برنامه ريزي توليد بصورت اجرائي

sarake

عضو جدید
سلام
بله.من فقط همین قسمتا رو باید انجام بدم.
من تازه فهمیدم اونجا جه خبره .میخام که راهم رو بدونم.میخام مطمعن باشم که الان زمان صرفا اشنایی.همه اینطوری بودن.
من جند ماه فارق التحصیل شدم و یه ماه نشده که سر کارم.میخام مسیر حرکتم رو بدونم.نمیخام توقع بی مورد داشته باشم.و همینطور نمیخام روزهارو الکی هدر بدم.
نمیخام متنتظر گذر زمان باشم
میخام که اینده دور نباشه.همین
ممنونم از وقتی که گذاشتید:smile:

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام
بله.من فقط همین قسمتا رو باید انجام بدم.
من تازه فهمیدم اونجا جه خبره .میخام که راهم رو بدونم.میخام مطمعن باشم که الان زمان صرفا اشنایی.همه اینطوری بودن.
من جند ماه فارق التحصیل شدم و یه ماه نشده که سر کارم.میخام مسیر حرکتم رو بدونم.نمیخام توقع بی مورد داشته باشم.و همینطور نمیخام روزهارو الکی هدر بدم.
نمیخام متنتظر گذر زمان باشم
میخام که اینده دور نباشه.همین
ممنونم از وقتی که گذاشتید:smile:
سلام.گذر وقت در شروع كار،اجتناب ناپذيره.چون جزيات زيادي وجود داره.به نظر من يكم بايد با جزئيات آشنا بشيد بعد بتونيم با هم در مورد برنامه ريزي صحبت نمائيم.

موفق باشيد

sarake

عضو جدید
بله خب
منظور برای شروع از الان.شروع برنامه ریزی نیست.
الان دارم تناز تولید و میانگین زمان تولید هر رنگ رو با ورود اطلاعات روزانه و میانگین بدست میارم.
و تقریبا امکان سنجی خط تولید
منظور اینکارایی که یه سری اطلاعات رو داشته باشی.میتونی انجام بدی و کلا کارهای که هم اطلاعاتت بالا بره.وهم اطلاعاتی برای اینده هست.
همین کارها کوچیک که تا نخای به برنامه ریزی فکر کنی از ذهنت درون
مرسی:smile:

linktaz

کاربر بیش فعال
بله خبمنظور برای شروع از الان.شروع برنامه ریزی نیست.الان دارم تناز تولید و میانگین زمان تولید هر رنگ رو با ورود اطلاعات روزانه و میانگین بدست میارم. و تقریبا امکان سنجی خط تولیدمنظور اینکارایی که یه سری اطلاعات رو داشته باشی.میتونی انجام بدی و کلا کارهای که هم اطلاعاتت بالا بره.وهم اطلاعاتی برای اینده هست.همین کارها کوچیک که تا نخای به برنامه ریزی فکر کنی از ذهنت درونمرسی:smile:
ميانگين زمان توليد هر رزنگ به چه كارتون مياد؟راستش من اصلا از ميانگين زمان توليد استفاده نميكنم.چون در برنامه ريزي خيلي از فعاليت ها موازي انجام ميشه.و اينطوري اشتباه در مياد.منظورتون از امكانسنجي رو هم نفهميدم!!امكانسنجي توليد چه ربطي به شما داره؟ببخشيد منظورم كارتون هستش.

sarake

عضو جدید
میانگین زمان تولید همون زمان سنجی خط تولیدمونه.هر مرحله از تولید رنگ زمان قطعی و ثابتی نداره.بسته به مواد اولیه.دقت کارگر و .... متفاوته.
به طور مثال میخام بدونم با اختصاص 2 سندمیل به رنگ سفید.هر روز .هر دو روز و یا بیشتر چقدر تولید میتونیم داشته باشیم.که این رو هم به طور قطع نمیشه گفت و میانگین رو میخام بدونم
البته اینکار رو کسانه دیگه ای هم دارن انجام میدن ولی من خودم میخام بدست بیارم حتی شده تا تغییرات شش ماه رو میانگین بگیرم.
نباید میانگین بگیرم؟پس چطوری بدست بیارم؟

