بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

ahmadpashaei

عضو جدید
سلام.بهترین منابع برای ارشد طراحی کاربردی چه متابعی از کدوم موسساتن؟ممنون. عجله دارم.ببخشید

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام،،،میبینم که دوستان قدیمی همه رفتن و فقط من موندم ،،،یادش بخیر،،،تابستون قبل تابستون خوبی بود،،
عجب دنیایی هستا،،،،خودمونم سرمون شلوغه،،،،
هر جا هستین موفق باشین،،،،(احمد و مهدی و سعیده خانم و غزاله خانم)

سلام عاغا
من درباز دربسته کوچیکتم
سرم شلوغه انشالله بعد ارشد تلپ میشم اینجا نمیدارم کسی جز خودم پست بذاره
بچهها ازامیر استفاده کنید یهو دیدید رفت اونور دیگه پیداش نمیکنیدا

Mr.Eagle24

عضو جدید
مشاوره برای یک ترم صفری

مشاوره برای یک ترم صفری

سلام دوستان

میخواستم شما لطف کنید تجربیاتتون در رشته مکانیک رو برای یک ترم بوقی :biggrin: بیان کنید. ( مکانیک دانشگاه شیراز)

اینکه از چی شروع کنم؟ چه منابعی استفاده کنم ؟ چه نرم افزارهایی باید یاد گرفت ؟ در مورد زبان انگلیسی و ....

شاید بد منظورمو رسوندم اما شما هر چی مد نظر داری برای یک شروع خوب رو بفرمایید.

من سایر مطالب انجمن رو خوندم اما دوست دارم پیشنهاد های تخصصی شما رو بشنوم تا اینکه صرفا گفته بشه باید زبان انگلیسی رو یاد گرفت.

البته به برخی دوستان پیام خصوصی دادم اما گفتم همین جا بگم که دیگران هم بتونن از این مطالب استفاده کنند.

تشکر پیشاپیش

fatima-t

عضو جدید
سلام همگی

من تازه اومدم
خیلی دوست داشتم ی همچین جایی باشم
امیدوارم خیلی خوش بگذرونیم با هم رشته ایاااااااااا :)

grendier

عضو جدید
سلام دوستان

میخواستم شما لطف کنید تجربیاتتون در رشته مکانیک رو برای یک ترم بوقی :biggrin: بیان کنید. ( مکانیک دانشگاه شیراز)

اینکه از چی شروع کنم؟ چه منابعی استفاده کنم ؟ چه نرم افزارهایی باید یاد گرفت ؟ در مورد زبان انگلیسی و ....

من سایر مطالب انجمن رو خوندم اما دوست دارم پیشنهاد های تخصصی شما رو بشنوم تا اینکه صرفا گفته بشه باید زبان انگلیسی رو یاد گرفت.

البته به برخی دوستان پیام خصوصی دادم اما گفتم همین جا بگم که دیگران هم بتونن از این مطالب استفاده کنند.

تشکر پیشاپیش
منم دقیقاً همین سوال رو دارم ولی برای مکانیک ساخت و تولید . دوستان اگه جواب بدن ممنون میشم.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

تشکر پیشاپیش

منم دقیقاً همین سوال رو دارم ولی برای مکانیک ساخت و تولید . دوستان اگه جواب بدن ممنون میشم.

سلام.

چیزی که بهش توجه کم میشه اینه که از همین ترم اول خودتونو با مقاله نویسی آشنا کنین،اگه بتونین در مقطع کارشناسی یه مقاله بدین خیلی جلو هستین.البته در کنار خوندن درسای دانشگاتون.

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام.

چیزی که بهش توجه کم میشه اینه که از همین ترم اول خودتونو با مقاله نویسی آشنا کنین،اگه بتونین در مقطع کارشناسی یه مقاله بدین خیلی جلو هستین.البته در کنار خوندن درسای دانشگاتون.

