به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان برام جالبه بدونم نظر شما راجع به این سوال چیه؟؟؟

به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم
ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترکیه زندگی کردم وقتی میشنون یاد اعدام و جبرو حجاب اجباری میوفتن و ....(نمیشه گفت)
وقتی به ی سوئدی گفتم ایرانیم ی مدلی شد مثه نگاه ما به ی افغانی تو دلم گفتم کاش نمی گفتم
حیف که نمیشه آزادانه حرف زد اما ب قول دوستمون چیزی از ایران نمونده که

alish.refinery

اخراجی موقت
نسبت به government که خیلی بدبین اند و ...

ولی در طول 2 سال گذشته نظرشون راجع به مردم ایران خیلی تغییر کرده . در هر صورت خیلی مثبت تر شده ...

پس انعکاس سناریوی قیام سبزها (به قول روایات اسلامی قیام طیلسیان) توی جامعه جهانی خیلی هم بد نشده!

حد اقل اقا زاده ها و بازرگانان میتوانند روابط تجاری خوبی در خارج از ایران داشته باشند و تحریمها را با مشکلات کمتری دور بزنند.
و ثروت زیادی وارد ایران بکنند و کمی به مشکلات اقتصادی ایران کمک کنند.

از این زاویه به مسئله نگاه نکرده بودم ولی الان متوجه شدم طراح سناریو ادم خیلی مخی بوده

FROM_HELL

کاربر بیش فعال
بستگی داره تو کدوم کشور بگی....بعضیا اصن نمیدونن ایران کجاست....:eek:
اونای دیگه هم فکر میکنن...همه مردای ایرانی ریش دارن...و خیلی هم بد اخلاق و فوق العاااده سنگ دل هستن...
خانومهای ایرانی رو هم با لباس سیاه تصور میکنن....
و خود ایران رو یه کشور دور از تکنولوژی و پر از جنگ واعدام و قتل و.... نا امن...
.
.
زیاد با فرهنگ و تاریخ و گذشته ایران آشنایی ندارن....:(

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه که بدانید ... دوستم توی کانادا زندگی می کنه و درس می خوانه.

زمانی که تازه رفته بود خیلی نگران بازتاب مردم و اساتید اونجا بود ... ولی می گفت که اصلا نمی دوند که ایران کجا هست . فکر می کردند که توی قاره آفریقا هستیم :biggrin:

مردم ایران و جهان سومی ها بیشتر دنبال سیاست می روند و دوست دارند که بحث سیاسی کنند ولی در کشورهای پیشرفته معمولا فکر می کنند که سیاست مال سیاسیون هستش

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدم به یاد خیلی چیزا میوفته ولی من اولش به یاد شکر خدا میوفتم.
کشورای خارجی بستگی داره،مثلا بستگی داره کی و چطوری رو مخشون کار کرده باشه همونطور که میبینیم خیلیها نظر بدی نسبت به کشورمون دارن.از طرفی بعضیها مثلا لبنانیها یا...نظر خوبی نسبت به ما دارن.
بعضیا (تعدادکمی)هم اصلا نمیدونن کجا هست؟
و...

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشورای خارجی بستگی داره،مثلا بستگی داره کی و چطوری رو مخشون کار کرده باشه همونطور که میبینیم خیلیها نظر بدی نسبت به کشورمون دارن.از طرفی بعضیها مثلا لبنانیها یا...نظر خوبی نسبت به ما دارن.
و...
باید در جوابت بگم من ترکیه روسیه ارمنستان باکو آذربایجان و گرجستان رفتم و با آلمانیا و انگلیسیا و یونانیا همکلاسی بودم هیچ کس دید خوبی ب ایران نداره
اره اگه اتیوپی چاد بوتان لیبی افغانستان موزامبیک و از این دست بری از ایران تعریف میکنن. مسلما

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
جالبه که بدانید ... دوستم توی کانادا زندگی می کنه و درس می خوانه.زمانی که تازه رفته بود خیلی نگران بازتاب مردم و اساتید اونجا بود ... ولی می گفت که اصلا نمی دوند که ایران کجا هست . فکر می کردند که توی قاره آفریقا هستیم :biggrin:مردم ایران و جهان سومی ها بیشتر دنبال سیاست می روند و دوست دارند که بحث سیاسی کنند ولی در کشورهای پیشرفته معمولا فکر می کنند که سیاست مال سیاسیون هستش
اره منم قبول دارمما رو چه به سیاست اخبار هم که همش سانسوره
سلامبهتر بود میگفتی وقتی خودتون اسم ایران رو میشنوید یاد چی می افتید و چه احساسی پیدا میکنید؟
اره مهم اینه که ما نسبت به کشور خودمون و بقیه چه دیدی داریم نه بقیهمن که افتخار میکنم به ایرانی بودنم

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم والا ولی اینو می دونم از نظر نخبه واقعا رومون حساب باز می کنن اینو از یه دوستم که کانادا هستش شنیدم. میگه به ایرانی ها میگن نخبه

ولی از لحاظهای دیگه نمی دونم ولی فکر نمی کنم وضع همچینم وخیم باشه که شماها می گید.