linktaz

کاربر بیش فعال
میانگین زمان تولید همون زمان سنجی خط تولیدمونه.هر مرحله از تولید رنگ زمان قطعی و ثابتی نداره.بسته به مواد اولیه.دقت کارگر و .... متفاوته.به طور مثال میخام بدونم با اختصاص 2 سندمیل به رنگ سفید.هر روز .هر دو روز و یا بیشتر چقدر تولید میتونیم داشته باشیم.که این رو هم به طور قطع نمیشه گفت و میانگین رو میخام بدونمالبته اینکار رو کسانه دیگه ای هم دارن انجام میدن ولی من خودم میخام بدست بیارم حتی شده تا تغییرات شش ماه رو میانگین بگیرم.نباید میانگین بگیرم؟پس چطوری بدست بیارم؟
زمانسنجي تون ميانگين هستش؟ببخشيد سند ميل چيه؟

sarake

عضو جدید
زمانسنجي تون ميانگين هستش؟ببخشيد سند ميل چيه؟
میانگین زمان تولید چند بار رو به عنوان زمان تولید میگیرم.اشتباهه؟
یکی از دستگاههای خط تولید.مثل اسیاب عمل میکنه.با پرل های داخلش سبب یک دست شدن رنگ میشه.از 4 تا 40 ساعت هم طول میکشه بسته به نوع رنگ

linktaz

کاربر بیش فعال
ببخشيد،توليدات شما شيميايي است و زياد قابل دستكاري نيست.نه.همان ميانگين تا حدود زيادي درست است.اگر ميخواهيد دلايلشو بگم.
ذهنيت من كارهاي ماشينكاري و... بود.

sarake

عضو جدید
سلام
1- فرم های مورد نیاز که اطلاعات کامل برای برنامه ریزی به ما بده.چه فرمهای هستند؟(ذکر نام فرم ها هم میتونه برای من موجود باشه.که البته یه توضیح مختصر هم داشته باشه دیگه عالیه)
من احساس میکنم در بین فرم های موجود یه فرمهایی کم هستند ویا همونا میتونن اطلاعات کاملتری به ما بدن.
و فعلا فرمهای مربوط به تولید.فرم گزارش تولید روزانه ها
2- من گزاررش کار مربوط به هر دستگاه رو میخام .این که در طول روز از دستگاه اول چه استفاده های شده.میخام زمان هر فرایند و زمانهای پرت رو بدونم.(کمک :این فرم رو میخام ایجاد کنم)
اصلن این میتونه مفید باشه.میخام به حداکثر استفاده برسم.البته حداکثر استفاده که غیرممکنه.همون استفاده بهتر
3- نمونه فرم های مفید مربوط به تولید رو اگه مکنه بذارید.
اگه خود فرم هم ممکن نبود.اطلاعاتی که یه فرم کامل به ما میتونه بده.بیان کنید.فرمی که هم مفید باشه و هم حداقل وقت رو برای پر کردن بگیره.
4- تبدیل چند فرم به یک فرم دقت و صحت رو بالا میبره یا برعکس؟و در کل این خوبه یا نه؟
با تشکر از راهنمایی دوستان

