بچه ها چت کردن خوبه یا بد

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام امیدوارم همتون خوب باشید
یه سوال داشتم چون میدونم حدود نود درصد شما ها میاین تو چت و چت میکنید
میخواستم ببینم چند مدته چت میکنید
دوم اینکه چت کردن خوب بوده یا نه
سوم اینکه چه چیزایی از چت کردن به دست آوردید
چهارم ازدواج های چتی به جای مناسبی میرسه یا نه
پنجم روم های ایرانی چطوریه و به نظر شما باز چطوری باش
و ششم که از همه مهمتره به چه علت چت میکنید
با سپاس قراوان ممنون

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
با سپاس قراوان ممنون

اولین خودم
من حدود 4 ساله که چت میکنم
در حد معمول خوبه
اینکه تو محیط چت آدما اون چیزی که هستند ظاهر میشن
البته من بیشتر واسه تبادل نظر و اطلاعات میرم
سوال چهار رو نمیدونم میخوام شماها بگید
نمیشه گفت بده ولی انچان خوبم نیست
اون بالا گفتم به خاطر اطلاعات و آشنایی با قکر و اطلاعت دیگران
و چگونه بتونم تو یه محیطی که آدمای مختلف با عقاید مختلف زندگی میکنن موفق باشم

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان دیگه چت نمی کنم
واسه تفریح خوبه
اگه آدم وقت و جنبه داشته باشه
ازدواج چتی؟
خب گاهی خوبه گاهی نه ..
البته نه اینکه توی چت آشنا شی قرارا رو بذاری و ...
چت می تونه باعث یه آشنایی بشه ..
یه دوستی کوتاه یا بلند مدت ..
که خب تو دنیای واقعی شناخت آدما راحت تره از دنیای مجازی..
بازم می گم ممکنه ازدواج خوبی از آب در بیاد ممکنه نه..
اصلا هیچ چیزی 100% نیست که بتونیم راجع بهش مطمئن نظر بدیم
خوبی و بدی یه معیار نسبیه و حتی گاهی هر آدمی یه فرهنگ لغت خاص از این کلمات برای خودش داره

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سپاس قراوان ممنون
سلام.منم امیدوارم که شما خوب و خوش و سر حال باشی .
منم حدود4.5 ساله که چت میکنم .
اگه قادر باشی کنترلش کنی خوبه
تبادل اطلاعات .من عاشق مسافرتم چون به خارج از کشور فعلا مقدور نیست اینجوری راجع به بقیه کشورها اطلاعات میگیرم .
در ضمن دوستان خوبی هم پیدا کردم شاید بتونم بگم بهترین دوستانی که داشتم و دارم .
روم های ایرانی خیلی جالب نیستن .توی روم نمیشه اصلا صحبت کرد .
نمیدونم والله .یکی از آشناهامون که چتی با شوهرش آشنا شد فعلا کع زندگی خوبی دارن .
الان که دیگه فقط با دوستام چت میکنم . خوب معلومه دیگه چون دوستامن

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
مر30 که تو این تاپیک شرکت کردید
من به دنبال کسب یه سری اطلاعاتم واسه یکی از دوستام اگه کسی میتونه به این سوالای من جواب بده یه دنیا ممنونم ازش
بازم مر30 منتظر جوابای زیباتون هستم

