برق صنعتی

hosseig69

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید لطفا چندتا کتاب مهم ومعروف درباره آموزش برق صنعتی معرفی کنین تواینترنت گشتم سردرگم شدم یه کتاب که درباره
ماشینهای الکتریکی متناوب و مستقیم-کنتاکتور-تابلو برق وPLCلوگو باشه
ممنون

hossein.t

عضو جدید
داداش اگه میخوای موفق بشی همه کارهای دوستان گفتن درسته و عالی ولی اول خوب برق ساختمان یاد بگیر و کار ساختمانی بگیر تا مسولیت پذیریت تو این کار بره بالا چون کار برق فقط مسولیت مسولیت چون هم جان خودت و هم دیگران به کار تو وابسته و در صنعت برق اولین اشتباه شاید اخرین اشتباه باشه

Hidden shadow

عضو جدید
سلام...
میشه بدون کلاس رفتن و صرفا مطالعه برق صنعتی یاد گرفت یا حتما باید کلاساش رو هم بریم؟
بعد یه سوال دیگه این درس پیش نیاز کلاسای آموزشی plc هست؟؟
می تونین یه جزوه یا کتاب برای دانلودش بذارین؟
ممنون

sorona

عضو
سلام...
میشه بدون کلاس رفتن و صرفا مطالعه برق صنعتی یاد گرفت یا حتما باید کلاساش رو هم بریم؟
ممنون

سلام دوست گرامی با خواندن میشه یاد گرفت اما بهتر است به مراکز فنی وحرفه ای بروید
بعد کتاب سه جلدراه اندازی موتورهای سه فاز و تک فاز وکتاب های مهندس ماهر رامطالعه کنید
موفق وموید باشید

kuchuluuu

عضو جدید
سلام...
ممنون
سلام دوست گرامی
سال نو مبارک
به نظر من شما باید حتما" یه جایی برق رو به صورت عملی یاد بگیرید.اون یه جا میتونه آموزشگاه یا یه محیط کار صنعتی یا شاگردی کردن پیش یه استاد کار برق ( برق ساختمان،سیم پیچی،تابلو سازی و ...) باشه.البته من خودم محیط کار رو بهتون پیشنهاد می کنم.اگه هیچ دید عملی نسبت به برق ندارید،با خوندن کتاب مطالب براتون جا نمی افته.شما باید با نحوه کانکشن و کار کردن انواع فیوز،کنتاکتور،بریکر و ... بصورت عملی آشنا بشید و در واقع دست به آچار بشین و بعد در کنار اینها میتونید با مطالعه کتاب اطلاعاتتون رو افزایش بدین.
موفق باشید

علیرزا

عضو جدید
با سلام وارادت
بزرگوار بنده نمیدونم مقطع تحصیلی شما چیه و به چه هدفی قصد دارید برق صنعتی را یاد بگیرید؛ قاعدتا هم میدونید که برق صنعتی شامل انواع مدار بندی ،روش های راه اندازی انواع الکتروموتورهای صنعتی در کارخانجات مختلف، روشهای کنترل فرمان و .... می باشد که برای یادگیری میتونید از کتابهای هنرستان و دوره های فنی و حرفه ای استفاده کنید.
اگه هدفتون یادگیری تاسیسات برق انواع ساختمان و سیستم های صنعتی است ، بنده کتاب بسیار ثلیث و کاربردی "نکات کاربردی تاسیسات برق،اعلام حریق و آسانسور-هندبوک کاربردی مهندسی برق" تالیف آقای مهندس رمضانی که سال 93 توسط انتشارات قدیس-صابکو چاپ و وارد بازار شده را بهتون معرفی میکنم که مباحث زیر را میتونید یاد بگیرید :
انواع استاندارد
آشنایی با نحوه برآورد بار
انواع سیستم اتصال زمین(سیستم های TN-TT-IT ) و ...
اتصال کوتاه
اصلاح ضریب قدرت،خازن گذاری و انواع روشها، مزایا و معایب
شناسایی انواع کابل،افت ولتاژ مجاز و نحوه انتخاب کابل برای پروژه
سیستم های روشنایی و LED
سیستمهای جریان ضعیف(دوربین ، صوت ، سیتم سرقت و...)
سیستمهای اعلام حریق و انواع تجهیزات
آسانسور و پله برقی
لغات مفید و کاربردی و ... بیش از 80 نکته کاربردی تاسیسات برق،اعلام حریق و آسانسور

Hidden shadow

عضو جدید
ممنونم از راهنمایی همگی...

بیشتر هدفم یادگیری plc هست که دوستان پیشنهاد دادن قبل از یادگیری plc حتما با برق صنعتی آشنا بشم.

* برق صنعتی پیش نیاز plc هست؟؟؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنمایی همگی...

بیشتر هدفم یادگیری plc هست که دوستان پیشنهاد دادن قبل از یادگیری plc حتما با برق صنعتی آشنا بشم.

* برق صنعتی پیش نیاز plc هست؟؟؟
بله دوست من پیش نیاز هست...
سعی کنید مدارات فرمان و سیستم کنترل قدیمی (رله ای) رو خوب یاد بگیرید تا بتونید برنامه نویس خوبی بشید در زمینه PLC

avazmohamad

عضو جدید
سلام آۀقای برقبانی زمانی که توی کاردانش می گفتم درس بخون تازه بعد یک عمر به حرف معلمت تازه رسیدی که باید برق را لاز پایه باید خواند یعنی از همان مبانی برق والسللام کوچک شما قلیچ زاده

avazmohamad

عضو جدید
دوست عزیز هر شروعی را باید از الفبای آن آغاز نمود والفبای plc وبرق صنعتی کتابهای مفید وغنی نظام قدیم هنرستانها رشته برق (الکتروتکنیک ) می باشند وبهتر وآغازینترین کتابها برای شروع کار فنی برق می باشند والسللام