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام
1- فرم های مورد نیاز که اطلاعات کامل برای برنامه ریزی به ما بده.چه فرمهای هستند؟(ذکر نام فرم ها هم میتونه برای من موجود باشه.که البته یه توضیح مختصر هم داشته باشه دیگه عالیه)
من احساس میکنم در بین فرم های موجود یه فرمهایی کم هستند ویا همونا میتونن اطلاعات کاملتری به ما بدن.
و فعلا فرمهای مربوط به تولید.فرم گزارش تولید روزانه ها
2- من گزاررش کار مربوط به هر دستگاه رو میخام .این که در طول روز از دستگاه اول چه استفاده های شده.میخام زمان هر فرایند و زمانهای پرت رو بدونم.(کمک :این فرم رو میخام ایجاد کنم)
اصلن این میتونه مفید باشه.میخام به حداکثر استفاده برسم.البته حداکثر استفاده که غیرممکنه.همون استفاده بهتر
3- نمونه فرم های مفید مربوط به تولید رو اگه مکنه بذارید.
اگه خود فرم هم ممکن نبود.اطلاعاتی که یه فرم کامل به ما میتونه بده.بیان کنید.فرمی که هم مفید باشه و هم حداقل وقت رو برای پر کردن بگیره.
4- تبدیل چند فرم به یک فرم دقت و صحت رو بالا میبره یا برعکس؟و در کل این خوبه یا نه؟
با تشکر از راهنمایی دوستان
سلام
ببينيد فرمها در همه شركت ها يكي نيستند اما كليت آنها يكي است.اما ممكنه پارامترها دقيقا يكي نباشه
مثلا گزارش توليد رو براتون اراسل كردم ببينيد.
زمان پرت يعني چي؟
منظورتون توقفات حين توليد است؟اين توقفات طبق نمونه بايد به برنامه ريزي ارسال شود تا ثبت و از روي آن نتيجه گيري شود.
فرمهاي توليد:
گزارش توليد
فرم انتقال از سالن به سالن ديگر
فرم تحويل مواد اوليه به سالن
فرم اعلام اسقاط و معيوبات
فرم اعلام پروسه توليد
فرم اعلام زمانسنجي
و....

بازم تبديل چند فرم به يك فرم بستگي به شرايطي داره
خوب اصولا در يك فرم بايد پارامترهايي كه مربوط به همديگه هستند اورده بشه.و نميشه هر پارامتري گنجانده شود.

sarake

عضو جدید
سلام
مرسی که حداقل شما هستین که جواب بدین.:smile:
من گزارش تولید که گفتین ارسال کردین کجا میتونم ببینم!؟

zeinab noroozi

عضو جدید
بچه ها من اینترم برنامه ریزی تولید دارم...ی پمقاله در رابطه با مدل های تولید یا برنامه ریزی تولید ادغامی میخوام...کسی میدونه از کجا باید گیر بیارم؟؟؟؟

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام
مرسی که حداقل شما هستین که جواب بدین.:smile:
من گزارش تولید که گفتین ارسال کردین کجا میتونم ببینم!؟
ببخشيد منم يادم نمياد چطوري و به كجا فرستادم!!:biggrin:
توي پيغام خصوصي لينكي نفرستادم؟

sarake

عضو جدید
ببخشيد منم يادم نمياد چطوري و به كجا فرستادم!!:biggrin:
توي پيغام خصوصي لينكي نفرستادم؟
سلام:smile:
یه کمی زودتر منتظر جوابتون بودم.
نه شما فرمی نفرستاده بودید.که البته خودم چند نمونه پیدا کردم و یه چیزهایی هم خودم متوجه شدم ولی الان رسیدم به وضعیت تولید پایین که اینطوری به نظر میاد با برنامه بودن یا بی برنامه بودن خیلی فرقی نداره.
میخام که دیدم فرق داشته باشه ولی فرقی نداره.:(
الان باید چیکار کرد!؟

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام:smile:
یه کمی زودتر منتظر جوابتون بودم.
نه شما فرمی نفرستاده بودید.که البته خودم چند نمونه پیدا کردم و یه چیزهایی هم خودم متوجه شدم ولی الان رسیدم به وضعیت تولید پایین که اینطوری به نظر میاد با برنامه بودن یا بی برنامه بودن خیلی فرقی نداره.
میخام که دیدم فرق داشته باشه ولی فرقی نداره.:(
الان باید چیکار کرد!؟
خوب ببخشيد من بعضي وقتا تند تند ميام نت،بعضي وقتا هم كه سرم شلوغ باشه كمتر ميام فروم.
يعني توليدتون كم شده؟
ميخواييد ديدتون فرق داشته باشه اما فرق نداره؟متوجه نميشم!

