بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    387
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

Chemical_Engineer

کاربر فعال
گرایش های ارشد به ترتیب متقاضی:
اول فرایند و جداسازی
بعد کاتالیست و کنترل
سوم بقیه گرایش ها!
از نظر کاری فرایند و جداسازی عمومیت دارند و معمولا محدودیت کاری ندارند درس های اصلیشون هم مثل همه: همون درس های لیسانس بعلاوه یک پسوند پیشرفته!بقیه گرایش ها یکم خاص میشن...
کلا سعی کنید چزی خارج از این 4 تا گرایش نزنید:smile:(البته پیشرفته هم که زمان ما فقط امیرکبیر داشت و الان نمیدونم کجاها دارند تو مایه های همون دو تای اوله)

niman2013

عضو جدید
با سلام.بهترین تو ایران فراینده .میشه یکی بگه ارشد شیمی دارو رتبه چند میخواد؟ ازاد و دولتی چندتا میگیرن؟ با این رشته مجوز داروخانه هم میدن؟ ممنون میشم هرچی میدونید دربارش بگید

sima-72

عضو جدید
سلام دانشگاه ما قرار بود بی گرایش باشه ولی الان قرار گرایش دار بشیم
که یکی صنایع غذاییه و یکی پتروشیمی-پالایش - گاز
من خودم صنایع غذایی رو خیلی دوست دارم
اما اینجا مثه اینکه میگید بازار کار خوبی نداره
حالا من چیکار کنم
اصلن واسه بقیه رشته ها واسه خانمها کار هست
خواهش میکنم زودتر راهنماییم کنید من وقت زیادی ندارم

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دانشگاه ما قرار بود بی گرایش باشه ولی الان قرار گرایش دار بشیم
که یکی صنایع غذاییه و یکی پتروشیمی-پالایش - گاز
من خودم صنایع غذایی رو خیلی دوست دارم
اما اینجا مثه اینکه میگید بازار کار خوبی نداره
حالا من چیکار کنم
اصلن واسه بقیه رشته ها واسه خانمها کار هست
خواهش میکنم زودتر راهنماییم کنید من وقت زیادی ندارم
من صنایع غذایی خوندم کارش بستگی به شهرتون داره که وضعیت کاخونه های صنایع غذایی تو شهرتون چطوره. اگه کارخونه های خوب باشند مسلما فرصت شغلی بیشتری دارید

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم میخواستم بدونم گرایش صنایع غذایی برای ارشد چطوره؟اگه کسی بخواد کارخونه مواد غذایی بزنه بدردش میخوره یانه؟
کلا بازار کارش رو میخواستم؟ممنون میشم راهنمایم کنید متشکرم

sorush_65

عضو جدید
سلام دوستان
من در مورد بازار کار مهندسی شیمی در ماهشهر میخوام بدونم
آیا اگه برای کار بریم ماهشهر میتونیم کار متناسب با رشته پیدا کنیم
یا نه؟

ترسا

عضو جدید
سلام اره خیلی جون مدیریت تولید رو خودتون میتونید بر عهده بگیرید و روی کنترل کیفیت رو بر عهده بگیرید و نظارت روی تمام قسمت ها داشته باشید
کلا این رشته بازار کارش برای خانوما خوب هستش
موفق و سر بلند باشید

ترسا

عضو جدید
سلام دوستای گلم میخواستم بدونم گرایش صنایع غذایی برای ارشد چطوره؟اگه کسی بخواد کارخونه مواد غذایی بزنه بدردش میخوره یانه؟
کلا بازار کارش رو میخواستم؟ممنون میشم راهنمایم کنید متشکرم

سلام اره خیلی جون مدیریت تولید رو خودتون میتونید بر عهده بگیرید و روی کنترل کیفیت رو بر عهده بگیرید و نظارت روی تمام قسمت ها داشته باشید
کلا این رشته بازار کارش برای خانوما خوب هستش
موفق و سر بلند باشید

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
به نظر میاد بهترین گرایش در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی بدون گرایشه :‏|‏
مثلا گرایش دانشگاه صنعت نفت (ابادان‏)‏ قبلا اتش بود اما حالا بدون گرایشه هرچند طوری که شنیدم ظاهرا مسئولین دانشگاه لیست دروس رو تغییر دادن و بعضی دروس نفتی رو جایگزین کردند...

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام و درود بر دوستان
خیلی خوشم اومد از جو دوستانه و بحث های علمی شما
مهندسی مواد اصلا کسی بهش توجه نمیکنه :(
.
من دلتنگ میشم... میخواستم بیام تو تالار مهندسی شیمی. در مباحث علمی شرکت کنم...
.
به نظرم بهترین گرایش مهندسی شیمی فرآیند و مدلسازی باشه!!!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام و درود بر دوستان
خیلی خوشم اومد از جو دوستانه و بحث های علمی شما
مهندسی مواد اصلا کسی بهش توجه نمیکنه :(
.
من دلتنگ میشم... میخواستم بیام تو تالار مهندسی شیمی. در مباحث علمی شرکت کنم...
.
به نظرم بهترین گرایش مهندسی شیمی فرآیند و مدلسازی باشه!!!
سلام حمید جان
چطوری ؟ خوبی ؟ نبینم دلگیر باشی !!:(

بله .. از نظر اکثریت مطلق افراد :whistle: طراحی فرایند و مدلسازی بهترین و جذاب ترین گرایش مهندسی شیمی هست !!

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام حمید جان
چطوری ؟ خوبی ؟ نبینم دلگیر باشی !!:(

بله .. از نظر اکثریت مطلق افراد :whistle: طراحی فرایند و مدلسازی بهترین و جذاب ترین گرایش مهندسی شیمی هست !!

قربان شما
حالا که این تالار هستم احساس دلگیری نمی کنم خیلی علاقه مند به مباحث شیمی و مواد هستم خوشحالم که در جمع تونم...
من تو نظرم یه سری مدلسازی با نرم افزار ansys هست برای تحلیل خزش و انتقال حرارت در دیرگدازها میخواستم از مهندسین شیمی کمک بگیرم بخاطر همین هم فرایند ومدلسازی تو شیمی به نظرم جذاب ترین ه

P O U R I A

مدیر تالار
قربان شما
حالا که این تالار هستم احساس دلگیری نمی کنم خیلی علاقه مند به مباحث شیمی و مواد هستم خوشحالم که در جمع تونم...
من تو نظرم یه سری مدلسازی با نرم افزار ansys هست برای تحلیل خزش و انتقال حرارت در دیرگدازها میخواستم از مهندسین شیمی کمک بگیرم بخاطر همین هم فرایند ومدلسازی تو شیمی به نظرم جذاب ترین ه
بله !!
مهمترین دلیلی که همه این گرایش رو دوست دارن بعد از بازار کاربهتر :surprised: کارهای شبیه سازی با نرم افزار هست که واقعا لذت بخشه !!

engineer1986

عضو جدید
فرآیند،جداسازی،ایمنی،محیط زیست تموم این گرایشا خیلی خوبن بستگی به علاقت داره.فیلد کاری هر کروم از گرایشا مشخصه همه ی گرایشا جز صنایع غذایی تو صنعت نفت طرفدار داره.پس نگاه کن با چه فیلدی بیشر حال می کنی.

P O U R I A

مدیر تالار
فرآیند،جداسازی،ایمنی،محیط زیست تموم این گرایشا خیلی خوبن بستگی به علاقت داره.فیلد کاری هر کروم از گرایشا مشخصه همه ی گرایشا جز صنایع غذایی تو صنعت نفت طرفدار داره.پس نگاه کن با چه فیلدی بیشر حال می کنی.
صددرصد .. به نظر من علاقه شرط اوله !! مخصوصا تو ارشد و دکتری !!

eng..r

عضو جدید
دوست عزیز من خودم طراحی فرایند رو دوست دارم
اما اگه یه پسری دنبال بهترین نباش برو بگرد تو دفترچه ببین کدوم گرایش رو دانشگاههایی مثل صنعت نفت -شهید عباسپور و.. میگیرن(اینا دانشگاههایی هستند که شانس استخدام شدن رو داری)میدونم یه خورده ناراحت کننده است که دنبال گرایشی که دوست داری نری ولی الان با این شرایط بازار کار چاره ای نیست

eng..r

عضو جدید
:D ... به نظر من مخصوصا این گرایش فقط تو خارج طرفدار داره !!

