بهترین لپ تاپ برای یک معمار

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ار کی پرسیدی خواهر من تجربم از شمابیشتر هم لب تابایی داشم یک حرفایی نزن اون لب تابی اون اقا گفتخیلی برای کارای رندر خوبه چوت چیپ گرافیکیش خوبه چیزی توش سردر نمیار بخودی نظر نده
همون گرافیک تو بازار 900تا1200میلیون اول برو مشخصاتو یاد بگیربعد بیا اینجا

لحن حرف زدنت خیلی بی ادبانه اس، از شما بعیده آآآآآآآقای مهندس!!!!!
باشه شماااا وارد شماا حرفه ای منم یه آدمه نفهم، اما دلیل نمیشه توهین آمیز حرف بزنی، من چیزی رو که از تو سایت ها خونده بودمو نقل قول کردم، دوست عزیز eMJey من نمیفهمم از آقای jentle man نظر بخواین.....

arefeh

کاربر ممتاز
پردازنده گرافیکی:
NVIDIA GeForce 840M 2GB
پردازنده گرافیکی:
NVIDIA GeForce GTX 850M 4GB
فرق این دوتا گرافیکو بگو برام

بنده هیچ نظری در مورد سیستم هیچ وقت نمیدم اما اینم درسته که سی پی و یو و گرافیک و رم باید بالا باشه....اما این دو مدلی که جنابعالی گذاشتی همین دیروز داشتم سیستم خونه رو به یه این کاره نشون میدادم ک کارت گرافیک سیستم من Gforce و ایشون گفت خوب نیست هر مارکی از gforce برای کارهایی مثل رندرینگ خوب نیست برای بازی این گرافیک ها به درد میخوره....و به من پیشنهاد داد که ATi جایگزینش کنم....البته به خودمم اثبات شده که یه کیس رو من 1.500 خریدم اما چرا رندر رو هنوز که هنوز همون 16-17 ساعت میگیره...البته رمش 8 هست که گفت اگه اینو 16 کنی و یه ati 2 به 4 بگیری کلی سرحال میشه....و نظر بنده در کل اینه که در هر صورتی لب تاپ به درد رندر نمیخوره...اون بنده خدایی که میخوا 4 تومن بده به لب تاپ بده یه سیستم قوی بگیره کنارشم یه لب تاپ در حد ادیت و حمل کارها....من خودم الان همین کار رو کردم و واقعا هم جواب میده...بنده خدا لب تاپ بنده خیلییییییییی قدیمیه....مال سال 89 هست اون زمان 1.300 خریدم dell 1555 ....ولی همچنان باتری رو 5 ساعت ج میده....از ارتفاع 2 متری توی خوابگاه افتاد...خیلی وقتها شده که 3-4 روز مداوم روشن بوده شب میخوابیدم این روشن...اما خدارو شکر هنوزم داره برام کار میکنه....در واقع به غیر از رندرگیر تحت هیچ شرایطی پشت سیستم خونه نمیشینم....
باشه شماااا وارد شماا حرفه ای منم یه آدمه نفهم، اما دلیل نمیشه توهین آمیز حرف بزنی، من چیزی رو که از تو سایت ها خونده بودمو نقل قول کردم، دوست عزیز eMJey من نمیفهمم از آقای jentle man نظر بخواین.....
هر کسی اینجا میتونه نظرشو بگه عزیزم...سایت پدریه کسی که نیست...به دل نگیر عزیزم
اون آقا یا خانومی که اطلاعاتت بالاست نباید فکر کنی عقل کل هستی و خودت خدا ندون....میتونی کمک کنی بهمون دستت درد نکنه کمک کن....اما در شان مهندس نه عمله بنا....

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز

من فکر میکنم انسان اگه 60 سال هم تو زمینه ای تخصص داشته باشه همیشه میتونه حتی از یک تازه کار هم چیز یاد بگیره و اعتقاد دارم اگه کسی هم تخصص نداره تو زمینه ای بایس بهش احترام گذاشت..
دوستمون هم معذرت خواستن ... از پاسخ شما هم مچکرم..

holooooooo

کاربر ممتاز
من فکر میکنم انسان اگه 60 سال هم تو زمینه ای تخصص داشته باشه همیشه میتونه حتی از یک تازه کار هم چیز یاد بگیره و اعتقاد دارم اگه کسی هم تخصص نداره تو زمینه ای بایس بهش احترام گذاشت..
دوستمون هم معذرت خواستن ... از پاسخ شما هم مچکرم..
دوستتون از من معذرت نخواستن.... تازه دوباره تکرارر کردن که من نمیفههممو حرف زیادی زدم

vector1

اخراجی موقت
Re: بهترین لپ تاپ برای یک معمار

چند مطلب رو لازم دیدم به دوستان توضیح بدم
هزاران هزار دفعه تو مقایسات و تحلیلها گفته شده زمان رندر به هیچ عنوان از کارت گرافیک استفاده نمیشه و این پردازش تمام و کمال بر عهده cpu هستش و کارت گرافیک فقط و فقط زمانی که در ویوپرت کار میکنید و در پروسسهای real time استفاده میشه مگر در نرم افزارهایی مثل vray rt که رندر توسط gpu یا کارته گرافیک انجام میشه که هنوز فراگیر نشده
مهمترین کمپانیهای ساخت گرافیک دو شرکت nvidia و amd هستند که هر کدوم 2 نوع محصول مختلف تولید میکنند یکی برای بازی استفاده میشه و یکی دیگه به عنوان workstation برای کارهای محاسباتی سنگین مثل معماری و... که به شرح زیر :

شرکت nvidia سری geforce به عنوان کارت گرافیک گیم و سری quadro به عنوان workstation
شرکت amd سری radeon به عنوان کارت مخصوص گیم و سری firepro/firegl به عنوان محصول workstation

ملاک مقایسه کارت گرافیک به هیچ عنوان رم اون نیست بلکه مجموعه عواملی مثل معماری، مشخصات و سرعت و تعداد هسته های پردازشی و در اخر میزان و نوع رم
کلا کارتهای گرافیک در سه سطح low range، mid range و high end طبقه بندی میشن که از یک خانواده مانند سری 700 یا 800 geforce از nvidia یا سری r 200 از radeon و...
مثلا کارتهای 830 تا 850 geforce جز دسته ضعیف یا low range کارتهای مدل 850 تا 870 جز دسته mid range و 870 تا 890 جز high end و قدرتمند به حساب میان البته هنوز سری 800 شرکت nvidia تمامی مدلهاش به بازار نیمده و فعلا سری low range عرضه شده ولی میتونید این دسته بندی رو تو سری 700 به پایین ببینید سوالی بود در خدمتم

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من باسیستمی که گرافیکش آنبورد بوده سنگین ترین رندر ها رو گرفتم...که گرافیک ضعیفیم هست
در مورد گیم بله گرافیک موثره....در رندرگیری سی پی یو خیلی مهمتره..... و در مورد لمسی بودن هم دارن پول زور میگیرن !! وطرفی که لمسی بگیره چقدر میتونه دستشو آویزون نگه داره!!! من میگم یه ساعت،بیشتر ازاین که نیست...پس بهتره لمسی نگیرید که اززش خرید نداره همیشه هم سعی کنید لپتاپو خنک نگه دارید

آخرین ویرایش:

erisss

عضو جدید
سلام دوستان
من يه كامپيوتر دادم كه ٢سال پيش ارتقاش دادم،الان ميخوام ازش براي كاراي رندرگيري استفاده كنم،متاسفانه يكم خنگم :( اگه ميشه بگيد از كجاي سيستمم ميشه بفهمم مشخصاتش چيه كه بيام اينجا بگم بهم بگين ببينم خوبه براي رندر گيري يا ارتقاش بدم
ممنونم

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان
من يه كامپيوتر دادم كه ٢سال پيش ارتقاش دادم،الان ميخوام ازش براي كاراي رندرگيري استفاده كنم،متاسفانه يكم خنگم :( اگه ميشه بگيد از كجاي سيستمم ميشه بفهمم مشخصاتش چيه كه بيام اينجا بگم بهم بگين ببينم خوبه براي رندر گيري يا ارتقاش بدم
ممنونم
سلام
یه سری نرم افزار های کم حجم هستن که راحت می شه از گوگل پیداشون کرد که مشخصات سخت افزاری سیستم رو میده یا میشه یه سری از مشخصات سیستم رو هم با یه راست کلیک توی my computer از توی propertise فهمید همون جا device manager >display adapters ‌مدل کارت گرافیک رو میده ... البته اینا برای ویندوز 7 هست ممکنه تو ویندوز های دیگه فرق داشته باشه ... .

memara

عضو جدید
سلام بر دوستان گل

من فعلا یه لب تاب ایسوس cori3 2.8 گیگاهرتز گرافیک 2 و رم 4 دارم واسه رندر گیری که خوبم جواب میده سرعتش بد نیست .....یه کول پد دو فنه هم گرفتم واسش باد فن لبتاب که ازش خارج میشه خنکه ولی صفحه کلید داغ میشه یه خورده این عادیه بنظرتون؟؟؟

بعد سوال دیگه اینکه یه پی سی دارم با رم 4 سی پی یو 3.2 گیگاهرتز e9500 گرافیک 2 ریدیون جیفورس حالا میخوام بدونم ایا رابطی یا نرم افزاری هست که بتونم این دوتا سیستم و به هم وصل کنم که موقع رندر گیری از سخت افزارای هردوتاشون واسه پردازش بهره بگیرم ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

erisss

عضو جدید
سلام
یه سری نرم افزار های کم حجم هستن که راحت می شه از گوگل پیداشون کرد که مشخصات سخت افزاری سیستم رو میده یا میشه یه سری از مشخصات سیستم رو هم با یه راست کلیک توی my computer از توی propertise فهمید همون جا device manager >display adapters ‌مدل کارت گرافیک رو میده ... البته اینا برای ویندوز 7 هست ممکنه تو ویندوز های دیگه فرق داشته باشه ... .
ممنونممممم

مدل كارت گرافيكم : NVIDIA GeForce 9400 GT
Ram: 2gb
intel(r)core(tm)2 duo cpu E7400 2.8ghz

اين سيستم براي رندر گيري خوبه?
فن هم داره

آخرین ویرایش:

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها لپ تاپ میخوام میخوام اپل یا سونی باشه.
سه تا انتخاب کردم فقط مشکلم اینه لپتاپای اپل که انتخاب کردم cache 3 هس و واسه سونی 4
اما میدونم حداقل باید 6 باشه.بنطرتون چیکار کنم از یکی شنیدم cache 3 اپل اندازه همون 6 بقیه هست.شماهم نظر بدین.کمکم کنین.میسی

memara

عضو جدید
اپل پول مارک میخوره وگرنه 3m cache اپل با بقیه هم تو یه رنجه فقط تفاوتش تو clocke یا همون هسته پردازشی سی پی یوشه که بالاتره خب ولی زیاد چنگی به دل نمیزنه در ضمن سونی هم پول مارک میخوره شما اینو در نظر نگیر که چون این دوتا مارک گرونترینن تو بازار حتما بهترینن نه اصا برعکس این قضایارو بگیر

الان asus خوبه با lenovo که لنووو قیمت بسیار مناسبی داره

مثلا یه سیستم لنوو با مشخصات سیستمی گرافیک 4 گیگ.....cpu cor i7 .........سرعت هسته پردازشیش 2.8 تا 3.4mhz......هارد 1 ترا.....رم 8 و یه مدل هم هست رم 16

که فوق العاده اس واسه معماری نهایتا قیمتش از 2.600.000 بیشتر نمیشه

اگه همین مشخصات و بخوای سونی بگیری که حد اقل سه چهار برابر قیمت اینو در نظر بگیر براش

ایسوس هم با این مشخصات البته یه خورده پایین تر 4 میلیون تومن گیرت میاد موفق باشی

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اپل پول مارک میخوره وگرنه 3m cache اپل با بقیه هم تو یه رنجه فقط تفاوتش تو clocke یا همون هسته پردازشی سی پی یوشه که بالاتره خب ولی زیاد چنگی به دل نمیزنه در ضمن سونی هم پول مارک میخوره شما اینو در نظر نگیر که چون این دوتا مارک گرونترینن تو بازار حتما بهترینن نه اصا برعکس این قضایارو بگیر

الان asus خوبه با lenovo که لنووو قیمت بسیار مناسبی داره

مثلا یه سیستم لنوو با مشخصات سیستمی گرافیک 4 گیگ.....cpu cor i7 .........سرعت هسته پردازشیش 2.8 تا 3.4mhz......هارد 1 ترا.....رم 8 و یه مدل هم هست رم 16

که فوق العاده اس واسه معماری نهایتا قیمتش از 2.600.000 بیشتر نمیشه

اگه همین مشخصات و بخوای سونی بگیری که حد اقل سه چهار برابر قیمت اینو در نظر بگیر براش

ایسوس هم با این مشخصات البته یه خورده پایین تر 4 میلیون تومن گیرت میاد موفق باشی
کلا اول میخواستم ایسوس بگیرم بعد با همه مشخصات کامل تا 3 تومن لنوو گیرم اومد اما یکی از دوستان گفتن اینا فقط دوسال خوب کار میکنن فقط یا سونی بگیر یا اپل.خودم موندم چی کنم.
دستت درد نکنه کمک کردی:redface::gol:

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
لپ تاپ خوب برای کار ترسیم، مدلینگ و رندرینگ میبایست از هر جهت کارائی خوبی داشته باشه، عمر فن و باتری خوبی داشته باشه پردازش CPU و Cach و Ram و GPU و کارت گرافیکش قابل قبول باشه. متاسفانه به ندرت تمامی ایم محاسن در یک لپ تاپ وجود داره. بعد از مدت ها کار کردن با لپ تاپ ها و مشاوره با دوستانی که متخصص سخت افزار هستن متوجه شدم کارائی بالا رو برای مدلینگ و رندرینگ میبایست از یک Work station انتظار داشت نه یک لپ تاپ. برای پرزانته لپ تاپ مناسبه اما برای کار کردن و بستن پروژه متوسط و بزرگ اصلاً انتخاب خوبی نیست. در پست های قبل هم گفتم اگر موضوع حمل و نقل براتون مهم نیست و میخواین با خیال راحت کار کنید برید سراغ Work station نه لپ تاپ. در حال حاضر برند Asus با مدل N55j مدل مناسبی هست.

مشخصات ASUS N550JK:
CPU: INTEL Core i7 4700HQ - Haswell (3.4 Ghz ) / RAM: 12GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE GTX 850M - 4GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + HDMI / 2.6 Kg / WIN8.1 / IPS FULL HD / Blu-Ray

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...من امروز عصر باید فوری یه لپ تاپ سیستم خوب بگیرم..خواستم راهنمایی کنید که واسه معماری چی خوبه؟
نظر من رو این بود:
رم 8 گیگ
گرافیک 4 گیگ
core i7 2.20GHz up to 3.20 GHz
هارد 1ترا

نظر من رو برند لنوو و ایسوس هست..نمیخوام واسه لپ تاپ پول برند رو بدم میخوام پول کارایی که داره رو بدم...این مشخصاتی که گفتم حدود 2میلیون و پانصد میشه..و تا همین قیمت میخوام...
خب حالا بچه ها پیشنهاد شما واسه لپ تاپ یه معمار چیه؟؟
تا شب باید برم بگیرم..ممنون میشم دقیق راهنمایی کنید و بهم لیست بدین

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
سلام دوستان...من امروز عصر باید فوری یه لپ تاپ سیستم خوب بگیرم..خواستم راهنمایی کنید که واسه معماری چی خوبه؟
نظر من رو این بود:
رم 8 گیگ
گرافیک 4 گیگ
هارد 1ترا

نظر من رو برند لنوو و ایسوس هست..نمیخوام واسه لپ تاپ پول برند رو بدم میخوام پول کارایی که داره رو بدم...این مشخصاتی که گفتم حدود 2میلیون و پانصد میشه..و تا همین قیمت میخوام...

با این مشخصات بعید میدونم با این مبلغ بتونید سیستم دلخواهتون رو پیدا کنید. در هر صورت مشخصات چند لپ تاپ به همراه قیمت براتون میگذارم. امیدوارم به دردتون بخوره. اصرار دارم سیستمی که در پست قبل معرفی کردم (Asus N550JK) رو تهیه کنید مبلغش به بودجه شما نمیخوره اما برای مدلینگ و رندریگ سیستم مناسبی هست.
موفق باشید.

[h=1]ASUS - X550LD / i7
[/h]CPU: INTELCore i7 4500U / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE GT 820M - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.3 Kg / DOS

قیمت: 2/630/000 تومان
--------------------------------------------------------------------------------

[h=1]ASUS - K551LN / i7
[/h] CPU: INTEL i7Haswell / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 15.0" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 840 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.5 Kg / DOS

قیمت: 2/710/000 تومان
------------------------------------------------------------------------------
[h=1]ASUS - K451LN / i7
[/h]
CPU: INTEL i7 Haswell (2.6 Ghz ) / CACHE: 3.0 MB / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 14.0" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 840 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.2 Kg / DOS

قیمت: 2/660/000 تومان

--------------------------------------------------------------

[h=1]Lenovo Ideapad Z5070 / i7
[/h]CPU: INTELCore i7 4510U / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 1 TB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE GT 840M - 4GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.3 Kg / DOS / Full HD 1920x1080

قیمت: 2/580/000 تومان-------------------------------------------------------------

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
دوستان توجه داشته باشن صرف داشتن لپ تاپ با Ram 8Gb, CPU Cori 7 و VGA 2Gb نمیتونید بگید سیستم دلخواتون رو برای مدلینگ و رندریگ پیدا کردید. نرم افزارهائی مثل 3D Max و Photoshop در ورژن های جدید، خودشون رو با سخت افزارهای جدید بروز میکنند که از جمله اونها GPU گرافیگ هست. متاسفانه اکثر لپ تاپ ها کارت گرافیک با سیستم GPU بالا ندارند. گرافیک های Quadro توان محاسبه رندر های این نرم افزار ها رو دارند که متاسفانه شرکت های سازنده لپ تاپ بخاطر هزینه بالا از این تکنولوژی استفاده نمیکنند. از طرفی kach CPU اونها مقداره واقعی رو ساپورت نمیکنه همینطور Ram های اونها از سرعت پائین 1600 برخورداره در صورتی که شما برای رندریگ به CPU Full Kach و Ram با سرعت حداقل 2400 نیاز دارید. به همیه خاطر اغلب دوستان عنوان میکنن موقع رندر VRay سیستمم کم میآره یا زمان زیادی طول میکشه و کیفیت رندر پائینه.

mars

کاربر بیش فعال
نظر من رو این بود:
رم 8 گیگ
گرافیک 4 گیگ
هارد 1ترا

نمیشه از لپ تاپ برای کارهای رندر بهره برد و لپ تاپ ها برای اینگونه کاربری های سنگین ساخته نشدن.
اما Lenovo IdeaPad Y510p با رم 16 گیگابایت، در این نوع کاربری ها با توجه به بودجه ی محدودی که در اختیار دارید، شاید بهترین گزینه ی ممکن باشه و با استفاده از یک کولپد قدرتمند، پاسخگوی نیاز شما تا حدودی خواهند بود.
البته می بایست دست کم نیم میلیون تومان افزایش بودجه بدید. در غیر اینصورت اصلاً توصیه نمی کنم فعلاً اقدام به خرید کنید.

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
نمیشه از لپ تاپ برای کارهای رندر بهره برد و لپ تاپ ها برای اینگونه کاربری های سنگین ساخته نشدن.
اما Lenovo IdeaPad Y510p با رم 16 گیگابایت، در این نوع کاربری ها با توجه به بودجه ی محدودی که در اختیار دارید، شاید بهترین گزینه ی ممکن باشه و با استفاده از یک کولپد قدرتمند، پاسخگوی نیاز شما تا حدودی خواهند بود.
البته می بایست دست کم نیم میلیون تومان افزایش بودجه بدید. در غیر اینصورت اصلاً توصیه نمی کنم فعلاً اقدام به خرید کنید.

جانا سخن از زبان ما میگویی... :smile:بالاخره یکی پیدا شد این جماعت غافل شیفته لپ تاپ رو بیدار کنه. خدا خیرت بده مهندس.

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها میخوام لپ تاپ بخرم لطفا کمکم کنین و بگین اینی که انتخاب کردم خوبه؟جدا از اسم مارکش.
Lenovo IdeaPad Y510p - C

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 35 × 259 × 386 میلی‌متر - وزن: 2.69 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4700MQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 750M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
امکانات:DVD-RW Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل
قیمتشم قبلا 3100 بوده الان 3400 هست.

varior

عضو جدید
سلام بچه ها میخوام لپ تاپ بخرم لطفا کمکم کنین و بگین اینی که انتخاب کردم خوبه؟جدا از اسم مارکش.
Lenovo IdeaPad Y510p - C

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 35 × 259 × 386 میلی‌متر - وزن: 2.69 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4700MQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 750M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
امکانات:DVD-RW Webcam Backlit Keyboard Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل
قیمتشم قبلا 3100 بوده الان 3400 هست.

cpu 4700mq چهار هسته ای واقعیه که خب به مراتب از cpu U series بهتره
رم 16gb هم حرف نداره
اما کارت گرافیک عجیبی روش گذاشتن، احتمالا این مدل قدیمی هست. سری GTX اگر باشه بهتره و GT هم لااقل جدیدترین باشه

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
cpu 4700mq چهار هسته ای واقعیه که خب به مراتب از cpu U series بهتره
رم 16gb هم حرف نداره
اما کارت گرافیک عجیبی روش گذاشتن، احتمالا این مدل قدیمی هست. سری GTX اگر باشه بهتره و GT هم لااقل جدیدترین باشه

مرسی:redface::gol:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...دوستان شدیدا بین این دو مدل گیر کردم...

Lenovo Ideapad Z5070 / i7

Lenovo Ideapad Z510 / i7-B

قصد خودم خرید z5070 هست ولی گفتم باز بیشتر تحقیق کنم.z5070سری های جدیدتر از z510 وz500 هستن...
حالا دوستان نظر شما چیه؟یه نگاه کنین ببینید کدوم بهتره؟؟؟

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...دوستان شدیدا بین این دو مدل گیر کردم...

Lenovo Ideapad Z5070 / i7

Lenovo Ideapad Z510 / i7-B

قصد خودم خرید z5070 هست ولی گفتم باز بیشتر تحقیق کنم.z5070سری های جدیدتر از z510 وz500 هستن...
حالا دوستان نظر شما چیه؟یه نگاه کنین ببینید کدوم بهتره؟؟؟

[h=1]Lenovo IdeaPad Z510 - B[/h]بنظر من این بهتره چون حافظه cache برای معماری باید 6 کمتر نباشه

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1]Lenovo IdeaPad Y510p - B[/h]
بچه ها اینم خوبه نه؟این ارزونتر از قبلیه که بالا ی این صفحه گفتم قیمتش حدود 2900000هستش.
تنها فرق اساسیشم حافظه RAMهست که اون 16 بود این یکی 8.
شنیدم برای معماری 4 هم باشه خوبه.اگه اینطوریه پس همینو میگیرم دیگه.نظر شما چیه؟

varior

عضو جدید
Lenovo IdeaPad Y510p - B

بچه ها اینم خوبه نه؟این ارزونتر از قبلیه که بالا ی این صفحه گفتم قیمتش حدود 2900000هستش.
تنها فرق اساسیشم حافظه RAMهست که اون 16 بود این یکی 8.
شنیدم برای معماری 4 هم باشه خوبه.اگه اینطوریه پس همینو میگیرم دیگه.نظر شما چیه؟

cpu های i7 اونقدر قدرت پردازش دارند که برای اجرای نرم افزارهای معماری به هیچ مشکلی بر نمیخورید، برای بخش گرافیکی کار هم یک gpu نسبتا به روز با 2gb رم ddr3 کار راه اندازه
اما تفاوت عمده زمانی مشخص میشه که بخواید عمل رندرینگ رو انجام بدید، دیگه اینجا تفاوت دو هسته ایی4m و چهار هسته ایی6m و همینطور رم بالای 8gb و کمتر، کاملا مشخص میشه
اولا در کل هیچ کدام از نوت بوکهای فعلی، جای یک سیستم pc رو نمیگیره... سیستمی که در بهترین حالت حداقل 8 میلیون تومن براتون هزینه داره،
ولی متاسفانه با قیمتهای فضایی که برای اسمبل یک سیستم نیاز هست چاره ای نیست غیر از استفاده از این نوت بوکها، پس اگر براتون از نظر قیمت مقدور هست (با توجه به اینکه تفاوت قیمتها کمتر از 500هزار تومن هست) بهترین cpu و gpu و بالاترین مقدار ram را انتخاب کنید. البته ram بعدا قابل افزایش هست.

مدلی که مد نظر دارید از نظر امکانات جزء انتخابهای خوب بازار هست، خودم با asus n56jr - a کار میکنم و ازش راضی ام، مدلی که شما انتخاب کردی گرافیک پایین تری داره اما در عوض 8gb فضای ssd داره که بنظرم خریدش ارزش داره.

kelariz_paeez

عضو جدید
سلام بچه ها به من کمک کنید
لبتابی میخوام که نرم افزارهای مهندسی رو ساپورت کنه و تا چند سال نیازی به تعویضش نباشه یعنی هم به روز باشه و هم کیفیتش خوب باشه و دووم بیاره. ترجیح میدادم 14 اینچی بگیرم اما چون توی مارک ایسوس 14 اینچی با کانفیگ بالا پیدا نکردم تصمیم گرفتم 15 اینچی بگیرم حداکثر ماهی یکبار شاید نیاز به جابجاییش پیدا کنم. لپ تاپ زیر مد نظرم هست اما بخش نظرات سایت دیجی کالا خوندم تردید پیدا کردم بگیرمش یا نه. بچه ها میگن نصب درایور کارت گرافیکش مشکل داره و خیلی ها رو به دردسر انداخته. منم اصلا حصله اینجور مشکلات رو ندارم. میخواستم فردا برم بخرم چون واقعا نیاز ضروری به لپ تاپخوب دارم اما با خوندن این نظرات واقعا مستاصل شدم. خواهش میکنم راهنماییم کنید. چه کنم؟ لینک زیر همونیه که بخرمش
ASUS N56JR
http://www.digikala.com/Product/DKP-34945/ASUS-N56JR-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-N56JR

varior

عضو جدید
سلام بچه ها به من کمک کنید
لبتابی میخوام که نرم افزارهای مهندسی رو ساپورت کنه و تا چند سال نیازی به تعویضش نباشه یعنی هم به روز باشه و هم کیفیتش خوب باشه و دووم بیاره. ترجیح میدادم 14 اینچی بگیرم اما چون توی مارک ایسوس 14 اینچی با کانفیگ بالا پیدا نکردم تصمیم گرفتم 15 اینچی بگیرم حداکثر ماهی یکبار شاید نیاز به جابجاییش پیدا کنم. لپ تاپ زیر مد نظرم هست اما بخش نظرات سایت دیجی کالا خوندم تردید پیدا کردم بگیرمش یا نه. بچه ها میگن نصب درایور کارت گرافیکش مشکل داره و خیلی ها رو به دردسر انداخته. منم اصلا حصله اینجور مشکلات رو ندارم. میخواستم فردا برم بخرم چون واقعا نیاز ضروری به لپ تاپخوب دارم اما با خوندن این نظرات واقعا مستاصل شدم. خواهش میکنم راهنماییم کنید. چه کنم؟ لینک زیر همونیه که بخرمش
ASUS N56JR
http://www.digikala.com/Product/DKP-34945/ASUS-N56JR-A/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-N56JR

متاسفانه بعضیها اطلاعات کافی ندارند و این شایعات رو می سازند!
نصب درایور ها بصورت اتوماتیک انجام میشه.
اما بار اول که برنامه روی دی وی دی درایور رو اجرا می کنید باید تمام تیکهای پیش فرض رو بردارید و فقط درایور مربوط به گرافیک اینتل رو انتخاب کنید، بعد از نصب و ریستارت دستگاه، بقیه درایورها رو تیک دار کنید و گزینه نصب رو اجرا کنید.
تمام درایورها یک به یک بدون دخالت شما اجرا و نصب میشه.
اکثر نوت بوکهای امروزی دو کارت گرافیک دارن که کارت ضعیفتر که کم مصرف و برای کارهای عادی روزمره هست باید ابتدا نصب بشه، گرافیک دوم مخصوص بازی و ... در مرتبه بعدی قرار میگیره.

بالا