sasan-1

عضو جدید
برنامه ريزي دقيقا مياد منابع را به موقع و با كمترين هزينه بدر جهت توليد محصول و يا ايجاد ارزش منابع تخصيص مي ده كه مسلماً فاكتور زمان ومقدار با ايتم كنترلي هزينه اهميت داردخروجي اين واحد توليد محصول با كمترين هزينه مي باشدبه طور مثال شما تعميرات را بايد زمان بندي كنيد تا در شيفت ها به خاطر توقفات نفر ساعت تلف نكنيد يا مواد اوليه و نيروي انساني را سازماندهي كنيد كه هيچ كدام در وقت توليد با كمبود مواجه نشوند وهمچنين موجودي اضافه نداشته باشند كه براي اين كاريه تفكر سيستمي را مي طلبد

سمبل خان

عضو جدید
سلام دوستان-
یه سوال داشتم:ایا نرم افزار کنترل پروژه برای یک شرکت تولیدی استفاده میشه؟ضمنا با توجه به وضعیت اقتصادی کار بادست بسیار سخت می باشد چون قیمت ها دائم درحال تغییرند وبنابراین نیاز به نرم افزار برنامه ریزی تولید می باشد.اگه بشه دراین تایپیک باز یک مثال کاربردی درمورد محصولات یه کارخانه زده بشه و طریقه پیش بینی تقاضا و طریقه بدست اوردن زمانسنجی دستگاهها و لیست صورت موجودی مواد و نهایتا طریقه بدست اوردن ام ار پی زده بشه عالی میشه-

آخرین ویرایش:

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام دوستان-
یه سوال داشتم:ایا نرم افزار کنترل پروژه برای یک شرکت تولیدی استفاده میشه؟ضمنا با توجه به وضعیت اقتصادی کار بادست بسیار سخت می باشد چون قیمت ها دائم درحال تغییرند وبنابراین نیاز به نرم افزار برنامه ریزی تولید می باشد.اگه بشه دراین تایپیک باز یک مثال کاربردی درمورد محصولات یه کارخانه زده بشه و طریقه پیش بینی تقاضا و طریقه بدست اوردن زمانسنجی دستگاهها و لیست صورت موجودی مواد و نهایتا طریقه بدست اوردن ام ار پی زده بشه عالی میشه-
سلام.نه راستش.فقط از بعد زماني ميتونيد كمي از اين نرو افزارها استفاده كنيد.كار مشكل ميشه.
اگر پست هاي ابتداي همين تاپيك رو بخونيد فكر كنم اطلاعات خوبي توش باشه.بازم اگر مشكلي بود بفرمائيد

nasim_1223

عضو جدید
سلام.من امروز دنبال یه کمک می گشتم که این جارو پیدا کردم.به نظرم مفید اومد بیشتر تاپیک ها رو خوندم .من یک ماهه وارد یه شرکتی شدم که قطعات خوردو تولید میکنه و مسئول برنامه ریزی تولید هستم(شرکت تقریبا نوپاست و سیستم کاری مشخصی نداره).قبلا هم اصلا این کارو انجام ندادم.کارهایی که توی این ماه انجام دادم اینه که بیشتر ایستگاه ها رو زمانسنجی کردم با کورنومتر و میانگینشون رو بدست آوردم.موجودی انبار رو با کلی زحمت بدست آوردم و فرمی طراحی کردم که انباردار هرروز آپدیتش کنه که موجودی انبار رو بدونم.کلی فرم با فرمول های هر محصول ساختم که عملکرد تولید رو هرروز توش بزنم تا موجودی حین تولید رو داشته باشم و همین طور موجودی محصول نهاییم رو و همین طور آمار ارسال شده ها رو.مواد اولیه رو هم طبق سفارش مشتری این ماه سفارش دادم که بیاد.خلاصه الان توی این آمارها گیر کردم و حالا که اطلاعات تقریبا درسته نمیدونم باید باهاشون چیکار کنم.10 تا فعلا محصول داریم و هرکدوم میانگین 6 تا ایستگاه.

