به نظرتون یه مرد اینجوری لباس بپوشه خوبه یابد؟

!austenite

کاربر حرفه ای
خب اول باید دید این نوع لباس ها خوبه یا بد..و اصلا معیار ما برای سنجش خوب بودن یک لباس چیه...

یعنی آیا بحث حجاب و محرم بودن مطرح هست یا چیزای دیگه؟ اگر بحث حجاب مطرح نیست پس مشکل مثلا مانتوی جلوباز چیه؟
خب ماهم توتایپیک همینو پرسیدیم این جوری لباس پوشیدن خوبه یابده؟
ومعیارچیه؟
مطمئنا نه مذهب تایید میکنه ونه ایرانی بودن ما تایید میکنه
مذهب که تکلیفش مشخصه کلا بالباس تنگ و انگشت نما مشکل داره وفرهنگ ایرانی هم واقعا هم چین چیزیو نداشته
آیا معیاردیگه ای هم وجودداره؟

ali199_1991

کاربر بیش فعال
خب ماهم توتایپیک همینو پرسیدیم این جوری لباس پوشیدن خوبه یابده؟
ومعیارچیه؟
مطمئنا نه مذهب تایید میکنه ونه ایرانی بودن ما تایید میکنه
مذهب که تکلیفش مشخصه کلا بالباس تنگ و انگشت نما مشکل داره وفرهنگ ایرانی هم واقعا هم چین چیزیو نداشته
آیا معیاردیگه ای هم وجودداره؟

خب باید دید اونکه این لباس رو می پوشه ، مذهب و دین براش مهم هست؟ واقعیت اینه که برای بیش تر جامعه دیگه مهم نیست...و کلا عقاید فعلی جامعه با قبل خیلی تغییر کرده...

خیلی وقتا اگر ملت دامن بپوشن بیان تو خیابون ، شاید بهتر از این لباس ها باشه...ولی آیا اجازه ی اینکارو دارن؟
افراد ک در پوشش آزاد نیستن ک حالا بخوان با فرهنگ ایرانی اونو مطابقت بدن!

!austenite

کاربر حرفه ای
خب باید دید اونکه این لباس رو می پوشه ، مذهب و دین براش مهم هست؟ واقعیت اینه که برای بیش تر جامعه دیگه مهم نیست...و کلا عقاید فعلی جامعه با قبل خیلی تغییر کرده...

خیلی وقتا اگر ملت دامن بپوشن بیان تو خیابون ، شاید بهتر از این لباس ها باشه...ولی آیا اجازه ی اینکارو دارن؟
افراد ک در پوشش آزاد نیستن ک حالا بخوان با فرهنگ ایرانی اونو مطابقت بدن!
نمیخوام خستت کنم
ولی وقتی که معیاردین نیست وفرهنگ ایرانیم نیست پس چیه؟
عرف جامعه چی میتونه باشه؟
مثلا شما به همین گنده لات های اینستاگرامی نگاه کنین ازنوک انگشت پاشون تافرق سرش همه خالکوبیه .ریش بلند ومدل موی بوکسوری وقیافه های مخوفی که خودشون واسه خودشون درست کردند.
وقتی معیار درست وحسابی نداشته باشیم ازاین اتفاقا میفته دیگه
به نظرشما ما اصن هویتی داریم؟

ali199_1991

کاربر بیش فعال
اونا رو من هم پسند نمی کنم...خب هر چیزی حدی داره که نباید شورشو دراورد...ولی خوبی ای که داره اینه که کم کم عادی میشه و نمیزنه تو چشم...

مثلا شما اون مانتوهای دهه هفتاد رو با الان مقایسه کنید ، الان ساده ترین مانتوها هم یکم اندامی هستن و پوشیدن اونها عادی شده ولی اگر شما همین مانتوهای ساده ی امروزی رو تو اون سال ها می پوشیدین ، هزار تا چشم شما رو نگاه می کردن!... و می گفتن فلانی بی حجابه...

ولی ایا الان کسی چنین نظری در مورد این تیپ ها داره؟ قطعا نه...

الان عملا خیلی از دخترا با بلوز و شلوار دارن میان تو خیابون...مانتوی جلو باز یعنی پیراهن و شلوار ...همین ها هم داره کم کم عادی میشه...پس ببینید از کجا رسیدیم به کجا و در این زمینه پیشرفت کردیم؛

traneh.

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه نگاه گذرا که کردم از این نوع بحثا کم نیست تو گفتگوی آزاد (مثلا تاپیک خالکوبی)
کاش روزی بیاد که دیگه شخصی ترین مسایل آدمای دوروبرمونو تعیین علامت نکنیم ... مثبت منفی , خوب بد... بذاریم در موردش خودشون تصمیم بگیرن , زیرذره بین نبریمشون, قضاوتشون نکنیم حتی اگه مورد پسندمون نباشن
من خودمم (اگه خدای نکرده : دی ) پسر بودم برای خودم این طرز لباس پوشیدنو نمیپسندیدم ولی نمیتونم از باقی آدما هم انتظار داشته باشم مطابق سلیقه من لباس بپوشن.

