بنظر شما دانشگاه آزاد بهتر است یا پیام نور؟

بنظر شما دانشگاه آزاد بهتر است یا پیام نور؟

• مجموع رای دهندگان
    32

sora66

عضو جدید
سلام دوستان ، میخواستم نظرتون را در مورد این دو دانشگاه بپرسم و از تجربه ها و دونسته هاتون استفاده کنم که واسه تحصیلات تکمیلی و استخدام و پذیرش در دانشگاههای خارج از کشور و چاپ مقاله کدوم بهتره؟اصلا تاثیری دارن؟؟

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام این سوال منم هست میشه لطفا یکی جواب بده؟؟؟

1architect

عضو جدید
بین آزاد و پیام نور و غیرانتفاهی و پردیس به ترتیب کدوم بهتره؟؟؟؟؟

shiba.s.a

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
سلام
به نظر من این یه چیز سلیقه ای هست.به تواناییتون ربط داره.به انگیزه.به استعداد.به رشته.اصلا نمیشه گفت کدومش بهتره.برای یکی پیام نور بهتره برای یکی آزاد.
پیام نور به نظر من سختتره.البته تجربه هیچکدومش رو نداشتم ولی از هرکس پرسیدم گفتن پیام نور به خاطر اینکه درسا کتاب دارن سختتره.آزاد خب چون جزوه هست خیلی درسا راحتتر میشه.
ولی بازم میگم نمیشه گفت کدوم بهتره.
به نظر خود من اول دولتی روزانه و شبانه بعد آزاد بعد پیام نور.البته نظر شخصیم هست.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ، میخواستم نظرتون را در مورد این دو دانشگاه بپرسم و از تجربه ها و دونسته هاتون استفاده کنم که واسه تحصیلات تکمیلی و استخدام و پذیرش در دانشگاههای خارج از کشور و چاپ مقاله کدوم بهتره؟اصلا تاثیری دارن؟؟
من میتونم 3ساعت بدون وقفه از معایب دانشگاه آزاد بگم.
من حتی کنکور آزاد رو شرکت نکردم چون ادامه ندادن تحصیل رو بهتر از دانشگاه آزاد خوندن میدمنم.
به قدری از دانشگاه آزاد آزرده خاطرم که خدا میدونه .
در مورد پیام نور شک نکنید

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بین آزاد و پیام نور و غیرانتفاهی و پردیس به ترتیب کدوم بهتره؟؟؟؟؟
شک نکنید که غیر انتفاعی و پیام نور و بعد ...
چرا انقدر سطح غیر انتفاعی رو پایین میدونید؟؟
مثال میزنم: دانشگاه کمال الملک نوشهر: اساتید معماری: دکتر بابایی- دکتر زورورزی - دکتر صیاد
دکتر بابایی یکی از شاگرداش طراحی مقبره شمسش با همکاریش تو سایت آرچیتزر جزء بهترین آثار شناخته شد.
اینم بگمو برم بخوابم
مهران داوری. دانشجوی لیسانس کمال الملک یه پایان نامه پاویون داشته با مهندس درستی پایان نامش رو میفرسته موسسه کاتالونیا اسپانیا و پذیرش میگیره و الان بورسیه اونجاست.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیر انتفاعی خوبه ولی پردیس ها مدرکش معتبر تره پیام نور هم اصلا نگو حرفش رو نزن آزاد هم خب علوم تحقیقات تهران وتهران مرکز واسه خودشون یلیند. دکتر صارمی تو جفتش درس میده

dingarch

عضو جدید
پیام نور رو اصلاً با آزاد و غیرانتفاهی مقایسه نکنید چون میشه بدون کنکور رفت فراگیر پیام نور پس زیاد ارزشی نداره.در مورد آزاد و غیر انتفاهی نمیدونم کدوم بهتره اما ارشد قبول شدن تو آزاد خیلی راحتتر از غیرانتفاهیه.

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیام نور رو اصلاً با آزاد و غیرانتفاهی مقایسه نکنید چون میشه بدون کنکور رفت فراگیر پیام نور پس زیاد ارزشی نداره.در مورد آزاد و غیر انتفاهی نمیدونم کدوم بهتره اما ارشد قبول شدن تو آزاد خیلی راحتتر از غیرانتفاهیه.

دقیقه برعکس گفتی دوست عزیز!!
پیام نور مخصوصا فراگیر مثل غیف میمونه ورودیش شاید راحت باشه اما درس خوندن توش خیلی سخت هست
و اما آزاد و غیر انتفاعی دقیقا مثل همون غیف برعکس هستند ورودیشون سخته ولی ادامه دادن توش راحته........