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سپاس قراوان ممنون
درود:
1:من تقریبا 5-6 سال هست که چت میکنم
2:خو ب و بد نسبی هست هر چیزی خوب و بد درش هست طرز استفاده مهمه(برای من که بد نبوده و علت تداومش هم همین بود)
3:چت کردن یعنی گفتار با تامل وقتی شما کلامی صحبت میکنید ذهنتون برای ویرایش اونچه که میخواین بگین فرصت کافی نداره اما وقتی پیاده میکنید مثلا در صفحه ی چت بهتر میتونید پاسخ بدید و همینطور پاسخ بشنوید اگر مثلا شما با صمیمیترین دوست نتیت شاید در خارج نت بودید خیلی بحث ها رو انجام نمیدادین و اونطور که باید به علایق و افکار هم پی نمیبردید اما جامعه مجازی امکان شناخت انسان ها رو گاهی بهتر از رو در رو بودن فراهم میکنه
4:یک فرد نابینا عاشق ماه میشه وقتی ماه از اون سوال میکنه که چطور ندیده بهش جذب شده فرد نابینا میگه اگر من میدیدمت عاشق و محو زیباییت میشدم اما الان به ذات و باطنت هست که علاقه مندم...در ازدواج شناخت .درک .علاقه و...مهم و اساسی هستند مهم اینه ریشه اینها رو دو نفر پیدا کنند و چت میتونه وسیله ای برای رسیدن به این هدف باشه
5:روم ها مثل جمعه بازار میمونن هرکسی با هر جنسی اونجا پیدا میشه باید ببینی چی میخوای و تصور نکنی که همه اونهایی که اونجان انسان های خوک صفتی هستند چون تکس های نامربوط زیاد رد و بدل میشه و اینم در نظر بگیری که اگه اینطور فکر کنی پس شامل خودتم میشه چون خودتم تو اون لحظه اونجا هستی اما گاهی بد نیست برید روم و ببینید چقدر اکثر انسان پوچ گرا شدن
6:همه انسا ن ها خواهان ارتباط هستند هرچقدر هم منزوی باز روزی به اجتماع کشیده میشن جمع گرایی در ذات انسان هاست چت به عنوان وسیله ای که هر ساعت از شبانه روز میتونی جایی که نشستی با یک نفر ارتباط برقرار کنی میل ادم و به چت زیاد میکنه و من هم انسانم و از این قاعده مستثنی نیستم
با سپاس از شما
بدرود

jaky

عضو جدید
با سپاس قراوان ممنون
4سال
بستگی به استفادت از چت داره
چی دوست داری؟
من خیلی چیزا بدست آوردم.
من به ازدواج چتی اعتقاد ندازم.
ممکنه توشون خوب هم در بیاد ولی معمولا شکست میخوره.
معمولا رومای ایرانی همش درمورد مسائل و روابط دخترا و پسراست. به نظر من اصلا جای مناسبی نیست.
من شخصا برای اینکه پول تلفنم کمتر شه:D.
جدی میگم. من تو تلفنی صحبت کردن نابغم.(من پسرما) ولی رکورد 6 ساعت هم داشتم. کارم ایجاد میکنه.
خوب برا من راحت تره که چت کنم چون هم میتونم همزمان با چند نفر بچتم هم این که به کارای اینترنتیم برسم.

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چون عادت ندارم دروغ بگم راستشو میگم

من اصلا چت نمی کردم و به چت کردن با همه اعتقادی نداشتم
البته با 2 سه نفر از دوستا ی فابریکم میچتم اما زیاد نه
بیشترترجیح میدم براشون بتلم الانم چت میکنم چون...........
چت خوبه در صورتی که ادم خودش و طرفش را درست انخاب کنه
من بیشتر اطلاعات میگیرمو میدم
نمیدونم تجربه شا نداشتم
خیلی خوب نیستن
الان فقط به خاطر ................. متاسفم نمی تونم بگم

m@ys@m

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- خیلی وقت پیش چت می کردم ولی الان دیگه نه یعنی با همه چت نمی کنم و فقط دوستان نزدیکم چت می کنم تقریبا 3 یا 4 سال پیش چت می کردم
2-چت کردن خوب است ولی بعضی ها نزاکت رو رعایت نمی کنن وهر چی که از دهنشون بیرون میاد می گن مخصوصا با ویس حرفهای خیلی بدی می زنن ولی اگه طرفتون فرد با حالی باشه چت کردن خیلی خوبه و مفید هستش
3-چیزی زیادی بدس نیاوردم یعنی چیزی که ارزش اقتصادی داشته باشه نه ولی خیلی اطلاعاتم زیاد شد در مورد شهرها و کشورهای دیگه
4-؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
5-روم های ایرانی خوبه فقط همون که گفتم اگه رعایت ادب و نزاکت بشه خیلی بهتر هم میشه
6- واقعا چت کردن فقط وقت شما رو می گیره وقتی که خیلی بیکار بشم چت می کنم و اینم بدونین هر اطلاعاتی هم که تو ی چت کردن دنبالش هستین توی خود اینترنت هم هست دیگه بهونه ی اطلاعات رو نیارن
118 هم منبع خوبیه برای کسب اطلاعات :biggrin:

m@ys@m

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]و اما سوال شماره ی چهارم به خاطر اهمیتش اون و جداگانه جواب میدم[/FONT]
-4[FONT=&quot]بستگی به دو طرف داره که چقدر حرف راست بزنن و خودشون و چطور جلوه بدن چون ادم شناختی نداره نمی دونه که طرفش راست می گه یا نه [/FONT]
[FONT=&quot]حالا اگه طوری بود که طرفتون راست گفت و بهش علاقمند شدین می تونین ازدواج کنین البته اگر ازدواج شما بر مبنای زیبایی[/FONT]:cool: [FONT=&quot]طرف است هیچ وقت اقدام نکنید ولی اگر مبناهای مهم تری برای ازدواج دارین زیبایی اعمال براتون مهمتره که نظر منم همینه باید اقدام به ازدواج کنید [/FONT]
[FONT=&quot]هیچ وقت منفی فکر نکنید شما فکر می کنید که تمام افرادی که در بیرون یعنی خارج از دنیای مجازی با هم آشنا میشن و می خوان ازدواج کنن همه به هم می رسن و ازدواجشون موفقیت آمیز است من قسم می خورم که اینطور نیست و فکر نکنید گه فقط به خاطر اینکه طرفتون و توی اینترنت پیدا کردین به درد شما نمی خوره [/FONT]
[FONT=&quot]یه مزیت ازدواج اینترنتی اینه که شما می تونین با طرفتون کلی بحث کنین در مورد تمام مسائل صحبت کنید در مورد نظرتون راجع به اینکه به چی علاقمند هستین نقاط ضعف همدیگر را بشناسین نقاط قوت همدیگر پی ببرین اینکه چطور زندگی ای را می خواهین و ... را بیان کنین [/FONT]
[FONT=&quot]یکی دیگه از خوبیهاش اینه که به هیچ کس لطمه نمی خوره شما می تونین بعد از کلی صحبت کردن اگر دید واقعا به درد هم می خورین ازدواج کنین اگه به توافق رسیدین که نمی تونین با هم زندگی کنین خیلی محترمانه و مودبانه بدون هیچ تشویش همدیگر رو ترک می کنید حالا تصور کنین توی دنیای واقعی شما با یه نفر دو سال نامزد باشین و بعد پی ببرین که مناسب هم نیستین چه حالتی بهتون دست میده چقدر بهتون لطمه می خوره چقدر حرف پشت سر شما زده میشه اگر برای دفعه ی دوم بخواهین اقدام به ازدواج کنین اگه پسر باشین و بیان در موردتون تحقیق کنن همه می گن قبلا زن داشته راحتتون می کنن:D [/FONT]
[FONT=&quot]حالا اگه دختر باشی می گن این دختر یه عیبی داره قبلا با یکی دوسال می چرخید روز و شب با هم بودن با هم همه جا می رفتن یدفه پسره فهمید که دختره عیب داره و رهاش کرد اگه حرفهای بدتر از این نزنن جای شکر داره[/FONT]
[FONT=&quot]ولی توی اینترنت اگه ده سالم با هم باشین و یه دفه همدیگه رو ترک کنین هیچ اتفاقی نمی افته و اگر موقعیتی در دنیای واقعی براتون پیش اومد می تونین اقدام کنین بدون هیچ دلنگرانی[/FONT]
[FONT=&quot]هیچ وقت ما نمی تونیم بگیم که ازدواج که از اینترنت سرچشمه می گیره خوب است و ازدواجی که در دنیای واقعی سرچشمه می گیره بد است و بالعکس . همه جا همیشه استثنا وجود داره اینترنت فقط و فقط یه راه جدید برای ازدواج است به خودتون بستگی داره که می خواهین چکار کنین فرد مورد نظر شما چه ویژگی هایی باید داشته باشه و ایا فرد مورد علاقه ی شما با اینی که توی اینترنت دیدن هم خوانی داره یا نه درست مثل دنیای واقعی [/FONT]
[FONT=&quot]همیشه در مرود ازدواج زیاد فکر کنین تصمیم عجولانه نگیرین همیشه ملاک داشته باشین یه فرد با شرایط ایده ال برای خودتون تصور کنین و هر موقع که دیدینش با هاش ازدواج کنین حالا اون فرد رو هر جایی شما می تونین باهاش آشنا بشین توی پارک سینما خیابون محله و یا اینترنت اگه ملاک داشته باشین مشکلی براتون پیش نمیاد چون این همون فردیه که شما به دنبالش می گشتین و حالا پیدا کردین [/FONT]
[FONT=&quot]باورتون میشه من تمام ویژگی های طرفم و برای خودم در نظر گرفتم من حتی اسم طرفم و خودم انتخاب کردم و پیداش کردم با همون اسم :biggrin:(حالا هر جا چه فرقی می کنه) [/FONT]

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تقريبا 7 ساله كه ميچتم ولي خيلي كم اونم فقط با دوستاي صميميم
به نظرم براي تجديد رابطه با دوستاي قديمي خوبه
در مورد ازدواج چتي هيچي نميدونم چون به نظرم كاره .....