سلام، اصلا با همچین چیزی موافق نیستم. مقاله مثل میوه یک درخت می مونه. اول باید یک نهال کاشت و بزرگش کرد و کلی بهش رسیدگی کرد تا آخر کار بشه ازش میوه چید. این که دانشجو بخواهد از اول به فکر مقاله باشد اصلا صحیح نیست و توی هیچ جای دنیا هم این طوری نیست. دانشجوی سال پایینی فقط باید روی دروس خود تمرکز کند تا آنها را به بهترین صورت یاد بگیرد. همین و بس.

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام دوستان

تشکر پیشاپیش
سلام، دانشگاه شیراز خیلی نسبت به گذشته خودش ضعیف شده. به هر حال توصیه های عمومی برای یک دانشجوی ترم پایینی را در لینک زیر مطالعه کنید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...از-هاي-اعضا)?p=7890856&viewfull=1#post7890856

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، اصلا با همچین چیزی موافق نیستم. مقاله مثل میوه یک درخت می مونه. اول باید یک نهال کاشت و بزرگش کرد و کلی بهش رسیدگی کرد تا آخر کار بشه ازش میوه چید. این که دانشجو بخواهد از اول به فکر مقاله باشد اصلا صحیح نیست و توی هیچ جای دنیا هم این طوری نیست. دانشجوی سال پایینی فقط باید روی دروس خود تمرکز کند تا آنها را به بهترین صورت یاد بگیرد. همین و بس.

سلام.من نگفتم به دروس توجه نکنه.

ولی اگه کسی بتونه خروجی کارشناسیش یه مقاله ISI بده نتیجش تو ارشد نسبت به همکلاسیاش عالیه.

اگه کسی تو مقطع کارشناسی با موضوعات مقاله نویسی خودشو آشنا کنه قاعدتا در مقطع ارشد چند گام جلوتر هست و خیلی میتونه راحت پیشروی کنه دوست عزیز.

هر چی بیشتر تو کارشناسی سختی بکشن نتیجش تو ارشد فوق العاده هست.

دانشجوی کارشناسی که قصد ارشد رو داره باید خودشو با مسایل پژوهش آشنا کنه..یعنی خودشو باید به حد ارشد برسونه....و این خیلی مهمه..تو تحصیل چیزی به اسم سختی معنا نداره...باید کار کرد.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه برادر یه چیزی بگو امکان پذیر باشه. دانشجوی کارشناسی با 18 تا 22 واحد در ترم که اکثرش هم 2 واحدیه و هر روز هفته و روزی هم دو یا سه نوبت کلاس داره چطوری وقت می کنه مطالعه داشته باشه و مقاله بده. اصلاً استادا کارشناسی رو یه جوری می پیچونن چون نظرشون اینه که دانشجو کارشناسی رو باید بهش سخت گرفت.
به نظر من همین که می رسیم در زمان کارشناسی خودمون رو واسه امتحان ارشد آماده کنیم خودش کلی کاره.

سلام.

اول از همه بگم که حوصله بحث ندارم.

ولی درستی حرفامون زمانی مشخص میشه که یکی حرف شما رو اجرا کنه و یکی حرف منو...و تفاوت ها کاملا حس میشه....البته منظورم کسی هست که قصد ارشد رو داره.

این کاری که من گفتم چیزی هست که شده...پس امکان پذیر هست....من نمیدونم واقعا یه مقاله IsI برای کارشناسی و البته کسی که از ترم 2 یواش یواش کار کنه خیلی سخته!؟؟!!!

برای من که فرقی نمیکنه ISI بدن یا ندن...ولی مطمئنم بدون هیچ فشاری اگه دانشجوی کارشناسی بخواد و تلاش و علاقه نشون بده شدنی هست...به خاطر خودشون میگم.

در هر صورت هر طور مایل هستین راهنمایی کنین،و مخاطب این حرفا هر کی که باشه باید فک کنه و با توجه به شرایط و علایقش یکی ازینها رو انتخاب کنه.

من ادعایی نداریم و بی سوادم.