البته زیاد واسم مهم نیست چی فکر می کنن در موردمون مهم اینه خودمون در مورد خودمون چی فکر کنیم

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی از لحاظ هوشی و کاری حساب کنی سطح بالایی داریم
اما حیف که ایران صاحب درستی نداره

فاطمه صداقت

عضو جدید
نمی دونم والا ولی اینو می دونم از نظر نخبه واقعا رومون حساب باز می کنن اینو از یه دوستم که کانادا هستش شنیدم. میگه به ایرانی ها میگن نخبه

ولی از لحاظهای دیگه نمی دونم ولی فکر نمی کنم وضع همچینم وخیم باشه که شماها می گید.

البته زیاد واسم مهم نیست چی فکر می کنن در موردمون مهم اینه خودمون در مورد خودمون چی فکر کنیم
ای ول با این موافقم
اوضامون زیادم وخیم نیست که دوستان اینقد بد میگن
این همه جنگ بیرون هست ایجا اسوده این ناشکرید ای بابا
درسته اینجا هم جنگ خاموش هست اما بازم نباید ناشکر بودد ما خیلی چیزا داریم بنازیم بهش
اگه نداشتیم بعضیا نمیومدن به فرهنگمون حمله کنن چون چاره ای دیگه ندیدن مخصوصا یا وجود این ماهواره ی .....بوووووووووووووووق..........
همین....
احسنت شهرام خان

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای ول با این موافقم
اوضامون زیادم وخیم نیست که دوستان اینقد بد میگن
این همه جنگ بیرون هست ایجا اسوده این ناشکرید ای بابا
درسته اینجا هم جنگ خاموش هست اما بازم نباید ناشکر بودد ما خیلی چیزا داریم بنازیم بهش
اگه نداشتیم بعضیا نمیومدن به فرهنگمون حمله کنن چون چاره ای دیگه ندیدن مخصوصا یا وجود این ماهواره ی .....بوووووووووووووووق..........
همین....
احسنت شهرام خان
ما نمیگیم اوضاع وخیمه
ایران جایگاهش این نیست ب خدا

فاطمه صداقت

عضو جدید
یعنی از لحاظ هوشی و کاری حساب کنی سطح بالایی داریم
اما حیف که ایران صاحب درستی نداره
یا شایدم صاحبش دیگه کنترل بعضیا از دستش در رفته از بس مدهوش شدن
بهر حال هرکی وقتی به فکر فرهنگ غنی ایرانش باشه و خیلی چیزا رو مفت به فرهنگ غربیا نفروشه کم کم مساعدتر میشه اوضاع

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا شایدم صاحبش دیگه کنترل بعضیا از دستش در رفته از بس مدهوش شدن
بهر حال هرکی وقتی به فکر فرهنگ غنی ایرانش باشه و خیلی چیزا رو مفت به فرهنگ غربیا نفروشه کم کم مساعدتر میشه اوضاع
بله ب فکر فرهنگ بودن با شکستن مجسمه آرش با پاک کردن 5کیلومتر از شعرای فردوسی از دیوار
با زیر سوال بردن کوروش و تخت جمشید (پور پیرا)

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید در جوابت بگم من ترکیه روسیه ارمنستان باکو آذربایجان و گرجستان رفتم و با آلمانیا و انگلیسیا و یونانیا همکلاسی بودم هیچ کس دید خوبی ب ایران ندارهاره اگه اتیوپی چاد بوتان لیبی افغانستان موزامبیک و از این دست بری از ایران تعریف میکنن. مسلما
ببخش جسارت میکنم ها! ولی شما که اینهمه کشور رو دیدی عقلتو از دست دادی که دوباره برگشتی ایران؟ از آدم نخبه ای مثل شما یه همچین اشتباهی بعیده.

فاطمه صداقت

عضو جدید
ببخش جسارت میکنم ها! ولی شما که اینهمه کشور رو دیدی عقلتو از دست دادی که دوباره برگشتی ایران؟ از آدم نخبه ای مثل شما یه همچین اشتباهی بعیده.
واه ایران رو خاک پر مهر ایران رو ول کنه بره کجا؟بره توی غربت و با اون...بوققققققققققققق...بازیا
بیخی بابا اونجا واسه اهلش خوبه نه واسه ما که خودمون جا داریم خدا دارم امام داریم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
و...
واقعا فکر میکنین لبنانیها نظر خوبی به ما دارن...؟؟
.
باید در جوابت بگم من ترکیه روسیه ارمنستان باکو آذربایجان و گرجستان رفتم و با آلمانیا و انگلیسیا و یونانیا همکلاسی بودم هیچ کس دید خوبی ب ایران نداره
اره اگه اتیوپی چاد بوتان لیبی افغانستان موزامبیک و از این دست بری از ایران تعریف میکنن. مسلما
تو همین افغانستان نبود جلو سفارتمون تظاهرات می کردن؟؟!!!!!!!!!!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا فکر میکنین لبنانیها نظر خوبی به ما دارن...؟؟
.

تو همین افغانستان نبود جلو سفارتمون تظاهرات می کردن؟؟!!!!!!!!!!!!
واقعا فکر میکنین لبنانیها نظر خوبی به ما ندارن...؟؟
تو همین افغانستان نبود جلو سفارتمون تظاهرات می کردن؟؟!!!! منبع بده ببینیم.