بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    387
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

practical

عضو جدید
ببخشین حوصله ندارم قبلیاروبخونم میشه بگید کدوم گرایشا واسه خانم ها کارش توی ایران و خارج بهتره؟؟؟:smile:
سلام.

خانم ها قاعدتاً در مشاغلی که آزمایشگاهی یا در مقیاس کوچک باشند راحت ترند. مثلاً گرایش صنایع غذایی (بایو در ارشد) به این ویژگی نزدیک تر است. اما به طور کلی مهندسی شیمی رشته ای گسترده است که خانم ها نیز می توانند در قسمت های مختلفی از آن فعالیت کنند. حتی در شرایط کاری گرایش های نفت و گاز نیز خانم ها حضور دارند. هرچند در سایت های صنعتی حضور خانم ها به بخش های اداری و آزمایشگاه محدود می شود اما هرچه می گذرد حضور خانم ها پررنگ تر می شود. از جمله محیط های آموزشی (دانشگاه) یا شرکت های طراحی و مهندسی نیز به جذب خانم ها تمایل دارند (به ویژه اگر دستمزد پایین تری در مقایسه با آقایان بگیرند). اما اگر بخواهیم یک گرایش را برای خانم ها مناسب تر بدانیم به نظر من صنایع غذایی و بیوتکنولوژی (و یا محیط زیست) را باید انتخاب کنیم که در کشورهای توسعه یافته نیز رونق خوبی دارد.

موفق باشید.

niusha t

عضو جدید
ممنون ازتوضیحاتتون - من خودم گرایشم صنایع غذایی هست ولی محاله که ارشدموصنایع غذایی انتخاب کنم - چون توی هرکارخونه ای میرفتیم فکرمیکردن ما مهندس صنایع غذایی هستیم یا تغذیه هستیم برای کارآموزی هم ماروبادستگاههااصلاآشنانکردن درباره محتویات موادغذایی توضیح میدادن:eek:
اصلادرباره مهندسی شیمی هیچ اطلاعاتی نداشتن من خودم به این گرایش واقعاعلاقه دارم ولی وقتی میبینم جایی واسه کارنداره انتخابش نمیکنم خودم به بیو ومحیط زیست علاقه دارم ولی ازترسم یا بدون گرایش میزنم یا فرایند

eng..r

عضو جدید

سلام.

با تعریف شما بسیاری از رشته ها تو ایران مزخرف هستن. اما در کل با شما موافقم که الآن با حجم انبوه فارغ التحصیلان مهندسی شیمی و نفت و بازار کار کم، بهتره مهندسی صنایع یا مدیریت یا حتی حسابداری بخونیم تا مهندسی شیمی. بخصوص که ایجاد کار خصوصی در مهندسی شیمی خیلی سخت تر از رشته هایی مثل کامپیوتر و عمران هست.

علاوه بر اینها حقا رشته سختی هم هستش یه ذره استاد بخاد گیر بده می تونه بیچاره ت کنه

davoud13

عضو جدید
سلام
به نظر من اگه سعی کنید در رشته ای که درس میخونید بهترین باشید دیگه فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه درس خونده باشی یا استادت کی بوده چون در اصل همشون یک الفبای اولیه رو به ما یاد میدن و... همیشه با خودت فکر کن اگه قرار باشه 3نفر استخدام بشن 2نفر اول که پارتی پارتی و سهمیه باشن چرا نفر سوم من نباشم. درحد کوتاه این بهترین جوابم بود.

اسمارت

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
اون گرایشی که مربوط به صنعت داروسازی میشه بیوتکنولوژی هستش؟؟؟؟

مصطفی19

عضو جدید
سلام دوستان.........من مهندسی شیمی بدون گرایش میخونم دانشگاه آزاد..........میخام بدونم واسه بازارکار مثلا بخام تو پتروشیمی کار کنم مشکل واسم درست نمیکنه؟؟؟؟اصلا واسم بدون گرایش کار هست؟؟؟ ممنوم اگه پاسخ بدبد

