::: برنامه مطالعاتی گروهی و رفع اشکال درس سیگنالها و سیستم ها :::

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام ، آقا آرمین میشه روش حلت رو توضیح بدی ، و اینکه چرا باید دقیقا یه ضربه توی مدار داشته باشیم؟!!منم متوجه ی شیفتی که دادی نشدم!

متشکر

با توجه به حلی که مسعود جان ارائه دادن و منطقی هم به نظر میاد، احتمالا حل من غلطه ولی هنوز نفهمیدم چرا!
ببینید پاسخ ضربه، مگه خروجی یه ورودی ضربه در مبدا نیس؟ من میخواستم با این کار اون ضربه رو بسازم و با توجه به ویژگی سیستم که علی و LTI هست، تا زمانی که ورودی ها برابر باشن، خروجی ها هم برابرن، پس تا قبل از ضربه بعدی که اعمال شده، خروجی نشون دهنده پاسخ ضربه هست...

llvll.asoud

کاربر ممتاز
با توجه به حلی که مسعود جان ارائه دادن و منطقی هم به نظر میاد، احتمالا حل من غلطه ولی هنوز نفهمیدم چرا!
ببینید پاسخ ضربه، مگه خروجی یه ورودی ضربه در مبدا نیس؟ من میخواستم با این کار اون ضربه رو بسازم و با توجه به ویژگی سیستم که علی و LTI هست، تا زمانی که ورودی ها برابر باشن، خروجی ها هم برابرن، پس تا قبل از ضربه بعدی که اعمال شده، خروجی نشون دهنده پاسخ ضربه هست...

نه اتفاقا آرمین جان جواب شما درسته و جواب من غلطه! یعنی گزینه درست گزینه 4 هستش ولی چرا؟! چرا جوابی که من نوشتم و راه حل روتین برای اینگونه سوالات که انتگرال پاسخ ضربه رو میخواد درست نیستش!

آخرین ویرایش:

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

هوم! نمي دونم جرا هرجه فكر ميكنم متوجه نميشم جي ميكي؟!
يه زحمت ميكشيد, سوال دومي هم كه آقا مسعود زحمتشو كشيده ,هم به همين روشت حل كني, ؟!

ممنون

llvll.asoud

کاربر ممتاز
هوم! نمي دونم جرا هرجه فكر ميكنم متوجه نميشم جي ميكي؟!
يه زحمت ميكشيد, سوال دومي هم كه آقا مسعود زحمتشو كشيده ,هم به همين روشت حل كني, ؟!

ممنون

سوال دومی که گذاشتم به راحتی با همون روشی که من نوشتم یعنی مساحت ها به راحتی بدست میاد ولی چرا اون بدست نمیاد سوال اصلی و دلیل طرح این سوالها و بحثهاست!

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سوال دومی که گذاشتم به راحتی با همون روشی که من نوشتم یعنی مساحت ها به راحتی بدست میاد ولی چرا اون بدست نمیاد سوال اصلی و دلیل طرح این سوالها و بحثهاست!

خو مي خوام بدونم , ايا با روش حل آرمين هم حل ميشه يا نه؟!

جند حالت داره , يا طراحين ,با توجه به نكته اي كه تو ذهنشون بوده , سوالو طرح كردن , كه با يه روش جواب مي ده , با يه روش ديكه نه. !!

يا اينكه , يكي يه جا اشتباه ميكنه ,

منم سوالو حل كردم , از روش شما حل كردم , از مساحت ها ,

Armin-Z

کاربر ممتاز
خو مي خوام بدونم , ايا با روش حل آرمين هم حل ميشه يا نه؟!

جند حالت داره , يا طراحين ,با توجه به نكته اي كه تو ذهنشون بوده , سوالو طرح كردن , كه با يه روش جواب مي ده , با يه روش ديكه نه. !!