آخرین ویرایش:

!austenite

کاربر حرفه ای
من یه نگاه گذرا که کردم از این نوع بحثا کم نیست تو گفتگوی آزاد (مثلا تاپیک خالکوبی)
کاش روزی بیاد که دیگه شخصی ترین مسایل آدمای دوروبرمونو تعیین علامت نکنیم ... مثبت منفی , خوب بد... بذاریم در موردش خودشون تصمیم بگیرن , زیرذره بین نبریمشون, قضاوتشون نکنیم حتی اگه مورد پسندمون نباشن
من خودمم (اگه خدای نکرده : دی ) پسر بودم برای خودم این طرز لباس پوشیدنو نمیپسندیدم ولی نمیتونم از باقی آدما هم انتظار داشته باشم مطابق سلیقه من لباس بپوشن.
نمیدونم شایدحق باشماباشه
ولی به نظرم تیپای اینجوری یکمی جهان سومیه!!!فقط کشورای آفریقایین که ریشاشونو رنگ سبز میزنن کلشونم بنفش میکنن
شما به تیم ملی کشورای پیشرفته نگاه کنید متوجه میشین چی میگم
چندمثال ساده ش
رائول گونزالس.یوآخیم لو .یورگن کلینزمن .پائولو مالدینی اصن خود گواردیولا همه تیپاشون کاملا ساده س چون مغزشون پیشرفته س!
حالا شما تیم ملی کشورای جهان سومو نگاه کنین قیافه های اجق وجق دارن اکثرا!!!
ازصحبتم اینجوری نتیجه میگیرم آدم همیشه باید جوری تیپ بزنه که بقیه قضاوتش نکنن

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیربه هیچ وجه
لباس ادم نشونه ی شان و شخصیت ادمه

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام
بدون وارد شدن به بحث موردی و پوشش فردی خاص یا اینکه چه قدر با معیارهای زیبایی شناسی همخوانی داره , احتمالا این بیت از قطعه " مست و هشیار " پروین اعتصامی را به یاد دارین
گفت: آگه نیستی کز سر در افتادت کلاه / گفت: در سر عقل باید، بی کلاهی عار نیست
شاید اگر در آن زمان هم اینترنت و شبکه های مجازی مثل همین باشگاه وجود داشت با گفتگوهایی این چنین مواجه بودیم به نظر شما آیا بی کلاهی عار نیست ؟
شاید گاهی تغییرات مد در ابتدا به نظر کمی افراطی بیاد ولی بعد از چند سال شاید همان هم تعریف عرف جامعه از لباس مناسب بشه هر چند که معمولا مدها تعدیل میشن ؛ اگر به تاریخ مد لباس نگاه کنین در غرب هم همین شلوار جین که تقریبا در اکثر دنیا پذیرفته شده هست هم ابتدا به نوعی دهن کجی به لباس عرف جامعه بود حالا نمیخواد خیلی راه دور بریم اگر به نوع لباس پوشیدن مردم خودمون نه خیلی قبل هم از کودکی خودمون تا الان مراجعه کنیم خیلی تغییرات اتفاق افتاده که شاید اول چندان پذیرفته نبود

نظر شخصی من یعنی چیزی که دلم میخواد در نظرمون حداقل در نسل های بعدی ما کمرنگ بشه این هست که انگار ما در ایران با رنگها قهر هستیم! حالا نه فقط در لباس , در خیلی چیزها در ساختمان هامون و هم خودرو ها هم نمود پیدا کرده نگاه کنین به خیابان اکثر ماشین ها سفید و چند تایی سیاه هستن و تعدادی هم زرد نشان تاکسی ؛ کاش در آینده به شهرها و عرف جامعه رنگ بیشتری بپاشیم

______
پست با مضمون مشابه

آخرین ویرایش:

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از حالت عکس مشخصه که به عنوان مدل این عکس گرفته شده و همه جای دنیا معمول هست که در مورد لباس سلبریتی ها نظر میدن و حتی در جشنواره ها بهترین و بدترین لباس ها از نظر دیگر طراحان و صاحب نظران و مخاطبین معرفی میشه و تا اینجای کار ایرادی نیست ولی اینکه بخوایم مثلا کسی رو منع کنیم موافق نیستم ولی در کل نظر خودم نه این رنگ بندی هر چند سلیقه ای ولی مناسب برای کت و شلوار نیست

namaparcham

عضو جدید
این کلا خودشو تو فرمت رونالدو میبینه از لباس پوشیدن تا خوشحالی بعد از گل همش تقلید رونالدو هست بهش کاری نداشته باشید خیلی تو توهم هستش

بالا