بهترین کار دانشجویی برای کسب در آمد در دوران دانشجویی چیه؟

sas1989

اخراجی موقت
از دوستان عزیز خواهش میکنم پیشنهادات خودشون رو در خصوص کار نسبتا پردرآمد در دوران دانشجویی و هر تجربه ای که در این زمینه دارند انتقال بدن اجرکم عندا...

mhdgho

عضو جدید
من هم شديدا به پاسخ اين سوال نياز دارم.

البته چند تا جواب پيدا كردم يكي اش اينه كه توليد محصولات آموزش الكترونيكي كنيم و بفروشيم البته به مهارت زياد و چرب زبوني نياز داره.

elman13

عضو جدید
من تیرم خیلی وقته به سنگ خورده

متخصصاش میگن دوران لیسانس مال خرخونیه ارشد مال کار

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
بهترین کار
فروش مقاله و پایان نامه و پروژه
چیزه خاصی نمی خواد .

k.rostami69

عضو جدید
من هم با سید علی موافق متونی پروژه دانشجویی انجام بدی و بفروشی ویا در یک جایی کار نیمه وقت گیر بیاری.

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستای خودم ترجمه و تدریس میکرد... می گفت درامدش هم زیاده...مخصوصا که اگه تهرانید دیگه می دونید ترجمه و اینا خیلی گرون در میاد..

kkkaktoos

عضو جدید
به نظرم تدریس برای پایه های راهنمایی و دبیرستان تو درسهایی که خوراکتونه.

sed ali

کاربر ممتاز
آره تدریس هم خیلی خوبه !
حالا من دروس تخصصی تدریس نکردم !
ولی کامپیوتر تدریس کردم بدک نبود ! البته هدفمون اونجا پول نبود میخواستیم انجمن وبلاگ نویسان راه بندازیم !!
ماشالله مسئولین هم اینقدر حمایت کردن ......

در کل تدریس بهترین هست حتی پولش کم باشه به آدم شخصیت میده !!

melika02

عضو جدید
حتی تو درس های دانشگاهم اگه چندتاشو کامل مسلط باشی میتونی به بچه های دانشگاه خودتون تدریس کنی.
من زیاد دانشجوی ویزیتورم دیدم هم آدم چندجارو میشناسه هم روابط عمومیش قوی میشه ساعت های بیکاریشم میتونه کار کنه و اگه اون محصول 1 ربطی به رشته اش داشته باشه هم برای خودش مفیده اما من به شخصه اصصصصصصصصصصصصصلاً از ویزیتوری خوشم نمیاد.
میتونی بگردی تو دوست و فامیل و آشنا اگه کسی واحد تولیدی کارگاهی کارخونه ای چیزی داره تابستونا بری کار کنی و حقوق بگیری و در طول ترمم اگه چند روزت خالیه باز بری اونجا. این آخری هم سابقه کاری برات میشه هم خودت چندتا چیز یاد میگیری. من این کارو میکردم تابستونا. جداً راضیم ولی خب زیاد پول توش نیست. باید توقعت رو بیاری پایین یا بری سراغ همون کارای قبلی که گفتم.

sed ali

کاربر ممتاز
حتی تو درس های دانشگاهم اگه چندتاشو کامل مسلط باشی میتونی به بچه های دانشگاه خودتون تدریس کنی.
من زیاد دانشجوی ویزیتورم دیدم هم آدم چندجارو میشناسه هم روابط عمومیش قوی میشه ساعت های بیکاریشم میتونه کار کنه و اگه اون محصول 1 ربطی به رشته اش داشته باشه هم برای خودش مفیده اما من به شخصه اصصصصصصصصصصصصصلاً از ویزیتوری خوشم نمیاد.
میتونی بگردی تو دوست و فامیل و آشنا اگه کسی واحد تولیدی کارگاهی کارخونه ای چیزی داره تابستونا بری کار کنی و حقوق بگیری و در طول ترمم اگه چند روزت خالیه باز بری اونجا. این آخری هم سابقه کاری برات میشه هم خودت چندتا چیز یاد میگیری. من این کارو میکردم تابستونا. جداً راضیم ولی خب زیاد پول توش نیست. باید توقعت رو بیاری پایین یا بری سراغ همون کارای قبلی که گفتم.
شاید اگر بری یه جا تو تابستون و در ایام هفته کار کنی پول توش نباشه !
اما میشه کار یاد گرفت ! روابط محیط کار یاد گرفت که خیلی میتونه بعدا به یک مهندس صنایع برای پیشرفت کمک کنه !! و اون موقع با پیشرفتش یه پول خوبی نصیبش بشه !
یعنی یه جور سرمایه گذاری !

hamid051

کاربر ممتاز
اما میشه کار یاد گرفت ! روابط محیط کار یاد گرفت که خیلی میتونه بعدا به یک مهندس صنایع برای پیشرفت کمک کنه !! و اون موقع با پیشرفتش یه پول خوبی نصیبش بشه !

