برنامه نويسي ربات مسيرياب رو مي خوام ياد بگيرم از كجا شروع كنم؟

kimiagar_ahvaz

عضو جدید
اگه میخواید برنامه نویسی رو فقط کار کنید یاد گرفتن زبان C برای شروع فکر میکنم مناسب باشه.(ما که خودمون با c کار میکردیم.)
باهاش میتونی یه ربات تعقیب خط رو راه بندازی.البته باید توی محیط
CodeVisionAVR C Compiler
کار کنی.
محیط خوب و روانی هست.کار باهاش راحته. بخصوص اگه تنظیمات اولیه رو با CodeWizardAVR انجام بدی. البته کمی دانش الکترونیکی هم لازم داری.
البته دوستان برقی که اینا جز دانش و تخصصشون هست بیشتر میتونن کمک کنن. اینا تجربه ی من بود، امیدوارم مفید بوده باشه.:redface:

Ali-Electronics

عضو جدید
اگه میخواید برنامه نویسی رو فقط کار کنید یاد گرفتن زبان C برای شروع فکر میکنم مناسب باشه.(ما که خودمون با c کار میکردیم.)
باهاش میتونی یه ربات تعقیب خط رو راه بندازی.البته باید توی محیط
CodeVisionAVR C Compiler
کار کنی.
محیط خوب و روانی هست.کار باهاش راحته. بخصوص اگه تنظیمات اولیه رو با CodeWizardAVR انجام بدی. البته کمی دانش الکترونیکی هم لازم داری.
البته دوستان برقی که اینا جز دانش و تخصصشون هست بیشتر میتونن کمک کنن. اینا تجربه ی من بود، امیدوارم مفید بوده باشه.:redface:

درسته .منم تازه شروع به کار کردم تو یه تیمه پژوهشی و باید تا 1ماه دیگه پروژه ی مسیر یاب رو

تحویل بدیم.البته من c اونقدر قوی نیست .از بچه های کامپیوتر کسی میتونه کمکی بکنه.:que:

kimiagar_ahvaz

عضو جدید
درسته .منم تازه شروع به کار کردم تو یه تیمه پژوهشی و باید تا 1ماه دیگه پروژه ی مسیر یاب رو

تحویل بدیم.البته من c اونقدر قوی نیست .از بچه های کامپیوتر کسی میتونه کمکی بکنه.:que:

کار زیاد سختی نیست.اگه مکانیزم حرکت ربات رو خوب درک کرده باشی با CodeVisionAVRفوق نهایت 2یا 3 هفته وقتت رو میگیره.
من خودم این کارو میکنم:
با توجه به مسیر مسابقه و آرایش سنسور هام حالت بندی میکنم(یعنی حالت ها رو با 0-1
مینویسم بعد با توجه به اونا برنامه رو مینویسم.
بد ترین حالت اینه که کلش رو با switch case بنویسی دیگه! از این بدتر که نمیشه اما جواب میده.
اگه تو کد نویسی مشکل داشتی از کتاب جعفر نژاد قمی استفاده کن.
رو منم میتونی حساب کنی مهندس.;)

morteza545

عضو جدید

mrm 2010

عضو جدید
با سلام اگه میخوای سریع یاد بگیری و شروع به ساخت ربات کنی کتاب آموزش میکروکنترلرهای avr نویسنده آقای علی کاهه و یا کتاب میکروکنترلرهای avr آقای مبین محسن زاده رو بخون.این دو کتاب عالیه.

بالا