يا اينكه , يكي يه جا اشتباه ميكنه ,

منم سوالو حل كردم , از روش شما حل كردم , از مساحت ها ,

شادمان جان همون طور که توی حل هم گفتم، این کاری که من کردم، حل اصلی سوال نبود، فقط با توجه به شرایط سوال که میشد ورودی ضربه ساخت، تونستم پاسخ ضربه بدست بیارم
اما توی سوال دوم با توجه به نمایی بودن ورودی نمیشد ازش ضربه ساخت

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شادمان جان همون طور که توی حل هم گفتم، این کاری که من کردم، حل اصلی سوال نبود، فقط با توجه به شرایط سوال که میشد ورودی ضربه ساخت، تونستم پاسخ ضربه بدست بیارم
اما توی سوال دوم با توجه به نمایی بودن ورودی نمیشد ازش ضربه ساخت

اوكي,ممنون ,متوجه شدم جي شد ,
تشكر

ب.ن: صاحب تابيك عزير, امكان فشردن دكمه ي تشكر رو نداشتم,مجبووووور شدم اسبم بذارم :D

باقي دوستان احيانا نظري ندارن ؟؟

• Like
واکنش ها: 0192

llvll.asoud

کاربر ممتاز
اوكي,ممنون ,متوجه شدم جي شد ,
تشكر

ب.ن: صاحب تابيك عزير, امكان فشردن دكمه ي تشكر رو نداشتم,مجبووووور شدم اسبم بذارم :D

باقي دوستان احيانا نظري ندارن ؟؟

امیدوارم که این حرفی که میزنم نادرست باشه ولی متاسفانه بچه های اینجا هیچ کدوم توی مباحث شرکت نمیکنن ولی وقتی سوالی اشکالی داشتن انتظار دارن اینجا به سوالشون جواب داده بشه!

Paydar91

کاربر ممتاز
امیدوارم که این حرفی که میزنم نادرست باشه ولی متاسفانه بچه های اینجا هیچ کدوم توی مباحث شرکت نمیکنن ولی وقتی سوالی اشکالی داشتن انتظار دارن اینجا به سوالشون جواب داده بشه!

سلام مسعود جان ... راستش بقیه رو نمیدونم.. ولی من خودم که سیگنالو یه دور حداقل خوندم.. الان دارم مجدد میخونم و میدونی فصل بندی ما با بقیه کتابا کمی فرق میکنه..لذا نتونستم هیچ جوابی بدم.. مطمئن باش برسم نظرمو میدم ..فعلا به اون مباحث نرسیدم.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:( خوب من خودم سیگنال خ دوست دارم. ولی اصلا الان تو برنامم نیست. کلا خودمم نمیدونم چیکار دارم میکنم. هی برنامه ریزی و دوباره میبینم وقت کم در نظر گرفتم. اون چیزی که شما بهش میگید حاشیه(گفتگو خودمانی) به نظرم خ ام خوبه. چون اگ دقت کرده باشید تا یکی میاد از روحیه میگه از تلاش و غیره دویست نفر تشکر میکنن. یعنی که در درجه اول آدم به روحیه و انگیزه احتیاج داره. من خ وقتا دلم میخاد تو بحثا شرکت کنم ولی درسایی که بلدم دوره نمیکنم. درسایی که دارم نم نم روزی دو سه ساعت میخونم و اصلا بلد نیستم، اصلا اونقدری درش مهارت ندارم که بخام سوالی جواب بدم یا بحثی راه بندازم. به نظرم برنامم غلطه ولی اصلا تو ماه رمضون نمیشه کاری کرد یا شایدم من تنبلی میکنم. در هر صورت ببخشید دیگ.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
:( خوب من خودم سیگنال خ دوست دارم. ولی اصلا الان تو برنامم نیست. کلا خودمم نمیدونم چیکار دارم میکنم. هی برنامه ریزی و دوباره میبینم وقت کم در نظر گرفتم. اون چیزی که شما بهش میگید حاشیه(گفتگو خودمانی) به نظرم خ ام خوبه. چون اگ دقت کرده باشید تا یکی میاد از روحیه میگه از تلاش و غیره دویست نفر تشکر میکنن. یعنی که در درجه اول آدم به روحیه و انگیزه احتیاج داره. من خ وقتا دلم میخاد تو بحثا شرکت کنم ولی درسایی که بلدم دوره نمیکنم. درسایی که دارم نم نم روزی دو سه ساعت میخونم و اصلا بلد نیستم، اصلا اونقدری درش مهارت ندارم که بخام سوالی جواب بدم یا بحثی راه بندازم. به نظرم برنامم غلطه ولی اصلا تو ماه رمضون نمیشه کاری کرد یا شایدم من تنبلی میکنم. در هر صورت ببخشید دیگ.

