بهترین نرم افزار سه بعدی برای رشته معماری

بهترین نرم افزار سه بعدی برای رشته معماری

• Sketch up

رای: 56 22.3%
  • 3dMAX

رای: 106 42.2%
  • Maya

رای: 2 0.8%
  • Rhino

رای: 24 9.6%
  • ArchiCAD

رای: 14 5.6%
  • Revit

رای: 46 18.3%
  • Lumion

رای: 1 0.4%
  • 3D Auto CAD

رای: 2 0.8%

• مجموع رای دهندگان
    251
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

shokoufeh***

عضو جدید
سلام.من :) میگم که max خیلی حرفه ای و خوبه وکارای 3d روبهتر ساپورت میکنه.اسکچ آپ هم واسه اونایی که مکس بلدن خنده داره و مبتدی ها بدرد میخوره:cool:

shokoufeh***

عضو جدید
ج

ج

سلام.من :) میگم که max خیلی حرفه ای و خوبه وکارای 3d روبهتر ساپورت میکنه.اسکچ آپ هم واسه اونایی که مکس بلدن خنده داره و مبتدی ها بدرد میخوره:cool:

f&j

عضو جدید
سلام
من با مکس کار میکنم با وی ری رندر میگیرم شاید بعضی ا بگن 3d سخته و .... ولی کیفیتی که داره واقعا با بقیه قابل مقایسه نیست اینم بگم ی کم که کار کنید دستتون روون میشه من الان ترم 5 معماری داخلی م ترم 2 که بودم کامل 3d یاد گرفتم الن هم بیرون کار میکنم هم اکثر کارای دانشگاه م با 3d میزنم خیلی دوست داشتم کاراما میزاشتم ولی بلد نیستم اگه کمکم منید ممنون میشم

f&j

عضو جدید
افرین باهات موافقمممممممممممممممممممممممممممممممم;)kjjkk.jpg

f&j

عضو جدید
هاهاها خودم یافتم بفرمایید ایناهاش!!!! نظرم بدین ممنون میشمe2.jpg

fx.nasiri

عضو جدید
به نظر من همه نرم افزار هایی که ریشه در معماری دارند مفید هستند بستگی به این داره که شما چه انتظاری داشته باشین مثلا من اگه میام میگم مکس خوبه پس نقشه هاتون رو هم باید به جای اتوکد در مکس بکشین از امروز به بعد !!!!!!!!
نه تنها من بلکه خیلی از آدمها از روش من یا بهتر بگم از روش اونها استفاده میکنم و اون هم اینه که نفشه رو در اتوکد ترسیم میکنیم وارد اسکچاپ میکنیم ، بهش حجم میدیم تا اونجایی که بتونیم روی ریزه کاری ها کار میکنیم ، وارد مکس میکنیم و بهش متریال میدیم و نور پردازی میکنیم و در آخر رندر میگیریم ... همونطوری که دیدین سه نرم افزار به سادگی در روند انجام پروژه نقش اساسی داشتند.
امیدوارم که منظورمو خوب منتقل کرده باشم.

#architect#

عضو جدید
به نظر من الان بهترین نرم افزار برای معماری revit architecture هستش دیگه داره جای مکس و کد رو به کل میگیره و بقیه نرم افزار ها در مقابل revit حرفی برای گفتن ندارن
من خودم 2 سال مکس کار میکردم ولی الان واقعاً عاشق این نرم افزار شدم به دوستان پیشنهاد میکنم با این نرم افزار کار کنند.;)

• Like
واکنش ها: urmo

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من با مکس موافقم به این دلیل ک الان همه ازش سر در میارن و اگه جایی توی کار گیر کردیم مجبور نیستیم زمین و زمان رو بهم بدوزیم تا یکیو پیدا کنیم ک ازش سر در بیاره و راهنماییمون کنه که این جریان فعلا در رابطه با راینو و رویت صدق میکنه و حتی آرشیکد
درضمن رندرهای مکس با وی-ری از اسکچ آپ و کد (100%) بهتره و از آرشیکد و رویت
من هم اسکچاپ رو بلدم چون کاری نداشت
هم همه ما کد رو از اوایل تحصیلمون یاد میگیریم (البته 2بعدی) هم مکس و هم آرشیکد
آرشیکد و رویت بدلیل مقطع و نمایی ک میزنن برای کسانی ک تازه وارد وعماری شدن عین سمه
اگه اشتباه میکنم خوشحال میشم بدونم

raziarchitect

عضو جدید
به نظر من الان بهترین نرم افزار برای معماری revit architecture هستش دیگه داره جای مکس و کد رو به کل میگیره و بقیه نرم افزار ها در مقابل revit حرفی برای گفتن ندارن
من خودم 2 سال مکس کار میکردم ولی الان واقعاً عاشق این نرم افزار شدم به دوستان پیشنهاد میکنم با این نرم افزار کار کنند.;)

اما من مخالف این حرفم
چون از لحاظ مهندسی و نقشه کشی هیچ نرم افزاری به پای auto cad نمیرسه
اما از نظر مدلینگ کردن بایستی ببینی کی با چه نرم افزاری راحت تره حالا چه مکس باشه چه راینو باشه چه روییت چه اسکیچ آپ یا.....

Javid64

عضو جدید
شما از موتور رندر خود رویت استفاده میفرمایید یا پلاگین خاصی؟

Javid64

عضو جدید
راینو و رویت جزوه بهترینان. ولی هر دوشون از بعضی جهات میلنگن...
اسکچ آپم آدم نگاش می کنه دلش به حال ظاهر بی ریاش میسوزه اما باهاش که حرفه ای کار بشه و خروجی رندرشو هم از وی ری بگیری ازون فلفل نبین چه ریزه هاس...

alipiroozz

عضو جدید
مهندسا من ميخوام rhino يا revit رو ياد بگيرم .كدوم بهتره و بيشتر كاربرد داره ؟

Javid64

عضو جدید
راینو هنری تره و رویت مهندسی تر.
راینو چون پلاگین رندر واسش تا دلتون بخواد هست برید دنبالش...
در کنارش solid را هم توصیه میکنم یاد بگیرید.

girl 23

عضو جدید
درحال حاضر revit خیلی جا افتاده.من نمیدونم. اگه مکس کار نکرده باشی و بخوای بری مکس یا revit کدومو پیشنهاد میکنید.
3 بعدی با کد بلدم ولی با مکس کار نکردم.مهم نیس اگه مکسو یاد نگیریو بری revit?

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
درحال حاضر revit خیلی جا افتاده.من نمیدونم. اگه مکس کار نکرده باشی و بخوای بری مکس یا revit کدومو پیشنهاد میکنید.
من توصیه میکنم اول رویت رو یاد بگیرید چون هم یادگیریش آسونتره و هم بیشتر به دردتون میخوره تو کارای معماری واقعا نرم افزاری عالی هستش وبعد سر فرصت برای رندرینگ حرفه ای برید سراغ مکس فایل های رویت خیلی خوب وارد مکس میشن

arch_archi

عضو جدید
کاربر ممتاز

من همین شرایط برام پیش اومد
رفتم 3d max تا بعد برم رویت، اما پشیمون شدم
3دی مکس اگه حرفه ای بشی عالیه،اما اگه نورپردازیت و مدلسازیت ضعیف باشه به مشکل میخوری

shahab_24

عضو جدید

سلام،من که سال هاست دارم با 3dsmax کار میکنم و در حد انیمیت پیشرفتم.جواب تمام دوستای معماریم رو همون جواب دو دوست عزیز بالا میدم یعنی اگه سریع میخوای بری سراغ کار و فرصت نداری اول Revit رو یاد بگیر بعد کم کم 3dsmax چون 3dsMax واقعا یه قولیه برای خودش و هرجاش یه نکته جدید داره.

موفق باشی

gmasoud

عضو جدید
قدرتمند ترین نرم افزار مایاست،البته اگه کسی بلد باشه فمن با این نرم افزار کار می کنم

archi-tecture

عضو جدید
به نظر من که راینو و کنارش پلاگین هایی که روش سوار میشه قدرتمند تر از 3dsmax . برای مدل سازی من راینو رو انتخاب می کنم :)

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین برنامه برای مدلینگ سری و حرفه ای sketchup+Rhino
بهترین برای متریال و نورپردازی و رندرینگ مکس

تجربه 5ساله بنده اینو ثابت کرده...

آرچیکد + ارتلانتیس = برای عمرانی ها جوابگوست
رویت برنامه خوب اما رندرینگ خارجیش ضعیفه اما داخلیش عالیه
برای بازار ایران اسکتچ آپ و راینو عالی هستند مکس کمی کنده اما راینو انعطاف پذیر و سری هست.

اما اگر می خواهید حرفه ای شوید حتما راینو + مکس را کار کنید ترکیبی چرا؟ چون راز موفقیت اینه ترکیبی کار کنید که در کمترین زمان بهترین پروژه تحویل دهید

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببینید کامل توضیح بدم برایتان:

پس از ورود archicad به دنیای طراحی مهندسان زیادی مخصوصا عمران ها به این برنامه روی آوردند اما زمانی که معماری استقبال کردن ازین برنامه مشکلاتی وجود داشت و اینکه آرچیکد رندر خوبی نداشت محض این اومدن ارچیکد با اتوکد قاطی کردن نرم افزاری به اسم رویت که هم معماری پسند هم برای نقشه کشی خوب باشه منتشر کردند اما باز با این کار رویت برای عموم مهندسان طراحی شده اما برای کار حرفه ای حتما راینو یاد بگیر برای مدلینگت بعد نورپردازی و رندر را تو مکس انجام بده...مشکل مکس اینه که در مدلینک surface کمی وقت گیره بیشتر برای animate خوبه اما راینو انعطاف بیشتری در همه زمینه ها مخصوصا tent structure دارد

#architect#

عضو جدید
دقیقا...! نرم افزار به این مهمی برا چی تو لیست نیست؟!!!!
برای من هم خیلی عجیبه که رویت توش نیست:surprised:
به نظره من بهترین نرم افزار برای معمارها؛بازم تاکید میکنم معمارها رویت هستش چون مخصوص کارهای ساختمانی طراحی شده...

#architect#

عضو جدید
زنده باد تری دی مکس!
به خدا من هم تا چند وقت پیش مکس کار می کردم ولی از وقتی رویت رو شروع کردم دیگه از بقیه زده شدم
رو هیچ نرم افزاری هم تعصب ندارم هر کدوم بهتر کارمو راه بندازه همونو کار میکنم;)

• Like
واکنش ها: urmo

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به خدا من هم تا چند وقت پیش مکس کار می کردم ولی از وقتی رویت رو شروع کردم دیگه از بقیه زده شدم
رو هیچ نرم افزاری هم تعصب ندارم هر کدوم بهتر کارمو راه بندازه همونو کار میکنم;)

والا من از دوم دبیرستان حرفه ای تنیمیشن کار می کردم...مکس تو خونمه دیگه ..الان 6 ساله درسش میدم..همه نرم افزارهای دیگه رو هم بلدم...حتی چیزایی که تو ایران مد نیست مثله بونزای تری دی کهبین اسکچ و راینوهه...کار شاخص هم با اسکچ آپ دارم...توسعه حرم علوی...اما مکس یه چیز دیگش..بدون تعصب البته!

من زمانی که رندر رویت رو یمبینم...به خودم میگم آخه معمار باید برا کارفرما طرح رو توجیه کنه این اون چیزی نی که طرف بخواد به خاطرش ریسک اقتصادی کنه...

البته ما همیشه بازار آموزشو داریم!رک بگم هیچ جای دنیا انقدر همه دنبال کلاس رفتن نیستن...

شرمنده خیلی صحبت کردم

zohreh_yo

عضو جدید
نرم افزارهای زیادی امروزه در شاخه معماری به بازار عرضه شده اما یادگیری یک نمونه مناسب و کاربردی یکی از نقاط قابل بررسی دانشجویان و کاربران این رشته می باشد آموزش رویت توسط نویسنده اولین کتاب اموزشی این نرم افزار در زمینه مقدماتی و پیشرفته می تواند بهترین انتخاب شما باشد.
من اولین مدرس نویسنده کتابهای اموزشی رویت هستم خوشحال می شم که برای اموزس این نرم افزار در خدمتتون باشم zohreh_yo@yahoo.com

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نرم افزارهای زیادی امروزه در شاخه معماری به بازار عرضه شده اما یادگیری یک نمونه مناسب و کاربردی یکی از نقاط قابل بررسی دانشجویان و کاربران این رشته می باشد آموزش رویت توسط نویسنده اولین کتاب اموزشی این نرم افزار در زمینه مقدماتی و پیشرفته می تواند بهترین انتخاب شما باشد.
من اولین مدرس نویسنده کتابهای اموزشی رویت هستم خوشحال می شم که برای اموزس این نرم افزار در خدمتتون باشم zohreh_yo@yahoo.com
چطور میتونید شما به ما در مورد Revit کمک کنید؟
میتونید یه تاپیک باز کنید و بهمون کامل تدریس کنید؟

بالا