اخه کی تو ایران به این گرایش اهمیت میده؟باور کن هیچ کس
تو صنایع کوچیکش کسی اهمیت نمیده چه برسه به صنایع بزرگ که اگه بخوان براساس اصول محیط زیستی بسازن هم هزینشون میره بالا و هم اگه تجهیزات مدرنی بخاد بهت میگن ما تحریمیم
این تحریم خوب بهانه ای شد واسه همه:razz:

P O U R I A

مدیر تالار
اخه کی تو ایران به این گرایش اهمیت میده؟باور کن هیچ کس
تو صنایع کوچیکش کسی اهمیت نمیده چه برسه به صنایع بزرگ که اگه بخوان براساس اصول محیط زیستی بسازن هم هزینشون میره بالا و هم اگه تجهیزات مدرنی بخاد بهت میگن ما تحریمیم
این تحریم خوب بهانه ای شد واسه همه:razz:
بله .. نظر من هم همینه !!
تحریم بهانه ی خوبی برای خیلی ها شده !!

tak par

عضو جدید
به نظر من کلا رشته مهندسی شیمی رشته مذخرفیه چون تو ایران هیچ کدوم از گرایش ها اینده کاری نداره. فکر کردین پالایشگاه ها و پتروشیمی ها منتظر ما هستن. نه به خدا من که پدرم شرکت نفتی هست مارو هم به کار نمیگیرن کاش همون اول مدیریت میخوندیم.

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من کلا رشته مهندسی شیمی رشته مذخرفیه چون تو ایران هیچ کدوم از گرایش ها اینده کاری نداره. فکر کردین پالایشگاه ها و پتروشیمی ها منتظر ما هستن. نه ه خدا من که پدرم شرکت نفتی هست مارو هم به کار نمیگیرن کاش همون اول مدیریت میخوندیم.
.:crying2:

zahra98

عضو جدید
ارشد تنها در 9 واحد تفاوت دارن و تقریبا مثل هم هستن.
اصل کار پروژس.

zahra98

عضو جدید
چرا میگید کار ترموسینتیک کمتره؟؟
به نظر من که اینجور نیست چون اکثر درسا مثل همه.

آخرین ویرایش:

practical

عضو جدید
سلام.

من پاسخ تمام دوستان رو نخوندم. اما طبیعتاً هر گرایشی که عام تر باشه تو کشور ما که کار تخصصی به اون معنا جا نیفتاده برای بازار کار مناسب تره.

موفق باشید.

practical

عضو جدید
سلام.

بهترین گرایش به طور کلی طراحی فرایند یا شبیه سازی و کنترل هست که دید کلی تری نسبت به بقیه دارن و مهندسی تر از مثلاً ترموسینتیک هستن (پیشرفته به نظر من اصلاً گرایش نیست!). اما در مجموع برای هر کسی اون گرایشی بهتره که به علایقش نزدیکتر باشه و با شرایط زندگیش مطابقت بیشتری داشته باشه تا بتونه تو شغلش پیشرفت کنه.

practical

عضو جدید
به نظر من کلا رشته مهندسی شیمی رشته مذخرفیه چون تو ایران هیچ کدوم از گرایش ها اینده کاری نداره. فکر کردین پالایشگاه ها و پتروشیمی ها منتظر ما هستن. نه به خدا من که پدرم شرکت نفتی هست مارو هم به کار نمیگیرن کاش همون اول مدیریت میخوندیم.

سلام.

با تعریف شما بسیاری از رشته ها تو ایران مزخرف هستن. اما در کل با شما موافقم که الآن با حجم انبوه فارغ التحصیلان مهندسی شیمی و نفت و بازار کار کم، بهتره مهندسی صنایع یا مدیریت یا حتی حسابداری بخونیم تا مهندسی شیمی. بخصوص که ایجاد کار خصوصی در مهندسی شیمی خیلی سخت تر از رشته هایی مثل کامپیوتر و عمران هست.

بالا