بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلاااام و صد سلامممممممممممممم :gol::gol::gol::gol::gol:به همه شاخ دانشجو های مکانیک خون:) !

خوب ؛ اسم تاپیک که روشنه !

میایم از خونده ها و چطوری خوندنهامون میگیم....تا به هم
انرژی بدیم ... از آینده ی لذت بخشی که به خاطرش این رشته رو انتخاب کردیم....... از لذت فهم یه مساله ...

از شیرینی خوندنو
فهمیدن که چی میخواد بگه...

و یه مساله ی مهم دیگه....
رفع اشکالای درسی و

مهمتر از اون

اشکالای تفهیمی

من که خیلی جای خالی این تاپیکو حس میکردم اینجا ... این شد که زدمش !

این گوی و این میدان !

بیاین وسط !

بسم الله...!

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
استارتشم خودم میزنم

دارم سیالات وریاضی مهندسی میخونم

سیالات خوبه ولی حجمش خییییلیه !

اما ریاضی مهندسی یه نمه سنگینه ! اما وقتی درس حلش میکنم حالللللللللللل میکنماااااااااااااااااااا !

فقط تلفیق فوریه و لاپلاسو بسل رو هنوز نخوندم ! امیدوارم بفهمم وگرنه میام یقه ی شما رو میگیرم که یادم بدین ;)

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
استارتشم خودم میزنم

دارم سیالات وریاضی مهندسی میخونم

سیالات خوبه ولی حجمش خییییلیه !

اما ریاضی مهندسی یه نمه سنگینه ! اما وقتی درس حلش میکنم حالللللللللللل میکنماااااااااااااااااااا !

فقط تلفیق فوریه و لاپلاسو بسل رو هنوز نخوندم ! امیدوارم بفهمم وگرنه میام یقه ی شما رو میگیرم که یادم بدین ;)

سلام .

سیالات زیاد سخت نیست . به نظرم به صورت نکته به نکته بخونش . سعی کن نکته های ریزشو یاد بگیری خیلی راحت میشه کارت
برای ریاضی مهندسی درس آسونیه . چیز خاصی نداره ولی یکم راه حلهاش طولانی . این درسو باید با تمرین زیاد یاد بگیری .

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام .من ارشد میخونم. درگیر خوندن ریاضی مهندسی پیشرفته هستم!یکم زیادی سنگینه!واسه من ک 6سال فاصله افتاده بین لیسانس و فوق ام، یکم بعضی چیزا فراموشم شدن. اما حال میکنم با خوندن مکانیک محیط پیوسته! از قدیم الایام هم ک از محاسبات عددی بدم میومد!!!!حالا باید پیشرفتشو بخونم!فکر کن!اما باحاله هاااااااااااااااااااا

Davoudjoon

عضو جدید
سلام دوستان. من یه کم به ترمودینامیک و سیالات مسلطم الان دارم ارشد تبدیل انرژی میخونم تو دانشگاه آزاد تهران غرب. اگه مشکلی بود در خدمتتون هستم

Davoudjoon

عضو جدید
سلام .من ارشد میخونم. درگیر خوندن ریاضی مهندسی پیشرفته هستم!یکم زیادی سنگینه!واسه من ک 6سال فاصله افتاده بین لیسانس و فوق ام، یکم بعضی چیزا فراموشم شدن. اما حال میکنم با خوندن مکانیک محیط پیوسته! از قدیم الایام هم ک از محاسبات عددی بدم میومد!!!!حالا باید پیشرفتشو بخونم!فکر کن!اما باحاله هاااااااااااااااااااا
من ترم پیش ریاضی پیشرفته و محاسبات پیشرفته رو پاس کردم. محاسبات که خیلی راحته

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
دوستم منم نگفتم سخته کلا از فاز درسش خوشم نمیاد:)
کتاب چی را پاس کردین؟
ما بوردن هست ی سری تمرین خوب میخوام واسه حل کردن.داری واسم بفرستی؟ :)

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ارادتمندیم ! ;)

پس پایه باش(ین) انرژی بدیم بهم
سلام
خیلی با موضوع تاپیکت حال کردم من الان دارم طراحی اجزا میخونم بد نیست راحته ولی چون دنباله درس تکراریه مقاومته یه ذره خسته کنندس

آره همین کارو میکنم و. اما حجمش فوق العاده زیاده

این استاد ما سوالاشو نمیدونم از کدوم ناحیه در میاره

ترکیب لاپلاسو فوریه و بسله...جدا طولانیه....
سلام .

