به یاد مادرم زهرا.....

فریاد خاموش

عضو جدید
با سلام و عرض تبریک پیشاپیش سال نو به همه ی دوستان عزیز
همونطور که همه ی دوستان در جریان هستن چن سالی است ک تو سرزمینمون ایران بین دو روز ک به روایاتی شهادت حضرت زهرا اتفاق افتاده رو ایام فاطمیه اعلام کردن که حدودا 20 روز میشه!!!
میدونم که خیلی ها با این موضوع مخالف هستن که بیست روز عزاداری زیاده و ....مخصوصا که امسال این ایام با عید نوروز هم مصادف شده!!!!!!!!!!!!!
من یک پیشنهادی دارم که بجای 20 روز عزاداری بیاین یک روز عزاداری کنیم و 20 روز به یاد مادرمون حضرت زهرا باشیم و درمورد زندگی این شخصیت بزرگوار بیاندیشیم!!!
این تاپیکو ایجاد کردم که تو این ایام فاطمیه هرکدوم از عزیزان که دوست دارن بیان و حدیثی و روایتی از بانوی دو عالم یا بخشی از زندگی ایشون رو شرح بدن تا همه با ابعاد وجودی مادرمون بیشتر اشنا بشیم!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاطمه (س)را نه نام است درنزدحق تعالی
فاطمه,صدیقه،مبارکه،طاهره،زکیه،راضیه،مرضیه،محدثه وزهرا
فاطمه به معنای بریده شده ازشروبدی
صدیقه به معنای معصومه
مبارکه به معنای صاحب برکت درعلم وفضل وکمالات
طاهره به معنای پاکیزه ازصفات نقص
زکیه به معنای نمو کننده درکمالات وخیرات
راضیه به معنای راضی یه قضای حق تعالی
مرضیه به معنای پسندیده خداودوستان خدا
محدثه به معنای سخن گفتن ملائکه بااو
وزهرابه معنای نورانی به نورمعنوی
منبع :کتاب منتهی الآمال شیخ عباس قمی

فریاد خاموش

عضو جدید
ابن عمره از پدرش نقل مى كند كه گفت: از امام صادق(ع) پرسيدم: چرا فاطمه(س) زهرا ناميده شد؟

فرمود: براى آن كه وقتى فاطمه زهرا(س) در محراب عبادت مى ايستاد، نورش براى اهل آسمان مى درخشيد، همان طورى كه نور ستارگان براى اهل زمين مى درخشد.

فریاد خاموش

عضو جدید
بو بصیر گوید بر حضرت صادق - علیه السّلام - وارد شدم، (پس از چندی سخن) حضرت فرمود: همانا مصحف فاطمه - سلام الله علیها - نزد ما است و مردم چه می دانند مصحف فاطمه چیست. گفتم: مصحف فاطمه چیست. حضرت فرمود: کتابی است که در آن مطالبی همانند قرآن است در حالی که (حجمش) سه برابر آن است.

mahifouladi

عضو جدید
عن الامام جعفر بن محمد(ع) عن آبائه(ع) قال:

لمّا حضرَتْ فاطمةَ الوفاةُ بَکَتْ، فقالَ لها امیرالمؤمنین یا سیدتی ما یبکیکِ ؟

قالتْ: ابکی لِما تَلقی بَعدی.

امام صادق(ع) از قول پدرانشان(ع) فرمود:

زمانی که حضرت فاطمه(س) در حال احتضار بودند و وفاتشان نزدیک شد،

شروع به گریه کردند، امیرالمؤمنین(ع) فرمود: ای بانوی من چرا گریه می‌کنی.

حضرت زهرا(س) فرمود: بر آنچه بعد از من (از رنجها و سختی ها) می‌بینی گریه می‌کنم.

(بحار الانوار، ج 43، ص 218)

●●●

【☂】

●●●

قبـر تـــو گُهـر دنـیـاست و دنـیـا صـدف است

جـلوه اے از حـرم گم شده ات در نـجـف است

قصـدت ایـن بـود فقط یار عـلی بـاشے و بس

ظـرف نُـہ سـال گرفتـار عـلی بـاشے و بس

از مقـامـات خـودت دم نـزدے تـا کــہ فقط

باعـث گـرمے بـازار عـلی بـاشے و بس

بـازوے تـازه شکستــہ شده از یـادت رفـت

تـا کــہ هر لحظــہ نگهدار عـلی بـاشے و بس

خـواستے میـخ تـو را بنـد کـند تـا شایـد

مثـل یـک عکس بــہ دیـوار عـلی بـاشے و بس

●●●

مـا «اسیـر» عنـایـت تـــو هستیم

و «مسـکین» و محتـاج شفـاعتت.