ولي ميتونه باعث اشنايي بشه از اين نظر مفيده
در مورد روم هاي ايراني هم بايد بگم كه متاسفم افتضاحه:sweatdrop:

mehrshad67

کاربر فعال
با سپاس قراوان ممنون

1)من مدت 2ساله چت مي كنم.
2)بستگي به ظرفيت طرف مقابل داره.
3)هر كس متناسب با هدفي كه از چت كردن داره دوست داره با چت به هدف مورد نظرش نزديك بشه.
4)اينم بستگي به خودمون داره.
5)يه بار وارد چت روم هاي فارسي زبان شدم.پس به طور دقيق نمي تونم در موردشون نظر بدم.
6)من خودم بيش تر تو چت دنبال يه هم مباحثه خوب تو بحث هاي علمي مي گردم كه تا الان فقط يه نفرو گير آوردم .

آگرین

عضو جدید
با سپاس قراوان ممنون

به طور کلی نظر من چت - ادمهای علاف = وسیله ارتباطی خیلی خوبیه

من حدود 5 یا 6 ساله چت میکنم

در حال حاظر چت وسیله ارتباطی خوبیه البته بارعایت مسایلی مثل سن وسال (برای بچه های کم سن وسال مکان مناسبی نیست) عادت نکردن و...

مهمترین چیزی که بدست اوردم پیدا کردن خودم و البته شناخت ادمها با هرشرایط وطبقه ای(البته این راهم نمیشه نادیده گرفت که الا ن به راحتی میتونم افکار واحساساتم را بیان ونگارش کنم)

چت مثل اینه که با چشمان بسته توی یه خیابان شلوغ راه بری و به هرکسی که رسیدی هم کلام بشی ولی دنیای مجازی حق انتخاب را به تمام معنا به ساکنان خودش میده

ازدواج چتی ؟ازدواج چی به نظرم عبارت قشنگ ودرستی نیست===ازدواجی که آشناییش از طریق چت باشه به نظر درست تره===به نظر من با مقداری ذکاوت وتیزبین در چت به راحتی میشه طرف مقابل را به خوبی شناخت ولایه های فکری واحساسی طرف مقابل را بهتر از دنیای واقعی شناخت البته والبته اگر طرف مقابل به همان اندازه شما صادق باشه,جرقه برای ازدواج ممکنه در هرجایی زده بشه یکی از همون جاها توی چته به قول دوستمان که گفتند باید معیار داشت وبدون معیار وهدف ممکنه هر ازدواجی به شکست ختم بشه...اول شناخت خودت ,شناخت هدفت وبعد شناخت طرف مقابلت

تو رومهای ایرانی هم خوب هست وهم بد این یه چیز نسبیه:surprised:ولی خب هموطنان گرامی گاهی اوقات مایه خجالت میشن:confused:
من چت میکنم چون به راحتی میشه در هر ساعت از شبانه روز یه هم صحبت پیدا کرد وچند دقیقه گپ زد وبعد خداحافظی کرد (به همین راحتی),من دو تا ایدی دارم توی هر کدومش حدود صد نفر توی لیست منسجرم دارم ولی فقط با 10 نفرشون چت میکنم:redface:
موفق باشین:gol::gol:

آخرین ویرایش:

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم نمی‌دونم ، تبادل نظر و صحبت کردن از طریق چت از طریق مسنجر های یاهو نیست واتساپ و تلگرام و اینستا .
همون اسمس و زنگ خوبه یا نه ؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم نمی‌دونم ، تبادل نظر و صحبت کردن از طریق چت از طریق مسنجر های یاهو نیست واتساپ و تلگرام و اینستا .
همون اسمس و زنگ خوبه یا نه ؟
موضوع مال سیزده سال پیشه. که فقط مسنجر یاهو فعال بود. گذر عمر که چه تند میگذره.