بچه هایی که میخوان برای ارشد سال بعد خودشونو آماده کنن بیان داخل

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها راستش من فکر می کنم بیاین یک برنامه ریزی برای خودمون بکنیم برای خوندن درسها چون اگه بخوایم تک تک بخونیم ممکنه زیاد حسش نباشه اما اگه یک جمع باشیم و تعهد بدیم و به تعهدمون هم عمل کنیم ممکنه انگیزمون بیشتر بشه. مثلا برناممون این باشه توی ماه خرداد چه درسهایی و تا چند فصل بخونیم . شاید هم بتونیم با هم رفع اشکال درسی هم بکنیم.

لطفاً نظر بدین.

amin_3ven

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام...
من موافقم. فكر خيلي خوبيه. از كسايي هم كه ارشد ميخونن، خواهش ميكنم كه كمك كنن و تجربه هاشونو بهمون بگن.
شايد از خرداد يه كم زود باشه.اما از اواخر تير ميشه شروع كرد. :gol:
به اميد موفقيت همه در ارشد...

mahan57

مدیر بازنشسته
منم با کمال میل هستم! امسال تو مرحله اول قبول شدم ولی از رتبم ناراضیم! هر چه زودتر باید شروع کنیم وقت خیلی زود میگذره ! تا چشم رو هم بزاریم باید دفترچه ارشدرو بخریم و اگه تا اون وقت نتونیم اطلاعاتمون رو جمع و جور کنیم دیگه کاری نمیشه کرد و جزء خیل عظیم سیاهی لشگرهای کنکور میشیم! اینو خودم بارها تجربه کردم!
اگه تا اون وقت درسها رو کامل نخونیم یا سر جلسه نمیریم و یا میشیم سیاهی لشگر! از امروز باید سریع شروع کنیم مخصوصا کسانی که فارغ التحصیل شدن و چند سالی هم فاصله افتاده .
پس یاعلی!

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
شايد از خرداد يه كم زود باشه.اما از اواخر تير ميشه شروع كرد

متاسفانه چون وقت خیلی کمه باید از همین خرداد شروع کنیم. چون تعداد درسها زیاده می تونیم درسها رو به سه گروه تقسیم کنیم. (70 روزه : کلاً هفت ماه )
1- استاییک - سیالات- دینامیک- کنترل (بخش اول )- ریاضیات عمومی
2- مقاومت- ترمو - کنترل (بخش دوم )- معادلات
3- ارتعاشات - طراحی اجزا - انتقال حرارت- ریاضیات مهندسی
و هر کدوم از این درسهای بالا رو به 10 بخش تقسیم می کنیم. (هر بخش یه هفته ).
برای زبان هم خودمون برنامه ریزی کنیم. که چه چیزی رو بخونیم.
هر هفته برنامه یک هفته رو بنویسیم.
مثلاً برای هفته اول :
استاتیک :
دینامیک : سینماتیک ذره
کنترل : میسون
ریاضیات عمومی:
* من خودم سری کتابهای ارشد جهاد دانشگاهی امیر کبیر رو دارم. فکر نمی کنم سرفصلهای کتابهای ارشد با هم فرقی داشته باشه.
*برای ریاضی و استاتیک چون کتابی ندارم. اگه ممکنه شما بگین چه قسمتی باید خونده بشه
* برای کنترل حتماً کتاب آریاز برادرانی تهیه بشه. چون به زبان ساده توضیح داده شده. و اگه خوب بخونین می تونین تا 90% سوالات رو جواب بدین. چون من با دو ماه خوندن همه سوالات ارشد دو سال پیش رو زدم.

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه برنامه ای که بالا دادم مشکل داره لطفاً اصلاحش کنید.
در ضمن اگه می خوانین با هم شروع کنین. حتماً بگین.

mahan57

مدیر بازنشسته
زمان بندی

زمان بندی

منم یه نظره دیگه ای دارم . دروس اصلی رو که باید همه امتحان بدیم اینها هستش:

ریاضی :
1- ریاضی 1 2- ریاضی 2 3- معادلات 4- ریاضی مهندسی

دروس جامداتی :
5- استاتیک 6- دینامیک 7-مقاومت مصالح 8- طراحی اجراء 9- دینامیک ماشین 10- ارتعاشات 11- کنترل

دروس سیالاتی
12- ترمودینامیک 13- مکانیک سیالات 14- انتقال حرارت

یعنی 14 تا درس رو اگه برای هرکدوم 10 روز وقت بزاریم میشه 140 روز یعنی 4 ماه و 20 روز که اگه از فردا که 5/3/87 هستش شروع کنیم در تاریخ 25/7/87 تازه می تونیم درس ها رو فقط یک دور بخونیم ( زبان رو در نظر نگرفتم) ببینید واقعا وقت خیلی کمه. در حدود یکماه بعد از تاریخی که من اعلام کردم دفترچه ها توزیع میشه! من در حدود 4 بار امتحان دادم که تو دوبار آخر مرحله اول قبول شدم ولی رتبم جالب نیست.