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نظر شخصيم اينه تو مقطع كارشناسي تمام سعيتونو كنين برين يه يوني خيلي خوب با سطح علمي بالا
تو ارشد ديگه مهم نيست
چون توي كارشناسي اينقد ياد گرفتين كه راه و چاه رو بدونين و هر يوني برين بدون كمك استاد به هدف ميرسين
نقش استاد خوب رو ناديده نميگيرم كلي گفتم

نميدونم چي بگم
واقعا بعضي از يوني ازاد ها حرفايي براي گفتن دارن
دانشكده شيراز
خوراسگان اصفهان
علوم تحقيقات ا
عالين

پيام نور در مقطع ارشد خوب تهران خيلي خوبه

sahel70

عضو جدید
شک نکنید که غیر انتفاعی و پیام نور و بعد ...
چرا انقدر سطح غیر انتفاعی رو پایین میدونید؟؟
مثال میزنم: دانشگاه کمال الملک نوشهر: اساتید معماری: دکتر بابایی- دکتر زورورزی - دکتر صیاد
دکتر بابایی یکی از شاگرداش طراحی مقبره شمسش با همکاریش تو سایت آرچیتزر جزء بهترین آثار شناخته شد.
اینم بگمو برم بخوابم
مهران داوری. دانشجوی لیسانس کمال الملک یه پایان نامه پاویون داشته با مهندس درستی پایان نامش رو میفرسته موسسه کاتالونیا اسپانیا و پذیرش میگیره و الان بورسیه اونجاست.

برادر کل کشورو در نظر بگیر غیر انتفاعی طرف ما طرف دانشگاه نمیره ،پول میده پاس میشه
بنظرم آزاد بهتره ،
ببین دوس عزیز تو آگهیای استخدام نگاه کن اول می زنن دانشگاههای دولتی تهران ،بعدش دولتی شهرستانها بعدش آزاد
پیام نور استاد درس درمونی نداره ،یه کتاب گنده میزندازن روت بدون تدریس میگه برو خودت بخون ،امتحاناشم سراسری میگیرن ،به سختیش نمیرزه
من پایین تر از پیام نورم قبول ندارم

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نظر بالایی در مورد کارشناسی و دانشگاه خوب ،کاملا موافقم. من یه دوستی دارم که می گه دو سال هم طول بکشه پشت کنکور می مونه تا انرژی قبول بشه. ولی ارشد این قدر ارزش نداره .
نظر شخصی من ،آزاد به مراتب از پیام نور بهتره.(منظورم سیستم تحصیل تو آزاد.)

sahel70

عضو جدید
با نظر بالایی در مورد کارشناسی و دانشگاه خوب ،کاملا موافقم. من یه دوستی دارم که می گه دو سال هم طول بکشه پشت کنکور می مونه تا انرژی قبول بشه. ولی ارشد این قدر ارزش نداره .
نظر شخصی من ،آزاد به مراتب از پیام نور بهتره.(منظورم سیستم تحصیل تو آزاد.)

مخلصیم:gol::gol::gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با يك بيت شعر جواب ميدم

اسمان،فرصت پرواز بلند است
غصه اين است چه اندازه كبوتر باشي

اگه از اهل باشي
هيچ فرقي نميكنه كجا باشي

مهم نيست با چي كار ميكني
مهم اينه كه چيكار ميكني

sora66

عضو جدید
مرسی دوستان.. واسه ارشد پرسیدم خوب کارشناسیمو تو یه دانشگاه خوبه دولتی بودم.. کار میکنم و متاهلم.دیگه فرصت پشت کنکور نشستنو ندارم..مطمئنم اگه این طور نبود 1 سال دیگه هم تلاش میکردم چون هدف دکتری دارم!!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادر کل کشورو در نظر بگیر غیر انتفاعی طرف ما طرف دانشگاه نمیره ،پول میده پاس میشه
بنظرم آزاد بهتره ،
ببین دوس عزیز تو آگهیای استخدام نگاه کن اول می زنن دانشگاههای دولتی تهران ،بعدش دولتی شهرستانها بعدش آزاد
پیام نور استاد درس درمونی نداره ،یه کتاب گنده میزندازن روت بدون تدریس میگه برو خودت بخون ،امتحاناشم سراسری میگیرن ،به سختیش نمیرزه
مهم دانشگاه نیست مهم خودتونید که چقدر کار بلد باشین وگرنه سراسری آزاد پیام نور همه یکی اند مهم خود فرده