سیالات زیاد سخت نیست . به نظرم به صورت نکته به نکته بخونش . سعی کن نکته های ریزشو یاد بگیری خیلی راحت میشه کارت
برای ریاضی مهندسی درس آسونیه . چیز خاصی نداره ولی یکم راه حلهاش طولانی . این درسو باید با تمرین زیاد یاد بگیری .

عین آبجی من !

باریکلا انگیزه ! ماشالله !

بمون پیشمون بهم انرژی بدیم ;)

پس حتما به چیزای بهتری فکر میکنی ! افرین به تو !(اوج خوشبینی کدوم طرفه ؟:biggrin:)
منم که کلا در نمیخونم:D

دارم اجزا میخونم هی قاط میزنم

مرسی یو ! چرا نباشه ! مخلص شمام هستن (برادرا :biggrin:)
سلام دوستان. من یه کم به ترمودینامیک و سیالات مسلطم الان دارم ارشد تبدیل انرژی میخونم تو دانشگاه آزاد تهران غرب. اگه مشکلی بود در خدمتتون هستم

من ترم پیش ریاضی پیشرفته و محاسبات پیشرفته رو پاس کردم. محاسبات که خیلی راحته

مرسی غزاله ! من که نبودم خوب جو رو مهندسی کردی:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب سلاممممم مهندسان گرامی

بنده بعد از گوش جان سپردن به فرمایشات اخوی گرام به این نتیجه رسیدم که لازم نیس خودمو بکشم که شاگرد اول بشم ... همین که بتونم سوادمو عاااااااااااااااالی بکنم کافیه !

الان من یه دنیا سیالات دارم نخونده...ریاضی مهندسیم روش

ترمو1 رو هم که کلا مونده

با دینامیک و مقاومتو محاسبات...کلا 18 واحدم

کی پایس یه برنامه ی مشت بریزیم بشینیم بخونیم ؟ به عبارت دیگر بیایید با طبیعت آشتی کنیم:D...ینی نه ....بیایید دست در دست هم دهیم به مهر...واسه همدیگه مشورتی برنامه بریزیم...خوبه ؟

Davoudjoon

عضو جدید
دوستم منم نگفتم سخته کلا از فاز درسش خوشم نمیاد:)
کتاب چی را پاس کردین؟
ما بوردن هست ی سری تمرین خوب میخوام واسه حل کردن.داری واسم بفرستی؟ :)

ما بخش اعداد مختلط رو از روی کتاب جفری خوندیم. یه بخش کوچولو هم از کتاب Arfken خوندیم (بخش variation رو) اصلش هم که معادلات بود رو از کتاب tyn-myint u خوندیم. کتاباش زبان اصلیه ولی خیلی خوبه. خواستی ایمیلتو بده واست بفرستم.

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال ریاضی مهندسی با جوابش !

حاللللل کردم جدا

27032013037.jpg

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک جالبیه منم همین الان دارم روی مسایل ارتعاشات کار میکنم....

si136718

عضو جدید
سلاممن ازمهرتا دو ماه پیش که ارشد مکانیک کنکورش بود سعی میکردم بخونم و عادت کرده بودم که توی اتاقم بمونم و جایی نرم ولی به نظرم اگه ادم روزی ی کتاب بخونه و 6ساعت مفید بخونه و توی 4روز 1 کتابو تموم کنه میتونه قبول بشه البته اگه از اول تابستون شروع کنه. من خودم صبح تا شب خودمو به کتاب بسته بودم ولی به نظرم بازدهی ایده ال نداشت.به قول یک بزرگی که میگفت کمیت مهم نیست کیفیت مهمه.ولی اگه به مکانیک علاقه داشته باشی ساعتایی که براش میگذرونی لذت بخشه.

behzadk2019

کاربر ممتاز
یه سوال ریاضی مهندسی با جوابش !

حاللللل کردم جدا

مشاهده پیوست 144717

سلام .

عالیه اگر اینطوری ادامه بدید . به نظرم باید به صورت داستانی بخونیش . فکر کنم دخترا بیشتر بلد باشن این روشو . بلدی که با اهنگ (خودت بزنی با دفتر و میزت:دی) بخونی ؟؟؟:دی

behzadk2019

کاربر ممتاز
تاپیک جالبیه منم همین الان دارم روی مسایل ارتعاشات کار میکنم....

