داره و باید تولید بشه)

mohsen_330

عضو جدید
دقیقا
اگه سرمایه گذاری کنی و بازاریاب خوبی باشی درآمدتم خوب میشه;)
ممنون از پاسختون دوست عزیز
یعنی واسه من که رشته برق خوندم و اطلاعات زیادی از بتن ندارم امکان داره؟ فقط با اپراتور آشنا با این کار میتونم کارمو شروع کنم؟
واسه بازاریابی باید با پیمانکارا صحبت کنم دیگه؟

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی واسه من که رشته برق خوندم و اطلاعات زیادی از بتن ندارم امکان داره؟ فقط با اپراتور آشنا با این کار میتونم کارمو شروع کنم؟

شما اگه بی سوادم باشی میتونی راهش بندازی
واسه بازاریابی سر ساختمونا برچسب مرکز تولیدتو میزنی
یا میری رو در رو صحبت میکنی اما الان تولید کننده های بدون
مجوز رو تعلیق میکنن و اجازه کار بهشون نمیدن

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

آری دوست عزیز میتونید
به شرط اینکه مجوزهای لازم رو بتونید بگیرید و با ینفر که کاملا به کار آشناست مشورت کنید که خدای نکرده ضرر ندید:smile:
شما اگه سرمایه داشته باشی میتونی جراحی مغز و اعصاب هم انجام بدیو بگی متخصصی:D

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما در عین حال باید هم عضو اتحادیه بشی هم اداره
استاندارد و تحقیقات صنعتی6044 ایران
کسی که بچینگ راه میندازه باید از مصالح و طرح
اختلاط سر دربیاره وگرنه میتونه راهش بندازه اما
کیفیت بتنو نمیتونه تضمین کنه
بعدشم باید میکسر پمپ باسکول هم داشته باشی
موفق و پیروز باشی

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی از بچینگ اطلاعاتی داره؟ اینکه کارش دقیقا چیه و چطوری کار میکنه؟
و مهمتر از همه اینکه بازار کارش چطوره؟ اگه واسه یه شهر که اکثرا ساختمونای بتنی میسازند بخوایم راه بندازیم الان جواب میده؟
و اصلا بتن هایی که تولید میکنه فقط مال ساختمونه یا سد و پل و .... هم هست؟ :confused::confused::confused::confused:
ممنون

درود بر دوست عزيز و همه دوستان خودم در تالار تاپيك خوبي هستش ممنون بخاطر پاسخهاي بسيار خوبتون دو يا سه روز پيش بود
دوستي در باري بچينگ اطلاعاتي ميخواست اصلا يادم نبود ميخوام در اين تاپيك هم براي ايشون هم براي دوستمون كه اين درخواست
رو دادن و براي همه دوستان اطلاعات كلي در باره ي بچينگ نحوه كار كردن كليه قسمت ها رو بگم اميدوارم مفيد واقع بشه..

دوست عزيز ساخت بتن با حجم زياد نياز به دستگاهي داره كه اين دستگاه رابچينگ مي نامند.

خوب در هر مرحله
ريزش مانند يك بچ ميگن و چون اين دستگاه پشت سرهم بتن توليد
ميكنه يعني بچ پشت سرهم
به اون بچينگ ميگيم

حالا يه سوال كه دوستان ميگفتن كه بچينگ شامل چه قسمت هاي ميشه ؟ و هر قسمت چه وظيفه داره ؟
.
.
.
.
.

1- سيلو هاي سيمان....سيمان در آنها ذخيره ميشه و بين يك تا پنج سيلو بسته به نوع و اندازه بچينگ متفاوت هستش

2- منبع آب...آب مورد نياز هر بچ پس از اندازه گيري خودكار وارد ميكسر ميشه

3- مخازن شن و ماسه....شن و ماسه مورد نياز به تفكيك در اين قسمت ذخيره ميشه

4- باسكول شن و ماسه
....شن و ماسه مورد نياز از هر مورد (شن يا ماسه ) را اندازه گيري كرده و به ميكسر ارسال ميدارد

5- باسكول سيمان....سيمان با تيپ هاي مختلف در اين سيلوها به طور جداگانه نگهداري ميشه

6- ديگ ميكسر....مواد ( سيمان..شن..ماسه..آب ) در اين قسمت مخلوط ميشه

7- اتاق اپراتور....كنترل كميتها و احجام داده شده دراين قسمت توسط يه اپراتور انجام ميشه

8- حلزونيها....انتقال سيمان را از سيلوها به باسكول سيمان منتقل ميكنه

9- كنتور آب....حجم آب مورد نياز هر بچ رو اندازه گيري ميكنه

اندازه بچينگها:

بچينگها در اندازه هاي 1 تا 7 متر مربع ساخته ميشود
در بچينگهاي پيشرفته كارها به صورت خودكار و جداگانه صورت ميگيرد
يك بچينگ در 5 تا 7 دقيقه ميتونه بچ نامي رو تحويل بده يعني يك بچينگ 7 متري در هر ساعت بين 50 تا 70 متر مربع رو ميتونه آماده كنه