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان.........من مهندسی شیمی بدون گرایش میخونم دانشگاه آزاد..........میخام بدونم واسه بازارکار مثلا بخام تو پتروشیمی کار کنم مشکل واسم درست نمیکنه؟؟؟؟اصلا واسم بدون گرایش کار هست؟؟؟ ممنوم اگه پاسخ بدبد
سلام
نگران نباشید .. اگر بدون گرایش هستید مشکلی براتون پیش نمیاد .. و برای جاهایی که گرایش های اصلی مثل طراحی و کنترل و جداسازی و .. رو می خوان شما رو هم می تونن بگیرن .. ولی گرایش های متفاوت تری مثل پلیمر و یا ترموسینتیک و ... شاید با مشکل رو به رو بشید.
بیشتر کار هم که برای گرایش طراحیه .. پس مشکلی پیش نمیاد.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو ایران معمولا اینجوریه ....
هر رشته ای یا گرایشی که توی دهن تر باشه شغل و خیلی چیزهاشم بیشتره ...
مثلا می تونین توی استخدامی ها ببینین که مهندسی شیمی - فرایدن توی اکثر جاها که حتی ممکنه بهش مربوط نباشه می تونه کار کنه ....
یا مهندسی مکانیک رو اکثرا با سیالات میشناسن ....
کامپیوتر رو همه با گرایش نرم افزار میشناسن ..............

P O U R I A

مدیر تالار
تو ایران معمولا اینجوریه ....
هر رشته ای یا گرایشی که توی دهن تر باشه شغل و خیلی چیزهاشم بیشتره ...
مثلا می تونین توی استخدامی ها ببینین که مهندسی شیمی - فرایدن توی اکثر جاها که حتی ممکنه بهش مربوط نباشه می تونه کار کنه ....
یا مهندسی مکانیک رو اکثرا با سیالات میشناسن ....
کامپیوتر رو همه با گرایش نرم افزار میشناسن ..............
دقیقا ... متاسفانه شرایطی به وجود اومده که همجا فقط طراحی می خوان چون فکر می کنن که از بقیه گرایشا خیلی بهتر هستن .. ولی در حالی که اینجا کاری که از یک مهندسی شیمی می خوان همه گرایش ها بلد هستن و در واقع اصلا فرقی نمی کنه که چه گرایشی رو بگیرن .. و این هم از اونجا ناشی میشه که کارها غیر تخصصی شده .
مثال مشابه اون هم مهندسی مکانیکه که خودتون هم بهتر از من خبر دارید.

utilit

عضو جدید
بهترین گرایش

بهترین گرایش

سلام من ازکارمندهایی باسابقه بیش از10 سال که پرسیدم طراحی فرایند رو پیشنهاد دادن.البته بیو واسه کسی که بخوادخارج از کشورادامه تحصیل بده خوبه.

pankeras

عضو جدید
کمییت مهم نیست کیفیت واحدهای گذرونده شده درارشدقابل قیاس بادوره کارشناسی نیست
دربحث اشتغال مخصوصابرای شاغلین نوانتخاب گرایششون درپیشرفت شغلیشون کاملا تاثیرگذار

mohsenn313

عضو جدید
تا جایی که تحقیق کردم در این زمینه . شواهد نشون میده که تو ایران فرآیند حرف اول رو میزنه!!!!
ولی در یک سایت مربوط به مهندسان شیمی اروپا دیدم که به گرایش ترمو .مخصوصا مبحث واکنش های سنتیکی و علم کاتالیست ها فوق العاده بها میدادن .
برا خودم جاب بود ولی دلیلاشون رو که میخوندم قانع شدم به این که میگفتن گرایش ترمو قلب مهندسی شیمی در صنعت!!! البته بنظرم فرآیند مغز مهندسی شیمی در صنعت باشه؟ درست میگم ؟

shahin317

عضو جدید
بعد از تحقیقات گسترده ( خصوصا برای کسانی که تمایل به کار در خارج از کشور هستند) به این نتیجه رسیدم که گرایش محیط زیست مدتی هستش که پرمتقاضی شده (حتی در داخل کشور) و فاصله خودش رو داره با فرایند کم می کنه!

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا گرایش منو نداشت؟؟؟
فرآوری و انتقال گاز

Octienne

عضو جدید
آقا من از کجا میتونم یه بررسی خوب و جامع در مورد گرایشه های کارشناسی ارشد رو بخونم؟

P O U R I A

مدیر تالار
چرا گرایش منو نداشت؟؟؟
فرآوری و انتقال گاز
متاسفانه نظرسنجی های باشگاه حداکثر 10 گزینه میتوانند داشته باشند .. برای همین به طبع بعضی از گرایش ها در نظر سنجی نیستند .

P O U R I A

مدیر تالار
آقا من از کجا میتونم یه بررسی خوب و جامع در مورد گرایشه های کارشناسی ارشد رو بخونم؟
سلام
در سایت های زیادی در مورد گرایش های مهندسی شیمی توضیح داده شده .. ولی بطور جامع در تاپیک زیر میتوانید اشنایی کاملی پیدا کنید:
تاپیک: مهندسی شیمی و گرایش هایش

بالا