موفق باشید.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه برادر یه چیزی بگو امکان پذیر باشه. دانشجوی کارشناسی با 18 تا 22 واحد در ترم که اکثرش هم 2 واحدیه و هر روز هفته و روزی هم دو یا سه نوبت کلاس داره چطوری وقت می کنه مطالعه داشته باشه و مقاله بده. اصلاً استادا کارشناسی رو یه جوری می پیچونن چون نظرشون اینه که دانشجو کارشناسی رو باید بهش سخت گرفت که البته اگر من هم بودم همین کار رو می کردم :D
به نظر من همین که می رسیم در زمان کارشناسی خودمون رو واسه امتحان ارشد آماده کنیم خودش کلی کاره.

هر استادی که به یه دانشجوی کارشناسی کمک کنه که رو مقاله کار کنه کمک بزرگی کرده....البته خود دانشجو هم باید بخواد.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

اول از همه بگم که حوصله بحث ندارم.

ولی درستی حرفامون زمانی مشخص میشه که یکی حرف شما رو اجرا کنه و یکی حرف منو...و تفاوت ها کاملا حس میشه....البته منظورم کسی هست که قصد ارشد رو داره.

این کاری که من گفتم چیزی هست که شده...پس امکان پذیر هست....من نمیدونم واقعا یه مقاله IsI برای کارشناسی و البته کسی که از ترم 2 یواش یواش کار کنه خیلی سخته!؟؟!!!

برای من که فرقی نمیکنه ISI بدن یا ندن...ولی مطمئنم بدون هیچ فشاری اگه دانشجوی کارشناسی بخواد و تلاش و علاقه نشون بده شدنی هست...به خاطر خودشون میگم.

در هر صورت هر طور مایل هستین راهنمایی کنین،و مخاطب این حرفا هر کی که باشه باید فک کنه و با توجه به شرایط و علایقش یکی ازینها رو انتخاب کنه.

من ادعایی نداریم و بی سوادم.

موفق باشید.

:eek:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

:gol::gol::gol:

M.ARIABOY

عضو جدید
بابا دع ا نکنید خوبیت نداره خخخ
خوبی امیر جون چخبر چیکارا میکنی
خوش میگذره
درسا چططورن خوب میش میرن

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام خانم مهندس.

چه عجب ازین طرفا....راه گم کردی!

پیدا میدا نیستی!

هر جا هستین موفق باشین.....

درووووود بر تو اي دوست قديمي
حسابي سرم شلوغه.سعي ميكنم بيشتر سر بزنم بهتون.شما چه ميكنين با درسهاو پايان نامه؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا دع ا نکنید خوبیت نداره خخخ
خوبی امیر جون چخبر چیکارا میکنی
خوش میگذره
درسا چططورن خوب میش میرن

سلام مهدی جون.

زندگی بد نیست...درسا آسون نبود ولی همش پاس شد...حالا فقط یه سه واحدی مونده و پایان نامه و سمینار...به ما ترم اول اجبارا 9 واحد دادن و نزاشتن 12 واحد بگیریم.

پایان نامه رو که ازین ترم دارم خوب شروع میکنم....

درووووود بر تو اي دوست قديمي
حسابي سرم شلوغه.سعي ميكنم بيشتر سر بزنم بهتون.شما چه ميكنين با درسهاو پايان نامه؟

سلام بر شما...

دلمون برای حرفاتون تنگ شده بود!....خوبه ...هنوز شاغلین دیگه؟...ا

درسا که بد نبود ولی پایان نامه زیاد جالب نیست آنم سختگیری بیش از حد دانشگاه به خاطر این که باید حتما برای دفاع، مقاله خارجی بدیم ...در صورت ندادن و یا رجیکت شدن مقاله، از نمره پایان نامه 6 نمره کم میشه تا دفاع کنیم...فک نمیکنم دانشگاهی اینطور قانونی داشته باشه.....گروه مکانیک دانشگاه ما واقعا سختگیره....این اتفاق بیشتر واسه کسی استرس آور هست که سربازی داره!

این فقط یه درد و دل بود....ولی خوب دیگه قانونی هست که من باهاش کنار آمدم و هدف بر این شده که مقاله بدیم ...

یاحق.

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام مهدی جون.

زندگی بد نیست...درسا آسون نبود ولی همش پاس شد...حالا فقط یه سه واحدی مونده و پایان نامه و سمینار...به ما ترم اول اجبارا 9 واحد دادن و نزاشتن 12 واحد بگیریم.

پایان نامه رو که ازین ترم دارم خوب شروع میکنم....

سلام بر شما...

دلمون برای حرفاتون تنگ شده بود!....خوبه ...هنوز شاغلین دیگه؟...ا

درسا که بد نبود ولی پایان نامه زیاد جالب نیست آنم سختگیری بیش از حد دانشگاه به خاطر این که باید حتما برای دفاع، مقاله خارجی بدیم ...در صورت ندادن و یا رجیکت شدن مقاله، از نمره پایان نامه 6 نمره کم میشه تا دفاع کنیم...فک نمیکنم دانشگاهی اینطور قانونی داشته باشه.....گروه مکانیک دانشگاه ما واقعا سختگیره....این اتفاق بیشتر واسه کسی استرس آور هست که سربازی داره!

این فقط یه درد و دل بود....ولی خوب دیگه قانونی هست که من باهاش کنار آمدم و هدف بر این شده که مقاله بدیم ...

یاحق.

سلام، 6 نمره برای مقاله؟ میشه بپرسم کدام دانشگاه هستید؟ آخر تا آنجا که من شنیده بودم مقاله 2 نمره دارد.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، 6 نمره برای مقاله؟ میشه بپرسم کدام دانشگاه هستید؟ آخر تا آنجا که من شنیده بودم مقاله 2 نمره دارد.

سلام.

بله. 6 نمره فقط برای مقاله .

دانشگاه حکیم سبزواری.

کسی مقاله نده پایان نامش میشه 14..مقاله هم حتما خروجی از پایان نامه باید باشه....پایان نامه 14 هم مدرکت زیر سوال میره!...همونطور که میدونین زیر 14 هم ریجکت هست....پس باید پایان نامه عاری از هر اشتباه نگارشی و غیره باشه تا یه نمره هم کم نشه که ریجیکت بشی ولی در این حالت رجیکت میکنن!

راستشو بخوای این دانشگاه یه دانشگاه درحال توسعه هست....به طور یقین میتونم بگم تا چند سال اینده یکی از دانشگاه های خوب میشه...چون دانشجویای ارشد و دکترای اینجا خیلی خوب دارن رو مقالات کار میکنن.

و الانم هیچ کدوم از سال بالایی های ما دفاع نکرده و وارد ترم 5 شدن حتی ما اینجا ترم 8-7 هم داریم!....همون طور که هم میدونین پروسه مقاله دادن طولانی هست و همین باعث میشه طول بکشه تا اکسپت یا ریوایز مقاله بیاد...مخصوصا این که خود اساتید بخوان به ژورنال با ایمپکت فکتور بالا فرستاده بشه!
...............................................................................................................................................

همین جا هم یه حرفی هم بزنم شاید بدرد دوستانی که میخوان انتخاب رشته کنن بخوره....این که بیشتر در مورد این دانشگاه تحقیق و بررسی کنن....من روزی که این دانشگاه قبول شدم گفتم یه دانشگاهی هست که راحت فارغ التحصیل میشی و تمام.ولی چیز دیگه ای از آب در آمد...اینو جدی میگم این دانشگاه همچین آسون فارغ نمیشی!

درهر حال دیگه ما وارد این مسیر شدیم و این حرفا رو نگفتم که کسی بترسه یا زده بشه از این دانشگاه ولی خب نمیشه گفت مسیر، مسیر آسونی هست در هر حال بدرد خودمون هم میخوره و تمام هدفمون از همون ترم اول مقاله دادن هست و الان خودم چند تا مقاله در دست تحریر دارم.