در پروژه هاي بزرگ مثلا مانند سدها..تونل ها..و جاهاي كه نياز به بتن ريزي در احجام بالا وجود داره معمولا از چند بچينگ بطور هم زمان استفاده ميشه

ماركهاي معروف و خيلي خوبش رو ميتونم اينهارو بگم:

1- البا ساخت آلمان
2- لييسر ساخت آلمان
3- پاپس ايران ساخت ايران
4-راه ماشين ساخت ايران با تكنولوژي آمريكا

دوست عزيز درآمد بسيار زيادي داره در جاي كه ساخت ساز هاي بزرگ عمراني وجود داشته باشه اگه بتوني استارد رو بزني براي شما خيلي درامد مياره
گرچه بايد سري مراحل قانوني رو طي كنيد.

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنا به درخواست دوستان بعضي از تصاوير انواع بچينگها رو
در اين پست قرار ميدهم همراه با توضيحات
:)

تصوير يك:

(بچینگ سیار) مدل: MTW410

ويژگي ها:

- طراحی فشرده و کاملا بهم پیوسته
- حمل و نقل سریع و آسان

- سهولت در راه اندازی
- کیفیت ساخت بالا برای استفاده در بلند مدت
- سیستم کنترل قوی و قابل اطمینان (بوسیله PLC و یا بصورت دستی)
- بهره وری بالا در هر موقعیتی
- هزینه های پایین نگهداری
- ایمن و قابل اعتماد

تصوير دوم:
بچینگ پلانت (ایستگاه مرکزی بتن) ثابت مدل: MBD160

مشخصات كلي:

1- فیدر 3 تایی توزین مصالح با 3 عدد دریچه پنوماتیکی و قابلیت توزین دیجیتالی در هر بچ 1 m³ با 4 عدد لودسل و مجهز به 2 عدد ویبره با جعبه پنوماتیکی شامل 4 عدد شیربرقی

2- نوار نقاله مادر به طول 14/30 متر به عرض 80 سانتی متر با لاستیک سه لای ساده نخ دار با الکتروموتور 7/5 اسب چینی

3- باسکول سیمان به ظرفیت 1500 کیلوگرم با سیستم توزین دیجیتالی و مجهز به 3 عدد لودسل خمشی

4- اتاق کنترل مرکزی با عایق بندی یونولیت و کف از نوع MDF با کفپوش و پوشش سقف و بدنه از نوع
P.V.C

5- آب متر دیجیتالی 1000 لیتری با قابلیت ریست کردن (RESET) و نمایشگر نصب شده بر روی پانل کنترل مرکزی

6- کمپرسور 250 لیتری با الکترو موتور 2 اسب چینی سه فاز

7- اسکرو سیمان 8 اینچ با الکترو موتور 7/5 اسب چینی به طول 6 متر با ظرفیت انتقال سیمان 40 تن در ساعت به تعداد 2 دستگاه

8- پانل کنترل مرکزی با لوازم برقی مربوطه و رنگ بدنه استاتیکی با مارک

تصوير سوم:

بچینگ پلانت (ایستگاه مرکزی بتن) ثابت مدل: MBT512 بزرگترین در ایران

مشخصات کلی

1- فیدر 5 تایی توزین مصالح با 10 عدد دریچه پنوماتیکی و قابلیت توزین دیجیتالی 15 متر مکعب با 4 عدد لودسل و مجهز به 4 عدد ویبره

2- نوار نقاله مادر به طول 18/5 متر به عرض 100 سانتی متر با لاستیک سه لای ساده نخ دار و رولیک های سفارشی تعویضی با الکتروموتور گیربکس سرخود 20 اسب آلمانی

3- میکسر 2 محوره (Twin shaft) با قدرت میکس در هر دقیقه 2 m³ دارای زره بندی داخل دیگ با گیربکس ایتالیایی و الکتروموتور 60 اسب به تعداد 2 عدد با دریچه تخلیه پنوماتیکی و لوله کشی آب به داخل میکسر و مجهز به استراکچر

4- باسکول سیمان به ظرفیت 5000 کیلوگرم با سیستم توزین دیجیتالی و دریچه پنوماتیکی

5- اتاق کنترل مرکزی با عایق بندی یونولیت و کف ازنوع MDF با کفپوش و پوشش سقف و بدنه از نوع
P.V.C

6- آب متر دیجیتالی 1000 لیتری با قابلیت ریست کردن ( RESET ) و نمایشگر نصب شده بر روی پانل کنترل مرکزی

7- کمپرسور 1000 لیتری، نصب شده بر روی فیدر (4 سیلندر)

8- اسکرو سیمان 10 اینچ با الکترو موتور 15 اسب آلمانی به طول 6 و 9/5 متر با ظرفیت انتقال سیمان 70 تن در ساعت به تعداد 2 دستگاه

9- پانل کنترل مرکزی با لوازم برقی مربوطه و رنگ بدنه استاتیکی با مارک LG

با سپاس
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش: