برو بچه های دانشگاه پیام نور

chatre

عضو جدید
با سلام خدمت برو بچه هاي پيام نور
من يه سوال داشتم . من كارشناسيمو دولتي خوندم و زياد با سيستم پيام نور آشنا نيستم .
الان واسه ارشد تو اينكه شبانه يه شهر دور رو بخونم يا پيام نور تهرانو موندم
كسي اينجا نمي دونه اوضاع گروه شيمي پيام نور تهران چطوره ؟
كلاس دارن يا نه . اوضاع تحقيقي پژهشيش چيه.
اصلا يه كم مي تونيد از پيام نور واسم بگين
خواهش مي كنم اگه مكي مي تونيد بكنيد درغ نكنيد
تشكر

vesal.sadeghi

عضو جدید
سلام به همه
من عضو جدید هستم
.
.
بیشتر نظراتو خوندم
راستش من آذرماه فراگیر شرکت کردم هنوز نتیجه نیومده
برای پیام نور بدون آزمونم میخوام نام نویسی کنم اما با مطالبی که توی این سایت خوندم راستش یه کم دودل شدم
از بچه ها میخوام درباره واقعیت های دانشگاه پیام نور بیشتر حرف بزنن
.
.
.
من هم متاهلم و هم شاغل نمیتونم برای ادامه تحصیل دانشگاه دیگه ای رو انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید

ایلین1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ،در مورد دانشگاه پیام نور لازم است بگوییم بسیار دانشگاه خوبی است و امتحاناتش خیلی خیلی سخت است و شما باید واقعا تلاش بکنیدو خیلی درس خوان باشید تا بتونید درسها رو پاس کنید من خودم هم در دانشگاه ازاد درس خوندم و هم پیام نور اما پیام نور یک چیز دیگه است خیلی سطح علمیش بالاست شما در این دانشگاه با جزوه 50 و100 صفحه نمیتونی درس رو پاس کنی کتابها ی پیام نور کم کمش 300 صفحه است که باید کتاب رو جویده باشی تا بتونی قبول شی اونم معلوم نیست پاس کنی یانه ،من خودم خیلی درس میخونم در دانشگاه ازاد تمام تلاشم بود معدلم از 19 پایینتر نیاد اما حالا در پیام نور انقدر امتحاناش سخته که خدا میدونه و دیگه انقدر معدل برام مهم نیست مثلا یه درس رو باید دودفعه بخونی که پاس کنی ،بعضی وقتها امتحاناش واقعا مثل کنکور سراسری و تست هوش میمونه دوستان اگه واقعا اهل تلاش و درس خوندن هستید به دانشگاه پیام نور وارد شوید وگرنه میمونید ،موفق و موید باشید​

apadana34

عضو جدید
برای کسی که می خواد مستقیم از ارشد یه رشته فنی و مهندسی شروع نکنه و نمی خواد در کنکور سراسری و از ان طریق وارد لیسانس ان رشته فنی و مهندسی بشه پیا م نورچطوره؟
یعنی کارشناسی رشته فنی و مهندسی مورد نظرش را مثلا با فراگیر پیام نور شروع کنه و حتما ارشد همان رشته را در یه دانشگاه تاپ ادامه بده . این روش یا برنامه خوبه ؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
با سلام خدمت برو بچه هاي پيام نور
من يه سوال داشتم . من كارشناسيمو دولتي خوندم و زياد با سيستم پيام نور آشنا نيستم .
الان واسه ارشد تو اينكه شبانه يه شهر دور رو بخونم يا پيام نور تهرانو موندم
كسي اينجا نمي دونه اوضاع گروه شيمي پيام نور تهران چطوره ؟
كلاس دارن يا نه . اوضاع تحقيقي پژهشيش چيه.
اصلا يه كم مي تونيد از پيام نور واسم بگين
خواهش مي كنم اگه مكي مي تونيد بكنيد درغ نكنيد
تشكر
پیام نور تهران از یه شهردور خیلی بهتره . ببینید پیامنورهم مثل بقیه دانشگاه ها کلی نمیشه نظر داد هر واحدومرکز پیام نوردریک سطح خاصی امکانات وسطح علمی دارد امابهترین پیام نور مسلما مرکز تهران هست.توپست های قبل دوستان کامل توضیح دادندر مورد شرایط سخت پیام نور

contorl da

عضو جدید
اگر در ازمون فراگیر شرکت کنی و در مرکزی غیر از استان خودت قبول بشی . ایا اجازه تحصیل بهت می دن . در مقطع کارشناسی .

contorl da

عضو جدید
خیر به هیچ وجه
امابا شرایط خیلی خیلی سخت وخاص شاید بشه که اگه بری درس بخونی روزانه قبول بشی راحتری

یعنی به هیچ وجه ؟
اگه رشته ای را استان خودت نداشته باشه چی ؟
من یکی از دوستانم هست که در استان خودمون هست . ولی در تهران فراگیر قبول شد و داره می خوانه .
امیدوارم بشه چون من منتظر جواب فراگیر هستم ولی اگه نشه چه کار باید بکنم .

*ستاره آسمان*

عضو جدید
یعنی به هیچ وجه ؟
اگه رشته ای را استان خودت نداشته باشه چی ؟
من یکی از دوستانم هست که در استان خودمون هست . ولی در تهران فراگیر قبول شد و داره می خوانه .
امیدوارم بشه چون من منتظر جواب فراگیر هستم ولی اگه نشه چه کار باید بکنم .
اگرشهر خودتون نداشته باشه اره میشه صد درصد هم میشه اما اگر داشته باشه رو نمیدونم اینطور که شما میگید ادم شک می افتد باید برم سوال کنم .کارشناسی میدونم نمیشه اماارشد مطمئن نیستم

contorl da

عضو جدید
اگرشهر خودتون نداشته باشه اره میشه صد درصد هم میشه اما اگر داشته باشه رو نمیدونم اینطور که شما میگید ادم شک می افتد باید برم سوال کنم .کارشناسی میدونم نمیشه اماارشد مطمئن نیستم

پس اگر می تونید مستدل بپرسید زحمتشو بکشید . من کارشناسی فراگیر امتحان دادم . و گرایش رشته مورد نظر را در استان خودم نداره.

contorl da

عضو جدید
توی لینک زیر :
http://www.jamejamonline.ir/newstext2.as...0818614234
من این مطلب را خواندم :
معاون سازمان سنجش درمورد بومي گزيني رشته‌هاي دانشگاه پيام نور نيز توضيح داد: حدود‌ 70 درصد از ظرفيت رشته‌هاي مراكز يا واحدهاي دانشگاه پيام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومي آن شهرستان و حدود 30 درصد به داوطلبان بومي شهرستان‌هاي تحت پوشش مركز يا واحدهاي پذيرنده تخصيص مي‌يابد.

ایا این یعنی من از فرصت 30 درصد می تونم استفاده کنم؟ و این ثابت می کنه که امکان تحصیل با شرط کسب نمره برای من هست؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
توی لینک زیر :
http://www.jamejamonline.ir/newstext2.as...0818614234
من این مطلب را خواندم :
معاون سازمان سنجش درمورد بومي گزيني رشته‌هاي دانشگاه پيام نور نيز توضيح داد: حدود‌ 70 درصد از ظرفيت رشته‌هاي مراكز يا واحدهاي دانشگاه پيام نور در هر شهرستان به داوطلبان بومي آن شهرستان و حدود 30 درصد به داوطلبان بومي شهرستان‌هاي تحت پوشش مركز يا واحدهاي پذيرنده تخصيص مي‌يابد.

ایا این یعنی من از فرصت 30 درصد می تونم استفاده کنم؟ و این ثابت می کنه که امکان تحصیل با شرط کسب نمره برای من هست؟
ببینید شرایط پذیرش در آزمون فراگیر و غیر فراگیر با هم فرقدارد حتی درکارشناسی و ارشد هم همینطور-
در ارشد فراگیر شما ازاد هستی د هر جایی دلتون میخواد بزنید
در کارشناسی غیر فراگیر شما فقط شهرستانهای تحت پوشش مرکز پیام نور مورد نظر میتونند انتخاب کنند اما در فراگیر کارشناسی من اطلاع ندارم اما به هر حال شما زمان ثبت نام دفترچه کارشناسی فراگیر را تهیه کرده ای اگر در ان دفترچه صحبتی ار مراکز تحت پوشش یا جدولی بر این موضوع نداشته باشد شما مجاز هستید هر جا می خواهید انتخاب کند اما اگر جدولی مبنی بر اینکه هر مرکز چه شهرستان هایی تحت پوشش دارد در دفترچه بود ان وقت شما محدودیت دارید که من فکر میکنم کارشناس فراگیر هم مثل ارشدش باشه ولی شمابه دفترچه فراگیر نگاه کنید

contorl da

عضو جدید
من جدولی ندیدم که مرکزی را با مشخصات اینکه مخصوص کدام استان هست داده باشه تنها چیزی که محدود کنند ه بود متن زیر بود .
داوطلبان باتوجه به کد رشته امتحانی و استان بومی ( اقامت یا اشتغال ) و نیز در نظر گرفتن وضعیت فارغ التحصیلی خود می توانند حدا کثر 20 کد رشته محل را در تقاضانامه ثبت نامی درج کنند

*ستاره آسمان*

عضو جدید
من جدولی ندیدم که مرکزی را با مشخصات اینکه مخصوص کدام استان هست داده باشه تنها چیزی که محدود کنند ه بود متن زیر بود .
داوطلبان باتوجه به کد رشته امتحانی و استان بومی ( اقامت یا اشتغال ) و نیز در نظر گرفتن وضعیت فارغ التحصیلی خود می توانند حدا کثر 20 کد رشته محل را در تقاضانامه ثبت نامی درج کنند
پس کارشناسی فراگیر هم مثل ارشد محدودیت ندارد .با این حالشما وقتی 20 انتخاب کرده باشید وقتی مجاز نباشید در استانی دیگر انتخاب رشته کنید زمانی که نتایج رو میزنند اون گزینه هایی که غیر مجاز است خود به خود براتون حذف میکنند پس اگر قبولشدید در جایی این به منزله تایید دانشگاه پیام نوراست که شما میتوانید در اون مرکز ورشته تحصیل کنید پس جای نگرانی نیست

bistdinar

عضو جدید
سلام.من تازه عضو این سایت شدم.اینم اولین نظری هست که میخوام بزارم اونم واسه اینکه پیام نوری هستم.استادای من تو دانشگاه خوب ایران درس خوندن اما فکر نکنم اطلاعاتشون از من که دانشجو هستم بیشتر باشه چون به دانشگاهی که درست خوندی نیست به خود طرف بستگی داره که تحقیق کنه مقاله بخونه و زحمت بکشه.

Shayan3841

عضو جدید
سلام دوستان
كدوم وأحداي پيام نوره تهران مهندسي صنايع دارن؟ و كدومش بهتره مثل آزاد ها كه ميگن دانشكده صنايع تهران جنوب از بقيشون بهتره.
حدودا با چ رتبه اي قبول ميشم؟اينكه از بوشهرم و تهران نيستم چ تاثيري داره؟اصلا براي من امكانش هست كه صنايع پيامنور هاي تهرانو انتخاب كنم؟
درسامو بايد در چ حدود درصدايي بزنم كه رتبه مورد نيازو بيارم؟
ممنوووون

contorl da

عضو جدید
پس کارشناسی فراگیر هم مثل ارشد محدودیت ندارد .با این حالشما وقتی 20 انتخاب کرده باشید وقتی مجاز نباشید در استانی دیگر انتخاب رشته کنید زمانی که نتایج رو میزنند اون گزینه هایی که غیر مجاز است خود به خود براتون حذف میکنند پس اگر قبولشدید در جایی این به منزله تایید دانشگاه پیام نوراست که شما میتوانید در اون مرکز ورشته تحصیل کنید پس جای نگرانی نیست

توی اعلام کارنامه قسمت نتیجه برای من ستاره گذاشتن یعنی قبول شدم . حال سوالم اینه که چون کارشناسی فراگیر را الان داشتم میخواندم باید حتما انصراف بدم و برم همین رشته قبولی را ثبت نام کنم . می شه دوتا فراگیر را باهم خواند . اگر باید انصراف بدم تا کی وقت دارم می دانید که ترم جدید بهمن شروع می شه و ثبت نام قبول شدگان هم همان بهمن هست

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی اعلام کارنامه قسمت نتیجه برای من ستاره گذاشتن یعنی قبول شدم . حال سوالم اینه که چون کارشناسی فراگیر را الان داشتم میخواندم باید حتما انصراف بدم و برم همین رشته قبولی را ثبت نام کنم . می شه دوتا فراگیر را باهم خواند . اگر باید انصراف بدم تا کی وقت دارم می دانید که ترم جدید بهمن شروع می شه و ثبت نام قبول شدگان هم همان بهمن هست

سلام دوست عزیز
یه زنگ بزنی دانشگاه مورد نظر و این سوالارو بپرسی بهتر به نتیجه میرسی

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام دوستان
كدوم وأحداي پيام نوره تهران مهندسي صنايع دارن؟ و كدومش بهتره مثل آزاد ها كه ميگن دانشكده صنايع تهران جنوب از بقيشون بهتره.
حدودا با چ رتبه اي قبول ميشم؟اينكه از بوشهرم و تهران نيستم چ تاثيري داره؟اصلا براي من امكانش هست كه صنايع پيامنور هاي تهرانو انتخاب كنم؟
درسامو بايد در چ حدود درصدايي بزنم كه رتبه مورد نيازو بيارم؟
ممنوووون

ساکن بوشهری یا تهران و مدرک تحصیلیت از کدوم شهره؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
چراا؟؟؟
يعني با كنكور هم نميشه؟يا فقط بدون ازموناش نميشه؟
بدون ازمون یا فراگیرشو نمیدونم ولی با کنکورش که اصل کار هم همینه مخصوصا رشته ای که شما میخواید نمیشه شما فقط میتونید پیام نور استان خودتون رو شرکت کنید .

*ستاره آسمان*

عضو جدید
:((((
يعني من فقط آزاد و دولتيو ميتونم بيام تهران ؟؟
دقیقا .اما نگران نباشید پیام نور فرقی نیمکند کجا باشید مخصوصا رشته صنایع بوشهر هم خوبه. البته اگر بعدا میخواهید ساکن تهران شوید یا شدید به هر دلیل احتمالش هس بعد از اینکه وارد پیام نور بوشهر شدید بتوانید انتقالی بگیریدتهران

contorl da

عضو جدید
این دانشگاهها هم جواب تلفنشون را جواب نمی دن . من توی یه رشته فراگیر مشغول به تحصیلم امسال هم در فراگیر برای یه رشته دیگر در یه استان دیگر قبول شدم اما ظاهرا نمی تونم همزمان این دوتا را بخوانم . سوال من اینه که باتوجه به اینکه تاریخ ثبت نام رشته جدید و تاریخ انتخاب واحد رشته قبلی ام هر دوش 20 بهمن هستش من طبق قانون تا کی مهلت دارم از رشته اول انصراف بدم . می دانید نمی خوام برام درد سر درست بشه یه موقع بگن نه اولی و نه دومی را نمی تونی بخوانی یا مدرکش را بهت نمی دن . خصوصا اینکه دومی کلا در یه استان دیگر هست .بخاطر اینکه دیر انصراف دادی​

*ستاره آسمان*

عضو جدید
این دانشگاهها هم جواب تلفنشون را جواب نمی دن . من توی یه رشته فراگیر مشغول به تحصیلم امسال هم در فراگیر برای یه رشته دیگر در یه استان دیگر قبول شدم اما ظاهرا نمی تونم همزمان این دوتا را بخوانم . سوال من اینه که باتوجه به اینکه تاریخ ثبت نام رشته جدید و تاریخ انتخاب واحد رشته قبلی ام هر دوش 20 بهمن هستش من طبق قانون تا کی مهلت دارم از رشته اول انصراف بدم . می دانید نمی خوام برام درد سر درست بشه یه موقع بگن نه اولی و نه دومی را نمی تونی بخوانی یا مدرکش را بهت نمی دن . خصوصا اینکه دومی کلا در یه استان دیگر هست .بخاطر اینکه دیر انصراف دادی​
شما هر کدوم رو که میخواهید فعلا ثبت نام کنید بعد برید دانشگاه مورد نظر بگید میخوام از دیگری انصراف بدهم

contorl da

عضو جدید
ثبت نام پذیرفته شدگان فراگیر کیه ؟ هنوز که چیزی توی گلستان قابل مشاهده نیست

بالا