برنامه نویسی برای موبایل

mha1363

عضو جدید
سلام
در مورد برنامه نویسی برای موبایل منو راهنمایی کنید.
با چه زبانی کار کنم ؟
خودم با دات نت کار کردم . برای گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون هم می تونم از دات نت استفاده کنم ؟
ممنونم :gol:

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در مورد برنامه نویسی برای موبایل منو راهنمایی کنید.
با چه زبانی کار کنم ؟
خودم با دات نت کار کردم . برای گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون هم می تونم از دات نت استفاده کنم ؟
ممنونم :gol:

سلام
دوست عزیز برنامه نویسی برای موبایل به دو دسته کلی تقسیم می شه

1. برنامه نویسی جاوا برای موبایل:
در این حالت شما نیاز دارید که در ابتدا جاوا و سپس j2me بیاموزید. مزیت این روش آن است که برنامه های شما در اکثر گوشی های موبایل اجرا خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر از وبلاگ عالی j2me.blogfa.com استفاده کنید فایل های آموزشی مصور راهنمای خوبی می توانند برای شما باشند.

2. برنامه نویسی سیمبین برای موبایل:
در این حالت کار شما جزئی تر می شود، این که برای چه سیستمی، چه ورژنی و چه نسخه ای برنامه بنویسید و با چه چیزی بنویسید.
خود سیمبین چند نسخه دارد که مهمترین آن ها uiq و سری 60 می باشد. سری uiq فقط روی گوشی های سونی اریکسون و سری 60 فقط روی گوشی های نوکیا و بعضی گوشی های دگیر اجرا می شود.
برای این نوع برنامه نویسی شما نیاز به دانلود محیط که به آن sdk می گویند و برنامه نویسی آن با C++ انجام می شود.
برنامه نویسی سیمبین را با نسخه ای از پایتون که به PyS60 معروف هست نیز می توانید انجام دهید. در این صورت به جای c++ باید پایتون بلد باشد در ضمن یادگیری PyS60 نیز الزامی است.
خود من کمی PyS60 بلد هستم. در این زمینه در ایران کارهای زیادی انجام نشده و تعداد افرادی که PyS60 می دانند خیلی کم هستند.

اگر سوالات دیگری دارید حتما مطرح کنید.

hadirezaei

عضو جدید
SIM CARD PROGRAMING

SIM CARD PROGRAMING

salam .az mohandesin aziz ye soal daram mikham bedonam chejori mishe sim card ro barname nevisi kard yanii ba che barnameii?

mama110

عضو جدید
سلام دوستان
باید تاچندروز دیگه پروژه تحویل بدم .برنامه نویسی با اندرویده .میشه کمکم کنید.
پروژم اینه:

نرم افزار یادآوری مناسبت ها
· امکان ذخیره کردن مناسبت هایی مثل (قرار کاری, تولد, سالگرد ازدواج, تبریک عید یا هر عنوانی با انتخاب کاربر)
· امکان مشاهده, ویرایش و حذف مناسبت
· نمایش آلارم در تاریخ و ساعت مشخص شده توسط کاربر
· امکان ارسال پیامک به کاربر در زمان مشخص شده با اطلاع کاربر
· امکان آلارم مدتی قبل از زمان ثبت شده (به انتخاب کاربر) مثلا 10 دقیقه قبل از مناسبت

بالا