اره من ترم دوم یکی از ترم سومی ها رو به عنوان شاگرد قبول کردم البته پول نگرفتم یک بار یک سوال دادم که خودم برای جواب دادن اش 3 ساعت وقت گذاشتم :w15: ولی واقعا سوال تاثیر مثبتی گذاشت من از همون درس گرفته بودم 16 شاگردم شده بود 18:biggrin:

melika02

عضو جدید

آره ولی خب کسی که دنبال کار میگشت 1 درآمد خوبم میخواست.

hasanrahmani

عضو جدید
منم با نظر این دوستمون موافقم
شما با کار کردن توی یک محیط صنعتی خیلی زود نحوه ی برخورد با کارگر و مدیر و ... دستتون میاد و خیلی خیلی به تجربتون اضافه میشه
فکر می کنم دوران دانشجویی بیشتر دوران یادگیریه تا کسب درآمد چون خیلی راحت خیلی از مسائل رو یاد میگیری که شاید در آینده تجربه کردن اونها برات هزینه ی خیلی سنگینی حتی مثل از دست دادن شغل برات به وجود بیاره!

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که موسیقی تدریس میکردم ، هم توش پول بود هم تفریح
ولی دوستام اکثرا رفتن شاگرد مغازه شدند .

hadiaga

عضو جدید
سلام بر دوستان
به نظر من بسته به تخصصی که شما دارید می تونید از روی همین قابلیتتون کسب درآمد کنید . و البته زیاد به کسب درآمد آنچنانی فکر نکنید . من خودم تابستان امسال تایپ کردم به شما هم توصیه می کنم همین کارو بکنید هم در آمدی کسب می کنید و هم می تونید روی نرم افزار های آفیس تسلط پیدا کنید و به یاد داشته باشید نیاز باعث میشه که آدم دنبال یادگیری بره . ( من الان تونستم روی خیلی از فنون ورد تسلط پیدا کنم ) البته من و خواهرم با هم کار می کردیم به این صورت که خواهرم ترجمه می کرد و می کند و من هم تایپ می کنم . چون کسی به تنهایی سراغ تایپ کردن نمیره . ( اینم یه فکر صنایع ای هستش و هم تمرین کار گروهی ) به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری روی قابلیت های خودتون مهمترین سرمایه گذاری زندگیتان هست . می تونید با این کار ها هم نرم افزار ها رو یاد بگیرید و هم تمرین مهارت اجتماعی برقراری ارتباط و ... کتابی می خوندم که نوشته بود : تا کی قراره ایده های شما در ذهن شما باشه و کی قراره که به واقعیت تبدیل بشه . و من هم ( شاید از روی جو گرفتگی ) دوچرخه ام رو سوار شدم و به مراکز کامپیوتری رفتم و پیشنهاد دادم . و نتیجه اش رو هم دیدم . حتی پیشنهاد پروژه های پاورپوینت و اکسل رو هم دادم هر چند که تسلط کافی روی اونا نداشتم ولی می دونستم اگه مجبور بشم از پس اونا هم بر می آم .
پابلو پیکاسو می گوید " وقتی کار می کنم در واقع استراحت می کنم . بیکاری و یا دیدن مردم بیکار مرا خسته می کند ."

melika02

عضو جدید
اره من ترم دوم یکی از ترم سومی ها رو به عنوان شاگرد قبول کردم البته پول نگرفتم یک بار یک سوال دادم که خودم برای جواب دادن اش 3 ساعت وقت گذاشتم :w15: ولی واقعا سوال تاثیر مثبتی گذاشت من از همون درس گرفته بودم 16 شاگردم شده بود 18:biggrin:
من 1 بار خواستم به 1 دختری که راهنمایی بود زبان درس بدم، دیوونم کرد! بهش میگفتم F صدای ففف میده. میگفت صدای ب میده. گفتم نه، F صدای ف میده مثل فریبا. بعد تا چند روز به F میگفت فریبا!!!:eek:

این کارا اعصاب میخواد!

hamid051

کاربر ممتاز
من 1 بار خواستم به 1 دختری که راهنمایی بود زبان درس بدم، دیوونم کرد! بهش میگفتم F صدای ففف میده. میگفت صدای ب میده. گفتم نه، F صدای ف میده مثل فریبا. بعد تا چند روز به F میگفت فریبا!!!:eek:

این کارا اعصاب میخواد!