حالا من پیشنهادم اینه که از پایه شروع کنیم و ادامه بدیم.ممکنه بعضی ها زود حوصلشون سر بره و بگن بابا ریاضی 1 که دیگه خوندن نداره ولی من میگم حریف رو نباید دست کم گرفت!
من نظرم اینه که ابتدا دروس ریاض و بعد جامداتی و بعد سیالاتی رو با هم بخونیم . تو بازار هم کتاب و جزوه خیلی زیاده و طی اون مدتی که مثلا برای هر درسی در نظر گرفتیم برای هر کسی سئوالی پیش اومد می تونه مطرح کنه و با هم دنبال جوابش میگردیم.

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظرم اینه که ابتدا دروس ریاض و بعد جامداتی و بعد سیالاتی رو با هم بخونیم . تو بازار هم کتاب و جزوه خیلی زیاده و طی اون مدتی که مثلا برای هر درسی در نظر گرفتیم برای هر کسی سئوالی پیش اومد می تونه مطرح کنه و با هم دنبال جوابش میگردیم.

اینجوری خیلی کسل کننده می شه که تمام وقت یک درسو بخونیم به نظر من از هر گروه بک درس بخونیم بهتره

hassanpolymer

عضو جدید
بچه ها راستش من فکر می کنم بیاین یک برنامه ریزی برای خودمون بکنیم برای خوندن درسها چون اگه بخوایم تک تک بخونیم ممکنه زیاد حسش نباشه اما اگه یک جمع باشیم و تعهد بدیم و به تعهدمون هم عمل کنیم ممکنه انگیزمون بیشتر بشه. مثلا برناممون این باشه توی ماه خرداد چه درسهایی و تا چند فصل بخونیم . شاید هم بتونیم با هم رفع اشکال درسی هم بکنیم.

لطفاً نظر بدین.
من هستم:heart::heart::heart:

tsp.co

عضو جدید
اینجوری خیلی کسل کننده می شه که تمام وقت یک درسو بخونیم به نظر من از هر گروه بک درس بخونیم بهتره

ولی زمانی این کار جوب میده که همه به یه جزوه یا منبع واحد برای مطالعه دسترسی داشته باشن که انجام این کار هم یه خورده سخته! منم با ماهان موافقم چون عملی تره هر چند به قول شما کمی کسل کننده هستش ولی راه بهتری فکر کنم با این وقت کم وجود نداشته باشه . وقت رو تلف نکنین و به سرعت شروع کنین!

برای همتون آرزوی موفقیت میکنم!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر فوق العاده خوبیبه من هم حاضرم در طرح شما برای امادگی برای کنکور ارشد امسال شرکت کنم منو از برنامه هاتون بی خبر نگذارید.
راستی جزه هم دارید؟که بدرد ارشد بخوره

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام دوستان!
من از دیشب با ریاضی 1 شروع کردم . هرکی می خواد منو همراهی کنه یاعلی!
زمان شروع ریاضی 2 17/3/87

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان!
من از دیشب با ریاضی 1 شروع کردم . هرکی می خواد منو همراهی کنه یاعلی!
زمان شروع ریاضی 2 17/3/87

و علیکم سلام
خوب شما باید برای پایان هر درسی یه زمانی تعیین کنی. اینجوری که نمیشه .
منم با شما از امروز شروع می کنم.

mahan57

مدیر بازنشسته
من برای هر درس 10 روز در نظر گرفتم فکر کنم کافی باشه!

