به یاد فرهاد مقدس

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متن خداحافظی فرهاد مجیدی

هیچ وقت دوست نداشتم زمان خداحافظی ام را از قبل مشخص کنم. مدتی پیش، به این تصمیم رسیدم که امروز روز خداحافظی از فوتبال است. از فردا همان جایی می ایستم که شما می‌ایستادید.

زیر برف، یخ، باران و آفتاب سوزان. اما این بار من باید به شما احترام بگذارم و تشکر کنم، درست همان کاری که شما برای من انجام دادید.

تمام خاطره‌ها، خوشی‌ها و لحظه‌های تلخی که در طول سالیان حضور در استقلال داشته‌ام امروز جلوی چشمانم هستند. تلخ ترین خاطره‌ام “۴خرداد ۱۳۹۰ ” است که روی قلبم حک شده و به هیچ وجه پاک نخواهد شد. روزی که در مراسم تشییع جنازه ناصرخان شرکت کردم و در بهشت زهرا (س) برای همیشه از وی جدا شدم.

به من حق دهید که با دشواری از این پیراهن دل بکنم، هر کدام از ستاره‌های آن، مدال‌هایی بودند که همه ما به آن افتخار می‌کردیم. من به بیشتر آرزوهای فوتبالی خود رسیده‌ام و دوست داشتم با قهرمانی در آسیا از فوتبال خداحافظی کنم اما این امر میسر نشد.امیدوارم در آینده به تنها آرزوی دست نیافته ورزشی ام در کنار هواداران عزیز برسم. هواداران عزیز و دوست داشتنی! بازیکنان می‌روند ولی استقلال بزرگ باقی می‌ماند. پیراهنی که سال‌ها نام من بر آن نوشته می‌شد را دوست داشته‌ام و همواره دوست خواهم داشت.

پیراهن “آبی” که بر تن بازیکنان بزرگی چون غلامحسین مظلومی و حسن روشن بوده یا همان بازوبندی که مدتها علی جباری، برادران بیانی، امیر قلعه نویی یا جواد زرینچه بر بازوان خود می بستند از جمله خاطرات ماندگارم هستند.

تقدیر این بود که در ایران پیراهنی جز پیراهن پرافتخار “آبی” بر تن نکرده و با استقلال از دوران قهرمانی خداحافظی کنم. ازهمه افرادی که این فرصت را برای من فراهم کرده و مرا حمایت نمودند خصوصا “امیر قلعه نویی” قدردانی می نمایم.

فرهاد مجیدی امروز به خط آخر سال‌های بازی خود رسیده و وقت آن شده تا پیراهن شماره 7
که میراث بزرگانی چون «مجید نامجو مطلق » است را به بازیکنان تازه نفسی تقدیم کنم که قرار است آینده فوتبال کشور را رقم بزنند.

هواداران همیشگی!

از فردا دیگر بازیکن استقلال به شمار نمی‌آیم ولی همواره یکی از شما خواهم بود و برای قهرمانی استقلال دعا خواهم کرد. هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است و هر کجا که باشم برای سربلندی استقلال تلاش خواهم کرد. چقدر سخت است پایان بردن این نامه، همین طور نام‌ها مقابل چشمانم رژه می‌رود، از تمام مربیانی که در این سال‌ها برایم زحمت کشیدند، از مدیرعامل محترم باشگاه جناب آقای فتح ا…زاده و دیگر مدیران گذشته، کارشناسان، بازیکنان، کادر پزشکی، تدارکات، اهالی رسانه، دوستان، خانواده خصوصا پدر و مادر عزیزم و تک تک آن هوادارانی که در این سال‌ها همراهی‌ام کردند، کمال سپاسگزاری و قدردانی را دارم.

در پایان لازم است برای تیم ملی کشورم که با درایت جناب آقای علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال و مربی بزرگش کارلوس کی روش، تلاش بازیکنان و دعای خیر مردم عزیز به جام جهانی صعود کرد، آرزوی موفقیت نمایم. خدای من شاهد است که در تمام این سال‌های طولانی با تمام توانم بازی کردم و اگر قصوری از من سر زده از همه پوزش می‌طلبم. مجیدی‌ها می‌آیند و می روند، اما آنچه باقی می‌ماند نام “استقلال” است که پشتش به شما هواداران، مثل همیشه گرم خواهد ماند. زنده باد ایران، زنده باد استقلال. برادر کوچک شما فرهاد مجیدی

عسل کوچولو

عضو جدید
متن خداحافظی فرهاد مجیدی

هیچ وقت دوست نداشتم زمان خداحافظی ام را از قبل مشخص کنم. مدتی پیش، به این تصمیم رسیدم که امروز روز خداحافظی از فوتبال است. از فردا همان جایی می ایستم که شما می‌ایستادید.

