بنظر شما رمز خوشبختي در چيه؟

masoud612

عضو جدید
بعضی وقتا آدما الماسی تو دست دارند
بعد چشمشون به یه گردو می افته
دولا میشن تا گردو رو بردارن
الماسه می افته تو شیب زمین
قل میخوره و تو عمق چاهی فرو میره
میدونی چی می مونه؟
یه آدم...،یه دهــــــن بـــاز....،یه گـــــــردوی پـــــوک ..و یه دنیـــــا حســـــــرت..
در سیستم آموزشی ما از همان کودکی به ما آموخته اند که رمز خوشبختی "موفقیت" است نه "شاد" بودن!
امروز به این جمله «جان لنون» برخوردم که شرح حال ماست. شما چه فکر میکنید؟
زمانی که به مدرسه رفتم از من پرسیدند: که وقتی بزرگ شدی میخواهی چه کاره بشوی. من پاسخ دادم "خوشحال."
آنها به من گفتند که مفهوم پرسش را متوجه نشدم و من به آنها گفتم این شما هستید که مفهوم زندگی را متوجه نشدید."
زندگی،یک نعمت است.
از آن لذّت ببرید.
آنرا جشن بگیرید،
زندگانی : یک گذر است
نه یک ماندن:gol::gol::gol:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
عالی بود استارتر
این متنو قبلا خوندم ولی این جور متن ها رو هرچقدم بخونی کمه
مرسی
رمز خوشبختی توی شادبودنه
به قول چارلی چاپلین
انقد برقصید که پاهاتون درد بگیره

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
رمز خوشبختی من در حال حاضر موفقیت کاریمه ..... اگه تو زمینه کاریم موفق بشم----->شادم---->خوشبختم
البته فعلا اینه ، با گذشت زمان تغییر میکنه :)

Engshimi

عضو جدید
بعضی وقتا آدما الماسی تو دست دارند
بعد چشمشون به یه گردو می افته
دولا میشن تا گردو رو بردارن
الماسه می افته تو شیب زمین
قل میخوره و تو عمق چاهی فرو میره
میدونی چی می مونه؟
یه آدم...،یه دهــــــن بـــاز....،یه گـــــــردوی پـــــوک ..و یه دنیـــــا حســـــــرت..
در سیستم آموزشی ما از همان کودکی به ما آموخته اند که رمز خوشبختی "موفقیت" است نه "شاد" بودن!
امروز به این جمله «جان لنون» برخوردم که شرح حال ماست. شما چه فکر میکنید؟
زمانی که به مدرسه رفتم از من پرسیدند: که وقتی بزرگ شدی میخواهی چه کاره بشوی. من پاسخ دادم "خوشحال."
آنها به من گفتند که مفهوم پرسش را متوجه نشدم و من به آنها گفتم این شما هستید که مفهوم زندگی را متوجه نشدید."
زندگی،یک نعمت است.
از آن لذّت ببرید.
آنرا جشن بگیرید،
زندگانی : یک گذر است
نه یک ماندن:gol::gol::gol:

حرفات خوبه ، ولیه یه خورده
بعضی جاها ، شیطونه دستی برده

فک نکنم ، ما توی این دنیا آمدیم که فقط لذت ببریم

masoud612

عضو جدید
حرفات خوبه ، ولیه یه خورده
بعضی جاها ، شیطونه دستی برده

فک نکنم ، ما توی این دنیا آمدیم که فقط لذت ببریم

البته اينا حرفهاي من نيس :)
كسي هم كه شاده و از زندگيش راضيه و لذت ميبره گناه نكرده... لذت معناي عام داره لطفا منحصرش نكنيد ...ممكنه شما از كمك كردن به ديگران هم لذت ببريد ...

masoud612

عضو جدید
سال گذشته یکی از رسانه‌های انگلستان یک نظرخواهی را مطرح کرد که نتایج آن نشان می‌داد 81 درصد از مردم انگلیس به جای افزایش ثروت، از دولت توقع دارند زندگی شادتری برایشان فراهم کند. به دنبال این اتفاق دانشگاه لیسستر پروژه‌ای با هدف رتبه‌بندی کشورها از نظر شادی مردمشان تعریف کرد.

در این رده‌بندی دانمارک به عنوان شادترین کشور دنیا انتخاب شده و دلیل آن چنین ذکر شده است:
ثبات سیاسی،
عدم وجود خط فقر در جامعه،
عدم وجود بیکاری، فرهنگ کاری راحت و بی‌تنش،
خانواده‌های محکم و آمار طلاق بسیار پایین،
سرویس‌های دولتی خدمات اجتماعی،
بیمه همگانی،
مدارس و دانشگاه‌های رایگان با کیفیت آموزشی مناسب،
هویت اجتماعی مشخص برای جوانان،
طبیعت بکر و معماری شهری زیبا،
آلودگی محیط زیست ناچیز،
میزان جرم و جنایت ناچیز،
امکانات شهرنشینی با کیفیت بسیار بالا،
امکان ورزش‌های نزدیک به طبیعت مانند کوهنوردی،
اسکی و سوارکاری برای همه.

سازمان ملل متحد گزارشی را منتشر کرد که در آن به
بررسی وضعیت خشنودی و خوشحالی در بین 100 کشور پرداخته شده است. در این فهرست رتبه‌های اول تا پنجم از آن مردمان
دانمارک،
فنلاند،
نروژ،
هلند
کانادا .
ایرلند، آمریکا، کاستاریکا، اتریش، بلژیک رتبه‌های 10 تا 15 را اشغال کرده‌اند. کشورهای ایسلند، برزیل و آلمان رتبه‌های 20، 25 و 30 را به دست آورده‌اند.
جاماییکا 40، اروگوئه 50، لیتوانی 60، پاراگوئه 70، رومانی 80، آفریقای جنوبی 90 و نیجریه در رتبه 100 این پژوهش قرار دارند.
در این رده‌بندی ایران بین 100 کشور به رتبه بالاتر از 84 رضایت نداده است! رتبه 83 را ملت خوشحال‌تر از ما، اندوزی اشغال کرده است و کشور غمگین‌تر از ما پاکستان در رده 85 قرار دارد