اینک «یتـیم» هجـران تــوییم

و سیـہ پـوش نیلوفـر ساقــہ شکستــہ ے شهـود ؛

◢و یطعمون الطعام علی حبّه مسکینا ً و یتیما ً و اسیرا ◤

مـا را نیـز بــہ طعـام معـرفـت و محـبـت ،

میهمـان کن و از زلـال زمــزم خیـر کثـیر ،

بنـوشـان اے عطیــہ ے عـرش . . .

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضرت زهرا(علیها السلام) خطاب به خلیفه اوّل و دوّم فرمود:آیا اگر حدیثى را از پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) نقل كنم به آن عمل خواهید كرد؟ گفتند: آرى.
فرمودند: شما را به خدا آیا نشنیده اید كه پیامبر(صلى الله علیه وآله وسلم)فرموده اند:«خشنودى فاطمه خشنودى من، و خشم فاطمه خشم من است، هر كه دخترم فاطمه را دوست بدارد مرا دوست داشته، و هر كه فاطمه را خشنود سازد مرا خشنود ساخته، و هر كه فاطمه را خشمگین نماید مرا خشمگین نمود هاست»؟ گفتند: آرى، چنین حدیثى را از پیامبر خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) شنیدهایم.
فرمود: من هم خدا و فرشتگان را گواه مىگیرم كه شما دو نفر مرا خشمگین نمودید و خشنودم نساختید، و چون پیامبر(صلى الله علیه وآله وسلم) را ملاقات نمایم حتماً از شما به او شكایت خواهم نمود.

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
عَنْ فاطِمَةَ الزَّهْراءِ(علیها السلام) قالَتْ: قالَ رَسُولُ اللّهِ(صلى الله علیه وآله وسلم)، شِرارُ أُمَّتى الَّذینَ غَذُّوا بِالنَّعِیم، الَّذینَ یأكُلُونَ أَلْوانَ الطَّعامِ، وَ یلْبَسُونَ أَلوانَ الثِّیابِ وَ یتَشَدَّقُونَ فِى الْكَلامِ.
بدترین امّت من كسانى هستند كه: از انواع نعمتها تغذیه میكنند و خوراكى هاى رنگارنگ میخورند، و لباسهاى گوناگون میپوشند، و هر چه بخواهند میگویند.

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) به من گفت: اى فاطمه! هر كه بر تو صلوات فرستد، خداوند او را بیامرزد و به من، در هر جاى بهشت باشم، ملحق گرداند.

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُكَ

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) روزی از دخترش پرسیدند:
«فاطمه (علیهاالسّلام)! چه درخواست و حاجتی داری؟ هم اکنون فرشته ی وحی در کنار من است و از طرف خدا پیام آورده است تا هر چه بخواهی تحقّق پذیرد.»
حضرت فاطمه (علیهاالسّلام) پاسخ دادند:
«شَغَلَنی عَن مسَئَلَتِهِ لَذَّةُ خِدمَتِهِ، لا حاجَةَ لِی غَیرُ النَّظَرِ اِلی وَجهِهِ الکَرِیمِ؛
لذّتی که از خدمت حضرت حق می برم، مرا از هر خواهشی بازداشته است. حاجتی جز این ندارم که پیوسته ناظر جمال زیبا و والای خداوند باشم.»
( ریاحین الشریعه، ج1، ص 105.)

فریاد خاموش

عضو جدید

حماد بن عثمان گوید: از امام صادق ع شنیدم که می فرماید:
در سال 128 عده ای ملحد آشکار خواهند شد و این را در مصحف فاطمه دیدم.
حماد میگوید : گفتم مصحف فاطمه چیست؟
فرمود: هنگامی که رسول خدا ص وفات یافت حزن فاطمه به قدری بود که جز خدا کسی از آن آگاه نیست، لذا خدای متعال فرشته ای را فرستاد تا او را تسلی دهد و با او گفتگو کند;فاطمه جریان را برای امیرالمومنین ع اظهار کرد حضرت به او فرمود : هرگاه حضور فرشته را احساس کردی و صدایی شنیدی به من بگو . فاطمه ع نیز او را باخبر ساخت علی ع اقدام به نوشتن آنچه می شنید نمود تا اینکه به این طریق مصحفی را پدید آورد.
حماد بن عثمان می گوید :سپس حضرت فرمود : آگاه باش که در این مصحف مسائل حلال و حرام وجود ندارد بلکه در آن اخبار آینده است.
بو بصیر گوید بر حضرت صادق - علیه السّلام - وارد شدم، (پس از چندی سخن) حضرت فرمود: همانا مصحف فاطمه - سلام الله علیها - نزد ما است و مردم چه می دانند مصحف فاطمه چیست. گفتم: مصحف فاطمه چیست. حضرت فرمود: کتابی است که در آن مطالبی همانند قرآن است در حالی که (حجمش) سه برابر آن است.

بالا