زیر برف، یخ، باران و آفتاب سوزان. اما این بار من باید به شما احترام بگذارم و تشکر کنم، درست همان کاری که شما برای من انجام دادید.

تمام خاطره‌ها، خوشی‌ها و لحظه‌های تلخی که در طول سالیان حضور در استقلال داشته‌ام امروز جلوی چشمانم هستند. تلخ ترین خاطره‌ام “۴خرداد ۱۳۹۰ ” است که روی قلبم حک شده و به هیچ وجه پاک نخواهد شد. روزی که در مراسم تشییع جنازه ناصرخان شرکت کردم و در بهشت زهرا (س) برای همیشه از وی جدا شدم.

به من حق دهید که با دشواری از این پیراهن دل بکنم، هر کدام از ستاره‌های آن، مدال‌هایی بودند که همه ما به آن افتخار می‌کردیم. من به بیشتر آرزوهای فوتبالی خود رسیده‌ام و دوست داشتم با قهرمانی در آسیا از فوتبال خداحافظی کنم اما این امر میسر نشد.امیدوارم در آینده به تنها آرزوی دست نیافته ورزشی ام در کنار هواداران عزیز برسم. هواداران عزیز و دوست داشتنی! بازیکنان می‌روند ولی استقلال بزرگ باقی می‌ماند. پیراهنی که سال‌ها نام من بر آن نوشته می‌شد را دوست داشته‌ام و همواره دوست خواهم داشت.

پیراهن “آبی” که بر تن بازیکنان بزرگی چون غلامحسین مظلومی و حسن روشن بوده یا همان بازوبندی که مدتها علی جباری، برادران بیانی، امیر قلعه نویی یا جواد زرینچه بر بازوان خود می بستند از جمله خاطرات ماندگارم هستند.

تقدیر این بود که در ایران پیراهنی جز پیراهن پرافتخار “آبی” بر تن نکرده و با استقلال از دوران قهرمانی خداحافظی کنم. ازهمه افرادی که این فرصت را برای من فراهم کرده و مرا حمایت نمودند خصوصا “امیر قلعه نویی” قدردانی می نمایم.

فرهاد مجیدی امروز به خط آخر سال‌های بازی خود رسیده و وقت آن شده تا پیراهن شماره 7
که میراث بزرگانی چون «مجید نامجو مطلق » است را به بازیکنان تازه نفسی تقدیم کنم که قرار است آینده فوتبال کشور را رقم بزنند.

هواداران همیشگی!

از فردا دیگر بازیکن استقلال به شمار نمی‌آیم ولی همواره یکی از شما خواهم بود و برای قهرمانی استقلال دعا خواهم کرد. هر چه دارم از استقلال و هوادارانش است و هر کجا که باشم برای سربلندی استقلال تلاش خواهم کرد. چقدر سخت است پایان بردن این نامه، همین طور نام‌ها مقابل چشمانم رژه می‌رود، از تمام مربیانی که در این سال‌ها برایم زحمت کشیدند، از مدیرعامل محترم باشگاه جناب آقای فتح ا…زاده و دیگر مدیران گذشته، کارشناسان، بازیکنان، کادر پزشکی، تدارکات، اهالی رسانه، دوستان، خانواده خصوصا پدر و مادر عزیزم و تک تک آن هوادارانی که در این سال‌ها همراهی‌ام کردند، کمال سپاسگزاری و قدردانی را دارم.