وا :eek: تا این حد من که به بچه های خواهرم درس میدم اینقدر شوت نیستند خدارو شکر :D

navid193

عضو جدید
نمیدونم والا ولی تدریس هم مجوز میخواد.من که پرسیدم همینو گفتن

meysam_7777

عضو جدید
چیزی که زیاده کار اما باید ابزارشو داشته باشی
من خودم برقکارم مواقع بی کاری میرم سرکار (واسه انجام اینجور کارا باید از دبیرستان به فکرش می بودید الان واسه یادگرفتن ی حرفه ی خده دیره)
یکی از دوستام مسافر کشی می کنه که البته باید ماشین داشته باشید (الان با توجه به قیمت ماشین دانشجو جماعت باید ماشین داشتنو تو خواب ببینن)
یکی دیگه از دوستان بازاریاب بیمه س.که بازاریابی سروزبون می خواد
یکی دیگه از دوستان تو ی شرکت تو قسمت مالی کار می منه(که این مورد یا شانس می خواد یا پارتی)

malihe68

عضو جدید
اگه به دنبال پوول هستید پیشنهاد های دوستان خوبه
اما دوران دانشجویی اونم واسه یه مهندس صنایع " دوران جمع کردن و شکل دادن به رزومه ست
که بعد از دوران دانشجویی به دردش بخوره
البته می تونید تدریس نرم افزار های رشته خودتون رو بکنید

آخرین ویرایش:

amin 28

عضو جدید
ب نظر من واسه ی مهندس صنایع بازاریابی کار خوبیه.چون مهندس صنایع‌ای موفق ک سرزبون داشته باشه.

اگه زبانتون خوب تدریس زبان هم خیلی‌ خوب و ب کارتون هم میاد واسه ارشد.ولی‌ باید زبان رو بلد باشی‌ اول از همه.درضمن همه رو این موضوع مشکل دارن.
کارخانه رفتن ک عالیه،بهترین کاری ک عدم میتون انجام بعده همینه.چون واقعا تجربه‌های خیلی‌ خوبی‌ کسب می‌کنه.

amin 28

عضو جدید
سلام بر دوستان
به نظر من بسته به تخصصی که شما دارید می تونید از روی همین قابلیتتون کسب درآمد کنید . و البته زیاد به کسب درآمد آنچنانی فکر نکنید . من خودم تابستان امسال تایپ کردم به شما هم توصیه می کنم همین کارو بکنید هم در آمدی کسب می کنید و هم می تونید روی نرم افزار های آفیس تسلط پیدا کنید و به یاد داشته باشید نیاز باعث میشه که آدم دنبال یادگیری بره . ( من الان تونستم روی خیلی از فنون ورد تسلط پیدا کنم ) البته من و خواهرم با هم کار می کردیم به این صورت که خواهرم ترجمه می کرد و می کند و من هم تایپ می کنم . چون کسی به تنهایی سراغ تایپ کردن نمیره . ( اینم یه فکر صنایع ای هستش و هم تمرین کار گروهی ) به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری روی قابلیت های خودتون مهمترین سرمایه گذاری زندگیتان هست . می تونید با این کار ها هم نرم افزار ها رو یاد بگیرید و هم تمرین مهارت اجتماعی برقراری ارتباط و ... کتابی می خوندم که نوشته بود : تا کی قراره ایده های شما در ذهن شما باشه و کی قراره که به واقعیت تبدیل بشه . و من هم ( شاید از روی جو گرفتگی ) دوچرخه ام رو سوار شدم و به مراکز کامپیوتری رفتم و پیشنهاد دادم . و نتیجه اش رو هم دیدم . حتی پیشنهاد پروژه های پاورپوینت و اکسل رو هم دادم هر چند که تسلط کافی روی اونا نداشتم ولی می دونستم اگه مجبور بشم از پس اونا هم بر می آم .
پابلو پیکاسو می گوید " وقتی کار می کنم در واقع استراحت می کنم . بیکاری و یا دیدن مردم بیکار مرا خسته می کند ."

ببخشید یعنی‌ همینجوری رفتی‌ جاهایی ک کار کامپیوتری انجام می‌دادن(تایپ و ...)بد گفتی‌ تایپم خوب،اونم گفتن بیا پیشم کار کن؟

sed ali

کاربر ممتاز
بابا ما مثلا تدریس نرم افزار هم کردیم چیزی عایدمون نشد !
جز چندتا پروژه !!
ولی تدریس خیلی خوبه ! من عاشق تدریس هستم!!! اصلا عاشق صحبت کردنم !!!
میگم برم اعلام کنم سخنگوی دولت بعدی بشم ؟ نظرتون چیه ؟
ولی ایکاش میرفتم یه حرفه ای یاد میگرفتم مثلا مکانیکی ماشین و یا تراش کاری و ...

lotus_7

عضو جدید
کار ترجمه و تدریس خوبه ولی خیلی جاها بخاطر سن و سال به ادم کار نمیدن.من خیلی جاها رفتم ولی گفتن سنت کمه:-(

بالا