تشکرای اینجا همشون کشکه بابا. اینکه پیامتون هزارتا تشکر خورد دلیل بر این نیستش که پیامتون اثر کرده..
شما بهتره برید همین 10 صفحه آخر گفتگوی خودمونی رو بخونید با دقت ببینیدا میخوام ببینم چند تا پیام تاثیر گذار روحیه بخش دیدید؟! اینکه حالا اونارو دیدید چه تاثیری توی روند خوندنتون توی روزای بعد داشته؟!
بله توی ماه رمضون کارا سخته ولی کاریش نمیشه کرد واسه همه هستش.
به نظرم کسی واقعا میخواد انگیزه بگیره و روحیش بره بالا بهترین جا تاپیک های رفع اشکال هستش نه گفتگوی خودمونی که بچه ها میان میگن اینقدر خوندم یا اینقدر نتونستم بخونم. انگیزه رو ادم زمانی میگیره که وقتی میاد تاپیک های رفع اشکال و میبینه هیچی حالیش نیس نمیدونه چی به چیه سعی کنه سری بعدی که سر میزنه اطلاعاتشو بیشتر کنه.بره ببینه اینایی که دارن بحث میکنن اصلا مربوط به چیه کدوم فصله.اصلا من تا اونجا خوندم یا نه.اگه نخوندم چرا نخوندم کم کاری کجا بوده! من بخثم روی تمام تاپیک ها هستش.مثلا یکی توی برنامش سیگنالو گذاشته پاییز خب مشکلی نداره ولی وقتی مدارو باید بخونه وقتی میبینه از فصل دو یا سه سوال گذاشتن باید بره جبران کنه. به این میگن انگیزه
ببخشید یکم تند بود ولی چون دوس ندارم مثل سال پیش خودم بشید اینارو میگم و همتون جای خواهر برادرای من هستید و دوس دارم تک تکتون این زحمتی که میکشید به نتیجه برسه و اخر سر شکست خورده نشید یا افسوس گذشته رو نخورید.درسته کنکور آخر دنیا نیستش ولی وقتی تصمیم گرفتی توی این راه قدم برداری باید بیشترین تلاشتو در راه درست بکنی که بهترین نتیجه رو بگیری

Reza82N

عضو جدید
::: برنامه مطالعاتی گروهی و رفع اشکال درس سیگنالها و سیستم ها :::

سلام دوست عزيز تلاشتون رو بيشتر كنيد،چرا نشه؟
تازه شكم خاليه احساس سبكي وجود داره،كه همين براي من در خارج از ماه رمضان معذلي بود، من قصد دارم ماه رمضان تمام شد،ساعت خوابم رو به ساعت معمول برگردونم ولي برنامه غذايي بشدت سبك تو برنامه دارم>>> ديد مثبت

و سلام آقا مسعود،
شما حق دارين خيلي از ما از جمله خود من فقط ميايم سوالامونو ميپرسيم و ميريم، و اگر تو اون لحظه پست دادن چند پست بالاتر سوالي پرسيده بودند بلد بوديم جواب ميديم، ولي شما خودت در نظر داشته باش دوستان گرامي كه براي رفع اشكال جواب ميدهند اكثرا -نه همه- از دوستان سال گذشته اند كه يا كنكور را خوب دادند يا براي سال بعد مجددا مطالعه ميكنند،
حالا شخصي مثل من و امثال من كه هنوز اندر خم اشكالاتش هست كه اين خودش كلي وقت ميگيره حالا روزانه ٤ سوال رفع اشكال بقيه عزيزان را زور بزنه هركدام يك ربع وقت بگذاره ميشه ١ ساعت وقت/ تازه اين دست كمش بود ، اشكالات خود ما با اين پايه هم كه بماند كه روزانه چقدر زمان صرف آموزش مطالبي ميكنيم كه بعضا براي اولين بار ميخوانيم،به دوستان غايب لطفا حق بدهيد،
انشالله اگر قسمت ما تحصيلات تكميلي بود،سال آينده امثال ماكه فقط دست بگير دارند جور دوستان سال بعدي را ميكشيم و دين خودمان را ادا ميكنيم.