در پایان لازم است برای تیم ملی کشورم که با درایت جناب آقای علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال و مربی بزرگش کارلوس کی روش، تلاش بازیکنان و دعای خیر مردم عزیز به جام جهانی صعود کرد، آرزوی موفقیت نمایم. خدای من شاهد است که در تمام این سال‌های طولانی با تمام توانم بازی کردم و اگر قصوری از من سر زده از همه پوزش می‌طلبم. مجیدی‌ها می‌آیند و می روند، اما آنچه باقی می‌ماند نام “استقلال” است که پشتش به شما هواداران، مثل همیشه گرم خواهد ماند. زنده باد ایران، زنده باد استقلال. برادر کوچک شما فرهاد مجیدی

راستش من کلشو نخونده بودم تا الان ولی نمی دونم چرا باز بغضم گرفت به خصوص اونجا که می گه با تمام توانم بازی کردم
از همین جا می گم فرهاد خیلی دوست داریم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
هه حلفایی دربارش میزنن از من نپرسیدا من نمیدونم خودتون برید دنبالش:cool:
خدا بهش سلامتی بده و تو زندگیش موفق باشه

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه سعی کردیم به دیگران احترام بذاریم
هنوز هم همین کار را میکنیم

اما بعد از بی احترامی هواداران پرسپولیس به فرهاد
باید یکسری حقایق رو برای هواداران این تیم بی اسطوره روشن کنیم

در هیچ جای دنیا هیچ بازیکنی با 2 سال بازی کردن در یک تیم
تبدیل به اسطوره ی اون باشگاه نمیشه

اما هواداران پرسپولیس از بی اسطورگی در این توهم بسر میبرند که دایی،مهدوی کیا و کریمی اسطوره های این باشگاه هستند

بازیکنانی که حتی سابقه ی 3 فصل بازی در این تیم رو هم ندارند

کمی به آمار زیر توجه کنید اما آرام بخندید

تعداد بازی های علی دایی + مهدی مهدوی کیا + علی کریمی
برای پرسپولیس = 243

تعداد بازی های فرهاد مجیدی
برای استقلال = 261

تعداد گلهای علی دایی + مهدی مهدوی کیا + علی کریمی
برای پرسپولیس = 89

تعداد گل های فرهاد مجیدی
برای استقلال =98

مرسی داداش پوریا

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خیلی فرهادو دوس داشتم و دارم ولی کار درستی نکرد
مثل اون سال اس اس رو تنها گذاشت..

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
من که زیاد فوتبالی نیستم...
تنکیو..

love eternal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واکنش ها و پیام های بازیکنان و خوانندگان و بازیگران مشهور کشورمان به خبر خداحافظی فرهاد مجیدی را می خوانید.علی کریمی:
پس از خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال علی کریمی در صفحه اینستاگرام خود این پیام را نوشت: "تو این روزای کم ستاره ی فوتبال کشورمون یکی از ستاره های درخشان این فوتبال و دوست عزیزم از فوتبال خداحافظی کرد.
هرجا که هستی موفق باشی فرهاد مجیدی
علی کریمی"

love eternal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیرجعفری:
امیر جعفری در صفحه ی شخصی اش از فرهاد مجیدی تمجید کرد و نوشت: «من هم به نوبه خودم از کاپیتان تیم محبوبم استقلال,بابت تمام لحظات خوبی که برامون ساخته تشکر می کنم وبرای فرهاد عزیز و خانواده اش آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم و مثل همه شما عزیزان به این تصمیم شخصیش احترام میزارم. / همیشه در قلب ها ماندگاری فرهاد عزیز ... / امیر جعفری- 92/8/7»

love eternal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وحید طالب لو:

وحید طالب لو در پیغامی که از طریق کد هواداری اش منتشر شده برای فرهاد مجیدی نوشته است: « مثل حرف هایی که به زبان نرسیده بغض می شوند، خبر خداحافظی ات بغضی شد که گلویمان را فشرد تا امسال زودتر به سرمای زمستان برسیم. تو بدان که ما عزیزانمان را در قلبمان تا ابد به همراه خواهیم داشت. با یک دنیا آرزوی خوب برای فصل جدید زندگی فرهاد عزیز.»

love eternal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علی دایی:

