بهترين فيلد كاري مهندسي صنايع

amir gerami asl

عضو جدید
سلام دوستان
به نظرتون بهترين فيلد كاري مهندسي صنايع چيه؟!!
خواهشا راجع به علاقه صحبت نكنيد!!!آخه خيلي كليشه ايه كه بگي مهم اون چيزيه كه علاقه داري!!اين حرفو قبول دارم ولي صرفا مي خوام يه ارزيابي و مقايسه ي خوب ،علمي و دقيق بكنيم.

فيلد خوب به نظر من فيلدي هست كه يه دانشجوي كارشناسي بدون سابقه كار آنچناني بتونه پاره وقت كار كنه و درامدي داشته باشه در ضمن در دوران ارشد هم بتونه تو اون فيلد كار كنه و ديگه رسما پول در بياره.
ويزگي ديگه ي كار خوب اينه كه جا افتاده و شناخته شده باشه و تو صنعت بهش اهميت بدن و واقعا لازمت داشته باشن.

خوب با اين اوصاف نظرتون چيه؟
كنترل پرو‍ه،كيفيت،برنامه ريزي توليد،كنترل موجودي و انبار داري،طرح ريزي،اقتصاد مهندسي،ايمني،ارگونومي،ارزيابي كار و زمان،حمل و نقل و...؟؟؟؟؟؟؟

خواهشا بع عنوان يه مهندس صنايع كاملا علمي و با استدلال صحبت كنيد
ممنون

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام!!!

خب شما دارین میگین سلیقه رو نگیم و این هم درست اما خب شاید دوستان یکی از عناوینی رو که نام بردید رو دوست دارن و یا حتی در اون باب تحصیل و کار کردند و مسلما از اون خوب میگن ...

پس قبول کنید که هر کسی نظری نسبت به دیدگاه خودش داره ...

شما گفتید فیلد خوبی باید طوری باشه که بدون سابقه بتونه فعالیتش رو در محیط های صنعتی شروع کنه ، اما گمون کنم همهی مواردو و فیلد ها باید با کار و تلاش و پیگیری همراه باشه تا به جایی برسه ...

مطمنا کنترل پرويه و کیفیت و طرح ریزی و ... همه احتیاج به تجربه و سابقه داره ...

حتی همون ایمنی و ارگونومی و حمل و نقل!!!

اما خب این سابقه به این معنا نیست که شما سابقه کار و تجربه در محیط های مختلف رو داشته باشین ، شما در هرکدوم از این فیلدها کار و تحصیل میکنید باید آموزش های مربوط به اون رو بگذرونید!!!

لازمه به نرم افزار ها و کاربردشون در صنعت و محیط های کاریشون واقف باشین!!

این خودش نوعی تجربه کسب کردنه!

حتی بعضی ها فکر میکنن ایمنی و ارگونومی رو میشه بلافاصله بعد از گرفتن مدرک از دانشگاه میشه بری سر کار!!

بله میشه رفت و خیلی خوب هم میشه رفت اما به چه قیمتی؟!!!

همه گی میدونیم که اطلاعاتی که در دانشگاه ها ارائه میدن خیلی سطح پائین و فقط برای ظاهر قضیه هست ( البته بعضی از دانشگاه ها رو میگم ) ...

.
.
.

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ، هرچند میدونم جواب سوالتون رو نگرفتید ...

حق نگهدارتون ...

sarake

عضو جدید
سلام
شاید excell .بلد باشی تو برنامه ریزی تولید ازش استفاده کنی که وارد کردن اعداد وفرمول نویسی کمی بخاد.
ویا تضمین کیفیت که همش ثبت و کاغذ بازیه.
با توجه به سوال شما این نظر منه

nayyeri1982

عضو جدید
با فرض عنوان شده در ابتداي تاپيك من فكر ميكنم تضمين كيفيت مناسبترينش باشه. در دوران دانشجويي مي توني بعنوان دستيار در تيمهاي ارزيابي و مميزي فعاليت كني بعدشم با گروندن دوره هاي مختلف ايزو خودت يا سرمميز بشي يا شركت خدمات مهندسي و صدورگواهينامه تاسيس كني. مخصوصا الآن كه هر روز يه استاندارد جديد زاييده مي شه و مياد تو بورس ... بعضي از استانداردهاي جديد آنچنان صنعت رو درگير و وابسته به خودش كرده كه هيچ جوري نمي شه ازش دست گشيد. مثلا اگه كسي بخواد با ايران خودرو كار كنه بايد ايزو ts داشته باشه و در ايزو تي اس قيد شده كه پيمانكارانت بايد حداقل ايزو9000 داشته باشن تا بتوني در ليست "پيمانكاران داراي صلاحيت" قرارشون بدي و زنجيره تامين رو برقرار كني....
البته فرض عنوان شده توسط vahid لزوما براي ديگران بعنوان معيار "بهترين فيلد كاري" محسوب نمي شه