اگر هم قسمت نبود بريم دنبال بقيه زندگي در يك انشعاب ديگه.

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه.امروزم با یه سوال دیگه اومدم.

مشاهده پیوست 214582

این سوال پایینی هم در ادامه همون سوال قبلیه

مشاهده پیوست 214631

من روش خودمو برای همون سوالی که مطرح کردم رو نوشتم ممنون میشم اگه ایرادی یا مشکلی داشت بگید و بحث کنیم

مشاهده پیوست 215235

سلااااااااااااااااااااااام
شنيدي ميگن جوينده يابنده است؟؟من جواب سوالو پيدا كردم ؛
نقل گرفتم كه هم سوال و هم روش حل جواب ها و هم رفع اشكالش يه جا باشه براي دوستاني كه انشالا بعدا خواستن جواب بدن !!

هم از استاد كهن پرسيدم و هم از استاد گلستاني جواب هر دو هم مي ذارم براتون

جواب كهن :آن رابطه ای که در اکثر کتابها است در صورتی درسته که پاسخ ضربه شامل ضربه های متوالی نباشه. در این مثال اگر لاپلاس خروجی به ورودی را تقسیم کنید و عکس لاپلاس بگیرید متوجه می شوید که پاسخ ضربه دارای ضربه های متوالی است.

جواب گلستاني :سلام. براي استفاده از اين قضيه بايد دقت كنيد كه فرمول مساحت ها از كجا آمده؟! اين فرمول همان Y(w)=X(W)H(W) است كه شما تعاريف تبديل فوريه را مي نويسي و بجاي w مي گذاري صفر و ميشود همون رابطه ضرب مساحت ها. حالا نكته اينجاس كه ميشه توي تبديل فوريه به جاي w=0 گذاشت يا خير؟ اگر سيستم شما "پايدار باشد" مي توان بجاي w صفر گذاشت اما اگر نباشيد خير!! پس اين رابطه وقتي درست است كه پاسخ ضربه شما مقدار انتگرال قدرمطلقش محدود باشد كه در اين مثال نيست! پاسخ ضربه شما طبق داستانهايي كه براي حدس پاسخ ضربه گفتيم ميشه يه پالس بين 0 و نيم و يه قطار ضربه با دامنه هاي يكي در ميون مثبت و منفي كه از لحظه t=1 شروع ميشه با فاصله هاي نيم واحدي و عملا بي نهايت ضربه يكي در ميون مثبت و منفي داريم كه باعث ميشه سيستم پايدار نباشه و شما نتوني اين كارو انجام بدي.

ضمن تشكر از جناب مسعود خان بخاطر طرح همچين سوال قشنگي ؛اميدوارم ايشان هرچه سريع تر باقي درسا رو هم بخونه تا شاهد طرح همچين سوالايي در باقي درسا هم باشيمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

ديگه صاحب تاپيكها هستين و يه جورايي بايد جور باقي دوستان رو بكشيد http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif

آخرین ویرایش:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: ::: برنامه مطالعاتی گروهی و رفع اشکال درس سیگنالها و سیستم ها :::

سلام اقا مسعود ..من خودم واقعا وقتی میبینم شما یا سایر دوستان با این ذوق و البته تسلط شروع ب طرح سوالای جالب میکنین خب ی کمی دپرس میشم ک چرا نمیتونم پا ب پای شما تو مباحث شرکت کنم ..ولی خب اینم در نظر بگیرین خیلی از بجه ها از جمله خودم سال اولی هستن و تازه هنوز شاید یه فصل از سیگنالو خونده باشن و هنوز ب اون تسلطی ک باید نرسیدن و تازه ب اون مباحثی ک شما مطرح میکنین هم نرسیدن.. من ب نوبه خودم الان ک سیگنالو شروع کردم خودتون شاهدین ک تو تاپیک رفع اشکال سیگنال حضور فعالی دارم و سوالات و اشکالاتمو مطرح میکنم و گاها خود شما راهنماییم کردین.. خواستم بگم این شرکت نکردن بچه ها تو مباحث بخاطر این دلایلی بود ک گفتم وگرنه شما بزار حداقل یه دور کتاب خونده بشه بعد ببین چطور دوستان هجوم میارن تو تاپیکا واسه طرح سوال و شرکت تو مباحث..:D

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

بالا