علی دایی سرمربی پرسپولیس در خصوص این اتفاق اظهار داشت: معتقدم هر فوتبالیستی یک روز باید از فوتبال خداحافظی کند که آن روز روز سختی است، راستش را بخواهید من هرگز دوست نداشتم مجیدی به این زودی با توجه به شرایطی که داشت از فوتبال خداحافظی کند.
وی افزود: باید به تصمیم مجیدی احترام گذاشت، فرهاد هنوز هم از خیلی از جوان‌های ما بهتر است. او به این فوتبال و باشگاه استقلال خدمات زیادی کرد و مجیدی همیشه در فوتبال ایران بزرگ هست و خواهد ماند. همین که مجیدی در قلب مردم بود نشانگر همه چیز است.
دایی تاکید کرد: به عنوان یک پرسپولیسی قلبا مجیدی را دوست دارم و آرزو می‌کنم در زندگی مربیگری و شخصی مانند همیشه که در دل مرد جای داشت، موفق باشد. امیدوارم در زندگی و آینده کاری فوتبالی خود به هر چیزی که می‌خواهد مثل دوران فوتبالش برسد.
وی در خصوص همبازی بودنش با مجیدی در تیم ملی گفت: زمانی که سرمربی تیم ملی بودم او شاگردم بود و حتی با هم همبازی بودم. او یکی از بهترین دوستان من بود و مردم درخشش او در فوتبال را دوست داشتند. به عنوان یک پرسپولیسی برای وی آرزوی موفقیت دارم و قطعا می‌تواند به اهدافش برسد.

love eternal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنیامین بهادری:

بنیامین بهادری خواننده موسیقی پاپ در رابطه با خداحافظی فرهادی مجیدی ستاره تیم استقلال تهران با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی اش(اینستاگرام) نوشته است:« پس الکى نبود که دیشب بحث عدد هفت بود اینجا / من فوتبالى نیستم اما بعضى از فوتبالى ها اینقدر ستاره هستن که آدم نمیدونه چرا دوسشون داره/جذابیت چیز گرونیه و تو جیب هر کسى هم پیدا نمیشه / خداحافظى گریه در یک غروبه / خداحافظ هفت طلایى

عسل کوچولو

عضو جدید
فرهاد مقدس؟؟؟؟؟
مقدس بودن چه ربطی به فوتبال داره اونوقت؟

دوست خوبم اگه اشتباه نکنم 7 یک عدد مقدس تو تمام ادیان اللهی و طرفدارای استقلال رو به خاطر همین
رو فرهاد که شماره 7 رو می پوشید این لقب رو گذاشتن حالا قرار نیست که مقدس به اسم یه پیامبری امامی بزرگی تلقی بشه اگه
بخوایم این طوری فرض کنیم نصف کلماتی که استفاده می کنیم نباید به کار ببریم چون مختص خداست حالا چه برسه به یه بشری

عسل کوچولو

عضو جدید
بنیامین بهادری:

بنیامین بهادری خواننده موسیقی پاپ در رابطه با خداحافظی فرهادی مجیدی ستاره تیم استقلال تهران با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی اش(اینستاگرام) نوشته است:« پس الکى نبود که دیشب بحث عدد هفت بود اینجا / من فوتبالى نیستم اما بعضى از فوتبالى ها اینقدر ستاره هستن که آدم نمیدونه چرا دوسشون داره/جذابیت چیز گرونیه و تو جیب هر کسى هم پیدا نمیشه / خداحافظى گریه در یک غروبه / خداحافظ هفت طلایى

مرسی عزیزم به خاطر این افرادی که ازشون مطلب گذاشته بودی دستت گلت درد نکنه

عسل کوچولو

عضو جدید
از تمام دوستام که تا الان شرکت کردن چه اونایی که نظری دادن چه اونایی که نظر ندادن چه کسایی که تشکر کردن و نکردن ممنونم

♥milad♥

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق گفته عادل فردوسی پور مهمان 27 ابان برنامه نود فرهاد مجیدی است.

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز

علت خداحافظی مجیدی فاش شد

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۵

کد مطلب: 209706

به گزارش دانا او در جریان ایم مصاحبه علت خداحافظی مجیدی را فاش کرد .

بازگشت به کرج؟

خوشحالم بعد از یک سال و نیم به کرج آمدم. همچنین از اینکه دیدارهای سایپا در کرج برگزار می‌شود، خوشحالم زیرا حق آنها بود که اگر تیمی متعلق به استان البرز هستند، دیدارهای‌شان را هم باید در کرج برگزار کنند.