موفق باشید.

یاعلی

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام.

بله. 6 نمره فقط برای مقاله .

دانشگاه حکیم سبزواری.

کسی مقاله نده پایان نامش میشه 14..مقاله هم حتما خروجی از پایان نامه باید باشه....پایان نامه 14 هم مدرکت زیر سوال میره!...همونطور که میدونین زیر 14 هم ریجکت هست....پس باید پایان نامه عاری از هر اشتباه نگارشی و غیره باشه تا یه نمره هم کم نشه که ریجیکت بشی ولی در این حالت رجیکت میکنن!

راستشو بخوای این دانشگاه یه دانشگاه درحال توسعه هست....به طور یقین میتونم بگم تا چند سال اینده یکی از دانشگاه های خوب میشه...چون دانشجویای ارشد و دکترای اینجا خیلی خوب دارن رو مقالات کار میکنن.

و الانم هیچ کدوم از سال بالایی های ما دفاع نکرده و وارد ترم 5 شدن حتی ما اینجا ترم 8-7 هم داریم!....همون طور که هم میدونین پروسه مقاله دادن طولانی هست و همین باعث میشه طول بکشه تا اکسپت یا ریوایز مقاله بیاد...مخصوصا این که خود اساتید بخوان به ژورنال با ایمپکت فکتور بالا فرستاده بشه!
...............................................................................................................................................

همین جا هم یه حرفی هم بزنم شاید بدرد دوستانی که میخوان انتخاب رشته کنن بخوره....این که بیشتر در مورد این دانشگاه تحقیق و بررسی کنن....من روزی که این دانشگاه قبول شدم گفتم یه دانشگاهی هست که راحت فارغ التحصیل میشی و تمام.ولی چیز دیگه ای از آب در آمد...اینو جدی میگم این دانشگاه همچین آسون فارغ نمیشی!

درهر حال دیگه ما وارد این مسیر شدیم و این حرفا رو نگفتم که کسی بترسه یا زده بشه از این دانشگاه ولی خب نمیشه گفت مسیر، مسیر آسونی هست در هر حال بدرد خودمون هم میخوره و تمام هدفمون از همون ترم اول مقاله دادن هست و الان خودم چند تا مقاله در دست تحریر دارم.

موفق باشید.

یاعلی

سلام، ایشالا که همواره موفق باشید اما این کاری که دانشگاه شما انجام می دهد خلاف آیین نامه های موجود است و از نظر قانونی نباید با پایان نامه ها این گونه برخورد شود. البته از دست دانشجو کاری بر نمی آید چون معمولا گروه اون قدر قدرت دارد که اگر کسی بخواهد ماده قانونی در بیاورد گروه تلافی کند و جلو تحصیلش را بگیرد.
ارادتمند

سحرخیز

عضو جدید
سلام دوستان من اثبات معادله پیوستگی و انرژی و مومنتم ناویراستوکس را در مختصات کروی رو می خواستم
ممنون میشم زیاد

aof41

عضو جدید
من از مكانيك سال سوم دبيرستان خوشم مياد . ظاهرا در رشته مهندسي مكانيك بايد ادامش را بخوانم . اما من متوجه شدم به وسايل يا ماشينهاي متحرك مثل ماهواره ، ربات، موشك، اتومبيل ،و غيره علاقه دارم و همچنين به طراحي و نقشه كشي انهم براي چيزي كه حركت ميكند و از اجسام ثابت و قوانين ان مثل مخزن و پل و قطعات خشك و ثابت كه باز طراحيش با مكانيك است ابدا خوشم نمياد . نمي دانم چكار كنم . ايا در بخش مكانيك گرايش يا رشته اي هست كه فقط مربوط به اجسام متحرك(انهايي كه نام بردم وهرچيه ديگه ) باشه حتي درمقاطع بالاترارشد و دكتري

Zienkiewicz

عضو جدید
حدس من این است که نزدیک ترین رشته به علایق شما همان رشته مهندسی مکانیک است