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام.من امروز دنبال یه کمک می گشتم که این جارو پیدا کردم.به نظرم مفید اومد بیشتر تاپیک ها رو خوندم .من یک ماهه وارد یه شرکتی شدم که قطعات خوردو تولید میکنه و مسئول برنامه ریزی تولید هستم(شرکت تقریبا نوپاست و سیستم کاری مشخصی نداره).قبلا هم اصلا این کارو انجام ندادم.کارهایی که توی این ماه انجام دادم اینه که بیشتر ایستگاه ها رو زمانسنجی کردم با کورنومتر و میانگینشون رو بدست آوردم.موجودی انبار رو با کلی زحمت بدست آوردم و فرمی طراحی کردم که انباردار هرروز آپدیتش کنه که موجودی انبار رو بدونم.کلی فرم با فرمول های هر محصول ساختم که عملکرد تولید رو هرروز توش بزنم تا موجودی حین تولید رو داشته باشم و همین طور موجودی محصول نهاییم رو و همین طور آمار ارسال شده ها رو.مواد اولیه رو هم طبق سفارش مشتری این ماه سفارش دادم که بیاد.خلاصه الان توی این آمارها گیر کردم و حالا که اطلاعات تقریبا درسته نمیدونم باید باهاشون چیکار کنم.10 تا فعلا محصول داریم و هرکدوم میانگین 6 تا ایستگاه.
سلام.
خوب توي كدوم قسمتش گير كردين.؟ظاهرا كه همه چيز اكي هستش.
مشكل كجاست؟
برنامه ريزي توليد؟
كنترل توليد؟
گزارشات؟

sarake

عضو جدید
سلام
من میخام سقف و کف انبار مواد تعیین کنم که کاملا پشتیبانی برنامه تولید رو داشته باشه.
و همینطور انبار محصول را.تولید ما اصولا به صورت mts هست و ولی باید پاسخگوی سفارشات هم باشیم.
با تشکر پیشاپیش از راهنمایی های شما

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام
من میخام سقف و کف انبار مواد تعیین کنم که کاملا پشتیبانی برنامه تولید رو داشته باشه.
و همینطور انبار محصول را.تولید ما اصولا به صورت mts هست و ولی باید پاسخگوی سفارشات هم باشیم.
با تشکر پیشاپیش از راهنمایی های شما
سلام
ببينيد خوب بحث mts هيچ ربطي به mto نداره.يعني نميشه اين دو رو باهم تلفيق كنيد.چرا كه در mts پارامترها بر اساس نرخ هاي خروجي از انبار صورت ميگيره كه اين نرخ ها ثبات دار هستند و انحراف معيار اونها زياد نيست(معمولا)اگر اينطور باشه قطعا خروجي ناموزوني داريد.
mto قاعدتا هميشه ثابت نيست پارامتر هاش.و با هر سفارش فرق ميكنه.
البته در شرايط استاندارد رو خدمتتون عرض كردم وگرنه ممكن هستش.اما بايد هزينه گرافي پرداخته بشه كه ممكنه خواب مواد و محصول بره بالا كه يه ديد صنايعي نيست.

sarake

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
ببينيد خوب بحث mts هيچ ربطي به mto نداره.يعني نميشه اين دو رو باهم تلفيق كنيد.چرا كه در mts پارامترها بر اساس نرخ هاي خروجي از انبار صورت ميگيره كه اين نرخ ها ثبات دار هستند و انحراف معيار اونها زياد نيست(معمولا)اگر اينطور باشه قطعا خروجي ناموزوني داريد.
mto قاعدتا هميشه ثابت نيست پارامتر هاش.و با هر سفارش فرق ميكنه.
البته در شرايط استاندارد رو خدمتتون عرض كردم وگرنه ممكن هستش.اما بايد هزينه گرافي پرداخته بشه كه ممكنه خواب مواد و محصول بره بالا كه يه ديد صنايعي نيست.