میزبانی سایپا ؟

در گذشته دلخوری داشتیم که ورزشگاه انقلاب کرج مشکلاتی دارد اما در بازی‌های قبلی شاهد بودیم شرایط ورزشگاه بهبود یافته و از استاندارد لازم برای برگزاری مسابقات لیگ برخوردار است.

احساس شخصی به سایپا ؟

خودم را از یک طرف هنوز وابسته به سایپا می‌‎دانم. درست است لوگوی استقلال روی پیراهنم است اما 23 سال فعالیت ورزشی در باشگاه و همچنین کارخانه باعث شده است که همچنان خود را سایپایی بدانم، هرچند برای موفقیت استقلال هم از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد.

شرایط استقلال ؟

استقلال در یکی از بدترین شرایط خود قرار دارد زیرا بازیکنان اصلی خود را به دلیل محرومیت و آسیب دیدگی در اختیار ندارد. البته استقلال تیمی بزرگ است که باید در بدترین شرایط هم بازی‌های خوبی را انجام داد. در مجموع بازی سختی را پیش رو داریم زیرا مجبوریم 3 امتیاز کامل را در این بازی کسب کنیم. امیدوارم در این بازی بسیار سخت و مشکل، مردم و هواداران از عملکرد هر دو تیم لذت ببرند.اما در شرایطی که نکونام و تیموریان را به دلیل محرومیت و خسرو حیدری را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم حنیف عمران‌زاده و محمد قاضی هم دو سه روز است که در تمرینات گروهی حضور یافته‌اند.

فیرات ؟

من از آقای فیرات خاطره خوبی دارم زیرا در زمانیکه هدایت سایپا را برعهده داشتم، در اردوی ترکیه شرایط برگزاری یک بازی تدارکاتی را برای‌مان فراهم کرد. ضمن اینکه ایشان نوع فوتبال و بازیکنان که کم کم توسط بنده به مجموعه اضافه می‌شد را حفظ کردند، یعنی کارمان را تائید کرده‌اند که این یک نقطه مثبت است.

سجاد شهباززاده ؟

خوشبختانه در فصل جاری به این بازیکن فضا داده شد تا مطرح شود. البته همان زمان هم من به امید نمازی گفتم که او را به کی‌روش معرفی کند که خوشبختانه در این فصل بازی‌هایش را پسندید و او را به تیم ملی دعوت کرد. بازی‌های سایپا در این فصل نشان داد بازیکنان باظرفینی در این تیم حضور دارند . سایپا مجموعه بازیکنان‌سازی است که در کنار نفرات جوان، بازیکنان با تجریه‌ای همچون صادقی، ایوبی و غلام‌نژاد را در اختیار دارد که می‌توانند به موفقیت تیم کمک کنند.

خداحافظی فرهاد مجیدی ؟

قبل از بازی با مس، 10 دقیقه با فرهاد صحبت کردم. او گفت آخرین دوره مربیگری‌اش را در انگلیس سپری می‌کند و اگر به این کشور نرود، دو سال عقب خواهند افتاد. ضمن اینکه قرار شده است باشگاه الوصل سه ماه تیم جوانانش را در اختیار فرهاد مجیدی قرار دهد. این تصمیم خودش بود که قبلا اعلام نکرد تا تماشاگران بسیاری به ورزشگاه بیایند، همانند علیرضا منصوریان که پس از قهرمانی استقلال در فینال جام حذفی، خداحافظی باشکوهی داشت.

مشکلات مالی ؟

کادرفنی استقلال 10 ماه است هیچ دریافتی هم نداشته است. بخشی از مطالبات سال گذشته را هنوز دریافت نکردیم و امسال هم بدون دریافت مبلغی، در باشگاه فعالیت می‌کنیم. اینکه آندو تیموریان مشکل مالی دارد، بحث مدیریتی که باید در باشگاه حل شود، به هر صورت او محروم بود و نمی‌توانست در این بازی ما را همراهی کند.به هرحال استقلال با 16 تا 17 بازیکن به کرج می‌آید.اما ما نباید به هیچ مسئله‌ای فکر کنیم و با تمام وجود به فکر پیروزی باشیم. ما تیم استقلال هستیم و اگر نیمی از بازیکنان هم نباشند، باید برای اعتلای نام تیم با تمام وجود بجنگند

بالا