[بهترین کتاب و آخرین کتابی که تا الان خوندی چی بوده؟]

middbox

کاربر بیش فعال
سلام دوستان و با کسب اجازه از مدیریت محترم خواهشمندم این تاپیک به جایی منتقل نشه، چون میدونم باعث گسترش کتاب وکتاب خوانی میشه...

دوستان عزیز بهترین و آخرین کتابی که خوندید ( واقعا خوندید ) چی بوده ؟ فرقی نمیکنه چه مهندسی باشه چه نباشه

هدف من از درست کردن این تاپیک آشنایی با بهترین کتابهاست و اینکه بقیه هم مطلع و ترغیب به خوندنشون بشن

من امروز یکی از بهترین کتابهای زندگیمو خوندم 4 ساعت فقط درگیرش بودم

کتاب کیمیاگر از پائولو کوئیلو پیشنهاد میکنم حتما حتما حتما بخونید البته قبلش خاطرات یک مغ رو بخونید بهتره، من الان دارم میخونمش

بهتره دوستان در مورد آثار پائولو کوئیلو یه شناختی پیدا کنن از ویکی پدیا

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
ممنون از تايپيك مفيدتون ، اميدوارم مورد استقبال قرار بگيره
منم كتاباي پائولو کوئیلو رو ميخونم ، نويسنده ي خوب و قهاري هستند .
كتابي كه اخيرا خوندم كتابي بود با عنوان
"سينوهه پزشك دربار"
خاطرات سينوهه، پزشك فرعون هست كه از زمان تولدش تا زمان مرگشو ، خودش به عنوان راوي تعريف ميكنه ، حرفها و خاطرات بسيار جالبي هستن و خيلي چيزهارو درمورد اون زمان اشكار ميكنه !! من به دوستان توصيه ميكنم اين كتاب رو بخونن،
البته من خودم به صورت الكترونيكي و در فرمتي كه براي تلفن همراه هست خوندم ، ولي فكر كنم تو اينترنت بشه به راحتي پيداش كرد!!

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
با تشکر از شما...

من داخل بحثهای متفرقه زیاد شرکت نمیکنم اما اومدم اینجا چون کار جالبی انجام دادین.

آخرین کتابی که خوندم کتاب "کلیله و دمنه" به زبان ساده امروزی بود...

من خیلی کتاب دارم.حاضرم همشونو بدم فقط این یکی بمونه!

حس میکنم قشنگترین کتابی هست که خوندم و بعد از تموم شدنش

دوباره از اول میخونم! بسیار آموزنده و شیرینه. توصیه میکنم حتما بخونید.

سبز باشید...

middbox

کاربر بیش فعال
ممنون از تايپيك مفيدتون ، اميدوارم مورد استقبال قرار بگيره
منم كتاباي پائولو کوئیلو رو ميخونم ، نويسنده ي خوب و قهاري هستند .
كتابي كه اخيرا خوندم كتابي بود با عنوان
"سينوهه پزشك دربار"
خاطرات سينوهه، پزشك فرعون هست كه از زمان تولدش تا زمان مرگشو ، خودش به عنوان راوي تعريف ميكنه ، حرفها و خاطرات بسيار جالبي هستن و خيلي چيزهارو درمورد اون زمان اشكار ميكنه !! من به دوستان توصيه ميكنم اين كتاب رو بخونن،
البته من خودم به صورت الكترونيكي و در فرمتي كه براي تلفن همراه هست خوندم ، ولي فكر كنم تو اينترنت بشه به راحتي پيداش كرد!!

سلام زیبا خانم منم سینوهه رو خوندم اما نه کاملشو فکر کنم سه قسمت بود که من دوتاشو خوندم.
اما پیشنهاد میکنم که حتما کیمیاگر رو بخونید احساس میکنم این وظیفمه که حتما بگم واقعا عالی بود.
باتشکر

middbox

کاربر بیش فعال
با تشکر از شما...

من داخل بحثهای متفرقه زیاد شرکت نمیکنم اما اومدم اینجا چون کار جالبی انجام دادین.

آخرین کتابی که خوندم کتاب "کلیله و دمنه" به زبان ساده امروزی بود...

من خیلی کتاب دارم.حاضرم همشونو بدم فقط این یکی بمونه!

حس میکنم قشنگترین کتابی هست که خوندم و بعد از تموم شدنش

دوباره از اول میخونم! بسیار آموزنده و شیرینه. توصیه میکنم حتما بخونید.

سبز باشید...

امیدوارم همینطور که شما گفتید مورد استقبال واقع بشه.... کتاب کلیله و دمنه کتاب معروفیه ، من نخوندمش اما سعی میکنم تو برنامم بذارم
با تشکر

middbox

کاربر بیش فعال
_ کتاب قورباغه را قورت بده اثر برایان تریسی

_ جادوی فکر بزرگ یادم نیست از کیه

Arizzo

عضو جدید
بهترین کتابی که تو این چند ماه خوندم کتاب رفاقت به سبک تانک بوده که کتاب کوچیکو کم حجمیه حتما بخونینش ....;)

اثر داوود امیریان از انتشارات سوره مهر

این کتاب به چاپ 25 هم رسیده .....

آخرین ویرایش:

anish

عضو جدید
سلام

باکمی اختلاف کتابای که دوست دارم هبوط (شریعتی)عصیان (فرخ زاد)جزیره سرگردانی (دانشور) و از کتابای مربوط به رشته دوست دارم استاندارد های مدیریت پروژه را دوباره بخونم(pmbook)
کتابی که دارم می خونم تاریخ تبرستان
یه پیشنهاد کتابای تخصصی به رشتتون که خوب هستن را هم معرفی کنید شاید به کار ما هم بخوره .

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام

باکمی اختلاف کتابای که دوست دارم هبوط (شریعتی)عصیان (فرخ زاد)جزیره سرگردانی (دانشور) و از کتابای مربوط به رشته دوست دارم استاندارد های مدیریت پروژه را دوباره بخونم(pmbook)
کتابی که دارم می خونم تاریخ تبرستان
یه پیشنهاد کتابای تخصصی به رشتتون که خوب هستن را هم معرفی کنید شاید به کار ما هم بخوره .

چقدر بهتر میشد اگه کتابهای تخصصی عمران رو معرفی میکردید
فکر کنم استقبال بیشتری میشد
به هر حال
کتابی که دوست دارم از سری سه جلدی کتابهای نکات برتر برای آزمونهای نظام مهندسی هست هم به درد دانشجوها میخوره و هم کاربردی واسه مهندسا
جلد سومش بارگذاری ثقلی و زلزله تالیف رضا فرزادمهر

atimehr

عضو جدید
لطفا گوسفند نباشيد و زيبا ترين داستانهاي كوتاه دنيا و حماسه ي حسيني.

chehresaz

عضو جدید
کتاب مکتوب از پاولو و ربکا که نویسندش در خاطرم نیست رو تو تابستون مطالعه کردم ....کتابای جالبی بودن

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من اولین کتاب تاثیر گذاری که خوندم نوستراآداموس بود ، البته دنبالش نگردید چون گیرتون نمیاد.
بعدش کوری اثر ژوژه ساراماگوف بود
کتابهای باربارا دی آنجلیس هم واقعا ارزش خوندن داره
راستی بچه ها کتاب کیمیاگر پائلو از یکی از داستان های مولوی گرفته شده
چرا کتاب های خودمون را قبلش مطالعه نمیکنید ؟!
یکی از قشنگترین شعرهایی هم که خوندم از مولوی بوده به اسم پیرصنعان . قول میدم اگه بخونید عمیقا از محتواش لذت میبرید.
عید همگی مبارک

آخرین ویرایش:

meddler

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من اولین کتاب تاثیر گذاری که خوندم نوستراآداموس بود ، البته دنبالش نگردید چون گیرتون نمیاد.
یکی از قشنگترین شعرهایی هم که خوندم از مولوی بوده به اسم پیرصنعان . قول میدم اگه بخونید عمیقا از محتواش لذت میبرید.
عید همگی مبارک

اثم پیرصنعان

middbox

کاربر بیش فعال
سلام
عید همگی مبارک

دوست عزیز اینا همش نظریه است ، شما ثابت کن از کتاب مولویه من خودم رفتم دنبالش حتی تفسیرشو هم گوش دادم اگه اشتباهنکنم از آقای دکتر معین ، شاید بعضی جاها شبیه باشه ممکنه از روی تصادف باشه ، به نظر من نمیشه گفت شباهت

اگه دوستان نظر دیگه ای دارن خوشحال میشم بشنوم

دوستان کتابای خوبی معرفی کردن من حتما کتابایی که معرفی کردید رومیخونم ، امیدوارم بقیه هم بخونن

middbox

کاربر بیش فعال
چقدر بهتر میشد اگه کتابهای تخصصی عمران رو معرفی میکردید
فکر کنم استقبال بیشتری میشد
به هر حال
کتابی که دوست دارم از سری سه جلدی کتابهای نکات برتر برای آزمونهای نظام مهندسی هست هم به درد دانشجوها میخوره و هم کاربردی واسه مهندسا
جلد سومش بارگذاری ثقلی و زلزله تالیف رضا فرزادمهر

سلام رسول جان ، کتابایی که معرفی کردید لینک دانلود داره؟

elahe18

عضو جدید
با سلام . آخرین کتابی خوندم( 1984)اثر جورج اورول هستش.کتابی اجتماعی سیاسی بود که اورول براین باور ایمان داشت که مردم رنجدیده و پایین جامعه اگر بخواهند می توانند بر اربابان زمان خویش فائق آیند و به قول خودش برای تغییر وضعیت و شرایط بد هر زمان : اگر امیدی باشد در رنجبران نهفته است....
اما از اون بهتر کتاب سه جلدی : نگاهی به تاریخ جهان اثر جواهر لعل نهرو بود که اون دیگه سلطان کتابا بود خیلی قدیمی بود کتابه فکر کنم چاپ 1352 بود /کتاب نامه های یک زندانی به دختر 15 ساله اش هست که از اولای تاریخ جهان شروع میکنه به زبان ساده براش توضیح میده به عقیده لعل نهرو برای فهمیدن و درک تاریخ کشور خویش باید هم زمان اوضاع کشور های دیگر زمان خودش رو دانست /مرسی

middbox

کاربر بیش فعال
کتابهای ( گمشده و پایان روزها) اثر زکریا سچین

namdar31

عضو جدید
تاریخ طبری

تاریخ طبری

من به دوستان عزیز و گرامی پیشنهاد می کنم که تاریخ طبری را بخوانید و از گذشتۀ خبر بگیریم تا آینده را به سازیم (مترجم تاریخ :طبری ابوالقاسم پاینده )

nj_electronic88

عضو جدید
خرمگس (the gadfly)_ اتل ليليان وينيچ

و..

كوري _ ژوزه ساراماگو

بهترين رمان هايي بودن كه تا حالا خوندم..

middbox

کاربر بیش فعال
کتاب ( الف) از پائولو کوئیلو ، این کتاب امروز ترجمش به فارسی توسط دکتر آرش حجازی تمام شده و داغه داغه گفتم بهتون خبر بدم. در ضمن اینم بگم این کتاب هنوز به هیچ زبانی چاپ نشده حتی زبان اصلی ( ولی ناشر مورد اعتماد آقای کوئیلو یعنی آقای حجازی این کتاب رو به زبان فارسی ترجمه کرده) اطلاعات کاملتر در اینجا

کتابهای پائولو کوئیلو به نظر من بهترین کتابهایی هستن که ممکنه از اینترنت گیرتون بیاد.

لینک دانلود کتاب ( الف)

آخرین ویرایش:

middbox

کاربر بیش فعال
کتاب چنین گفت زرتشت

نویسنده: فریدریش ویلهلم نیچه

چنین گفت زردشت (به آلمانی: Also sprach Zarathustra) نام کتابی فلسفی و شاعرانه است که فریدریش نیچه فیلسوف و شاعر آلمانی آن را طی سال‌های ۱۸۸۳ تا ۱۸۸۵ نگاشته‌است. شخصیت اصلی این رمان فلسفی شخصی به نام «زرتشت» است که نامش از زرتشت پیامبر گرفته شده‌است.[SUP]http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86_%DA%AF%D9%81%D8%AA_%D8%B2%D8%B1%D8%AA%D8%B4%D8%AA#cite_note-0[/SUP] نیچه در این کتاب عقاید خود را از زبان این شخصیت بیان داشته‌است. اطلاعات بیشتر از ویکی پدیا

emrah931

عضو جدید
کتاب شوق پرواز که در اون زندیگینامه سرلشکر خلبان عباس بابایی نوشته شده.این کتاب به همه پسرها که عین خودم دوست داشتند روزی خلبان بشن توصیه میکنم

darya68

عضو جدید
سلام
به نظر من هم کتاب های پائولوکوییلیو و هم میلان کوندرا عالین . یکی از کتاب های تاثیر گذاری که خوندم و فکر میکنم هرکسی باید بخونه کتاب شوخی میلان کوندراست و بعد از اون جاودانگی و بار هستیش که واقعا عالین. از کتابهای کوییلیو هم والکیریها ، ساحره ی پورتوبلو رو بیشتر دوست داشتم.
الانم دارم "روح پراگ " اثر ایوان کلیما رو میخونم. کتاب جالبیه.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
با سلام . آخرین کتابی خوندم( 1984)اثر جورج اورول هستش.کتابی اجتماعی سیاسی بود که اورول براین باور ایمان داشت که مردم رنجدیده و پایین جامعه اگر بخواهند می توانند بر اربابان زمان خویش فائق آیند و به قول خودش برای تغییر وضعیت و شرایط بد هر زمان : اگر امیدی باشد در رنجبران نهفته است....

برداشتتون کاملا غلطه. اون میخواست بگه که رنجبران جای طبقه متوسط و طبقه بالا رو عوض میکنن و خودشون باز هم همون رنجبر باقی میمونن.