مسایل ارتعاشات رو میشه اینجا عکس بگیرید قرار بدید تا بقیه دوستان نیز با اونا اشنا بشن .

si136718

عضو جدید
سلاممن ازمهرتا دو ماه پیش که ارشد مکانیک کنکورش بود سعی میکردم بخونم و عادت کرده بودم که توی اتاقم بمونم و جایی نرم ولی به نظرم اگه ادم روزی ی کتاب بخونه و 6ساعت مفید بخونه و توی 4روز 1 کتابو تموم کنه میتونه قبول بشه البته اگه از اول تابستون شروع کنه. من خودم صبح تا شب خودمو به کتاب بسته بودم ولی به نظرم بازدهی ایده ال نداشت.به قول یک بزرگی که میگفت کمیت مهم نیست کیفیت مهمه.ولی اگه به مکانیک علاقه داشته باشی ساعتایی که براش میگذرونی لذت بخشه.

ادامه بحث:
الانم 2ماهه هیچی نمیخونم بنظرم اینم اشتباهه چون میخام دوباره کار گذشته رو دنبال کنم و توی 1 ماه همشو جمع کنم .حالا ی سوال دارم بنظر شما کجا برای مطالعه خوبه؟
من 4 ماه تو خونه میخوندم داشت مخم میترکید.فکرم به همه جا میرفت.داشتم دیوونه میشدم.
کتابخونه هم که قربونش برم اول صبح سر و صدا بود .استرس اینو داشتم که رفیقای قدیمیو ببینم و از درس بیفتم.اگه اینا هم حل میشد خودم خوابم میبرد.واقعا نمیدونستم چیکار کنم.
بنظر شما کجا بازدهیش بیشتره؟

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ریاضی و داستان ؟؟؟ ینی چه جوری؟؟؟ در نظر بگیرین که من وقتم کمه...با 18 واحد اونم تو ترم زوج (که تا درس تخصصی دارم) بدبخت کردم خودمو ! :(
سلام .

عالیه اگر اینطوری ادامه بدید . به نظرم باید به صورت داستانی بخونیش . فکر کنم دخترا بیشتر بلد باشن این روشو . بلدی که با اهنگ (خودت بزنی با دفتر و میزت:دی) بخونی ؟؟؟:دی

ادامه بحث:
الانم 2ماهه هیچی نمیخونم بنظرم اینم اشتباهه چون میخام دوباره کار گذشته رو دنبال کنم و توی 1 ماه همشو جمع کنم .حالا ی سوال دارم بنظر شما کجا برای مطالعه خوبه؟
من 4 ماه تو خونه میخوندم داشت مخم میترکید.فکرم به همه جا میرفت.داشتم دیوونه میشدم.
کتابخونه هم که قربونش برم اول صبح سر و صدا بود .استرس اینو داشتم که رفیقای قدیمیو ببینم و از درس بیفتم.اگه اینا هم حل میشد خودم خوابم میبرد.واقعا نمیدونستم چیکار کنم.
بنظر شما کجا بازدهیش بیشتره؟

سوال خوبیه...من تو کتابخونه بهتر میخونم...شمام واسه اینکه رفیقاتوتو نبینین میتونین برین یه کتابخونه ی دیگه

behzadk2019

کاربر ممتاز
ریاضی و داستان ؟؟؟ ینی چه جوری؟؟؟ در نظر بگیرین که من وقتم کمه...با 18 واحد اونم تو ترم زوج (که تا درس تخصصی دارم) بدبخت کردم خودمو ! :(

اره خیلی اسون میشه . ببینید اول باید اینکه وقت ترم کمه رو فراموش کنی . نباید هر روز رو اختصاص بدی برا همه درسا . کم کم شروع کن . موفق میشی ولی استرس نداشته باش
ریاضی هم مثل بقیه درساس . ریاضی مهندسی دیدی که قاعده خاصی داره هر مثالش ( یک قاعده کلی داره که از روی اون حل میشه ) شما اینو باید برا خودتون به صورت یک نمودار دربیارید . و برای هر نمودار ی اسم بذارید . مثل همین مثال ساده که خونه خاله فلانی اولی میشه دومی میشه خاله دومی . و غیره:biggrin: ولی این اسما رو باید برا خودتون تعریف کنید و با سلیقه خودتون باشه که یادتون نره:D

حالا نمیدونم شما بلدید با اهنگ بخونید . با دستاتون اهنگ بزنید بخونید :دی

در کل باید درسو به صورت داستان خوندش . نکته گیری کن . نکته باید پیدا کنی . ریاضی روی نکات میچرخه . ولی انتگرال قوی باید داشته باشی . ( اینم ی توصیه انتگرال سخت برای درس ریاضی مهندسی نمیارن اخه خودشون خیلی بزرگه راه حلاش )