nayyeri1982

عضو جدید
بهترین فیلد کاری از نظر بنده،مدیریت پروژه و نگهداری و تعمیرات
نت فيلد بسيار فني است. براي كم تجربه ها به درد نمي خوره. ولي اگه سابقه ات بره بالا گرايش پردرامدي است. مخصوصا توي ايران كه از مسئول نت بيشتر از مباحث برنامه ريزي و اقدامات پيشگيرانه ، اقدامات اصلاحي و تعميرات پس از خرابي رو انتظار دارن.

amir gerami asl

عضو جدید
ممنون بابت راهنمایی هاتون
می دونید مشکل چیه؟!مشکل اینه که بدون سابقه کار تو هر فیلدی نمیشه وارد شد
می خوام یه فیلدی باشه که با مطا لعات خودم یا دوره و ...بتونم واردش شم
کنترل پروژه رو فک نکنم بشه بدون سابقه کار ازش پول در آورد.کیفیت رو شاید بشه.
می دونید تو یه شرایطی هستم که رایگان هم نمی تونم جایی کار کنم .و گرنه واسه تجربش حاظر بودم رایگان هم کار کنم تا تجربه بدست بیارم.
ولی الان حتما باید در رابطه با رشته ام یه کار پاره وقت با حقوق نسبتا مناسب پیدا کنم.خودم یه کار پاره وقت غیر مرتبط دارم و ماهی 300 در میارم.اما راستش دیگه ترم 6 شدم و می خوام تو ضمینه ی رشته ام یه کاری انجام بدم

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ممنون بابت راهنمایی هاتون
می دونید مشکل چیه؟!مشکل اینه که بدون سابقه کار تو هر فیلدی نمیشه وارد شد
می خوام یه فیلدی باشه که با مطا لعات خودم یا دوره و ...بتونم واردش شم
کنترل پروژه رو فک نکنم بشه بدون سابقه کار ازش پول در آورد.کیفیت رو شاید بشه.
می دونید تو یه شرایطی هستم که رایگان هم نمی تونم جایی کار کنم .و گرنه واسه تجربش حاظر بودم رایگان هم کار کنم تا تجربه بدست بیارم.
ولی الان حتما باید در رابطه با رشته ام یه کار پاره وقت با حقوق نسبتا مناسب پیدا کنم.خودم یه کار پاره وقت غیر مرتبط دارم و ماهی 300 در میارم.اما راستش دیگه ترم 6 شدم و می خوام تو ضمینه ی رشته ام یه کاری انجام بدم

ترم 6 که تقریبا وارد صنایع شدی . به نر من برو یه کار دفتری بگیر همین حدودا هم در میاری !
معمولا هیچ سازمانی یک فرد که تخصص لازم رو نداره نمیگیره ولی گاهی اوقا میگیره بهش آموزش میده که حداقل چند سال ازش استفاده کنه .
نمیدونم دیدت نسبت به کار چیه اما من هیچ کاری رو اسون نمیبینم . جتی نگهبان دم درب رو .
خودم فکر کنم بتونم تو قسمت کیفیت سرعتر جلو برم تا سایر قسمتها .

PM man

عضو جدید
سلام من 4 سال میشه که تو فیلد نت کار میکنم اولش سرپرست نت بعد سرپزست واحد فنی حالام دارم با مهندس مشاور کار میکنم سخت بود هیچی از فنی نمیدونستم ولی الان هم مکانیک میدونم هم برق درامدش خوبه خیلیم چیز یاد می گیری ولی خیلی باید یاد بگیری الان تحلیل cm هم میدونم تازه کنترل پزوزه و مدیریت کیفیت یاد می گیری اگه سوال داشتید میتونم کمکتون کنم فقط یادتون باشه صنایع هم رشته فنیه و می تونه خوب جولان بده من اینو اینجا ثابت کردم سرپرست واحد فنی با 120 نفر پرسنل و 40 میلیارد تومان تجهیزات سخته ولی میشه

بالا