بله.من هم نخواستم این دو را بهم مرتبط کنم.منظورم این بود که باید سفارشات را هم پاسخگو باشیم.
در حال حاضر انبار مواد ما (به طورمثال) تقریبا با رسیدن 20٪ مقدار اولیه خود.درخواست میدهند.
که واقعا اطلاعات کاملی برای تعیین مقادیر اقتصادی تک تک این اقلام نیست.ما حتی در بعضی ها لید تایم رو هم نداریم.
ولی من تصمیم دارم برای چند مورد که از پرکاربردها و کلیدی هستند.کف قابل اطمینان و سقف اقتصادی تعیین کنم.
مثلا برای تعیین مقداراقتصادی سفارش (سقف مواد) باید از فرمول Q استفاده کرد؟؟؟این یکمی سخته .هزینه سفارش و نگهداری ندارم.
و برای تعیین کف انبار چی؟
بازم ممنون

linktaz

کاربر بیش فعال
بله.من هم نخواستم این دو را بهم مرتبط کنم.منظورم این بود که باید سفارشات را هم پاسخگو باشیم.
در حال حاضر انبار مواد ما (به طورمثال) تقریبا با رسیدن 20٪ مقدار اولیه خود.درخواست میدهند.
که واقعا اطلاعات کاملی برای تعیین مقادیر اقتصادی تک تک این اقلام نیست.ما حتی در بعضی ها لید تایم رو هم نداریم.
ولی من تصمیم دارم برای چند مورد که از پرکاربردها و کلیدی هستند.کف قابل اطمینان و سقف اقتصادی تعیین کنم.
مثلا برای تعیین مقداراقتصادی سفارش (سقف مواد) باید از فرمول Q استفاده کرد؟؟؟این یکمی سخته .هزینه سفارش و نگهداری ندارم.
و برای تعیین کف انبار چی؟
بازم ممنون
ببينيد،اجازه دهيد من اين موضوع رو با توجه به شرايط و كاربردي تر خدمتتان عرض كنم و از بحث تئوريك بياييم بيرون.در حال حاضر ،صنعت قادر به انعطاف با مواردي كه كتابها ذكر ميكنند نيست و بايد كمي با فكر و ايده جلو رفت.
اگر اشتباه نكنم شما محصولتون رنگ و مواد شيميايي بود درسته؟
خوب شما براي اين بحث بايد از انتها بياييد به ابتدا.شرايط مارو مجبور ميكنه.يعني ببينيد از محصولاتتان در ماه چقد ميفروشيد؟
مثلا محصول X.
در هر ماه 200 كيلو فروش ميره.
خوب چقدر طول ميكشه محصول ساخته بشه؟
مثلا 2 ماه.خوب پس وقتي كه موجودي به 400 رسيد بايد برنامه ريزي ،دستور توليد رو بده.چقدر؟خوب در توليد هم محدوديت هايي داريم.مثلا ممكنه فلان كوره توانائي كار (يا ارزش نداشته باشه) با 400 كيلو رو نداشته باشه.و با زير 600 كيلو ارزش توليد نداشته باشه.
پس اين محدوديت مارو مجاب ميكنه كه بچ هاي توليدي ما 600 كيلو باشه.
خوب حالا نوبت به خريد مواد ميشه.اينجا شما از واحد تداركات در مورد بچ هايي كه خريداري ميشه و ليدتايم ،تاريخ انقضا و... سوال ميكنيد.
تدراكات اعلام ميكنه امكان خريد مواد زير 1000 كيلو وجود نداره(يه محدوديت ديگه!)چون شركت فروشنده ،خرده فروشي نداره،و
پس شما مجبوريد درخواستتون رو حداقل 1200 كيلو بزنيد(چرا؟؟: به اين دليل كه لااقل بتونيد به اندازه دو بچ توليدي تون باشه،چون بچ اولتون 600 كيلوئي و بچ دوم 400 ميشه)
پس به ناچار شما 600 كيلو دپو مواد براي دو ماه خواهي داشت!
(البته يكم ساده عرض كردم.اگه تئوريك هم لازمه بگم اما كاربردي نميشه)

آخرین ویرایش:

sarake

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون جناب linktaz.صحبت هاتون خوب بود و کمک کننده.
ولی همین زمان یک ماهه میگیداین زمان رو چجوری تعیین کنیم که بر اساس این برسیم به ابتدا.