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول استاد شعبانعلی دانشگاه تهران و هاروارد و یک دانشگاه تو روستای دور افتاده هیچ تفاوتی ندارن تفاوت رو دانشجو ایحاد میکنه

ولی برو آزاد اونم قزوین حالشو ببر;)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم آزاد بهتره ،
خواهر بخاطر یه کافر که در مسجد رو نمیبندن
من یکی رو مثال زدم شما دانش پژوهان رو هم بیفزا
یا همین گرمسار مگه چشه؟؟ دکتر فلامکی- دکتر طلایی- دکتر اصانلو اینا کم کسین؟؟
یا مثلاً دانشگاه حافظ شیراز بده؟؟
من خودم آزاد خوندم طرف شما تو غیر انتفاعی پول میداده قبول میشده ولی تو دانشگاه ما طرف پول میداده معدلش میشده 19.90!!!!!!!!!!!!
دانشگاه استان تهران و البته قزوین بله حرفی دارند برای گفتن اما ما بقی کشور نه....
اونم نه یک ترم معدل کل 19.90 دانشگاه آزاد چالوس ورودی 89 شما برو ببین رتبه یکش معدلش 19.90 هست یا نیست.
آخه چی بگم من؟؟ تو ژوژمان طرح 2 5تا استاد ژوژمان کردن کارارو از 100 نفر بالای 70نفر افتادن که 7-8 تاشون کار آماده بود و یکی 2تا لنگه هم ولی تو کارنامه کسی زیر 15 نشد...
درس ریاضی که 3 واحدی بود برای 150 تا دانشجو فقط نمره 12 و 14 رد شده بود، برای خنده هم که شده به یکی 13 نداده بودن....
من خودم 5-6تا از استادارو ندیدمو از 2-3تاشون 20 گرفتم
من خودم امتحان اندیشه رو با 1روز تاخیر امتحان دادم
من خودم 6-7 تا پایان نامه اماده دادم به بچه ها
تو دانشگاهی بودم که یکی پایان نامش استادیوم 50 هزار نفری کرج بود و طرحش آشانه پرنده هرزوگ و دمورن و جلو چشام 19.5 گرفت
دلم حسابی پره بخوام بگم تتا 2ساعت 52 دقیقه دیگه میتونم یه دم بگم

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
Re: بنظر شما دانشگاه آزاد بهتر است یا پیام نور؟

معلومه آزاد

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk 2

beni belazi

کاربر بیش فعال
به قول استاد شعبانعلی دانشگاه تهران و هاروارد و یک دانشگاه تو روستای دور افتاده هیچ تفاوتی ندارن تفاوت رو دانشجو ایحاد میکنه

ولی برو آزاد اونم قزوین حالشو ببر;)

ببخشیدا ولی این چرت ترین حرفیه که در مورد کیفیت دانشگاه میگن و فقط استادای ایرانی که میخوان بی سوادی و غیر مفید بودنشون رو توجیه کنن میگن... شما برو هاروارد دانشجو متوسط و خوشحال هارواردم که باشی مطمئن باش که از هنرهای زیبایی ها باسواد تری...

tehrangharb

عضو جدید
جواب سوالتون خیلی واضحه , چندین دفعه هم در جاهای مختلف نظرم رو گفتم ولی باز هم میگم ؛ دانشگاه آزاد ر وبا پیام نور و غیر انتفاعی و اینا مقایسه نکنید چون این ذهنیت اشتباه متاسفانه نه تنها بین عوام بلکه در بین تحصیل کرده ها هم جا افتاده که آزاد سطحش پایینه در صورتی که از نظر من آزادای خوب تهرانو باید با دانشگاه تهران و بهشتی مقایسه کنید که چون خودم با دانشگاه تهران از نزدیک آشنایی دارم میدونم سطحش از دانشگاه تهران بالاتره........
ولی البته با نظر pyramids عزیز موافقم ؛ بله بعضی غیرانتفاعی ها(مثل همون گرمسار) و شاید پیام نور ها (که من مطلع نیستم هم قوی باشن)...

banafs

عضو جدید
سلام دوستان
از اونجایی ک خودم معماری پیام نور خوندم و عمرمو هدر دادم جواب میدم اولویت اگه دولتی آزاد واست مهم نیست 1.آزاد 2.غیرانتفایی 3.پردیس 4.پیام نور
ولی اگه مدرک دولتی میخوای جای 1 و 2 رو با هم عوض کن

بالا