coriolis

عضو جدید
سلام
کسی تمایل داره توی آموزشگاه پارسه و یا پوران پژوهش ثبت نام کنه؟

ehsan_shafaat

عضو جدید
یعنی چی که ممکنه حسش نباشه ؟!!...کنکور که شوخی که نیست .دیر بحنبیم کلاهمون پس معرکه ست...بابا مگه تا حالا هزار بار نشده که طی ترم هی گفتیم حسش نسیت الان درس بخونیم حالا که وقت هست آخرشم رفتیم سر امتحان گند زدیم !!...حالا کنکور که دیگه جای خود دارد

rasoul.b

عضو جدید
کتابهای مناسب برای ارشد

کتابهای مناسب برای ارشد

میتونین بگین چه انتشاراتی هایی کتابهاشون بهتره و برای ارشد مناسبند.;)

mirhamida

عضو جدید
بابا جون به نظر من اول تکلیف خودتون رو با خودتون مشخص کنید بعد ادامه بدید! ببینید که از ادامه تحصیلات چی میخواهید!؟ آیا فقط برای مدرک گرفتن میخواهید درس بخونید ؟ آیا برای خدمت به خود و دیگران و... . به خدا این اتلاف سرمایه های شخصی و ملیه که شما بری ارشد و دکتری بگیری ولی آخرش بری توی حجره چرتکه بندازی! متاسفانه این حرص ادامه تحصیلات یکی از آثار دوران گذاری است که مردم ایران بد جوری در تمام زمینه ها گرفتار آن شده اند! به خدا کارهایی را که بعضی دکتران ما میکنند رو ، یه کاردان هم میتونه انجام بده! به آلمان نگاه کنید که از نظر دیسیپلین صنعت حرف اول رو تو دنیا میزنه، اگر اشتباه نکنم حدود 40% آموزش هاش از طریق سازمانهای فنی و حرفه ای اش است! ولی من اشخاصی رو دور و برم دیده ام که توی فکر اینن که بعد از دکترا باید برای چه کنکوری درس بخونند!

Schneider

مدیر بازنشسته
...

...

بابا جون به نظر من اول تکلیف خودتون رو با خودتون مشخص کنید بعد ادامه بدید! ببینید که از ادامه تحصیلات چی میخواهید!؟ آیا فقط برای مدرک گرفتن میخواهید درس بخونید ؟ آیا برای خدمت به خود و دیگران و... . به خدا این اتلاف سرمایه های شخصی و ملیه که شما بری ارشد و دکتری بگیری ولی آخرش بری توی حجره چرتکه بندازی! متاسفانه این حرص ادامه تحصیلات یکی از آثار دوران گذاری است که مردم ایران بد جوری در تمام زمینه ها گرفتار آن شده اند! به خدا کارهایی را که بعضی دکتران ما میکنند رو ، یه کاردان هم میتونه انجام بده! به آلمان نگاه کنید که از نظر دیسیپلین صنعت حرف اول رو تو دنیا میزنه، اگر اشتباه نکنم حدود 40% آموزش هاش از طریق سازمانهای فنی و حرفه ای اش است! ولی من اشخاصی رو دور و برم دیده ام که توی فکر اینن که بعد از دکترا باید برای چه کنکوری درس بخونند!
با سلام..
آقا شما هم یه چی میگی ها !!!!
د اگه طرف می خواسته تا اینجا متوجه بشه که کار قرار نیست گیرش بیاد یا برعکسش....شده دیگه! میخوام بگم از هر طرف که شما نگاه کنید وضعیت طرف مشخص شدس! اینی که شما میگید رو باید 4سال پیش به طرف میگفتن نه الان که خودش صاحب نظر شده!
سرمایه مملکت و دولت و این حرفام کاری کردن آقایوت سیاست گذار که من الان بگم همش کشکه.....این حرفا فقط سد پیشرفت یه عده ی معدود شده.
بنظرم باتوجه به اینکه Base حقوق کارشناس ارشد در ایران حدود 20 تا 25 تومن بیشتر از یه لیسانسه است, خوبه که هرکسی شانس خودشو محک بزنه.
درضمن....این مملکت آلمان بشو که چه عرض کنم....فیلیپین بشو هم نیست و اینکه در مخمصه ای این مردم رو قرار دادن که فکر میکنم باید بیشتر به فکر حفظ بقا باشن تا پیشرفت و ترقی..................اگه فکر میکنی اشتباه میگم کافیه یه جای دولتی کارت گیر کنه یا اگه سخته بری از سر کوچه یه جنس بخوای بخری یا اگه بازم سخته فقط به چهره ی درمونده ی هموطنات نگاه کنی که از کنارت رد میشن.

Schneider

مدیر بازنشسته
بله من هستم

بله من هستم

سلام
کسی تمایل داره توی آموزشگاه پارسه و یا پوران پژوهش ثبت نام کنه؟
بله...من قصد دارم اول مرداد در پارسه برای شرکت در آزمون هاش و دریافت جزوه هاش ثبت نام کنم.

بالا