و حالا تعوری ساده برای تعیین میزان موجودی یکی از مواد مصرفی که هیچ محدودیت خاصی نداره.(در خرید عمده از تخفیف چشمگیری هم خبری نیست)
ما برای این نوع از مواد حداقل موجودی و حداکثر رو چطوری تعیین کنیم.
ممنون:gol:

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام
خیلی ممنون جناب linktaz.صحبت هاتون خوب بود و کمک کننده.
ولی همین زمان یک ماهه میگیداین زمان رو چجوری تعیین کنیم که بر اساس این برسیم به ابتدا.

و حالا تعوری ساده برای تعیین میزان موجودی یکی از مواد مصرفی که هیچ محدودیت خاصی نداره.(در خرید عمده از تخفیف چشمگیری هم خبری نیست)
ما برای این نوع از مواد حداقل موجودی و حداکثر رو چطوری تعیین کنیم.
ممنون:gol:
سلام
خواهش ميكنم.كدوم زمان منظورتون بود؟

sarake

عضو جدید
سلام
خواهش ميكنم.كدوم زمان منظورتون بود؟
زمان یک ماهه که شما باهاش مثال زدین.این در عمل هم واقعا یک ماه باشه؟چطوری تعیین کنیم این زمان رو
بعد من اگه میانگین مصرف مواد یه ماهه رو بگیرم.خیلی استونتر از این کاره و این چه معایبی داره؟
البته من هر از هر دو دارم محاسبه میکنم.
و حالا چرا این زمان یک ماه؟

linktaz

کاربر بیش فعال
زمان یک ماهه که شما باهاش مثال زدین.این در عمل هم واقعا یک ماه باشه؟چطوری تعیین کنیم این زمان رو
بعد من اگه میانگین مصرف مواد یه ماهه رو بگیرم.خیلی استونتر از این کاره و این چه معایبی داره؟
البته من هر از هر دو دارم محاسبه میکنم.
و حالا چرا این زمان یک ماه؟
سلام.يك ماه از جائي محاسبه نميشه.و يك واحد براي سنجش هستش.درواقع بيس زماني.
مثل اينكه شما بگيد من توليد محصول الف رو زمانسجي كردم شده 75 ثانيه.من بگم شده 1 دقيقه و 0.25 دقيقه.
چون ماه ،واحد متعادلي در محاسبات است طبق اون عرض كردم.ممكنه شما بگيد هفته.اما چون هفته خيلي مدتش كمه،ممكنه يكي از مواد اين هفته استفاده نشه و هفته بعد استفاده بشه.اما در ماه اين تغييرات پوشش داده ميشه.
نيمدونم متوجه شديد يا نه.اگر مايل بوديد مثالي رو خودتون بفرمائيد كه روي اون بحث كنيم تا برايتان مشهود باشه.

linktaz

کاربر بیش فعال
براي حداكثر موجودي و حداقل موجودي هم فكر كنم فايلي داشته باشم ،همين جا آپلود ميكنم.

mehdi mostafavi

عضو جدید
به نظر من درباره سیستم های MTO هیچ روش تئوری ای جواب نمی ده چون خودم توی شرایط کاریم دارم تجربه می کنم. ما معمولا با جلسات مختلف با واحد فروش یه تقریب کلی بدست می آریم بعدش با توجه به این تقریب ها برنامه ریزی تامین مواد انجام می دیم. درباره تولید هم با توجه و مانده حواله های فروش برنامه ریزی تولید انجام می دیم البته باید به خیلی فاکتورها توجه بشه مثل وجود مواد اولیه، ظرفیت انبار، ظرفیت تولید و ... .

بالا