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی ولی الان اونقد که خوندم مخم داره میتزکه ...راستش دقیق نفهمیدم منظورتونو :(

فردا دوباره میخونم پستتونو..اگه نگرفتم میام یقتونو میگیزم....ینی ازتون خواهش میکنم دوباره برام توضیح بدین:redface:
اره خیلی اسون میشه . ببینید اول باید اینکه وقت ترم کمه رو فراموش کنی . نباید هر روز رو اختصاص بدی برا همه درسا . کم کم شروع کن . موفق میشی ولی استرس نداشته باش
ریاضی هم مثل بقیه درساس . ریاضی مهندسی دیدی که قاعده خاصی داره هر مثالش ( یک قاعده کلی داره که از روی اون حل میشه ) شما اینو باید برا خودتون به صورت یک نمودار دربیارید . و برای هر نمودار ی اسم بذارید . مثل همین مثال ساده که خونه خاله فلانی اولی میشه دومی میشه خاله دومی . و غیره:biggrin: ولی این اسما رو باید برا خودتون تعریف کنید و با سلیقه خودتون باشه که یادتون نره:D

حالا نمیدونم شما بلدید با اهنگ بخونید . با دستاتون اهنگ بزنید بخونید :دی

در کل باید درسو به صورت داستان خوندش . نکته گیری کن . نکته باید پیدا کنی . ریاضی روی نکات میچرخه . ولی انتگرال قوی باید داشته باشی . ( اینم ی توصیه انتگرال سخت برای درس ریاضی مهندسی نمیارن اخه خودشون خیلی بزرگه راه حلاش )

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسایل ارتعاشات رو میشه اینجا عکس بگیرید قرار بدید تا بقیه دوستان نیز با اونا اشنا بشن .
بله بله به زودی ....
مرسی ولی الان اونقد که خوندم مخم داره میتزکه ...راستش دقیق نفهمیدم منظورتونو :(

فردا دوباره میخونم پستتونو..اگه نگرفتم میام یقتونو میگیزم....ینی ازتون خواهش میکنم دوباره برام توضیح بدین:redface:

من نمیدونم چه مبحثایی رو بهتون درس دادن ولی در کل درس راحتیه....قسمت معادلاتش که یه قاعده داره اون و یاد بگیری همش حله به راحتی...

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
امروز اومد پی دی ای ها رو گف ریاضی مهندسی! منم خسته ! از ده صب کلا داشتم تاااااااااااا 6 عصر ! حتی 12 تا 2 هم کلاس بود

واسه همین درسشو تو کلاس نگرفقتم چی شد:redface:

الن یه خردهاستراحت میکنم تاگود بشه حالم بعد میرم بخونم

بچه ها اشکالی داشتم اگه میام سراغتون

دوستون دارمممممممم هم رشته هاااااا:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
امروز اومد پی دی ای ها رو گف ریاضی مهندسی! منم خسته ! از ده صب کلا داشتم تاااااااااااا 6 عصر ! حتی 12 تا 2 هم کلاس بود

دوستون دارمممممممم هم رشته هاااااا:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

منم همین چندروز پیش پی دی ای های پیشرفته را خوندم :)
باحال بودن:) اینقدددددددددددر ک دلت میخاد هی ازشون حل کنی هی بلد نباشی:)

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام بچه ها

سلام . مهم نیست این که چیزی متوجه نشدید . اخه روی کلاس ریاضی مهندسی تا بفهمی چی شده 20 بار وایت برد پاک شده :confused:
ما که استاد میپرسید چیزی فهمیدید همه میگفتن نه خیر ولی پاک کن :D
خودمون تو خونه خوندیم . همون قضیه خونه خاله اینا رو براش من میگفتم :دی تقلبی هم نوشتم با همین خاله 1 و خاله و خاله 3 و.......( این همه خاله ندارم ها:cool:) روی صندلی نوشتم . هیچکسم نفهمید اینا چیه من نوشتم :)

behzadk2019

کاربر ممتاز
بله بله به زودی ....

.

به نظرم این بهترین روش میشه . که بیشتر تمرین حل بشه . . لطف میکنی به دوستات کمک میکنی .

منم شروع میکنم از جزوه هام عکس میگیرم براتون میذارم :smile: